Nejkrásnější blahopřání k svátku Václavě na jednom místě. Vyberte si!

Přejete si, aby bylo vaše přání k svátku Václavě tím nejzajímavějším ze všech? 

Chcete, aby vaše gratulace působila originálně a zaujala na první pohled?

Vybírejte tedy z následujících svátečních textů, plných inspirace a vytvořte tu nejlepší gratulaci!

Blahopřání ke jmeninám Václavce

Znáte nějakou Václavu a chcete jí poblahopřát ke jmeninám zajímavým textem? 

Nevíte si rady s tím, co do své gratulace vložit? 

Na následujících řádcích najdete texty, ze kterých si jistě vyberete takový, který vystihne, co chcete oslavenkyni ve svém blahopřání sdělit.

Bůh mi dal největší dar, když mi požehnal tvým přátelstvím! Přeji ti krásné jmeniny, drahá Václavko!
Když mi Bůh vybíral přátele, překonal sám sebe tím, že tě učinil mou kamarádkou. Děkuji za to, jaká jsi! Všechno nejlepší ke jmeninám!
Měl/a jsem obrovské štěstí, že mi do života přišel někdo takový, jako jsi ty. Všechno nejlepší k svátku, Václavko! Jsi úžasná a prosím tě, nikdy se neměň!
Tvé přátelství je jedním z mých největších požehnání a nikdy ho nebudu brát jako samozřejmost. Přeji ti ty nejlepší jmeniny! Vše nej!
Není dne, kdy bych si nevzpomněla na něco, co jsme spolu zažili/zažily a nezasmál/a se. Díky, že jsem si s tebou mohl/a vytvořit tolik příjemných vzpomínek. Přeji ti krásné prožití svátečního dne!

Chcete k svátku pogratulovat také Vendule? Inspirujte se krásnými přáníčky k svátku Vendule!

Gratulace plné zamilovaných slov

Jmeniny jsou krásnou příležitostí k tomu, abyste Václavě připomněli, jak je úžasná a jak moc si ceníte toho, že jste součástí jejího života. 

Vyznejte ve své gratulaci oslavenkyni lásku a potěšte její srdce!

Všechno nejlepší ke jmeninám někomu tak sladkému! Slova nestačí na to, abych ti řekl, jak moc pro mě znamenáš. Někdy mám chuť vyrvat si srdce z hrudi, abych ti ukázal, jak moc tě miluji! Užij si svůj den!
Jsi anděl, kvůli kterému stojí za to žít. Jsi dar, který si přeji mít každý den svého života po svém boku. Přeji ti ty nejúžasnější jmeniny, má lásko! Doufám a modlím se, abys byla navždy šťastná!
Jsem neuvěřitelně šťastný, že mám ve svém životě tak úžasnou ženu, kterých po světě nechodí mnoho. Všechno nejlepší, lásko! Přeji si, abys mě nikdy neopustila!
Všechno nejlepší k svátku, má vysněná princezno! Ať si na dnešek vytvoříš jen ty nejkrásnější vzpomínky. Přeji ti hodně zábavy a radosti. Lásku, tu největší, co svět viděl, dostaneš ode mě a budeš ji dostávat až do konce mého života. Miluji tě!
Všechno nejlepší ke jmeninám dívce, v níž se prolíná krása a mozek. Jsi dokonalá taková, jaká jsi. Miluji tě!

Uvedené gratulace nevystihly, co máte na srdci? Nevadí! Prohlédněte si další várku zamilovaných blahopřání ke jmeninám!

SMS přání k svátku Václavě

SMSky jsou skvělou volbou, pokud chcete oslavenkyni připomenout, že na ni v den jejích jmenin myslíte, ale nemůžete s ní být v tento výjimečný den osobně. 

Vyberte si z kratších i delších textů, vhodných do SMS zprávy!

Přeji své spřízněné duši nádherné jmeniny! Ať se ti stále daří na tvé životní cestě, drahá přítelkyně. Všechno nejlepší k svátku!
Když se ve všem opíráš o Boha, nikdy nemůžeš udělat chybu. Všechno nejlepší k svátku! Ať je tvůj život naplněn požehnáním!
Každý večer jsem vděčný/vděčná za to, že tě přivedl do mého života. Ten se stal mnohem zářivějším a zábavnějším. Přeji ti úžasné prožití jmenin!
Až budeš slavit další jmeniny, nezapomeň být vděčná, protože tvůj život je úžasný a já moc doufám, že takový bude až do konce tvých dní. Všechno nejlepší k svátku, Vášo!
Až si budeš dneska něco přát, doufám, že jedním z tvých přání bude naše věčné přátelství. Jsem za tebe moc vděčný/vděčná. Všechno nejlepší k svátku!

Je vaší známou také Zuzana? Podívejte se na sváteční blahopřání Zuzaně, které můžete použít, až jí budete chtít poblahopřát ke jmeninám!

Obrázková blahopřání a gify 

Chcete “ušetřit lesy” a vyhnout se papírovému blahopřání?

Pak je pro vás skvělou volbou elektronická verze gratulace, do které můžete vložit obrázek nebo pohyblivý gif. 

Pusťte se do vybírání a stahujte obrázky úplně zdarma!

Přání k svátku Václavě na pozadí zeleného listnatého keře s červenými bobulemi.
zdroj: unsplash.com
 Ruka, držící oranžový javorový list, s blahopřáním k svátku Václavce.
zdroj: unsplash.com
Létající balón na šedivé obloze s přáním ke jmeninám Václavě.
zdroj: unsplash.com

Je ve vašem okolí nějaký Jarek, kterému byste v budoucnu chtěli také poblahopřát ke jmeninám? Pak do své gratulace přidejte některé z našich svátečních přání pro Jaroslava!

Gify k svátku

Pohyblivý gif se sloním chobotem, z něhož vylétávají zlaté mince.
zdroj: giphy.com
Gif k svátku s tancujícím mužem ve vánočním svetru.
zdroj: giphy.com
Muž ve slunečních brýlích jedoucí v autě a ukazující na pozorovatele s nápisem "Vegas!" v gifu.
zdroj: giphy.com

Hledáte nějaké verše, které byste přidali do svého blahopřání? Pak se inspirujte básničkami k svátku Václavě, kterými jistě mile překvapíte!

Zajímavosti o jméně Václava

Jméno Václava pochází ze slovanského “vetye – sláva”, což znamená “mající větší slávu”

V historii se můžete setkat s nositelem mužské podoby tohoto jména, Václavem I., což byl český vévoda od roku 921 až do svého zavraždění, v roce 935, údajně rukou vlastního bratra Boleslava Ukrutného. 

Mučednická smrt Václava I. a jeho popularita rychle vyvolaly pověst hrdinského dobráka, což vedlo k jeho povýšení na světce, posmrtnému prohlášení za krále a k tomu, že byl považován za patrona českého státu. 

Dalším nositelem jména byl Václav IV. český (1361–1419), který byl od roku 1363, dědičně, českým králem a od roku 1376, volbou, německým králem (formálně králem římským). 

Nositelkám jména Václava numerologie přisuzuje číslo osm a jejich barvami jsou modrá a zelená

Václavy jsou velmi intuitivní a dokáží vycítit příležitost, využít ji a dosáhnout úspěchu. Jsou také dobrými přítelkyněmi, které jsou ochotné se pro své blízké rozdat. Tím, že se jim ale daří, k sobě přitahují také osoby, které je chtějí jenom využít. Václavy umí tyto lidi rozpoznat a okamžitě s nimi ukončit veškerý kontakt. V tomto jsou nekompromisní. 

Přezdívky a zdrobněliny pro jméno Václava mohou být Václavka, Vaška, Vášenka, Váša, Venda a další. A kdy má svátek Václava? Oslavovat společně s těmito ženami můžete 28. září.

Ve stejný den, jako Václava, oslavují také mužští nositelé jména. Pokud nějakého znáte a chcete mu poblahopřát, můžete k tomu použít některé z přáníček k svátku pro Václava.

Přání k svátku Václavě by mělo obsahovat pouze pozitivní slova, kterými oslavenkyni potěšíte, pobavíte a popřípadě povzbudíte k dalším úspěchům. 

Uvědomte si, jaký vztah máte k Václavě, zda ocení humor nebo spíše vážnější text, nad kterým se může zamyslet. 

V gratulaci můžete oslavenkyni také vyznat lásku a rozbušit tak její srdce. 

Inspirujte se těmi nejlepšími přáníčky a nezapomeňte do gratulace vložit také něco ze sebe. Upřímnost se cení!

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X