Příběh webu Youprani.cz

Upřímné přání od srdce potěší víc než hromada dárků.

Narozeniny, svátky, svatba, narození dítěte, promoce i odchod do důchodu.

Život je plný událostí, které si zaslouží naši pozornost.

Právě proto pro vás tvoříme youprani.cz.

Přinášíme bohatou a originální inspiraci na přání pro všechny příležitosti. Už se nemusíte trápit tím, že vás nic nenapadá. U nás si určitě vyberete.

Jak jsme se k psaní rozmanitých přáníček a básniček vlastně dostali?

Naše mise

Motivovat vás, abyste snadno a jednoduše potěšili lidi ve vašem okolí, třeba jen tím, že jim popřejete hezký den nebo pošlete milou básničku či citát.

Přinášet vám inspiraci na blahopřání k významným událostem v osobním i pracovním životě vašich nejbližších, včetně přání k Vánocům, novému roku, Velikonocům a dalším důležitým dnům.

Chceme vám nabídnout širokou nabídku nápadů a zároveň ušetřit váš čas i stres.

„Jen ten, kdo radost rozdává, ten radost má.“

 Josef Hlouch

Jak píšeme náš obsah?

Každý den může výjimečný, někdo v ten den slaví narozeniny, další novou práci a někdo jiný narození vnoučete. Proto se vám snažíme nové příspěvky v podobě originálních přání a gratulací přinášet pravidelně po celý rok.

Kromě přáníček a básniček vám přinášíme též zajímavosti o jménech nebo citáty slavných, které vám mohou pomoci vyjádřit to, co právě cítíte.

Inspiraci hledáme nejen prostřednictvím mnoha zdrojů, ale vymýšlíme též vlastní texty. Všechny informace se vám snažíme podat co nejzajímavějším způsobem, doplněné o poutavé obrázky i videa.

Chceme, aby vám naše články nejen pomohly, ale aby vás také bavily, těšily i poučily.

Náš příběh

Portál youprani.cz vznikl v lednu 2010, jeho obsah tvořila jednoduchá textová přání k rozmanitým příležitostem a ani jeho design nebyl příliš propracovaný. Ostatně posuďte sami. 🙂

Původní vzhled webových stránek.

Postupem let původní majitelé přestali webu věnovat pozornost, a doména tak expirovala. V roce 2021 ji obnovil Milan Pichlík a s pomocí svého týmu začal rozšiřovat zaměření webu, přidávat nový aktuální obsah a kompletně změnil i vzhled stránek.

Výsledkem je jedinečný portál, kde najdete tisíce přáníček, citátů a básniček, kterými můžete někomu udělat radost.

Co vše u nás můžete najít?

Přání k narozeninám

Máme pro vás obrovskou studnici nápadů, jak můžete poblahopřát k narozeninám vaší rodině, přátelům i kolegům. Vše je přehledně roztříděno do rozmanitých kategorií podle věku, druhu či zaměření. Kromě textových přání u nás najdete též přání obrázková.

Zajímavosti o jménech a přání k svátku

Jméno, které nám naši rodiče vybrali, je důležitou součástí naší osobnosti. Všichni toužíme vědět o našem jméně co nejvíce. Odhalujeme vám kořeny i význam jmen a prozradíme zajímavosti, včetně slavných nositelů, písniček i filmů, kde se s ním můžete setkat. Máme pro vás též inspiraci pro gratulace k jmeninám, a to nejen česky, ale též anglicky, německy či slovensky.

Přání k rozmanitým příležitostem

Svým blízkým nepřejeme jen k narozeninám a jmeninám, ale také k dalším významným událostem, jako je svatba, narození potomka, odchod do důchodu, nebo jen tak z lásky či k uzdravení. Máme inspiraci pro všechny tyto události a poradíme i s tím, jak za přání poděkovat.

Přání k významným dnům

Chcete své druhé polovičce popřát k Valentýnu nebo mamince ke Dni matek? Stačí prolistovat naši zásobárnu přání k významným dnům, jejíž součástí jsou též přání k vánočním či velikonočním svátkům a novoročenky.

Básničky

Kromě přání často k rozmanitým příležitostem toužíme napsat i verše. S naší širokou paletou básniček uděláte příjemci vždy radost. Můžete je jednoduše použít tak, jak jsme je vytvořili, nebo je i upravit podle vašich potřeb.

Citáty

Na svatební oznámení či smuteční parte často hledáme vhodné citáty, které by nám pomohly vyjádřit radost či bolest, kterou pociťujeme. Citáty se ale hodí i k vyjádření lásky či omluvy. Máme je všechny.

Co by vás mohlo zajímat?

Kdo za webem stojí?

Dobrý den, jmenuji se Milan Pichlík a jsem ten, co se před několika lety rozhodl oživit tento web tak, aby mohl i nadále přinášet lidem radost a potěšení. Slova mají neuvěřitelně silnou moc, pojďme je společně využít k tomu, abychom jejich prostřednictvím zahřáli naše blízké u srdce. I tak jednoduchá věc, jako je přání hezkého dne, dokáže zázraky. Zkuste to a uvidíte sami.

Jak náš web využívat?

Orientace na našem webu je velmi snadná a přehledná. Vyhledávat můžete buď pomocí námi vytvořených kategorií a podkategorií, nebo stačí do vyhledávacího řádku napsat nějaké klíčové slovo, které s vámi hledaným přáním souvisí.

Pak už záleží jen na vás, jakou formou se vámi vybrané přání rozhodnete předat či poslat, zda „moderně“ prostřednictvím zprávy, e-mailu či sociálních sítí, nebo „tradičně“ formou papírového blahopřání.

Chcete nás podpořit?

Za každým článkem je spousta mravenčí práce, a tak nás vždy potěší, když vidíme, že se vám článek líbí. Největší odměnou je pro nás vaše návštěvnost. Proto budeme rádi, když se k nám budete pravidelně vracet a doporučíte nás též lidem ve vašem okolí. Můžete nám samozřejmě také napsat vzkaz nebo poslat vlastní přání či básničku.

Zmiňují se o nás

Děkujeme, že jste tu s námi. 🙂

X