Nejlepší přání k Vánocům ke stažení zdarma na jednom místě! Textová, SMS, obrázková, video i GIFy

Blíží se to nejkrásnější období v roce a vy si lámete hlavu jak popřát svým nejbližším? 

Pokud nemáte příliš inspirace, jak vyjádřit to, co cítíte slovy, máme pár tipů. 

Kromě toho existuje i spousta jiných způsobů. 

Podívejte se na ty nejlepší vánoční přání v různých podobách. 

Věříme, že si vyberete!

Krásná textová vánoční přání

Jsou jistě tou nejběžnější formou, kterou svým milovaným vyjádříme, že na ně myslíme. Zároveň jim umožníme, aby s tím nahlédli do našeho srdce, a viděli tak, jak je máme rádi. Slova jsou však někdy omezená a my nevíme, jak to říci.

Přesto jsme se snažili najít pár vět, které tato přání vyjadřují. Závisí pak na vás, jakým způsobem tato textová přáníčka použijete tak, aby byla co nejvíce personalizovaná. Ať už si je tedy přepíšete na papír nebo na papírové blahopřání, je to na vás. Zvolit jistě můžete i modernější metodu a některý z textů sdílet na sociálních sítích. 

Vánoce jsou o trávení času s rodinou a přáteli. Jde o vytváření šťastných vzpomínek, které vydrží po celý život. Veselé Vánoce vám a vaší rodině!
Je období, kdy si přejeme navzájem radost, lásku a mír. Toto jsou má přání pro vás, Veselé Vánoce, naši milí přátelé! Ať v tento zvláštní den pocítíte lásku a radost.
Vánoce jsou obdobím roku, které si máme připomenout. Zhodnocujeme, odkud jsme přišli, a máme chvilku přemýšlet o tom, kam jdeme, protože s nadějí sledujeme budoucnost.
Duch Vánoc je jasný a magický. Když to začnete cítit, okouzlí vás nadějí a údivem, který přetrvává i po svátcích.
Toto sváteční období je mnohem víc než vánoční oslavy a rozdávání dárků. Ať jsou vaše Vánoce naplněny skutečnými zázraky a významem tohoto krásného času. Krásné Vánoce!
Skutečným srdcem Vánoc je zázrak a naděje. Nechť vás jakýkoliv sváteční stres, který cítíte, opustí a bude nahrazen tímto. Veselé Vánoce!
Během vánočních svátků je snadné se ztratit v návalu aktivity. Nechte se vtáhnout do krásy a skutečného smyslu tohoto období a prožijte Veselé Vánoce!
„Vánoce mávají kouzelnou hůlkou nad tímto světem a hle, všechno je měkčí a krásnější.“ -Norman Vincent Peale
Co může být lepší než otevírání dárků, jídlo a zpívání vánočních koled? Dělat všechny ty věci se svou rodinou! Krásné Vánoce!
Přejeme vám veselé Vánoce, čas na odpočinek, přemýšlení o opravdu důležitých věcech a stejně tak zdraví, úspěch a štěstí v novém roce.

Mrkněte se na více textů na vánoční přání, o kterých píšeme v samostatném článku.

Vánoční přáníčka s obrázky

Jsou další a velice oblíbenou metodou. Spojují v sobě vizuální vyjádření skutečnosti spolu se slovy. K tomu však není třeba velkého rozepisování. Obrázek je v tomto ve výhodě a sděluje mnohem více. Pokud si ve výběru obrázkového vánočního a novoročního přání dáte záležet, jistě dotyčného oslovíte i touto metodou. Veškeré obrázky můžete stahovat zdarma a dále je tisknout do papírové podoby nebo je přeposlat jako elektronickou pohlednici. 

Zasněžené městečko ve vánoční atmosféře.

Kreslené obrázkové přání.
freepik.com

Přáníčko s textem, jehličím a dárečky.

Vánoční elektronické přáníčko s jehličím a dárky.
freepik.com

Kreslené přáníčko s věncem a jehličím.

Vánoční věnec s jehličím a perníčky.
freepik.com

Elektronická pohlednice s textem a baňkami.

Pohled s přáním k Vánocům a do Nového roku.
freepik.com

Kreslený obrázek se Santou.

Roztomilý obrázek s vánočním blahopřáním.
freepik.com

Obrázek Santy se soby v baňce.

Blahopřání s vánočním obrázkem Santy a textem.
freepik.com

Obrázkové blahopřání s baňkami a textem.

Pohlednice s přáním k Vánocům a do nového roku.
freepik.com

Zasněžená vesnička bez textu.

Přání bez textu se zasněženou vesnicí.
freepik.com

Přáníčko bez textu s možností jeho doplnění podle svého vkusu.

Zasněžená chaloupka v lese.
freepik.com

Chumelenice v lese jako obrázkové přání beze slov.

Vánoční přáníčko se zasněženým stromem.
pixabay.com

Potřebujete ještě další vánoční obrázky? Podívejte se!

GIF vánoční obrázky

Docela moderním způsobem je na druhé straně použití pohyblivých vánočních přání v GIF podobě. Jde vesměs o vtipná přání nebo krátká poselství, která mají v krátkém čase ukázat, co máte na srdci. Pokud se vám nějaké vánoční GIF přáníčko líbí, klidně si jej stáhněte, je to zcela zdarma. Sdílet jej následně můžete jakoukoliv elektronickou cestou.

Vtipný GIF obrázek se Santou.

Pohyblivý obrázek se Santou zaseknutým v komíně.
giphy.com

Pohyblivý vánoční obrázek s přáním.

GIF přáníčko k Vánocům a do nového roku.
giphy.com

Vtipné přáníčko na Vánoce s tančícím Santou.

Pohyblivý obrázek se Santou Clausem.
giphy.com

Pohyblivý obrázek s vánočním stromečkem a dárky.

Obrázek vánočního stromečku s ozdobou a dárky.
giphy.com

Pohyblivé vánoční blahopřání se zasněženým domem.

GIFové přáníčko s přáním veselých Vánoc.
giphy.com

Obrázek s městem ve sněhu a textem.

Krásný obrázek se sněhem a vánoční atmosférou.
giphy.com

Animovaný obrázek s vánočním stromečkem.

Vánoční stromeček s textem.
giphy.com

SMS vánoční texty

Jestli naopak patříte k příznivcům mobilního telefonu, nejspíš vás zaujmou SMS vánoční blahopřání. Jde v podstatě o textovou podobu, která je většinou krátká a výstižná. Opět neuškodí, pokud si dáte práci s přemýšlením a každému z vašich blízkých pošlete originální personalizované přáníčko. 

Přeji vám vánoční období plné radosti. Ať ve svátky prožijete dobrou náladu a nezapomenutelné okamžiky. Užijte si Vánoce!
Během tohoto svátečního období rozdávání si udělejme čas, abychom zpomalili a užívali si jednoduché věci. Kéž se vše na vašem seznamu přání splní. Krásné svátky!
Přejeme vám šťastné, zdravé a barevné chvíle letošních Vánoc. Užijte si každý okamžik se svou rodinou, přáteli a blízkými. Veselé Vánoce!
Kéž se Ti o Vánocích splní všechny dlouho milované sny. S láskou a srdečným srdcem Ti přeji veselé Vánoce!
Ať Ti tyto Vánoce přinesou spoustu důvodů k úsměvu. Přeji Tobě i Tvé rodině velmi šťastné a veselé Vánoce.
I když kapr není dokonalý, i když salát by mohl být více uleželý, i když okna jsi nestihl umýt, nech to všechno prostě být. Vždyť Vánoce jsou přece víc, nechat se unášet a nedělat nic. S rodinou si vychutnat čas do sytosti a těšit se na nový rok pln radosti. Krásné Vánoce a vše nejlepší do nového roku.

Vtipná přání k Vánocům

Pro vtipálky a příznivce humoru však máme speciální směs slov. Humorná vánoční přáníčka rozesmějí, ale neurazí. V tomto ohledu opět musíte vědět, kdo se s touto formou ztotožní a kdo nikoliv. Zde je pár řádků pro inspiraci.

Doufám, že budeš mít o Vánocích tolik dárků, že Tě jejich počítání omrzí. A pak se probudíš a uvědomíš si, že to byl sen! Veselé Vánoce!
Rozhodl jsem se s Tebou trávit čas, spíše než něco kupovat za peníze. Protože ČAS JSOU PENÍZE. Veselé Vánoce!
Toto vánoční přáníčko je plné objetí a polibků bez příměsi virů! Přejeme vám velmi krásné Vánoce, a doufáme, že se brzy zase uvidíme. Do té doby vám z dálky připíjíme na zdraví a štěstí!
Upozornění: Vánoce jsou zrušeny! Zřejmě jste Ježíšovi řekli, že jste letos byli hodní … Umřel smíchy!
„Víš, jak poznáš, že stárneš? Když Santa začne vypadat mladší.“ -Robert Paul
Mou oblíbenou částí roku jsou vánoční svátky. Mohu tak svůj váhový přírůstek jednoduše obhájit. Veselé Vánoce!
Nad Tvým dárkem jsem přemýšlel tak moc, že už je příliš pozdě na jeho nákup. Veselé Vánoce tak jako tak!
Nezapomeň , že se Ježíšek narodil v chlévě, takže se vykašli na vánoční úklid, ať se u vás cítí jako doma. Šťastné a veselé Vánoce ti přeje …

Další humorná přání k Vánocům naleznete i v našem samostatném článku.

Vánoční a novoroční textová přání

Popřát samozřejmě můžete v jednom kroku jak na Vánoce tak na nový rok. Proto jsme také připravili pár textů, které jsou krátké a výstižné. V každém se přitom vyskytují trochu jiná vyjádření.

Kéž vánoční období naplní váš domov radostí, vaše srdce láskou a váš život smíchem. Přejeme vám veselé Vánoce a těšíme se na vás v roce 2022.
Říká se, že nejlepší ze všech dárků pod jakýmkoliv vánočním stromkem je přítomnost šťastné rodiny. Přejeme vám šťastné a veselé Vánoce obklopené vaší vzácnou rodinou a mnoho požehnání do příštího roku.
Kéž letošní Vánoce zakončí tento rok veselou notou a uvolní místo pro svěží a jasný nový rok. Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok!
O člověku toho můžete hodně říct podle toho, jak zvládá tři věci: deštivý den, ztracené zavazadlo a zapletená světla na vánoční stromeček. Krásné Vánoce!
Nechť nádhera tohoto slavnostního času přinese vám a vaší rodině lásku a štěstí dnes i do následujícího roku. Veselé Vánoce!
Vánoce bez obav a hádek, děti nasycené cukroví a pohádek, na stole hojnost a pod stromečkem dost, ať radost ve vašem domě slyší každý host. Taktéž vám přejeme do nového roku všeho dobrého a rodinu po svém boku!
Krásný je čas, za okny sněží, přes sníh se dostaneš k autu jen stěží. Tak zůstaň doma a užij si pohodu, s rodinou u stolu tu báječnou lahodu. Buď vděčný za teplo, co doma máš, kéž si to všechno vychutnáš. A do nového roku také vše nej, ať Tvůj dům je vždy radostnej!

Veselá vánoční videa

A určitě zdaleka ne poslední možností, jak svým blízkým popřát, je využít této verze. Většinou se jedná o veselá vyjádření a působí velkým dojmem. Podívejte se, co jsme pro vás připravili, třeba vám některé padne do oka. 

Animované video přáníčko s tradiční vánoční koledou.

Krátké video s poselstvím k Vánocům.

Šablona s vánočním videem.

Video s elektronickou pohlednicí.

Veselé vánoční video.

Video s vánočním stromečkem a krbem.

Popřát také můžete v podobě vánoční písně.

https://www.youtube.com/watch?v=rjMUGbtvAH8

Video k Vánocům a novému roku.

Máme samozřejmě i více vánočních video přáníček. Vyberte si!

Přání k Vánocům v angličtině

Tato varianta vám může přijít vhod, pokud potřebujete poblahopřát někomu anglicky mluvícímu. Zde máte pár vět pro inspiraci.

It’s easy to get lost in the flurry of activity during Christmas time. May you get chance to take in the beauty and true meaning of the season and have a Merry Christmas!
May this Christmas season bring you closer to all those that you treasure in your heart. Have a Merry Christmas and a Happy New year!
Have yourself a Merry little Christmas, let your heart be light.
Wishing you and your family health, happiness, peace and prosperity this Christmas and in the coming New Year.
May your holidays sparkle with joy and laughter!
Warmest thoughts and best wishes for a wonderful Christmas. May peace, love, prosperity follow you always.
Whatever is beautiful. Whatever is meaningful. Whatever brings you happiness. May it be yours this holiday season and throughout the coming year.
May the gifts of love and happiness be yours this season. Wishing you a Merry Christmas with all my heart!
May all your long-cherished dreams come true this Christmas. With love and warmth of heart, wishing you a Merry Christmas!
“There are three stages of man: he believes in Santa Claus; he does not believe in Santa Claus; he is Santa Claus.” — Bob Phillip

Podívejte se také na ještě více přání k Vánocům v angličtině.

Vánoční blahopřání v němčině

Pro stejný případ platí i německá verze. Připravili jsme pro vás přehled těch nejtradičnějších i méně tradičních.

Besinnliche Weihnachtsfeiertage und alle guten Wünsche für ein gesundes und erfolgreiches Jahr 20xx.
Fröhliche Weihnachten und einen guten Rutsch ins Neue Jahr wünschen xxx
Wir wünschen fröhliche Weihnachten, Zeit zur Entspannung und Besinnung auf die wirklich wichtigen Dinge sowie Gesundheit, Erfolg und Glück im neuen Jahr.
Wir wünschen euch besinnliche, frohe und glückliche Weihnachtstage! Für das kommende Jahr mögen Euch Zufriedenheit, Frohsinn, Gesundheit und ganz viel Liebe begleiten.
Zum Weihnachtsfest wünschen wir Euch besinnliche Stunden. Zum Jahreswechsel Heiterkeit und Frohsinn. Für das Neue Jahr Gesundheit, Glück und Erfolg! Herzliche Weihnachtsgrüße xxx
Advent steht für Ankunft und so wünschen wir auch Euch, dass Ihr immer dort ankommt, wo Ihr im Leben hinwollt. Frohe Weihnachten und dass Euch im neuen Jahr alle Wünsche in Erfüllung gehen.
Jetzt leuchten die Kerzen überall. Deshalb ich wünsche Dir, dass deren Wärme und Geborgenheit Dich durch das gesamte Jahr begleitet. Hab ein frohes Weihnachtsfest!
Nutze das Weihnachtsfest, um Dich mit Deinen Lieben zu umgeben, Sorgen zu vergessen, Streitigkeiten zu verzeihen und Liebe zu empfinden.

Vánoční přáníčka ve slovenštině

K duhu mohou přijít i slovenské věty, které jsou nám stále tak blízké. Pokud máte na Slovensku nějaké příbuzné a nechcete sepisovat krkolomné texty, my jsme jich pro vás pár nachystali.

Vianočná ruža zdobí stôl, tíško hrá hudba. Čakáš ten okamih, aby sa Ti splnila túžba. Pokoj a radosť nech Ťa v srdci hreje, nech sa Tvoja rodina cez Vianoce smeje.
Na stole je kapor a iné dobroty, uprostred sviečka a stromček oproti. Nech vládne pohoda v dnešný deň sviatočný, nech plný lásky je tento čas vianočný.
Príjemné vianočné sviatky a do Nového roku prajeme lyžičku starosti, hrnček radosti, kotlíkov úspechov, jazierko peňazí, more šťastia, oceán zdravia a cely vesmír lásky.
Mrazivé ticho, všade biely sneh, konečne pokoj, nebo plné hviezd. Je tu čas sviatočný, keď stromček sa ligoce. Prajeme Vám požehnané Vianoce.
Nech vianočný zvonček šťastím Vám zvoní, nech vianočný čas v lásku sa zmení, a tak krásne ako sa hviezda ligoce, tak nádherné a tajomné Vám prajeme Vianoce…
Na Štedrý večer pozor daj, zvončeky zvonia, počúvaj. Tak, ako za oblokom sniežik padá, nech na Tvoj stôl šťastie sadá. Preži sviatok Vianočný, plný slasti a radosti.
Drevo v krbe praská, v našich srdciach láska. Ihličie krásne vonia, zvončeky tíško zvonia. Plamienok v srdci blkoce, prajeme krásne Vianoce.
Kde sa vzal, tu sa vzal, stromček v izbe zrazu stál. Pod ním ležia balíčky, pre veľkých aj maličkých. Už sa celý ligoce, prajem krásne Vianoce.
Nádherné sviatky vianočné, bezpečné cesty polnočné. Pod stromčekom veľký dar, na Silvestra pekný bál. Na tom bále ľahký krok, no a šťastný Nový rok.
K Vianociam a Novému roku Vám prajeme 12 mesiacov šťastia, 52 týždňov zdravia a 365 dní lásky.

Další texty na vánoční přání ve slovenštině naleznete v našem samostatném článku.

DIY pohlednice k Vánocům

Pro odvážlivce a milovníky vlastní výroby se také samozřejmě nabízí zhotovení svého přání. Vybrali jsme pro vás pár návodů, které jistě svým výsledkem potěší. 

Sněhulák z knoflíků

Na začátek si ukážeme velice snadnou verzi, která je za pár minut hotová. Závěr je však celkem pěkný, že?

Co budeme potřebovat:

 • kraftový papír
 • 3 bílé knoflíky (o průměru cca 2 cm, nejlépe ve třech odlišných velikostech)
 • červeno-bílý provázek
 • kousek černého kartonu
 • tavnou pistoli
 • textilní stuhu (nejlépe v barvě Vánoc)
 • popisovač
 • nůžky
 • třpytky, malé dekorace, lepidlo dle fantazie

Jak na to:

 • Kraftový papír ve formátu A4 si přeložíme na poloviny. (Jako první si v polovině uděláme nůžkami mírné zářezy, předejdeme tak krabatění).
 • Vezmeme si knoflíčky a jeden po druhém nalepíme zhruba do středu přední strany papíru tak, abychom vytvořili sněhuláka. 
 • Pod prostřední knoflík uvážeme kousek provázku tak, abychom sněhulákovi zhotovili šálu. 
 • Z černého kartonu si vystřihneme hrnec na hlavu. 
 • Ten můžeme dle libosti ozdobit třpytkami nebo nějakou jinou drobnou dekorací. 
 • Poté jej pomocí tavné pistole přilepíme na horní část horního knoflíku. 
 • K hornímu okraji přání uvážeme mašličku (nejlépe vzhůru nohama, abychom pod ni mohli umístit nápis). 
 • Pomocí popisovače uděláme nápis podle svého přání. 
 • Dozdobíme spirálami nebo vločkami. 
 • Doprostřed napíšeme svůj vlastní originální text. 
Přáníčko se sněhulákem z knoflíků.
Zdroj: deedeecampbell.blogspot.com

Přáníčko se stromečky

Pokud máte chuť se pustit do šití, pak se nabízí i toto lákavé ručně vyrobené blahopřání se stromečky. O nic těžkého opět nejde a výsledný efekt potěší. 

Co budeme potřebovat:

 • kraftový papír
 • bílou temperovou nebo akrylovou barvu
 • štětec
 • kousky papíru na scrapbooking
 • tři malé hvězdičky
 • lepidlo nebo tavnou pistoli
 • jehlu a nit
 • nůžky 
 • popisovač

Jak na to:

 • Kraftový papír o formátu A4 si přepůlíme na dvě podélné poloviny. 
 • Jednu z polovin přeložíme na polovinu, vznikne nám tak přáníčko s otevíráním směrem vzhůru. 
 • Na přední stranu si pomocí barvy nanesené na štětec uděláme stříkance a necháme zaschnout. 
 • Mezitím si nachystáme tři stromečky v takové velikosti, aby nám tam vešly vedle sebe.
 • Stromečky jednoduše vystřihneme jako trojúhelníky a přepůlíme je na vertikální poloviny.
 • Stromečky poté přišijeme v místě přehybu (můžeme využít i šicí stroj). 
 • Na koruny stromečků nalepíme hvězdičky. 
 • Nakonec dopíšeme svůj text na přední stránku i dovnitř přáníčka. 
Ručně vyrobená pohlednice se stromy.
studiocalico.com

Baňky z flitrů

Baňky jistě papří k neodmyslitelnému symbolu Vánoc, neboť se krásně třpytí na každém slavnostním stromečku. Vy je můžete zhotovit v podobě vánoční pohlednice.

Co budeme potřebovat:

 • kraftový papír
 • flitry ve dvou barvách a různých velikostech
 • víčko od menší zavařovací sklenice na obkreslení
 • lepidlo
 • tužku
 • černý a stříbrný popisovač
 • stříbrná a černá washi páska (nemusí být)

Jak na to:

 • Kraftový papír si přeložíme na dvě příčné poloviny. 
 • Na přední stranu si pomocí víčka obkreslíme dva kruhy.
 • K nim pak přikreslíme závěs a provázky. 
 • Do baněk si naneseme lepidlo a začneme vrstvit flitry tak, aby byl zachován tvar kruhu. 
 • Na levou stranu můžeme přidat na ozdobu washi pásku. 
 • Na libovolné místo doplníme nápis s přáním a dovnitř doplníme svůj osobitý text. 
DIY vánoční pohlednice s baňkami z flitrů.
sarahjmoerman.blogspot.com

Podívejte se na ještě více ručně vyrobených přání.

Jak vidíte, možností je opravdu mnoho a vybírat je také z čeho. 

Kdyby se vám přesto nic nezamlouvalo, můžete si vánoční přáníčko udělat sami. 

Docílíte tak velice originálního a osobitého výsledku. 

Jednou z možností je třeba stažení obrázků podle svého přání, který pak můžete doplnit vlastním textem nebo se inspirovat u vás. 

Pokud nevíte, odkud takové obrázky zdarma čerpat, máme zde pár odkazů:

 • pixabay.com
 • flickr.com
 • freepik.com
 • unsplash.com
 • freeimages.com
 • pexels.com

Pro vyhledávání zadejte nejlépe frázi Christmas v angličtině. Docílíte tak mnohem lepších výsledků. 

Pro konečnou podobu a editaci textu využijte klidně nějaký z bezplatných online photo editorů. 

Věříme, že to zvládnete a pro své blízké připravíte to nejlepší, co jim vykouzlí nepředstíraný úsměv. 

Autor článku
Zuzka Pitříková

Čas od času potřebujeme inspiraci, protože nás nenapadá vůbec nic. To platí i v oblasti blahopřání, která svým blízkým chceme vyjádřit při různých příležitostech. Jsem moc ráda, že mohu být součástí týmu, který přináší nové nápady pro tuto tématickou oblast.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X