Nejlepší blahopřání k odchodu do důchodu ke stažení i přepsání: inspirujte se!

Chcete popřát kolegovi všechno nejlepší k odchodu z práce? 

Odchod do penze je významný životní krok, který si rozhodně žádá pozornost! 

Vyberte si některý z textů přání k odchodu do důchodu a poděkujte za dosavadní spolupráci. 

Všechny jsou ke stažení zdarma a můžete je buď poslat formou sms, nebo je napsat do přání, které si čerstvý důchodce ponechá na památku.

Slavnostní přání k odchodu do penze

Odchází vám do důchodu oblíbená kolegyně? Dosáhl váš tatínek důchodového věku? Potěšte je originálním přáníčkem s dojemným textem. Nedovolte, aby se čerství senioři cítili staře a nepotřebně, vždyť důchodový věk má i svá pozitiva!

Milý novopečený seniore, dnešním dnem ti končí pracovní povinnosti a začíná zasloužená životní pohoda. Do důchodových let ti přejeme hlavně pevné zdraví, svěží mysl a o zábavu se už postarají vnoučata a pravnoučata. Blahopřejeme k odchodu do penze!
Důchod je tak trochu návrat do dětství, ale s více vráskami a zkušenostmi. Přejeme ti, ať máš stále mladého ducha, pokud možno pružné tělo a dost sil na všechno, co jsi chtěl dělat už jako malý kluk.
Odchod do důchodu znamená poslední šanci začít si plnit životní sny. Ať je toto období plné slunce, smíchu a radosti. Blahopřejeme k dosažení penze.
Peníze jsou vydělané, práce splněna. Je na čase obrátit list a začít si užívat. Gratulujeme k odchodu do důchodu!
Nastává čas, kdy ti život předal již tolik zkušeností, že můžeš dávat moudré rady ostatním. Ti však, stejně jako ty zamlada, budou k tvým poučením hluší a na všechno si budou chtít přijít sami. Tak to na světě funguje od pradávna. Blahopřejeme k dosažení penze a do dalších let přejeme hodně zdraví a pohody v kruhu rodiny.
Milý seniore, přišel čas odložit pracovní brašnu a každodenní vstávání vyměnit za splněné sny, okopané záhonky a vnoučátka. Přejeme ti pevné zdraví a věčně mladou mysl. Gratulujeme k odchodu z práce!
Mladý člověk se těší na pátek a starý na důchod. Nastal čas, kdy již nemusíš vstávat ráno podle budíku a na všechny své koníčky máš konečně dostatek času. Užij si podzim života tak, aby tě každý den těšil a dopřej si konečně zaslouženou pohodu. Gratulujeme k odchodu do důchodu a do dalších let přejeme hlavně pevné zdraví.
Vážený kolego, dovolte nám vyjádřit veliké díky za mnohaletou píli, péči o náš podnik a podporu za dobrých i zlých časů. S vaším odchodem do penze přicházíme o cenného pracovníka, rádce i dobrého přítele. Přeje vám pevné zdraví, zasloužený klid a splnění všech životních snů, na které budete mít konečně dostatek času. Gratulujeme k odchodu do důchodu.

Vtipné blahopřání od kolegyň a kolegů

Odchod z práce není důvod ke smutku! Podzim života s sebou nese spoustu volného času, možnost si konečně uspořádat své záležitosti a věnovat se koníčkům. Berte odchod do penze s humorem a pošlete novopečenému seniorovi vtipné přání k odchodu do důchodu!

Milá kolegyně, dnešním dnem končí vaše mnohaletá snaha o uplatnění v nekonečném pracovním soukolí a nastává čas klidu a odpočinku. Užijte si hlídání vnoučat, pečování o zahrádku a všechny drobné radosti i starosti, které s sebou nese stáří. Srdečně gratulujeme k dosažení důchodu.
Vítej k seniorském klubu! V následujících letech tě čeká vstávání se slepicemi, hledání zubů a baterií do naslouchátka. Do schodů vylezeš už jen stěží a mladé holky už na tebe budou mrkat jen ze soucitu. Tak bačkory na nohy a užívej života!
Když muž dosáhne důchodového věku, stává se z něj vážený pán s právem udělovat moudré rady mladším generacím. Užij si tuto výsadu, dokud si své zkušenosti ještě pamatuješ, stáří je nemilosrdné. Srdečné blahopřání k odchodu do důchodu posílá…
Ty že už jsi důchodce? V tom případě čas letí rychleji, než si lidstvo dosud myslelo! Gratulujeme k dosažení tak významného životního okamžiku a do dalších let přejeme hlavně pevné zdraví.
V důchodu se všechno vleče, práce nikam neuteče. Neustále hledáš zuby, nevyjdeš už ani schody. Jediné tvé zpestření je vnoučátek vřeštění. Z budoucnosti na tě mává chutná kašovitá strava. Tak si užij co to dá, důchod, to je paráda! Blahopřejeme k dosažení důchodu!
Ten kdo bere věci s humorem, poradí si lehce s důchodem. Pantofle si ráno nasadí, bílé vlasy lehce pohladí. Prostuduje akční letáky, pak se vrhne do vln zahrádky. Důchod to je vlastně ráj, v něm se všichni dobře maj! Hodně štěstí a zdraví v důchodových letech přejí
Přípitek barevným koktejlem.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Přáníčko k odchodu z práce – básnička

Veršované blahopřání je vždy dobrý nápad. Ať už posíláte gratulace k důchodu mamince, známé nebo kolegovi, přání ve forma básničky určitě potěší. Stáhněte si celý text přání k odchodu do důchodu zdarma do sms nebo emailu a máte hotovo!

Babičky mají život skvělý, s vnoučaty se o něj dělí. Pečou, vaří, podstrojují, odmítnout se každý bojí. Dobrou radu rády dají, na každou věc lék vždy znají. Užij si ten krásný věk, u nohou ti leží svět! Gratuluji k odchodu do důchodu.
Léta práce jsou už pryč, tvůj nástroj teď bude rýč. Vem si taky pilku, hrábě, naplnění najdeš v trávě. Listí, hlína, plevel, plody, neznají pracovní doby. Teď už žádná kancelář, jsi důchodce, buď zahrádkář! Blahopřejeme k odchodu do důchodu.
Mladý člověk ráno spěchá, starého to chladné nechá. Budík už je dávno v tahu, děkujeme za tvou snahu, péči, práci, úsilí, byl jsi z těch co se nemýlí. Tvůj přínos byl vždycky vítán, byl jsi borec, třída, titán! Užij si teď klidný čas, to ti přejí všichni z nás. Srdečné blahopřání k odchodu z práce
Celý život jsi jen dřel, kdekdo na tě chválu pěl. Teď je čas jít do důchodu, odpočívat, na pohodu. Užij si ten krásný čas, nemusíš už dřít jak ďas. Nejvyšší čas plnit sny, to ti přejem s kolegy. Srdečné blahopřání k odchodu do penze přejí
Když jde žena do důchodu, tak se těší na pohodu. Záhy přijdou vnoučata, ubrečená, okatá. Máš teď velký závazek, být babkou na plný úvazek. Ty to ale zvládneš hravě, vždyť jsi v penzi právě! Gratulujeme k odchodu do důchodu
Důchod to je velká věda, běda kdo je neposeda, tomu se dny strašně vlečou, povinnosti neutečou. Volno, to se rychle zají, dědečci si přece hrají, stejně jako babičky, s vnoučaty a vnučkami. Hodně štěstí v užívání důchodu ti přeje
Krásná doba, tenhle důchod, žádný budík, žádný shon. Časem ale tělo stárne a ty jsi jak velký slon. Tuž si svaly cvičením, předejdeš tak zraněním. Dožiješ se hladce stovky, zabořený do pohovky. Gratulujeme k dosažení důchodu
Mnoho let jsi v práci zářil, kdekoho z nás naučil. teď je čas ti poděkovat, za všechno cos učinil. Na tvé rady budem myslet, u každého úkonu. Byl jsi nám vždy oporou a teď si užij důchodu. Srdečné blahopřání k odchodu do penze přejí kolegové a kolegyně.

Chcete čerstvého seniora potěšit, i když už s vámi nesdílí pracoviště? Pošlete mu čas od času milé přání hezkého dne, určitě jej potěší.

Citáty

Někdy je moudrý citát více než sto jiných slov. Popřejte kolegovi mnoho zdaru v dalším životě pomocí klasického citátu, který můžete napsat třeba na papírové přáníčko, určitě ho to potěší. Nezáleží na tom, jestli potřebujete text na přání k odchodu do důchodu pro muže či ženu, citáty slavných osobností jsou univerzální pro každou příležitost.

Je to tak milé mít muže doma – pokud není nemocný, nezaměstnaný nebo v důchodu. (Egon Lánský)
Mladí potřebují radost a lásku, dospělí práci a přátelství, staří mír a pokoj. (Konfucius)
Přicházím v stařecká léta, stále jsa života žák (Solón)
Jen děti, blázni a velmi staří lidé si mohou dovolit mluvit vždy pravdu. (Winston Churchill)
Kdo miluje, je ochoten být prospěšný i svým odchodem. (Aristofanés)
No jó, mužský, ti nestárnou. Šediny je zdobí, brýle jim svědčí, vrásky jsou sexy. Žádné křečové žíly. Žádná celulitida. Žádné klimakterium. Ale pak najednou… zdechnou. (Věra Chytilová)

DIY přání – návody na výrobu

Pokud patříte mezi milovníky tradičních blahopřání, zkuste darovat čerstvému důchodci vlastnoručně vyrobené přání. Výroba papírového přáníčka nebo drobného dárku zabere jen několik minut a zvládne ji každý. Inspirujte se jednoduchými videonávody, které využijete nejen při gratulaci k dosažení penze, ale i jiných významných příležitostech:

Nevíte, co napsat do přání k odchodu do důchodu? Vyberte si některý z našich připravených textů, ve kterém kolegovi či kolegyni poděkujete za vaši dosavadní spolupráci a popřejete klidnou penzi, na kterou se jistě po tolika letech namáhavé práce upřímně těší. 

Zdroj citátů: citaty.net, azcitaty.cz

Autor článku
Martina Nosálková

Miluji život a věřím, že každý den se najde důvod k oslavě. Píši pro vás přání všeho druhu a jsem ráda, že tak můžu předat radost druhým.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X