Nejkrásnější blahopřání k svátku učitelů na jednom místě! Inspirujte se

Hledáte přání ke Dni učitelů, které by zaujalo? 

Nevíte, co do takové gratulace vložit, jak ji začít a jak ukončit, aby z ní měl pan učitel nebo paní učitelka radost?

Inspirujte se našimi texty a vyberte takové blahopřání, které pobaví a zahřeje u srdce.

Sváteční gratulace pro učitele 

Chcete udělat svému učiteli nebo učitelce radost? 

Poblahopřejte jim pomocí našich gratulací a připomeňte jim, že si ceníte toho, co pro vás dělají.

Přeji Vám krásný Den učitelů! Pomohl/a jste mi utvářet můj život mnoha různými způsoby a za to Vám budu vždy velice vděčný/á.
Požehnaní jsou studenti, jako jsem já, kteří mají vedení a podporu učitelů, jako jste Vy. Srdečné blahopřání ke Dni učitelů tomu nejúžasnějšímu učiteli / té nejúžasnější učitelce!
Všechno nejlepší ke Světovému dni učitelů učiteli/učitelce, který/á mi vždy ukazoval/a správnou cestu, po níž mám jít a vždy mi kryl/a záda! Děkuji.
Bez učitele je život studenta životem bez jakéhokoli směru. Děkuji Vám, že jste mi pomohl/a najít smysl mého života. Šťastný Světový den učitelů!
Jsem Vám neskonale vděčný/á, že jste mým učitelem / mou učitelkou. Vaše oddanost výuce je úžasná. Šťastný Mezinárodní den učitelů!
Opravdu obdivuji Vaše nadšení a úsilí, které při výuce vynakládáte. Přeji Vám hodně zdraví a životní pohody. Krásný Den učitelů!
Využívám této příležitosti oslav Světového dne učitelů, abych Vám řekl/a, že v mém životě hrajete velmi významnou roli. Děkuji Vám za vše. Užijte si nádherný den!
Mému nejdražšímu učiteli / mé nejdražší učitelce děkuji za trpělivost, péči a sdílení informací, které už mi nikdy nikdo nevezme. Přeji Vám krásné prožití Mezinárodního dne učitelů!

Panu učiteli nebo paní učitelce můžete popřát hezký den také prostě jen tak. Inspirujte se našimi texty!

Blahopřání pro první učitele v životě

První učitelé jsou v našem životě velice důležití, protože si díky nim vytváříme první dojmy ze školství a také na ně nikdy nezapomeneme. 

Chcete vzdát hold učiteli nebo učitelce, kteří byli vašimi prvními autoritami ve škole vůbec?

Vezměte si příklad z následujících textů a vytvořte to nejmilejší přáníčko, které jeho příjemce určitě velmi potěší!

Svému prvnímu učiteli / své první učitelce chci popřát, ke Dni učitelů, jen to nejlepší! Děkuji Vám, že jste mě s takovou láskou a citem přivítal/a ve světě vzdělávání.
Mohu zapomenout na všechno na tomto světě, ale nikdy nezapomenu na lásku a péči, se kterou jste se o mě ve škole staral/a. Přeji Vám ke Dni učitelů vše nejlepší!
Nejtěžší roli ve vzdělávání hraje první učitel tím, že žákovi představí školu a postará se o to, aby se mu v ní líbilo. Vy jste to zvládl/a na výbornou. Přeji Vám vše nejlepší k Mezinárodnímu dni učitelů!
Cokoliv prvního je vždycky výjimečné a blízké srdci stejně, jako Vy, můj první učitel / moje první učitelka, ve kterém/které jsem našel/našla svého prvního kamaráda / svou první kamarádku ve škole. Přeji Vám z celého srdce vše krásné k Svátku učitelů!
Moje oslava Dne učitelů by byla neúplná, kdybych nepopřál/a svému prvnímu učiteli / své první učitelce, který/á pro mě byl/a vždy velkou motivací. Děkuji Vám za všechno a přeji jen to nejkrásnější do života!
Zásluhu na tom, že se škola stala skvělým místem pro učení a báječným místem pro zábavu s kamarády, jste Vy. Posílám srdečný pozdrav ke Dni učitelů mému prvnímu učiteli / mé první učitelce!
Bez ohledu na to, jak budu starý/á, budu vždycky vzpomínat na svého prvního učitele / svou první učitelku, protože je to ten nejvřelejší a nejlaskavější člověk, jakého jsem měla tu čest ve škole poznat. Všechno nejlepší k Mezinárodnímu svátku učitelů!
První učitel/ka je pro žáka jako první kamarád/ka, první spojení se školou, první spojení se vzpomínkami na vzdělávání. Tomuto výjimečnému prvnímu učiteli / této výjimečné první učitelce přeji ke Dni učitelů všechno nejlepší!

Citáty ke svátečnímu dni pro učitele

Existuje mnoho známých osobností, které vyřkly krásná slova na počest učitelů. 

Přečtěte si následující věty. Možná právě zde najdete ten pravý text, který by se skvěle hodil do vašeho blahopřání pro učitele či učitelku.

“Za to, že žiji, vděčím svému otci, ale za to, že žiji dobře, vděčím svému učiteli.” – Alexandr Veliký
“Dobrý učitel dokáže vzbudit naději, roznítit představivost a vštípit lásku k učení.” – Brad Henry
“Nejvyšším uměním učitele je probouzet radost z tvůrčího projevu a poznání.” – Albert Einstein
“Pamatujme si to: Jedna kniha, jedno pero, jedno dítě a jeden učitel mohou změnit svět.” – Malala Yousafzai
“Změnu dělá učitel, ne třída.” – Michael Morpurgo
“Ze všech těžkých prací kolem je jednou z nejtěžších být dobrým učitelem.” – Maggie Gallagherová
“Vliv učitelů přesahuje hranice třídy a sahá daleko do budoucnosti.” – F. Sionil José
“Učit znamená zanechat stopu sebe sama v rozvoji druhého. A student je jistě bankou, kam můžete uložit své nejcennější poklady.” – Eugene P. Bertin

Je vaším učitelem muž a shodou okolností má zanedlouho narozeniny? Potěšte ho blahopřáním ke jmeninám pro muže!

Blahopřání učitelům od rodičů

Nejen studenti, ale také rodiče studentů mohou popřát k významnému dni lidem ve školství, kteří se většinu dne starají o jejich ratolesti. 

Vyberte si z následujících gratulací takovou, která vystihne, co chcete učiteli nebo učitelce vašeho dítěte sdělit.

Jsme opravdu požehnaní, že naše dítě našlo tak úžasného učitele/učitelku, který/á ho vždy vedl/a. Srdečná gratulace ke Dni učitelů!
Nic na světě nemůže být pro dítě větší oporou než učitel/ka, který/á ho motivuje a povzbuzuje. Všechno nejlepší k Mezinárodnímu dni učitelů!
Jako rodiče se o své dítě nemusíme bát, protože má učitele/učitelku, který/á se o něj vždy postará. Přeji Vám krásně prožitý den. Vše nejlepší k Svátku učitelů!
U příležitosti Dne učitelů srdečně přejeme učiteli/učitelce, který/á se vždy staví za své žáky, a to je to, co Vás dělá tím nejlepším učitelem / tou nejlepší učitelkou ze všech. Všechno nejlepší ke Dni učitelů!
Být učitelem/učitelkou není snadné a být tak skvělým učitelem / skvělou učitelkou je opravdu působivé. Máme štěstí, že naše dítě dostalo takového učitele / takovou učitelku, jako jste Vy. Srdečně Vám přejeme ke Dni učitelů jen to nejlepší!
Přejeme Vám vše nejlepší ke Dni učitelů! Jste pro naše dítě největší posilou a oporou. Máme štěstí, že jste právě Vy učitelem/učitelkou našeho drahouška.
Nejste pro naše dítě jen učitelem/učitelkou, ale jste také jeho důvěrníkem/důvěrnicí a kamarádem/kamarádkou. Jsme Vám za vše velice vděční a přejeme Vám ke Dni učitelů mnoho štěstí!
Přejeme šťastný Svátek učitelů učiteli/učitelce, který/á byl/a vždy tak velkorysý/á, starostlivý/á a chápavý/á vůči našemu dítěti. Děkujeme Vám za veškerou podporu.

Znáte učitele, který je také tatínkem? V příhodný čas mu můžete také poblahopřát ke Dni otců.

Vtipná přáníčka k svátku učitelů 

Ať už se jedná o jakýkoliv výjimečný den, neměla by nikdy chybět zábava! 

Pobavte svého učitele nebo učitelku vtipnou gratulací k jejich výjimečnému dni. Uvidíte, že vaši nápaditost ocení, a to minimálně úsměvem na tváři.

Znám jeden vtip. “Učitel se studentů zeptal, že pokud mají dvě možnosti, co si vyberou, zda peníze, nebo mozek. Jeden student řekl, že peníze. Učitelka překvapivě řekla, že by si vybrala mozek. Chytrý student odpověděl, že si vybíráme to, co nemáme.” Snad Vás tento vtip neurazil. Myslím si, že jste skvělá a moc Vám děkuji za vše, co jste mě naučila. Krásný Mezinárodní den učitelů!
Jste člověkem, který má kouzlo způsobit, že se vedle vás každý cítí jako někdo. Klobouk dolů před tak inspirativním učitelem. Krásný Den učitelů!
Posílám pozdrav učiteli/učitelce, který/á každý den rozdává tužky s vědomím, že je nikdy nedostane zpět. Díky za všechno! Mějte nádherný svátek učitelů!
Učitel na žáka: “Víš, proč nemůžeš spát v mé třídě?” Žák: “Ale můžu, paní učitelko. Lepší by ale bylo, kdybyste mluvila trošku tišeji a pomaleji.” Přeji Vám nádherný Den učitelů!
Auto značky BMW Vás nikdy nedostane tam, kam Vás dostane diplom. Proto vzdáváme hold učiteli/učitelce za to, že z našeho dítěte dělá zářivého a úspěšného jedince. Šťastný Den učitelů!
Práce učitele je nejtěžší. Dostane do rukou “síť drátů” a musí se postarat o to, aby byly ty neposedy správně uzemněny. Nejlepšímu rádci našich dětí přejeme ke Dni učitelů jen to nejlepší!

Zanedlouho po Dni učitelů přichází oslava Velikonoc! Pokud máte rádi vtipy, můžete svým blízkým popřát humorným velikonočním přáním.

Obrázková přání ke Dni učitelů

Nemusíte učitelům posílat pouze text. Můžete si zdarma stáhnout obrázek, do kterého je již gratulace vložena. 

Nejen, že si tak usnadníte práci s vymýšlením textu, odlišíte se také od ostatních přáníček, která vaši učitelé dostanou. 

Začněte vybírat! 

Pastelky v dřevěné dóze na pozadí dětské ruky píšící na papír s přáním všeho nejlepšího k Mezinárodnímu dni učitelů.
zdroj: unsplash.com
Přání ke Dni učitelů na pozadí hromady barevných knih.
zdroj: unsplash.com
Barevné pastelky v řadě s přáním krásného Mezinárodního dne učitelů.
zdroj: unsplash.com
Růžové papírové srdce na špejli s přáním ke Dni učitelů.
zdroj: unsplash.com
Přání ke Dni učitelů na pozadí hromady barevných knih.
zdroj: unsplash.com

Zalíbil se vám nápad poslat gratulaci v obrázku? Tuto formu gratulace můžete využít také o Velikonocích. Pošlete svým blízkým obrázkové velikonoční přání!

Srandovní gif přání

Chcete svou gratulaci k svátečnímu dni pro učitele odlišit od ostatních? 

Využijte moderních technologií a pošlete svému učiteli / své učitelce pohyblivý gif, a to MMSkou, e-mailem nebo prostřednictvím sociální sítě.

Pohyblivá animace s učitelem a dvěma studenty a s nápisem Teacher´s day.
zdroj: giphy.com
Gif s pohyblivým barevným nápisem "Happy teacher´s day" v bublině na modrém pozadí.
zdroj: giphy.com
Kreslený pohyblivý obrázek s jablkem s obličejem, z něhož vylézá žížala s bublinou s nápisem Hey teach, thanks!
zdroj: giphy.com
Kreslený pohyblivý gif s medvědem držícím květinu a nápisem "Happy teacher´s day".
zdroj: giphy.com
Pohyblivá animace s učitelkou s brýlemi před tabulí na níž je napsáno "Happy teacher´s day".
zdroj: giphy.com

Prohlédněte si také další gify s tématikou oslavy!

Zajímavosti o Mezinárodním dni učitelů

V roce 1994, Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO), ustanovila 5. října oficiálním svátkem, kdy slaví svůj den všichni učitelé po celém světě.

A kdy se slaví Mezinárodní den učitelů v České republice a na Slovensku? Tento svátek byl přiřazen k 28. březnu, a to na počest narození učitele národů, Jana Amose Komenského.

Tímto svátkem uctíváme a vzdáváme úctu učitelům, kteří hrají v našich životech důležitou roli. Od výuky základů až po vedení naší cesty k tomu, co chceme, stojí dobří učitelé pevně, jako maják podpory, moudrosti a péče, vedle nás. Předávají nám potřebné hodnoty a přesvědčení, které nám pomáhají být laskavými a užitečnými při budování dobré společnosti. 

Rovněž nám tento den připomíná velkou odpovědnost, kterou mají učitelé na svých bedrech. I když je jejich role považována za samozřejmost, Den učitelů slouží jako připomínka, aby se svět stal pro učitele lepším místem. Patronem učitelů je svatý Kasián, který je rovněž ochráncem vychovatelů a stenografů.

Jste učitelem a chcete popřát nejen svým kolegům, ale také dětem, a to v den, kdy slaví svátek všechny děti? Inspirujte se našimi přáními ke Dni dětí!

Přání ke Dni učitelů můžete povýšit ještě na další úroveň, a to, když ke své gratulaci přidáte drobný dárek pro učitele jako milou pozornost. Může se jednat například o hrníček s nápisem, vtipné tričko nebo nějakou sladkost.

Své blahopřání můžete předat osobně, ale také elektronickou formou ve formě MMS, SMS, e-mailu nebo zprávy na sociální síti. 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv text, obrázek nebo dar, nezapomeňte vždy na uvolněnost a upřímnost.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X