Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Jiljího na jednom místě. Vyberte si!

Jiljí je české mužské jméno řeckého původu.

Jiljí slaví svůj svátek 1. 9.

Dejte Jiljímu vědět, že vám na něm záleží. Naše blahopřání k svátku Jiljí jistě ocení:  

Blahopřání k Jiljího jmeninám

Texty přání jsme již napsali za vás, a tak si stačí jen vybrat, které přání k svátku Jiljí dostane:

Jiljí, Tvé jméno je možná pro mnohé velkou neznámou, ale já znám Tvůj příběh. A tak na Tebe dnes nemohu zapomenout! Přeji Ti vše nejlepší k svátku!
Oběma rukama Ti předávám pytel upřímných přání. Ze srdce Ti přeji zdraví, štěstí a lásku – ke tvému svátku.
Přeji Ti vše nejlepší k svátku, jen štěstí sklízej, jen štěstí zasévej. Přeji ti přesně to, díky čemu je každé přání nadosah.
Přeji Tvému vnitřnímu dítěti, aby dnes bláznilo s dobrými kamarády! Ať bezstarostné hry nikdy neskončí! Radosti není nikdy nazbyt. Vše nejlepší k svátku!

Společně s Jiljím slaví svátek Linda. Znáte nějakou? Vyberte i přání k svátku pro Lindu.

Básničky pro Jiljího

Básničky k svátku? To k sobě patří. Která se vám líbí víc? Jednu vyberte a pošlete své gratulace k svátku:

Jiljí, Tvým jménem podzim začíná. Nechť samotné léto na Tvůj svátek vzpomíná. A než dojde na mráz zimy. Ať zavčas vzpomene i jelen v říji. Ať Ti patří všechny barvy listů. Jsme rádi, že jsi tu.
Na Jiljího vzpomenu/em si, už když dítka chystají se do školy. Dáš mi/nám první úkoly, a to sehnat pěkná kvítka. A lahvinku dobrého. A co ještě? Zdraví, štěstí. Na tom taky sejde přeci!

Původ jména Jiljí

Původ jména Jiljí sahá do starověkého Řecka. Významem jména je štítonoš. Ale nejedná se jen tak o ledajaký štít. Cesta k počeštěnému Jiljí vychází z výrazu aigis, které Jiljího spojuje přímo s jedním konkrétním štítem. A to tím, který na své hrudi nosil Zeus, jenž ho využíval k vytváření blesků a hromů. Pokud bude mít někdy Jiljí bouřnou náladu, nemějte mu to za zlé. Zaslouží si úctu.

Den po Jiljím slaví svátek Adéla. Připomenete se i jí? Básničky pro Adélu společně se svátečními přáními na jednom místě.

Zajímavosti o Jiljím

Jiljí, jedno z nejoblíbenějších jmen: Přestože, je dnes Jiljí v našich končinách vskutku výjimečné jméno, je Svatému Jiljí zasvěceno poměrně nemálo kostelů. Jednalo se o jednoho z nejoblíbenějších světců středověku. Nejčastěji je vyobrazován spolu s laní či jelenem.

Svatební cesta do Jiljí: Je oblíbený film z osmdesátek, ve kterém si společně zahráli hlavní role Josef Abrahám a Libuše Šafránková. A kde vlastně je to Jiljí? To se trampsko-vodácké komedii vskutku povedlo! Obec Jiljí je totiž fiktivní. A nejenže Jiljí neexistuje, dnes již neexistují ani některá místa z filmu. Třeba takové okolí jezu, kde se oba novomanželé udělali, je dnes na dně přehrady Hněvkovice.

Jiljí je mužské jméno, které u nás má 155 lidí s věkovým průměrem 62 let (zdroj: Ministerstvo vnitra, 2016).

Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X