Nejkrásnější básničky pro maminku všechny na jednom místě! Udělejte své milované mamince radost

Je to nejmilovanější osoba na celém světě a vy jí chcete udělat radost?

Slaví vaše maminka své krásné jubileum, svátek, den matek nebo ji prostě jen chcete říct, jak moc ji máte rádi?

Nádherné verše pro maminku najdete všechny zde, stačí si jen vybrat!

Básničky pro maminku z lásky

Maminka tady pro vás je a byla vždy. Když vás bolelo srdíčko, nebo jste potřebovali někoho na blízku. Vracíte jí její lásku a trpělivost stejnou měrou, říkáte jí vůbec dostatečně, že ji máte rádi a vážíte si jí? Potěšte svou maminku nádherným rýmem z lásky ještě dnes!

Milá maminko, jsi slunce mého života za všechno, co mám, vděčím právě tobě, v tvém objetí se mě nedotkne temnota a v tvé lásce nacházím sílu v každé době. Díky tobě jsem tím, kým jsem a za to ti navždy budu vděčný, jsi nejlepší přítel, opora, která řeší vše s úsměvem, mám tě nejraději, to je příběh nekonečný.
Maminko moje, tvůj úsměv je jako slunce, které rozjasňuje můj den, kdykoliv se objeví. V jeho světle starosti zmizí, jako v tůňce a já se cítím šťastná, jako nikdy předtím. Je to úsměv plný lásky a porozumění vždy, když ho vidím, cítím se v bezpečí, je to symbol tvého srdce, které má pochopení, a já vím, že jsi mou nejlepší kamarádkou na světě.
Maminko, jsi mé největší štěstí, v tvé náruči vždy cítil jsem se v bezpečí. Má opora, můj vzor, v tvé lásce nacházím sílu a pokoj. Aniž bys věděla, na čí straně je vina, nikdy bys nezavrhla svého syna. Trpělivosti si měla se mnou vždycky dost, snad jsem ti přinesl aspoň trochu radost. Udělala si pro mě nemožné, stálo tě to síly všemožné. Vážím si tě víc, než často dávám najevo, v promlouvání do duše jsem prostě dřevo, proto díky ti mámo, žes nebyla stejná a s úsměvem vstávala každé ráno.
Maminko, tvoje láska je jako sluncem zalitý den, dávalas mi sílu, nechala mě snít svůj sen. Jsi oheň, který hoří v mém srdci, nikdy neodmítla si mi pomoci. Díky tomu stala ses mi věčným vzorem, být jako ty je pro dceru téměř nesplnitelným úkolem. Tvá láska mě však naučila, abych se být dobrou dcerou, sestrou, mámou snažila. Maminko, díky ti za vše, cos pro mě udělala, od té doby, co jsem byla malá.
Sympatická maminka se synem, který jede na kole.
zdroj: freepik.com

Nezapomínejte na ně, no přece na tatínky! Jsou tady taky a bez nich by byl svět o tolik smutnější. Krásné básničky pro tatínka vás inspirují, jak tomu vašemu říct, že je ten nej!

Verše pro maminku k narozeninám nebo svátku

Oslava maminky je vždy velká věc, ale máte pro ni připraveno originální blahopřání, které ji zahřeje na srdci? Básničky pro maminku k narozeninám, nebo hezký verš pro maminku k svátku, to je to pravé, co jí vykouzlí úsměv na tváři.

Milá maminko, šťastné narozeniny ti přeji, ať se ti splní všechno, co nejrychleji, ať je tvé srdce plné lásky a štěstí a tvůj úsměv je jasný jako slunce na nebi. Ať tě provází zdraví a radost ze života, všude tě doprovází štěstí a pohoda, ať splní se ti všechny sny a touhy, tvůj život je nekonečně dlouhý. Dnes ti přeji, abys byla šťastná a spokojená, prostě ta úžasná, jedinečná žena, jsi pro nás všechny vzorem lásky přejeme ti, ať ještě dlouho nemáš žádné vrásky.
Milá maminko, přicházím ti popřát k narozeninám, které slavíš dnes, ať jsi nadále vzorem lásky a síly, nemáš žádný stres. Ať se ti splní všechny sny a touhy a v životě tě provází samé krásné chvíle, na oknech po leštění nemáš žádné šmouhy, na čtení si nasazuješ brýle. Zdraví, ať maminko, slouží ti dlouze, užívej plnými doušky života, o lásku, ať u tebe není nikdy nouze, táta je pro tebe jistota.
Milá maminko, přeji ti k narozeninám vše nej, ať je ti pořád do života hej, jsi pro mě vzorem lásky a síly, oporou do největší míry. Dnes ti přeji, aby tvé srdce bylo plné štěstí, provází tě zdraví a radost ze života, mineš všechna neštěstí, splní se ti vše, po čem toužíš, dostaneš vše, co si za svou dobrotu zasloužíš. A ať tě v životě provází samé krásné chvíle, aby ti ty společně s námi byly nejvíc milé a já ti budu navždy vděčný za všechno, cos pro mě udělala, že jsi maminko, vždy na mé straně stála. Přeji ti, abys měla narozeniny plné štěstí a lásky, z nebe tě zasypaly sedmikrásky.
Milá maminko, dnes ti přeji hodně štěstí v tento den, kdy slavíš svůj svátek měj na vše dost síly, zatni pěsti, energie měj vždy dostatek. Přeji ti, abys dnes cítila hodně radosti a ať tě provází pocit štěstí a spokojenosti. Ať tě obklopuje láska od rodiny i přátel a zbytečně tě nedráždí tvůj zaměstnavatel i manžel. Maminko, jsi pro nás všechny vzorem hrdosti, dnes nedělej si s ničím starosti, slavíš svůj svátek v tento den, nech nás tedy, ať přejeme ti vše nejlepší jen.

Babička je nejmilejší osoba na světě, její dobrota sahá až za samé hranice všech mezí, proto ji ještě dnes potěšte krásnou básničkou pro babičku.

Maminka s dcerou na pláži v západu slunce.
zdroj: freepik.com

Říkanky pro děti o mamince

Je pro ně tou nejdůležitější osobou na světě, přesto mnohdy nedovedou jasně říci, jak moc ji mají rády! Připravili jsme krásné básničky pro děti o mamince, kterými ji udělají radost. Stačí se je naučit, zhudebnit, nebo je vepsat ke krásné malůvce.

Maminka je jako slunce, světlo, které zazáří. jako víla v okvětní korunce, která nás vždy pohladí. Maminka je jako květina, především když láska její, pro nás všechny rozkvete a naplní mé srdce nadějí. Maminka je jako hvězda, její láska nás nezklame, v noci nás vede, to se nezdá, u nás vždy zůstane.
Maminka je jako slunce, šťastné úsměvy nám rozdává. Všude kam přijde, tam září, všechny děti zahrnuje láskou. Maminka je jako déšť, všechno osvěží. Vždy nás uklidní, když pláčeme, a zpívá nám, abychom usnuli. Maminka je jako kouzlo, všechno co chce, to se stane. Všechny naše sny splní, a vždy nás podrží, když padáme. Maminko, ty jsi pro nás všechno, láska, štěstí, úsměv a radost. V našich srdcích navždy zůstaneš, naše láska k tobě nikdy neskončí.
Maminka má ráda, když je pohoda, nestane se žádná nehoda, být s rodinou je pro ni výhoda, všechno to připravené jídlo není náhoda, ani to, že je všechno taková dobrota. A když stane se veselá příhoda, maminka se tomu tak ráda chichotá.
Milá maminko, dnes ti chci poděkovat za všechno, co pro mě děláš, vím, že toho máš hodně, že na mě své nervy proděláš. Jsi tou tváří, kterou můj úsměv rozzáří, i když ti jen problémy vytváří. Jsi oporou, když mě bolí srdce, rádkyní pro těžké chvíle, s úsměvem a láskou mě pohladíš po ruce, a já už se necítím provinile. Maminko, neříkám to zrovna často, ale věř že to tak bude navždy, že díků a vděku máš u mě na sto, mám tě ráda jednou provždy.

Krásná obrázková přání s verši ke dni matek

Chcete-li mít vše připraveno a okouzlit básničkou na den matek, připravili jsme pro vás již hotová obrázková přání, která si můžete stáhnout a poslat formou sms, aby vaše maminka vždy věděla, co pro vás znamená.

Trendy maminka s dcerkou.
zdroj: freepik.com
Matka s malým dítětem na pláží v nádherném západu slunce.
zdroj: freepik.com
Rodina s dvěma malými dětmi v západu slunce.
zdroj: freepik.com
Dcera drží mamince oči a ta se usmívá, drží tulipány a přání ke dni matek.
zdroj: freepik.com

Všem maminkách ze srdce přejeme, aby je jejich děti měly nejraději na celém světě a potěšily je při každé příležitosti hezkou básničkou pro maminku od srdíčka. Dětem, které pak hledají pro svojí maminku hezký a neotřelý veršík pak přinášíme inspiraci, jak ji potěšit něčím hezkým.  

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X