Krásné básničky pro Mikuláše na jednom místě. Jste dobře připraveni na jeho příchod?

Mikuláš není jen postava, jak ji známe z našich ulic, je to také uznávaný svatý, ke kterému se váže mnoho legend a týkají se především štědrosti.

Když tento muž ve vysoké čepici zavítá na váš práh, je dobré mít v rukávu pěknou básničku pro Mikuláše, čerta nebo andílka.

Především mikulášské říkanky pro děti jsou to, co můžete potřebovat, aby ta letošní nadílka byla opravdu veliká!

Básničky pro Mikuláše

Už jsou za dveřmi, všichni tři a vy stále nevíte, jakou mikulášskou básničku letos vybrat?

Věděli jste, že čert po Mikulášově boku představuje zlo a andílek zase dobro? Když se proto vtipným veršem trefíte do čerta, nemůžete nikdy nic pokazit!

Svatý Mikuláš obdarovával chudé a stal se tak symbolem, který se uznává celosvětově, avšak v různých podobách. Je také patronem mnoha řemesel.

Předtím, než překročí náš práh, své skutky dávám na misku vah, myslím na dobrotu svého srdce, do čeho se pustily mé ruce, na myšlenek svých zář, teď už je tady, náš svatý Mikuláš.
Co nám letos do punčochy Mikuláš zase nadělí? Už ho vidím, jak nese pytel, je pod ním úplně ohnutý. Jablíčko, sladkost, dar to bude veliký, jenom doufám, že tam nebudou samé uhlíky.
Mikuláši, svatý pane, řekl bys mi, co se stane, když do naši chalupy, čert nikdy nevstoupí? Přeci jen činíme dobrotu, čelem stavíme se k životu, tak nech ho dneska venku, stačí, když ho zahlédneme jenom v okénku.
Když se řekne Mikuláš a nadílka, myslím na andílka, stojí vždy vzadu a jen se směje, v očích září mu tolik naděje, je milý a krásný, jako samo nebe, připomíná mi, jedině tebe.
zdroj: pexels.com

Mikulášské veršíky pro nejmenší

Tento svátek se odjakživa týkal především dětí, které svatý Mikuláš obdarovával z vlastní dobrotivosti.

Aby pro vaše nejmenší přeci jen zbylo něco v punčochách, měli by svatého muže a jeho dobrovod uvítat naučenou básničkou pro Mikuláše.

Svatý Mikuláš je v Americe populární, jako věhlasný Santa Claus.

Mikuláši, Mikuláši, přijď už k nám, mléko i sušenku pro tebe mám, pochutnáš si, spočineš, naplníš punčochu, čerta nech zatím spát u něj v kutlochu.
Na svatého Mikuláše, umíchám dva hrnce kaše, upeču pro andílka perníček, dám mu aspoň kousíček, a co všechno cukroví? To přece nechám čertovi!
Mikuláši drahý, ty už jsi zase tady? Copak ti naši říkali, že už jsme zlobit přestali? Každý den se dobře chováme, ve škole problémy nemáme? To je pravda, jako poleno, neděláme nic, co nemáme dovoleno! Tak nám Mikuláši i andílku, přejte velkou nadílku!
Když slyším, jak řetěz vleče, jak se směje, že mu nikdo neuteče, schovám se raději do skříně, ještě než vkročí k nám do síně, tak Mikuláši, ber to vážně, čerta letos neber, o to tě prosím snažně!

Blíží se vánoční svátky, je na čase nejbližší potěšit milou vzpomínkou. Inspirujte se u nás krásnými vánočními přáními, které si můžete sami vyrobit!

Vtipné mikulášské básničky

A proč by tento svátek nemohl být brán malinko s humorem? 

I Mikuláš se rád trefí do svého zlotřilého čerta vtipnou básničkou!

Mikulášské básničky s trochou nadsázky pobaví vaše nejbližší, tak letos vsaďte na jinou notu a naučte se něco nového!

Není nad krásu adventní tradice, na tu se každý rok těším převelice, zajdu si do hospůdky, poručím si jednou, a náhle přijde Mikuláš, řekne, další rundu se mnou, ty si určitě dáš!
Vítám tě u nás Mikuláši, snad se mi teď od huby nezapráší, když chvástat dobrostivostí se budu, bez všeho studu, až na dno pivního sudu!

Inspirujte se u nás a zpříjemněte si zasněžené období krásnou zimní básničkou od srdce!

Svatý Mikuláš skutečně žil. Byl to šlechtic z bohaté rodiny, který se měl nad poměry dobře. Jenže když jeho rodiče zemřeli, rozdal všechen majetek chudým a vypravil se na pouť. Jeho velkorysost si proto tímto svátkem připomínáme až do dnešních dnů.

Mikuláš chodí v předvečer svých jmenin, a to 5. 12.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X