10 fantastických březnových básní, kterými krásně přivítáte jaro! Inspirujte se

Básničky o březnu udělají radost všem milovníkům jara, ale také například těm, kteří v tomto měsíci slaví narozeniny nebo svátek. 

Vybírejte z originálních rýmovaných textů, které můžete poslat svým blízkým jen pro potěchu, nebo je zakomponovat do některé ze svých gratulací!

Krátké březnové rýmovačky

Ne všechny básně musí být nutně dlouhé. 

Máte-li rádi stručnost, vyberte si některý z krátkých veršů, který můžete svým blízkým poslat například prostřednictvím krátké SMS zprávy. 

Březen už přišel k nám, radují se děti. Sluníčko už teplé je, kvetou pestré květy.
Rozkvetlá louka plná květů, nejkrásnější svět ze všech světů. Je tady březen, tak zpoza kamen konečně vylezem!
Nejraději mám na jaru, tu rozkvetlou Moravu. Zelená je v březnu travička a tu papá kravička. Zasadila jsem si zrnko, vyroste mi z toho “slunko”. Sluníčko jako slunečnice, opálí nám všem líce.
Pěkná hlávka maličká, lísteček a kousek tělíčka, v březnu vykoukla nám zpod sněhu, tenoulinká, křehoučká, očka nám vždy rozzáří, první kvítek bělavý.
V březnu kvetou pěkné květy, i účinné lístky máty. Na průdušky a silný kašel, já voňavý lék jsem našel. Teplý čajík mátový, všechny rychle zotaví.
Detail na rozkvetlé květy třešní.
zdroj: unsplash.com

K jaru patří neodmyslitelně sluneční paprsky. Prohlédněte si tedy také krásné básničky o sluníčku.

Jarní básničky o březnu

Oceníte vy i případný příjemce vybrané básně trochu delší rýmovaný text? 

Pak se pusťte do čtení těch nejkrásnějších březnových veršíků! Jistě najdete takový, který bude odpovídat vašim představám.

Pomalu a pomaličku, rozkvetly nám třešničky. Ze zimy se léto stává, sluníčko zavolá: “Sláva!”. Louka květů, plná slunce, s jahůdkami šup do hrnce. Zlaté hlavičky sluníček, pole plné malých myšiček. Včely v tanci se vlní, medové plástve plní. Ptáčci si zpívají, jaro s námi vítají. Nastav slunci svoji tvář, krásných květů utrhni pár. V lese sedni na pařez, to je nádherný březnový den!
Každý člověk štěstím září, když březen zas přichází. Sluníčko už krásně hřeje, sněženka se na nás všude směje. Březen, nejoblíbenější měsíc v roce, jeho krása objímá všechna srdce. Příroda se mění v živý ráj, když na travičce při potoku je slyšet štěbetání ptáků. I led na řece praská, pomalu i ten odejde a na břehu sedmikráska bude kvést, když její čas přijde.
Když začne kvést v březnu sad, na světě je každý rád. Včelka, housátko, dítě, kuřátko, motýlek i ptáček, i ten malý žáček. Ten jen bude utíkat po školičce sem, na světě je každý rád, když je krásný den.
Vlaštovičky přiletěly, včelky pěkně bzučí, potok nám zpívá o jaře, všechny stromy pučí. Travička je zelená, slunce stále hřeje, v březnu si jen zpíváme, a každý se směje.
Sluníčko vykouklo zpoza mráčku, probuď se už ze snu, ptáčku, vstávej ptáčku, hopsasa podívej, jaká tě čeká krása. Leť ptáčku, oznam už světu, že březnová krása už je tu. Oznam všem šťastnou novinu, nechť zapomenou už na zimu.

Líbí se vám uvedené rýmovačky, ale pořád jste nenašli tu pravou? Prozkoumejte tedy další hřejivé básničky o jaru!

Chcete své děťátko naučit nějakou pěknou básničku, ale nedaří se vám to? S jarními pohybovými říkankami, níže ve videu, to půjde jedna dvě, protože si je díky vizuálnímu vjemu mnohem lépe zapamatují. Navíc to bude velká zábava! Podívejte se!  

Básničky o březnu můžete použít jako milou pozornost a udělat s nimi radost svým blízkým, a to jen tak, bezdůvodně. 

Pokud ale tvoříte gratulaci ke jmeninám nebo narozeninám, může být právě veršovaný text milým a zajímavým oživením vašeho blahopřání. 

V neposlední řadě se můžete se svou ratolestí pobavit doma u video básniček plných pohybu, které dítěti pomohou lépe si zapamatovat rýmovaný text.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X