Krásné dětské básničky na jednom místě. Pokud hledáte básničky pro ty nejmenší, tak tu jste správně!

Co se rýmuje, to každé dítě miluje. 

Říkanky o tom, co mají děti rády neurazí ani jako krásné narozeninové přání.

Hledáte vhodnou básničku pro děti k recitaci? Zde naleznete vše na jednom místě.

České říkanky pro děti

Hledáte něco, čím zvednete svému malému dítku náladu a zároveň to pro něj bude inspirativní? Naučte se společně básničku.

Děti rýmy přímo milují, stačí si některý z nich vybrat a další už můžete vytvořit společně.

Krátké dětské básničky si zapamatují ti nejmenší i školáci.

Modrý je oceán, tak jako nebe, borůvek plná dlaň, koláč se už peče.
Dva malí ptáčci, jako posměváčci, sedávali za domem, štěbetali o všech kolem. Starejte se vy dva vrabci, neposední malí chlapci, ať hledíte si jenom sebe, jinak si ostatní budou na jazyk brát, právě tebe!
Oslíku, oslíku šedivý, otevři oči, no právě ty, zatrub na velkou trumpetu, probuň i posledního popletu. Dnes je přece školní den, zpátky do lavic všechny je žeň!
Nosívám úsměv, pro celý svět, i když prší a jsou mračna, usměju se na oblačna, promění se v beránky, rozmanité červánky.

Máte v práci skvělý kolektiv, ale jedna z vašich nejmilejších kolegyň se právě chystá na rodičovské povinnosti? Rozlučte se s ní a popřejte jí k odchodu na mateřskou dovolenou vše nejlepší!

Starší roztomilý chlapec s mladším bratrem leží na kožešině.
zdroj: pexels.com

Básničky pro děti k recitaci

Dostala vaše ratolest za domácí úkol naučit se nebo dokonce vymyslet verš? Ať už je to cokoliv, zde najdete tu správnou inspiraci.

Vhodné básničky k recitaci pro školáky, ale také na besídku v mateřské školce.

Jednoduché a krátké verše si zapamatuje skutečně každý!

U nás doma je místa dost, tak abych schoval pelech i kost, ptáte se pro koho, kdo tu se mnou bydlí, to toulavý chundeláč pod postelí sídlí.
Stará paní Hubartová měla velkou skříň, dávala tam vše, co měla, ani o píď míň, mačkala to na hromadu, až na vrchol, pak se jí do toho dal s velkou chutí mol. A tak paní Hubertová otevřela skříň, kouká kde má všechny věci, před ní prázdná síň.

Taky doma neustále posloucháte: “Mámo, táto, kupte psa?” Není se proč divit, psi jsou nejoblíbenější domácí zvířata, tak se se svým potomkem naučte pěknou rýmovačku o těchto čtyřnohých mazlíčcích.

Básničky k narozeninám pro nejmenší

Každý rok je to pro něj nebo pro ni výjimečná událost! Nezklamte své děti a připravte pro ně verše, které jim půjdou přímo na tělo.

Rýmy o oblíbených zvířátkách, přírodě nebo ročním období si získají srdce každého nezbedy.

Dnes máš svůj velký den, a my rozhodli se splnit tvůj velký sen, dokud nebude ti pomoci, můžeš skákat, blbnout, klidně do půlnoci, hrát si se svými kamarády, ale nezapomeň na rodiče, ti tě mají nejvíc rádi.
Barevný jako duha, co na slunci visí, jako stuha, sladký jako čokoláda, ten, kterého mám nejvíc ráda, buď navždy mým princem malým, do puntíku dokonalým, oslav dnes své narozeniny, a nezapomeň, pro mámu budeš vždy jediný.
Objímáš tak, jako to skutečně myslíš, říkáš to, co opravdu cítíš, jsi radost našeho života, upřímná, ale samá dobrota, jsi jedině naše, vlastně spíš tátova holka, možná z tebe bude i doktorka, jen nezapomeň na své rodiče, co jsou na tebe pyšní, a to velice.
Poprvé jsi na nás koukla, a už jsme věděli, že jsi naše holka. S tvým prvním krokem, dalším uplynulým rokem, přejeme ti jen to nejlepší, snad tě to od rodičů potěší.
Krásnější než divy světa, zářivý, jako kometa, s každým rokem více žasneme, že v každou chvíli na tebe pyšní být můžeme, vše nejlepší od srdce, přejí ti na tvůj den rodiče.
Čtyři děti - dva chlapci a dvě díky, slaví v pokoji narozeniny a mají veselé čepice.
zdroj: pexels.com

Žádného rodiče nemine, když se z jeho malého caparta stane dospělák, se vším všudy. Pokud právě ten vás dokončil středoškolská studia, pogratulujte mu po zásluze k jeho zkoušce dospělosti.

Vánoční básničky pro děti

Vánoce přímo vybízí k tomu, abyste si na své nejbližší vzpomněli vy, ale také vaši nejmenší. Naučte se s nimi pár rýmů, které potěší babičky, dědečky i vzdálené příbuzenstvo.

Nejkrásnější svátky v roce mají provázet ta nejhezčí slova.

Zelená je travička, hrášku malá kulička, vánočního stromku větvička, pod kterým je dárková krabička.
Buclatý sněhulák, místo nosu mrkev měl, pak přišel zajíc, sníst mu ho chtěl, neber mi nos ty jeden, rozčílil se sněhulák v ten den, zajíc se ho tolik bál, že šel raděj o dům dál, a tak se sněhulák pyšně směje, do sněhové závěje.
Jsem malá borovička, oproti jiným, tuze, tuze maličká. Možná až vyrostu a budu nejvyšší, pod mé spodní větve vejdou se dárky pro nejbližší.
Těším se na večer, v žaludku mi kručí, snad už zakrátko, zahlédnu zlaté prasátko, potom už Ježíšek pod stromek doručí, ten nejmilejší dárek, domácí zvířátko.

Vánoce jsou čas pro rodinu. Jistě potěšíte sebe i své nejmenší, když s nimi strávíte krásné chvíle, u kterých se můžete něco společně naučit.

Říká se, že s dárkem dáváme i kus sebe. Obdarovat své nejbližší něčím milým je tradice již od nepaměti, která měla vždy upevnit mezilidské vztahy, tak ani letos na nikoho nezapomeňte a začněte včas.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X