Nejhezčí prosincové básničky o adventu a všem, co k němu patří! Inspirujte se!

Když se řekne prosinec, každému se vybaví Vánoce, ale pozastavme se u atmosféry celého adventu, který nás tímto chmurným obdobím provází a my si musíme užít každý jeho den.

Chcete své blízké originálně obdarovat nebo jim poslat milou prosincovou básničku? Stačí si jen vybrat, u nás najdete rýmy vhodné do psaných i sms přání.

Nechte zimu za dveřmi a pojďte zahřát své srdce ledovou prosincovou říkankou.

Prosincové básničky

Prosinci často přisuzujeme nejkratší dny v roce. Není divu, nastává astrologická zima, která má brzké stmívání na svědomí.

Ani špatné počasí, plískanice nebo mráz však zimě nemohou vzít jedinečnou atmosféru blížících se Vánoc.

S každým dnem, kdy je Štědrý den blíž si připomínáme všechny, které chceme potěšit. Vzpomeňte na své blízké krásnou prosincovou básničkou od srdce.

Je zima, na zem padá chlad, raději doma měl bych zůstat, měsíc schovává se, z mrazu má límec, už vím, je tady zase prosinec.
Se zimou přichází i mrazivý prosinec, držíš mě pevně kolem ramen, v té zimě a sněhu jsi jediný dobrodinec, co sálá, jako oheň z kamen, díky tobě je pro mě nejkrásnější padající tma, ta, ve které stojíme jen my dva.
O kouzelné prosincové noci, vzpomínám na jarní ptačí zpěv, teď zima mě má ve své moci, sněhem zasypává svět.
Prosincové květiny s polibkem se loučí, dvanáct měsíců střídá se, jako na kotouči, odezněly jako dvanáct dní života, kéž by nás za tu dobu nepotkala žádná samota.
vánoční adventní věnec s čtyřmi hořícími svíčkami na svátečním stole, v pozadí jsou vánoční dekorace
zdroj: pexels.com

Pohodové adventní verše

Advent není jen obdobím, při kterém horlivě očekáváme příchod Vánoc. Je to především narození Ježíše Krista, které celé toto období zvěstuje.

Prosincová poezie lehce navozuje vánoční atmosféru, která k vám přes všechen stres a starosti nemusí dolehnout. Udělejte si čas jen pro sebe.

Krásná slova k adventu patří, najděte to správné pro každého, koho chcete opravdu potěšit.

Přichází advent a s ním přeci, zapaluji svíčky na adventním věnci, první je za mír, druhá za přátelství, s třetí už cítím vánoční poselství, ohýnek za přátelství, poslední za lásku, k vánocům jen krůček, překročme cílovou pásku.
S vůní vánočního cukroví, přichází zase to období, kdy sněhem zapadaná je zem, jako vanilka a cukr na rohlíčcích všechny protkává jemný úsměvem, je tady adventu první neděle, blíží se Vánoce, už nám zpívají andělé.

Advent je připomínkou blížících se Vánoc, popřejte krásným přáním k vánočním svátkům všem vašim vzdáleným i blízkým, přeci jen, v tomto období nechcete na nikoho zapomenout.

Básničky na Nový rok

Hned po Vánocích nastává krátké období, kdy se loučíme s rokem předešlým a vítáme ten nový.

O silvestrovské noci bývá pořádně veselo, básničku do nového roku si proto pro každého letos připravte předem.

Ať ti každý den přinese něco nového, na hezké s láskou vzpomínej, vzdej se všeho zlého, krásné si připomínej, ty, co bez výhrad miluješ, plně objímej, vyraz svěže do nového roku, zpátky se už nedívej.
Vstupuješ do nového roku, tak honem, přidej do kroku! Čeká tě spousta dobrého, vyhlížej vstříc, čekej na něho! Ten, který dá ti nejvíce, nebude stavět žádné hranice. Co bylo hodíš za hlavu, starosti strčíš do rukávu, protože já ti od srdce přeji, štěstí, zdraví, lásku, krásný rok, úplně celý!
Starý rok už je pryč, začíná zase jeden úplně nový, teď k hříchům svým zahoď klíč, užívej svou radost a nech se unést mými slovy, i když nejsme u sebe, přece slavíme ten velký krok, který musíme udělat, my dva, společně, aby začal další rok!
Tak jako všechno jednou končí, i starý rok dospěl tam, kdy se s ním musíme rozloučit, naše společné chvilky teď pročítám. S novým rokem otáčíme stránku, je před námi nepopsaný list, o čem uděláme první poznámku, kdo po nás bude to číst? Přeji nám, ať je stále o čem psát, pořád máme dosti slov, jedině tak se nám nikdy nemůže stát, že se budeme mít dost.

Nový rok je významný krok do neznáma, každý si zaslouží vědět, že jste si na něj vzpomněli a přejete mu jen to nejlepší, inspirujte se těmi nejhezčími přáními do nového roku u nás!

Spěcháte, máte plné ruce dárků, přece jen ještě nezapomeňte koupit jmelí! Právě polibek s vaším partnerem pod jmelím vám zajistí láskyplný vztah do příštích Vánoc. A pokud ještě neodezněla poslední adventní neděle, je krásné jmelím obdarovat i své blízké a přiložit jim k němu krásnou prosincovou básničku od srdce.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X