Listopadové básničky pro vaše nejbližší naleznete právě zde! Inspirujte se!

S listopadem přichází období zimy a prvního sněhu. 

Rozzařte si stále kratší dny příjemnou básničkou o listopadu a udělejte s ní třeba někomu radost.

I v listopadu slavíme řadu významných svátků. Hned na začátku jsou to Dušičky, poté k nám přijíždí Martin na bílém koni, opomenout bychom neměli ani 17. listopad.

Básničky o listopadu

Co jiného je pro listopad typické, než padání krásně zbarveného listí ze stromů, čímž přírodu opouští barvy a přichází období zimy.

Básně se k pochmurné listopadové náladě hodí, udělejte radost sobě nebo svým blízkým podzimním veršem.

To, že se k nám počasí otáčí zády neznamená, že bychom se měli uzavřít do sebe. Naopak, nabídněte srdce na dlani a pošlete blízkým milý verš prostřednictvím sms zprávy.

Když stromy zahodí letní list, vítr už profukuje do všech míst, když veverky schovávají žaludy, příroda zakryje se dekou naruby, pak víme, že je tady podzim a s ním listopad. Přichází sníh, mráz i chlad.
Nos mám červený, nasadím si čepici, všude kolem mě je jen příroda spící, rudé bobule jsou poslední barvou, než je mráz překryje ledovou rukou, nic nezkazí mi náladu, chodím pozadu, miluji každý den deštivého listopadu.
Když říkám, že tě miluji, platí to stále, na kolenou věčnost ti slibuji, pokračujme spolu dále, ruku v ruce, nikdy oddělení, prší nám štěstí, během listopadového mrholení.
Větrem se lehce vznáší bodláčí, jestřáb na rozloučenou se ještě ozvat odváží, v noci se pomalu plíží mráz, pomalu se navrací zimy hlas, tak běžím rychle z kopce, to je nejlepší na bolest mého srdce.
hnědé boty stojí v napadaném barevném listí
zdroj: pexels.com

Sněhové básničky na svatého Martina

S nadšením očekáváte první sníh? Podle pranostik by jej na bílém koni měl přivézt právě svatý Martin.

Vyhlížejte sněhové vločky s listopadovou básničkou v duši.

Sníh pomalu padá k zemi, a já vím, že zase je mi smutno po tom čase tepla, kdy příroda jenom kvetla, teď přikryla jí sněhová peřina, zima nám už zase začíná.
Když setmí se a přijde noc, sníh padá rychle, příroda má tu moc. S ránem je za okny všechno ztichlé, volám o pomoc, sněhem jsem zavátá, a to moc, sníh dnes padal moc rychle, když byla noc.
Sněhem zapadlá krajina, tolik jsme se těšili na Martina, až pojede na svém bílém koni, přinese nám sníh, jako vloni.
Nebe je temné, kdo to ví, v mracích se odráží rudá zář, to andílci pečou cukroví, blíží se Vánoce, zima je tu zas!

Milujete podzim a těšíte se na jeho jedinečnou atmosféru po celý rok? Inspirujte se našimi podzimními verši pro každou chvilku a zahřejte své srdce!

Vzpomínka na nejbližší

I Dušičky nevyhnutelně patří k listopadu. Pokud po někom vaše srdce teskní, inspirujte se hezkým veršem na bolest.

Tak, jako příroda dere se na svět zeleně, tak jako lidský věk běží spokojeně, tak jednou opadnou všechny listy, pusto rozestoupí se těmi místy, kde vidím tě procházet, jako kdyby se nic nestalo, jako kdybys tady byl stále s námi, tak mi to připadalo.
Loučení je lidské břemeno, které nás tlačí k zemi, nikdo nebude mé srdce připraveno, vždy se bude ptát: “Kde jsi?”

Smutek je nedílnou součástí života, který musíme překonat. Pokud právě někdo prochází těžkým obdobím, pošlete mu kondolenční přání a vyjádřete tu nejupřímnější soustrast.

Den před památkou zesnulých slavíme den Všech svatých, který připadá přímo na 1. 11.

Listopad už malinko voní po Vánocích, tak je začněte vyhlížet.

Nezapomeňte také na 17. listopad, den boje za svobodu a demokracii, pro který jsme sice nepřipravili žádný podzimní verš, ale každý by si na něj měl v listopadu vzpomenout. 

V USA zase na konec měsíce připadá věhlasné Díkůvzdání.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X