14 básniček o kočkách, které rozesmějí každého milovníka chlupáčů. Vyberete si?

Jste kočičí chovatelé, kočičí nadšenci nebo kočka ve vašem životě naopak schází? 

Pročtěte si našich 14 básní o kočkách, která nesou různá lidská úskalí, která se svými svěřenci a svěřenkyněmi zažívají, či čistě hravá, kočičí témata.

Nebo se chcete od srdce zasmát u kočičích příběhů? 

Podívejte se na kategorie, které jsme pro vás připravili.

Slastný kočičí život

Kdo by nechtěl mít život jako kočka? A pověstných devět životů k tomu. Ať už máte doma (ne)obyčejnou kočku domácí, nebo nóbl plemena, jakými jsou mainská mývalí kočka nebo bengálská kočka, věřte, že v tom tu svou určitě najdete. 

Stočený v klubíčku své sny spřádá. Je to můj kocourek. Mám ho moc ráda.
Naše černá kočička, nebojí se sluníčka. Na okně se vyhřívá, nic jiného nám nezbývá, než na micku se dívat a přitom si zpívat.
Kdo se věčně toulá nocí, je to naše kočka. Když se kolem mihne světlo, zasvítí jí očka.
Kočka se protáhla, pozvedla kukadla, ke svému pánovi, jestli jí napoví, zda je plná miska, po níž se jí stýská.

Kočka a myš

Jestliže jste fanoušky seriálu Tom a Jerry, umíte si představit pověstný nevraživý vztah mezi těmito živočišnými druhy. Možná máte doma dokonce tu nejlepší kočku na chytaní myší a chcete odstrašit případného myšího návštěvníka. 

Druhou, hravou a veselou básničku si můžete i přepsat na vrátka domu a použít jako mantru a upozornění pro všechny myši, které by se chtěly k domovu byť jen přiblížit:

Kočky spolu po právu, pořádají oslavu, myši na ni pozvaly, aby se lépe poznaly. Jak to s nimi dopadlo? Jedno obří divadlo! Dvě samostatné skupiny, utvořily bez viny.
Dej si pozor, myško, když má kotě prázdné bříško. Do díry se rychle schovej, nebo bude brzy ouvej.
Pět koček v košíku.
Zdroj: Canva.com

Humorné básničky o kočkách a ženách 

Nejeden bystrý člověk v dějinách pravil, že ženy a kočky spolu mají vztah a napojení, do kterého se muž už nevejde. Někdy je ale tento vztah spíš naplněný humorem a požadavky malého kočičího teroristy.

Obloha je plná blesků, zaslechla jsem hřmění. Myslela jsem, že se schová, ale tak to není. K vstupním dveřím packy vzpíná: Rychle otevři! Nebuď líná! Nenech mě venku, pusť mě vrátky. Nebo ukážu Ti drápky.
Na parapetu kočka spí, slunce na ni svítí. Ojídala paničce ve váze luční kvítí. Zhltla lístky okvětní, očka se jí mlží, spánek drží bez skrupulí vskutku pietní.
Už nechci tvé granule, apetit mám na nule. Neotvírej kapsičky, chuť mě přešla navždycky. Naleješ mi misku mlíka, slyšíš vůbec, co Ti říkám?
Kočkám husté srsti, potvora se plstí. Aniž by se zeptala, hřeben na ni vzala, ale na mou věru, se zlou se potázala! Na kočičí drápky, je i rozum krátký.

Dětské říkanky 

Děti mají obvykle rády všechna mláďata a kočky nevyjímaje, ať už jde o kočky, koťata, nebo velké, statné kocoury. Hledáte jistě roztomilou říkanku, kterou by si oblíbily a kterou odvážně zarecitují vždy, když se šelma v jejich dohledu objeví. 

Do zahrady nakrátko, k nám zabloudilo koťátko. Tak se mu tu zalíbilo, že bylo tu, i když venku lilo, i když slunce lampu rozsvítilo
Copak kočka nezbednice? Honila se za motýlem, proháněla včelku, číhala na ptáčka – kosa, vůbec neví, jak se chovat! Budeme jí muset najít, vhodnou učitelku.
Schytávají kočky, sněhobílé vločky, sem tam flíčky a tlapkaté ponožky. Až uvidíš kočku, co na nose má vločku, právě spadla hvězda, něco si přej!
Kotě jednou maličko, rozmotalo klubíčko. Mamička ho vyspravila, zacelila srdíčko.

Líbily se vám básničky o kočkách, které jsme všem kočičím nadšencům ušili doslova na míru? 

Doufáme, že vám dělají radost!

Nezapomeňte básničku o kočkách rozposlat všem vašim přátelům, kterým by také mohly vykouzlit úsměv na tváři. 

A nezapomeňte pohladit všechny kočky, které máte doma, nebo zarecitovat básničku té, co právě potkáte u cesty. Třeba vám to přinese štěstí. 

Prozkoumejte další básně o zvířatech, třeba o koních.

Pořád humoru nemáte dost?

Podívejte se na video s akčními kočkami, u kterého vám jistojistě bude praskat bránice ve švech!

https://www.youtube.com/watch?v=eX2qFMC8cFo


Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X