15 úžasných básniček o tatínkovi, kterými mu uděláte hezčí den! Vybírejte z těch nejlepších veršů

Hledáte básničky pro tatínka, protože víte, že má verše rád? 

Rádi byste mu prostřednictvím básničky dali najevo, že na něj myslíte? 

Inspirujte se následujícími verši a potěšte svého tátu milou rýmovačkou plnou humoru nebo díků!

Černobílá fotografie s mužem otočeným zády držícím za ruku malého chlapce, s nímž jde po ulici.
zdroj: unsplash.com

Rýmované básničky o tatínkovi

Chcete tatínkovi, originálním způsobem, popsat, jak jej vnímáte a jak moc pro vás znamená? 

Vyberte si nějakou z následujících básniček, která vašeho tátu jisto jistě potěší!

Ten náš táta nejlepší je, můžou nám ho závidět. Život vždy s ním zábavný je, rozveselit nás dokáže. Dnes mu chci vyjádřit velký dík, protože je to super táta a mnohem víc!
Tati, možná o tom nevíš, ale jsi můj velký hrdina. I když se občas přísně podíváš, vždy na tebe spoléhám. V životě se neztratím, protože tebe, tati, mám. A i když občas pochybím, vím, že nikdy nejsem sám.
Mám rád/a svého otce, patří mu má pocta, oči má tmavé (světlé), jako jezero blýskavé. Okolo očí vrásky, které způsobily moje vlásky. Úsměv, který vždy potěší a mně úsměv na tváři vytvoří. Zlost bývá hostem v něm, ale vytvořená mým slovem, zlé slovo občas vyskočí, hněv něm vytvoří. Slovo vzdoru pozná asi každý, i sílu trestu, no co, nemůžu se zlobit, úsměv nedarovat. Otec, to je někdo velký, co miluje mě jako med včelky. I já ho miluji velmi, on si toho cení, věř mi.
Pro maminku je to láska, pro mě je to můj velký táta. Dnes slaví svůj svátek, někdo v tom má zmatek. Když chce, je bláznivý a blouzní, dokáže však být i vážný. Tehdy pak je trochu otravný a zvláštní. Stále na něj ale můžu volat táto, je to prostě moje zlato.
Dnešní den je jen pro tebe, tatínku náš zlatý. Básničkou ti prozradíme, že tě máme rádi. Měj nádherný den, tati!
Můj tatínek poklad je, rozveselit mě vždy dokáže. Dívám se mu do očí, doufám, že to nikdy neskončí. Otec, ten mě měl vždy rád, předal mi plno rad. Miluje mě a já jeho, vím, že nezapomenu už na něho. Je to dobrý pocit, mít ho stále, po boku, doufám, bude mi stát nadále.
Pošeptal nám skřítek, že máš, tati, narozeninový svátek, že dnes slavíš velký den, který patří tobě jen. Přeji ti teda zdraví, štěstí hromadu, kopec dárečků a vždy dobrou náladu. Všechno nejlepší k svátku (k narozeninám)!

Chcete pogratulovat tatínkovi k svátku? Prozkoumejte ty nejlepší sváteční gratulace pro taťku!

Humorné veršované básničky pro tatínka

Víte o svém tátovi, že má rád humor? Rozveselte jej tedy originálně, a to prostřednictvím rýmovaného textu!

Tatínku náš, ty vždy gól dáš. Jsi prostě můj blázínek, ten nejlepší tatínek. Fotbal, to je tvoje, videoklipy zase moje. Vím, že mě miluješ, často mi to ale neřekneš. Když nadávám na svět, do reality mě vrátíš zase. Často se spolu smějeme, protože to jednoduše umíme. Díky, že jsi, jaký jsi. Mám tě rád/a!
Tatínek je naše zlato, mít ho doma stojí za to. Miluje mamku, dětičky a dokáže opravovat věcičky.
Tatínek náš, známá věc, není slavný sportovec. Není ani známý herec, co potrpí se na červený koberec. Zato je to super táta, který je pro nás víc než kopec zlata. Tatínku náš milovaný, zůstaň, prosím, navždy s námi!
Můj táta má nové hobby, vím, že není jediný, na opasku nosí mobil, vždyť je hlava rodiny. Kdo ví, co by od radosti dělal, byl by jako bezruký, kdyby se ten jeho mobil dostal cizím do ruky. V problémech by se nám topil, jako ryba na suchu, kdyby mu ten jeho mobil simuloval poruchu. Možná by se časem pobil, zmeškal by i večeři, kdyby někde ztratil mobil, stále by se jen hašteřil.

Blíží se tatínkovy narozeniny? Poblahopřejte mu některou z básniček pro tatínka k narozeninám!

Rýmovaná poděkování tatínkovi

Tatínkové jsou v našem životě skutečně důležití a my bychom jim neměli zapomínat být vděční za všechno, co pro nás celý život dělali. 

Poděkujte svému tátovi za jeho celoživotní péči krásnou básní!

Pamatuješ tatínku, když jsem se narodila? Plakali jsme tehdy spolu, byla to krásná chvíle. Nebo pamatuješ, táto, když jsem byla malá? Přitulil jsi mě do náruče, když jsem se v noci bála. Učil jsi mě první slova, jak se řekne máma, držel jsi mě za ruku, když první krůčky dělala jsem sama. Četl jsi mi pohádky, co neměly konec, snili jsme spolu dřív, než zazvonil zvonec. Když jsme stáli před školkou, měl jsi v očích slzu velkou, malými krůčky do nového světa viděl jsi kráčet svou dcerku. Dnes už běhám po světě sama, dávno už nejsem malá, s hrdostí dcery říkám, toto je můj táta! Díky za všechno, tati!
Fotbal zahrát, lego složit, nebo kolo opravit. Všechno zvládneš, tatínku náš, na všechno jsi odborník. Chci ti dnes poděkovat a zase jednou zopakovat, že jsi pro mě ten NEJ táta a že tě navždy budu mít ráda!
Táta, to je to nejlepší, co mě n tomto světě potkalo. Táta je pro mě to, co pro jiné světlo. Při něm se cítím v bezpečí a nic mi nechybí, všechno mi promine, jsem syn jeho jediný. Každý den se snažím na jeho tváři vykouzlit úsměv, protože pro mě je každý den prožitý s ním nový úspěch. Děkuji, že tady pro mě jsi, tatínku!
Táto, táto, tatíčku, ty jsi moje srdíčko. Jsi můj poklad velký, jako kvítek zlatý. Celý den se těším, až ti zase do náruče skočím. Děkuji za tvou starost a péči, tati!

Citáty o tátovi

K básničce můžete připojit také krásný citát, který vzešel z úst někoho známého a slavného. 

Inspirujte se nadčasovými citovanými texty! 

“Kvalita otce se pozná v cílech, snech a představách, které si vytvořil nejen pro sebe, ale pro celou svou rodinu.” – Reed Markham
“Moudrý je ten otec, který zná své vlastní dítě.” – William Shakespeare
“Jeden otec je víc než sto učitelů.” – William Shakespeare
“Otcové mají jednoduše schopnost dát všechno zase do pořádku.” – Erika Cosby
“Otec je někdo, ke komu vzhlížíte bez ohledu na to, do jaké výšky jste vyrostli.” – Anonym

Blíží se svátek tatínků? Potěšte toho svého básničkou ke Dni otců.

Básničky pro tatínka můžete použít do narozeninových nebo svátečních gratulací, ale také jimi můžete potěšit svého tátu prostě jen tak. 

Přidat ke své básničce můžete také citát, kterým svůj rýmovaný text podtrhnete.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X