Nádherné básničky o září všechny na jednom místě! Přivítejte s nimi podzim a nechte se inspirovat!

Září nám přináší první připomínku podzimu, jak jej vnímáte vy? Také máte rádi, když léto pomalu dává vale, přitom jsou dny ještě krásné a teplé?

Zároveň však v září probíhá mnoho důležitých aktivit, protože zpravidla začíná nový školní rok a ulice se zaplní malými nezbedy s barevnými aktovkami.

Pro každého, kdo má tento měsíc rád jsme připravili krásné verše o září, inspirujte se jimi, aby vám s nastupujícím podzimem nedošel dech.

Básničky o měsíci září

Září je čas, kdy se loučíme s teplými dny léta a vítáme podzim s otevřenou náručí. Slunce se stále drží vysoko na obloze, ale vzduch se stává chladnější. Listy na stromech začínají měnit barvu a padají na zem. 

Září je měsíc, kdy si můžeme užít poslední letní výlety a grilovačky s přáteli, ale také se těšit na teplo domova a komfort prodlužujících se večerů. Ať už jste fanouškem léta nebo zimy, září je měsícem, který nás nutí se zastavit a uvědomit si krásu přechodu mezi sezónami. A k tomu jsme připravili i několik rýmů o září pro zahřátí duše.

Září je měsíc plný změn, slunce ještě hřeje, vzduch chladnější je připraven, pomalu se krátí den. Listy už pomalu mění barvu a padají na zem, jakoby tančily ve větru, vzpomínky na léto mění se v kámen. Těšíme se na podzim, jeho barev skvost. Září nám dává sbohem, s úsměvem na tváři, a vítá nás chladem, schovaným v barevném polštáři.
Září je měsíc dvojích emocí, kdy se loučíme s létem, vítáme podzim s půlnocí. Slunce vysoko na nebi ještě hřeje, vzduch už chladem se chvěje. Listy stromů se mění v koberec z barev, jasně žlutých a oranžových, zdobí každou větev. Září nás nutí zastavit a uvědomit si krásu, větřík si rozvěrně hraje s konečky tvých vlasů. A tak se loučíme s létem s úsměvem na tváři, vítáme podzim, který kolem nás nádheru vytváří.
S pozvolným nástupem září, je tady měsíc plný krásy, barvy přírody hrají symfonii. vše, jakoby patřilo na starou fotografii. Slunce se stále drží vysoko na nebi, den pro nás teplem zvelebí. Vzduch voní po chladu, ale ještě není mráz, poslední radosti prožívají se nám snáz. Přivítejme podzim, prince všech období, který kolem nás barevnou krásou vše ozdobí.
Září je měsíc, kdy loučíme se s létem, kdy ještě naposledy letní vibrace prolétnou světem, slunce svítí, dny jsou dlouhé, letní zážitky mění se ve vzpomínky pouhé. Stromy se otřásají a mění svou podobu, tak jako postupující podzim, na mnoho způsobů. Ohně planou a draci se vznášejí, čas směrem k zimě ubíhá stále rychleji. Každá doba musí jednou odeznít, však něco nového v sobě nechává rozeznít.

Máte rádi zasněžené pláně? Přečtěte si nádherné básničky o podzimu a nalaďte se na krásu zimního období již nyní!

Verše o září a podzimu

Nastupující podzim se s každým zářijovým dnem hlasitěji připomíná. Proto je tento přechod mezi ročními dobami lidmi vnímán, jako konec léta. Z toho však nemusí proudit jen posmutnělé emoce, krásný podzim má také hodně do sebe.

Podzim se blíží, listy opadají, vzduch voní po dešti, chladný vánek přivítají. Barva přírody se mění v paletu, je na čase obléci teplý svetr a užít si poslední krásu letošních květů. Podzim přináší nové začátky, po létě už ani památky. Užijme si jeho hřejivé objetí, chlad se k nám plíží vzápětí. Přivítejme, co nám život nese, podzim plný barevných krás v lese.
Přichází podzim, radujte se, končí září, co nám asi říjen přinese. Stromy jsou, jako umělecká díla, v moci přírody se skrývá síla, která je všechny vybarvila. Lesy stanou se nejkrásnější galerií, kterou i ti nejotrlejší pochopili. Inspirace plyne ze všech barev, vůní a světla, posledních zbytků tepla, kéž jediná chvíle by nám neutekla.
Padající listí se snáší na zem, jako tanec větru, který je nám dáván darem, když listí opadá z větví, jako hudba nocí, víme, že se nás zima brzy zhostí.
Nádherná podzimní scenérie s vybarvenými stromy a dvojící, kráčející po chodníku uprostřed.
zdroj: pixabay.com

Básničky o září od srdíčka

Ani v září se nám nevyhýbá osten lásky. Léto doznělo, ale láska z něj přetrvává a zamilovanost vlévá krev do žil všem, které zasáhl amorův šíp. Pro všechny, kteří jsou pohlceni milostným vábením zde máme krásné říkanky o září a lásce.

Září je tady a všechno se mění, a já jen myslím lásko na tebe, jestli při vzpomínce na mě také cítíš chvění a vše je pro tě krásnější než čisté nebe. Tvůj úsměv je jako slunce, co rozpaluje mou duši, jen v září vzduch voní po naší lásce a já vím, že jsi pro mě tou pravou, které to vždy sluší, v tomto měsíci, kdy toužím jen po své krásce. Chci ti říct, že tě miluji a nikdy se to nezmění, ať je září nebo říjen, pro mě se nic nezmění.
Podzim přichází a oni jsou spolu, dva zamilovaní, co dnes vynechali školu. Vidí jen jeden druhého, nemyslí na nic jiného. Svět kolem nich se změnil v krásnou galerii, naplnil jejich srdce zvláštní magií. A oni se drží za ruce a smějí se na sebe v té pozemské kráse, vše kolem nich je dávno pasé. Září je pro ně měsícem lásky, věří, že budou spolu, dokud nebudou mít vrásky.
Léto skončilo a slunce zhaslo a s ním to s mou láskou nešťastně otřáslo, vzpomínám na časy, kdy jsi byl mým sluncem a naše srdce spolu tlouklo, nedosáhla jsem nohama na zem. Ale teď je po všem a já zůstala sama, v tomto podzimním světě, jako stará dáma. Srdce bolí, jako kdybych už nebyla tím děvčetem, snažím se přijmout, že naše láska skončila s létem. Léto odešlo, a s ním i má naděje, že se na mě má láska ještě někdy usměje.
Mladý pár v podzimní přírodě, listí před objektivem.
zdroj: pixabay.com

Říkanky o září a škole

Návrat do školy neodmyslitelně k září patří. Proto jsme pro vás připravili několik říkanek o září a škole, které vám tyto kroky usnadní, ať už je to úplně poprvé, nebo už máte nějaký ten studijní rok odchozený. 

První školní den, srdce mi divoce buší, nervózně se těším, co přinese nového tuším. Nové knihy, přátele i vědomosti, všechno to čeká na mě, za všech okolností. Otázky mám, však i plno strachu, snad najdu, co hledám, usměrním svou obavu. A tak se pomalu blížím ke dveřím, že je můj první školní den stále nevěřím. Vstupuji do své třídy, kde je spousta cizích tváří, když kouknu na paní učitelku, ta jen štěstím září. Sedám do lavice, zdravím se s kamarádem, na strach jsem zapomněl tím pádem. Ve škole je fajn a paní učitelka je moc hodná, teď už vím, že je pro mě tahle instituce vhodná.
Děti se vracejí, do školy, těší se na nové úkoly. Léto uběhlo, už je to tady, zase uvidí své kamarády. Paní učitelka už se těší, jak společně všechny úlohy vyřeší. A tak začal nový školní rok, do jeho konce je to dlouhý skok.
Konec prázdnin, radostný den, děti se vracejí do školy plné zážitků jen, s knihami v ruce a touhou po novém, stane se pro ně škola druhým domovem. Těší se, co nového se jim během dne podaří naučit, za své vzdělání se budou moci zaručit. Každé dítko prahne poznat, co nejvíce, hlavně, když má za sebou prázdnin dva měsíce.

Nádherné listopadové básničky vám vlejí krev do žil a vnesou vás ladným krokem do blížícího se období.

Září uběhne, jako voda, letní vzpomínky se začnou pomalu vzdalovat a přiblíží se období podzimu a následné zimy. Krása podzimní přírody je nenahraditelná a uchlácholí každého, komu se bude stýskat po létě. Zároveň však naše básničky o září připomenou všem, co všechno během léta zažili.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X