16 nejkrásnějších básniček pro dědu na jednom místě! Inspirujte se těmi nejlepšími rýmovanými texty

Hledáte básničky o dědovi, kterými byste jej potěšili jen tak? 

Chcete svou rýmovačkou dědovi popřát k svátku, k narozeninám, nebo mu jen poděkovat za to, že je? 

Nemáte zrovna básnické střevo, ale víte, že by ho právě veršovaný text ohromil? 

Pusťte se do čtení a vyberte si z těch nejkrásnějších rýmovaných textů! 

Básničky o babičce a dědečkovi

K dědečkovi patří neodmyslitelně babička. 

Chcete dědovi ukázat, že myslíte nejen na něj, ale také na babičku? 

Vybírejte z úžasných rýmů pro prarodiče!

Dědeček o pomoc volá, babička za ním utíká. Rychle bere léky, Dědeček je vděčný. Děkuji, babičko milá, že jsi mě vyléčila. Když budeš i ty nemocná, já se o tebe postarám.
Ani rány při nich tolik nebolí, protože dědečkové a babičky všechno dovolí. Hlavu nad tím kroutí taťka s mamkou, ale to i nad jejich bankou, a taky jim to nepomůže, protože u dědy a babičky se všechno může.
Tancovala babka s dědou, rozsypala pytlík s moukou. Počkej babko stará, jakpak jsi to tancovala? Nehněvej se dědo, posbíráme spolu všechno. A když všechno posbírali, už se více nehněvali.

Veselé básničky o dědovi

Chcete dědečka potěšit jen tak a v rámci rýmů mu sdělit, jak moc je pro vás důležitý a jak úžasný muž se vám zdá být? 

Vyberte si některou z následujících básniček, které vašemu dědovi udělají skutečnou radost!

Brýle zase děda ztratil, bez nich by si už neporadil. Nemůže si číst v knize, ani vidět zprávy nové. Brýle stále všude hledá, pokoj mu ta starost nedá. Jej, človíčkové, podivte se, vždyť je má celou dobu na nose!
Tvrdá kůrka na chlebu a na té kůrce mouka, veselo je na světě tomu, kdo má dědečka. Roste větev na stromě a na té větvi list, veselý je celý byt, když má děda přijít.
Jaký je můj děda? Ten přece nemá chyby! Naučil mě klít, hrát fotbal a taky chytat ryby. Už má sice šediny, ale vždy pro mě bude ten jediný. S vtipem žije, učí mě, že na světě prostě krásně je.

Blíží se dědečkovy narozeniny? Poblahopřejte mu některým z přání k 80. narozeninám pro dědečka.

Básničky dědovi pro potěchu

Chcete svého dědečka potěšit milou básničkou, o které víte, že ji skutečně ocení?

Pusťte se do čtení a vyberte si takový veršovaný text, u kterého si budete jistí, že vystihuje, co chcete dědečkovi sdělit. 

Dědeček je takový jiný, vyvádí s námi lotroviny, věnuje se stavbě lodí, tenis hraje a na golf chodí. Krásně umí hrát na kytaře, písně nové, písně staré. Minule ho napadlo, zahrát si s námi divadlo. Nejvíc se mi na něm líbí, že se vyzná v počítači. A co nevím o světu, to mi najde na netu. Každý vidí, každý cítí, že je málo dědkovitý.
Ach, dědeček to je můj kamarád největší, on dobrou hru ještě vylepší. Dědeček, ten mi všechno dovolí, mámu s tátou z toho pak hlava bolí. Ale co už nadělají, nechť se raději přizpůsobí.
Náš dědeček ten milý je nám nadevše. Když k nám přijde na návštěvu, veselo je u nás věru. Dědeček se vždy jen směje, veselo a dobře nám s ním je.
Natrhám si květy pod lesem na stráni, tobě dědečku kytku dám do dlaní. I když vlasy ti šediví a zrak se kalí, přijmi ode mě ty nejkrásnější pozdravy. Přijmi kytičku, co slzou zvlhla i mně se tisknou slzy do očí i do hrdla. Nechť se ti prodlouží životní tvá pouť, přeje ti ze srdce tvá vnučka, tvůj vnuk.

Prozkoumejte také další přání dědovi k narozeninám, kterými byste mohli oslavenci udělat radost.

Rýmovaná poděkování dědečkovi

Dědeček je v našich životech jednou z nejdůležitějších osob. 

Poděkujte mu za jeho existenci, starostlivost a péči prostřednictvím dojemného veršovaného textu!

Nadešel den, kdy máš oslavu. Právě proto ti píšu aspoň takovou malou básničku. Chtěl/a bych ti poděkovat, že jsi byl vždy při mně, když jsi mohl, když jsme každý večer hráli karty, a, sedíc na lavičce, zpívali si písně a měli party. Za to ti patří jedno velké “Díky!” I když spolu často nejsme, vzpomínám na tebe v každé chvíli. Všechno nejlepší k narozeninám, dědečku!
Prázdniny jsou u tebe skvělé, po dědině nahoru dolu, na kole si zajezdím, všechno kolem uvidím. Pokoj svůj u tebe mám, rád/a tam v něm přespávám. Věci si tam svoje dám, a jsem ráda, že tě mám. Děkuji, že jsi, dědečku.
Nevím, co ti napsat, báseň ti chci darovat. Dědečku, rád/a tě mám, rád/a jsem, že k tobě chodívám. Sladkým mě často krmíš a vždy mi dobře radíš. Děkuji ti za vše!

Prozkoumejte také vtipná přání k narozeninám pro dědu a vykouzlete oslavenci úsměv na tváři.

Potěšte dědečka tím, že jste si s jeho přáníčkem dali práci a vyrobte mu gratulaci vlastníma rukama. Inspirujte se videem níže.

Básničky dědečkovi v obrázcích

Potěšte svého dědečka milým obrázkem, který obsahuje básničky o dědovi, jež ho dojmou a rozněžní.

Starší muž rybařící s malým chlapcem u moře s básničkou pro dědu.
zdroj: unsplash.com
Básnička pro dědečka na pozadí staršího muže sedícího a hledícího do hořícího krbu.
zdroj: unsplash.com
Starší muž držící malého chlapce za ruku, jdoucí po pláži směrem k moři s verši pro dědu.
zdroj: unsplash.com

Podívejte se, jakými dalšími verši k narozeninám byste oslavence mohli potěšit.

Básničky o dědovi mohou obsahovat přání k narozeninám, k svtáku ale také jen poděkování nebo nějakou milou společnou vzpomínku. 

Zvažte, zda chcete verši dědečka potěšit jen tak, nebo mu chcete rýmovačkou popřát k nějaké významné události, kterou může být cokoliv.

Podle toho vyberte básničku, která co nejpřesněji vystihne, co máte na srdci.

Chcete v budoucnu potěšit verši také babičku? Podívejte se na básničky pro babičku.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X