10 nejlepších básní o andělech, které vám rozjasní náladu. Počtěte si!

Zajímají vás básně o andělech, při kterých můžete rozjímat?


Nebo básně, které se hodí do zimního období a na Vánoce?


Inspirujte se naší poezií a vyberte si takovou, na kterou vaše duše jen tak nezapomene.

Vánoční a zimní básně o andělech

Andělské básně spojené se zimou a Vánoci nemusejí být pouze ty tradiční. Objevte také kouzelně vtipné! Všechny básně o andělech najdete níže:

Do nebe vypustili bílého ptáka, a za ním v patách bílého anděla. Mírný sníh pojednou padá z nebe, už přišel jeho čas, lechtá, voní a příjemně zebe, tím potkal ho každý z nás.
Zpívají andělé koledu, v zimě ve svátky na ledu. Šijí andělé na zimu, sněhobílou peřinu. Lidem na zlé cesty, sněhobílé vesty.
Poslyšte, co se přihodilo! Ježíš povolal anděla, a důvod proč ho zavolal, je jen aby Vánocům dal o oslavný svátek víc a lidé vyšli do ulic. A hrom jen aby uhodilo! Ježíšek celkem bez nesnází, přivolal čerta – plný je sazí, Jen Mikuláš jim k tomu schází. Ve třech putujte o dům dál, pro společný rituál.
Pod zasněženými modříny, anděl má šaty od zimy, z křídel kornouty zmrzliny, ve vlasech sedí mu vavříny. Děti se na něj usmívají, koledami ho zahřívají, hojí mu dávné modřiny.
Na stromek andělé tajně ozdoby věší, s lidmi se na vánoční svátky těší. Hlas koled nese se domovy za časů míru a obnovy.
Anděle láska oblékla, do bílých šatů zimy, Jejich tvář polili mrazem, vločkami ozdobili, aby se na lidské pokolení za křivdy nezlobili.
Zdroj: Canva.com

Moudra o andělech: básně s příběhem a tajemstvím

Rádi byste si přečetli andělský příběh, ve kterém vystupuje anděl strážný? Nebo nejhezčí básničky s příběhem? Tady jsou!

Andělé v nebi hrají na cimbál, na citeru. Zpívají v pološeru by víru v srdci měli. Andělé v nebi hrají na housle a flétny aby výše vlétli, na zem zamávali. Fanfáry se nesou v lesním rohu. Andělé i hrají v okna Pánu Bohu.
Jen slunce vysvitlo, anděl před bránou stojí a s hlavou svěšenou o vstup do domu žádá. Prý zase půjde, napije se a pojí, už týdny nejedl, od křídel bolí záda. Hrnou se ze schodů a otvírají branku, anděl se napije z puntíkateho džbánku, jen složí křídla, úsměv nechává v hrnku, odchází anděl, dům ukládá se k spánku.
Na chóru andělé zpívají vesele, že je den bez práce, odpočinku. Všichni se radují z neděle, povinnost dávají v upomínku. Nejeden myšlenku zaseje, že je dnem míru, dnem naděje.
Anděla vidí muž na procházce k večeru, snad může mít k němu důvěru. Tíží ho svědomí, zná svoji vinu, přiznává se k ohavnému činu. Svěsí se smutně křídla anděla, když pochopí, co muž udělal. Však nejmocnější je skutek odpuštění. K lepším zítřkům mu požehnal.

Chcete popřát přátelům ke zlaté svatbě a chybí vám nápad? Inspirujte se!

Andělé přinášejí světlo a požehnání, proto se nebojte naše přání a básně šířit dál.

Můžete k nim připojit vtipné gify – pohyblivé obrázky, ilustraci nebo fotografii. Vzpomeňte si v hezkých i nehezkých časech na své blízké, určitě jim to udělá radost!

Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X