Nádherné básničky o vodě, které vás inspirují a vzdají čest tomuto živlu! Kterou si vyberete, jako inspiraci?

Voda je základ života, vše, co nás obklopuje na ní přímo závisí.

Rádi sníte a propadáte melancholii? A máte raději tekoucí proud potoka, nebo jen osvěžující deštík?

Přejděte s námi k zurčení studánek, crčení řek a šumu vodopádů, básničky o vodě jsou tady pro vás!

Básničky o životě a vodě

Víte, že 70% procent povrchu země tvoří voda a stejnou část tvoří i v lidském těle? Tolik je důležitá a všudypřítomná. Stačí, aby nám z těla ubylo pouhé 1% vody a už cítíme žízeň. Vody si musíme vážit a dobře se o ni starat.

Ve vodě vznikl život, původ všeho, co nás obklopuje. Přečtěte si nádherné rýmy o vodě, které popisují tento mocný živel do poslední kapky.

Voda, životodárný živel, spojuje nás a dává nám sílu. Bez ní by člověk přežít nesměl, neboť v našem těle splňuje svou míru. Voda, co mění svůj stav, od kapky až po proud v řece. Voda, co utváří splav, bez ní by nerostla tráva na pasece. Voda, co tvoří krásné krajiny, jezera, řeky i moře. Voda, co těší celé rodiny, a dává sílu zemské flóře. Voda je spojením s životem, od počátku až do konce. Voda, co pohybuje se kolem šepotem, a dodává nám energii tichounce.
Oceán je rozlehlý a mocný, s hloubkou, která má tajemství. Řítí se k nám, tak přemocný, kolébá lodě v pozemském vyhnanství. Oceán přináší krásu a sílu, s barvami od modré až po zelenou. Unese i vojenskou flotilu, nad svými korálovými útesy, vše najednou. Oceán nás vede a inspiruje, zapadá nad ním slunce, odráží hvězdy nad hlavou. Oceán nás uklidňuje, ale nás nepotřebuje, je sám za sebe dominantní zemskou masou.
Jezero s hladinou jako zrcadlo, co se leskne pod svitem měsíce, s tichou krásou působí, jako zaklínadlo, s křišťálově čistou vodou. Jezero se táhne do dáli, až pod kopce a lesy, jsme proti němu tolik malí, jako labutě, které plují pod útesy. Jezero, co dává nám klid, a vánkem nás hladí po tváři, jezero, z něhož život může pít, přírodu kolem sebe utváří.
Voda nás osvěžuje, její proudění inspiruje. Voda plní naše srdce štěstím, když běžíme k ní vysokým klestím. Voda nás chladí, když v jejich vlnkách řádí mládí. Voda, co nás obklopuje, v barvách modré. Voda je náš život, v nějž nám sama dala důvod.
Detail na kapku vody.
zdroj: pixabay.com

K vodě patří také léto, inspirujte se krásnými citáty o létě, které vás motivují prožít ty nejkrásnější měsíce v roce.

Verše mezi kapkami vody

Básničky o kapkách vody jsou poetické a navozují uvolněnou náladu. Milujete-li ten pocit, když sedíte doma, v bezpečí a deštík jen jemně bubnuje o okenní tabule? 

Právě pro vás jsou zde tyto verše o kapce vody.

Kapky vody jsou jako kamínky v řece, nahlédni a vidíš je na dně přece, s každou padajícím kapkou, která prodere se k hlavě huňatou čapkou, jsou kapky vody, jako perly v moři, šumí a hladí, jako něžný dotyk, objímají nás svou živoucí náručí, dole pod domky v říčce zahučí.
Dešťové kapky zní, jako tleskání v nebi, šumí a padají, jako hlasité slzy. Osvěží půdu a rozvodní žleby, dodávají život i povodní hrozí. Dešťové kapky jsou hudbou v hluboké noci, uspávají, jako melodie, co nic netuší. Odnášejí všechny vlny emocí, uklidňují rozháranou duši. Dešťové kapky jsou přání z nebe, co se snášejí, jako nádherný sen. Vidím v nich zas a znovu tebe, lásko, vrať se mi jen.
Dešťové kapky jsou jen slzy na tváři, padají dolů, jako závoj smutku, kdy zase se má duše rozzáří, kdy dozní kapání všech proběhlých skutků. Deštěm je protkaný hlas ticha, šumí a pláče, jako šeptaný žal. Už neslyším, jak vedle mě někdo dýchá, jak jít životem v bolesti dál.

Když je venku krásně a teplo, jde všechno samo! Krásné básničky o létě vás vezmou do světa slunce a tepla i v době, kdy venku panuje třeskutý mráz.

Říkanky o vodě pro děti

Milují ji, nebo nenávidí? Kdoví! Vzbuzuje voda v dětech přirozený respekt nebo se pro ni narodili, to je asi na každém jednotlivci.

Přečtěte si krásné básničky o vodě pro děti, které vám pomohou překonat nevoli při koupání vašich zlatíček nebo je povzbudí k prvním plaveckým krokům.

Slunce svítí, ptáčci zpívají, radost a štěstí, v nás rozeznívají! Tráva voní, květiny kvetou, veselý den, nám přináší naději. Chytneme se za ruce a skočíme do vody, letní den má své výhody!
Do vody skáčeme, jako rybky nad mořem, šplouchání a smích, nás provází celý den, koupání ve vodě je radostný sen, odpočinek a zábava, nás vítá každý den.
Ve vodě to šplouchá, ozývá se smích, dětská radost odráží se v očích a dobře se poslouchá. Skáčou, plavou, potápí se hluboko, už ať zase vyplavou, ke slunci, vysoko.
Voda nás osvěžuje, voda nás hýčká, voda nás provází, nikdy nezavírá víčka. Voda je domovem, je jako rodinný přítel, voda je náš život, celého světa léčitel.
Děti pozor! Voda je krásná, jako nic jiného, těšíte se na ni, na dobrodružství v přírodě, ale voda je hluboká, zrádná pro každého, kdo neobezřetně vstoupí, blíží se nehodě. Buďte děti opatrné a dávejme si pozor, hloubka není jasná a nikdo neví, co skrývá, tak užijte si vodu, rodiče vnímejte, jako dozor a bude pro vás voda bezstarostná, stále živá.
Děti si hrají v řece.
zdroj: pixabay.com

Voda je velmi fascinující živel, existuje mnoho zajímavých vlastností a významných rolí, které hraje v našem světě. Voda je nejrozšířenější a nejdůležitější tekutina na naší planetě a bez ní by život nebyl možný. Navíc je nezbytná pro všechny formy života a hraje klíčovou roli v hydrologickém cyklu a v procesech, jako je fotosyntéza a termoregulace. Bez ní bychom neměli mnoho krajinných prvků, jako jsou řeky, jezera a moře, vytváří také krásné vodopády a nebo vysoké gejzíry.

Šplouchání vody nás uklidňuje. Pohled na jezerní hladinu, nebo zvlněné moře dává našim smyslům odpočinou. I my doufáme, že jste si krásně zarelaxovali u hezkých básniček o vodě, třeba ji pošlete někomu blízkému na zpestření dne, nebo si ji napíšete do svého deníčku a uchováte si ji v mysi sami.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X