Nejhezčí básničky o Vánocích, které vám navodí adventní náladu a potěší vás i vaše blízké!

Vánoce jsou pokládány za nejhezčí svátky v roce. Naši předkové je však nespojovali pouze s narozením Ježíše, ale slavili především prodlužování dne, které nastalo se zimním slunovratem.

Přinášíme vám pro letošní svátky inspiraci, jak potěšit svou rodinu, nejbližší i okolí milým veršem od srdce.

Vánoční básnička se může stát součástí rodinné tradice, kdy si po vydatné večeři můžete zkrátit čekání na nadílku malou kulturní vložkou.

Vánoční básně

Venku je zima, nebe zatažené, uvařte si hrnek horké čokolády a v teple si dopřejte pravou adventní atmosféru.

Vánoce nemusí být jen o shonu. V prvé řadě jde o to, vzpomenout na každého, kdo pro vás něco znamená. 

Vánoční říkanka může k srdci vašich příbuzných putovat na psaném přání, ale také formou sms zprávy.

Zlaté vánoční hvězdy září, třpytí se na tvé usměvavé tváři, nesou s sebou poselství, připomínají naše přátelství, v rušném světě je spousta rozdílů, vypráví o dobré vůli a o míru, pokoj vám všem, kdo to také cítí, to betlémské světlo, které nám nad hlavou svítí.
Jako anděl přál bych si být, nechat děvčata i chlapce o mě snít, nadělit jim všeho dosti, zaslechnout spoustu radosti, tak jako jim i vám nyní přeji, štěstí, zdraví a nekonečnou naději.
Otevři dveře a slyš tu radost, odhoď obavy i veškerou starost, na svahu se děti smějí, sněhuláka staví nejraději, ulicí nesou se koledy, cukroví pro všechny sousedy. Přišel zas a je tady ten čas, slavíme Vánoce, slyšíš jejich hlas?
zdroj: pixaby.com

Vánoční říkanky pro děti

Blíží se vánoční besídka ve škole nebo školce a vy jste pořád ještě se svou ratolestí nevybrali to pravé?

Potřebujete ozvláštnit Štědrý večer a chcete se s rodinou pobavit nad vánočními říkankami, které potěší?

Pro všechny případy jsme připravili několik českých vánočních básniček pro ty nejmenší!

Není to jen pro dnešek, hlídám vánoční stromeček! Ježíšek nám pod něj nadělí, všechno, co jsme chtěli, a já doufám trošinku, že zahlédnu jeho zlaté vlasy, aspoň na chvilinku.
Ptala se mě babička, jak si představuju Ježíška. Tedy říkám, jak to cítím, i když ho asi nikdy neuvidím. Má světlé vlasy a modré oči, svůj dlouhý plášť sotva překročí, je menší a to mnohem víc, než já, tak se to, podle mě, s Ježíškem má.
Když kouknu do vánoční ozdoby, vidím odraz podivné osoby. Je to snad Ježíšek nebo sněhulák? Ani jeden tak nemůže vypadat! Když kouknu do vánoční ozdoby, vidím odraz a už vím, že jsme to my!
Píšu dopis Ježíškovi, mám jenom jediné přání, moc prahnu po bratrovi, tak ať vyřídí naším mé očekávání!
Každý rok mámě pomáhám, cukroví hned po upečení, to si dám, pak uklidím, umyji nádobí, vyjím u toho všechny zásoby. Máma se nezlobí, protože sama ví, že pod stromečkem najde dárek, ten největší.

Zima má své jedinečné kouzlo a my jsme ho pro vás odtajnili v krásných zimních básních. Inspirujte se a potěšte jimi své nejbližší!

Verše do vánočních přání

Lámete si hlavu, žmouláte propisku, ale ne a ne na to přijít? Múza se vytratila a vy jen sedíte nad prázdnými řádky?

Naplňte letošní vánoční přání těmi nejhezčími slovy a pokud se budou ještě rýmovat, o to bude radost obdarovaných větší.

Vtipná vánoční básnička navíc zaplní každý kout domácnosti radostí i smíchem, který k tomuto období patří.

Hrnečky naplněné vaječným koňakem, období protkané zázrakem, tam kde nese se ostrá vůně svařáku, šum křídel odlétajících ptáků, i já letos půjdu slavit, pár chvil s nejmilejšími strávit, přát jim šťastné a veselé, tak mě očekávejte, přátelé!
Byl jednou jeden domeček, v něm vánoční stromeček, u stromečku dáreček, na něm strohý lísteček, že krásné svátky, přeje vám váš dědeček.
Přestaň řešit nepořádek, a nedopečené cukroví, sedni si už konečně na zadek, beztak máš všechno hotový, znám tě roky, víš že mám pravdu, tak si užij Vánoce, kamarádko!
Do dlaní vkládám ti ten nejmilejší dárek, špiritusu plný pohárek, jen já vím, jak moc ses nadřel, protože jsi můj manžel, co pro mě staví vzdušné zámky, přeslechne mé věčné poznámky, tak ti teď chci všechno vrátit, krásné Vánoce s tebou zažít.

Nejhezčí vánoční písničky

Zastavte se a udělejte si chvíli jen pro sebe! Neříkejte, že jste se na ně netěšili, na vánoční písničky, které se zvukem rolniček podtrhují celé vánoční období.

https://www.youtube.com/watch?v=nea5cs_ItyE
zdroj: youtube.com
https://www.youtube.com/watch?v=rnLaAlzNc2c
zdroj: youtube.com

Připravte na Vánoce něco originálního, máme pro vás spoustu nápadů na milá vánoční přání, která zahřejí u srdce!

Všechny kouty domova už jsou zkrášlené jmelím, ozdobami, stromeček se ve své okázalosti jen třpytí? Vánoce jsou svátky sounáležitosti a blízkosti. Ať už vyberete ty nejpestřejší balící papíry nebo nejhezčí mašle, nezapomeňte každému, koho chcete obdarovat, přibalit i krásnou vánoční básničku, která půjde skutečně od srdce.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X