Najděte si u nás humornou básničku pro každou příležitost. Pobavíte sebe i okolí!

Chcete popřát k narozeninám, ale běžná slova vás nudí, naopak chcete oslavence rozesmát až k slzám? Přinášíme vám hromadu vtipných básniček pro každou příležitost!

Humorné verše se hodí nejen, jako přání k jubileu, ale ohromíte jimi i na třídním srazu nebo potěšíte kolegu, který se chystá do důchodu.

Věděli jste, že vtipy přijdou všem legračnější, když řečníka dobře znají? Proto se kralujte bavičem a nechte smíchem rozeznít celou rodinnou sešlost.

Srandovní básničky o životě

Není od věci brát věci s humorem a přispět k tomu i vhodným veršem.

Pokud vás čeká událost, na které chcete zazářit, jako ten největší humorista, pak si vyberte z naší nabídky vtipných rýmů nebo se nechte přinejmenším inspirovat. 

Smích léčí a pokud i vy rádi pozorujete rozesmáté tváře, zaveršujte od plic něco legračního!

Dávno, dávno, když byl jsem dítě, po našem dvoře běhal hbitě, bral jen, co jsem musel, byl rád, když před trestem ušel, tehdy zaklínilo se mi v hlavě, že neměl bych nikdy přičuchnout k trávě. A tak zbyl mi chlast a cigarety, to přece každý chlapík někdy zkusí, na něco se umřít musí!
Přece mi není tolik, nechce se mi tomu věřit, moje srdce je stále mladé, ten čas prostě jenom letí, tu starou tvář mám chuť udeřit, vypadá, že je tady celá století! Mé tělo je v havarijním stavu, asi stárnu, když kolem mě něco proletí, překvapeně sleduji všechny své paměti. Čas přeci jen letěl příliš rychle, začínám tomu věřit, je mi padesát, ale neříkejte to nahlas, vážení!
Děti mi dali telefon, prý je hodně chytrý, snažím se ho ovládat, jsem z toho úplně v pytli! Mějte drazí na paměti, že takto moudrá technika, je pro mě děsná panika, a tak mějte strpení, naučím se používat to vychytralé zařízení.
Můj zadek je úžasný na pohled, říkávala jsem, když mi bylo dvacet, teď je to jen trhlina, co mi záda podpírá, vyleze ven když se ohnu, hýbe se, jen se malinko pohnu. Můj zadek byl tak roztomilý, než se mi pod ním nohy podlomily a co z toho vyplývá? Jistá část mého těla je s věkem urážlivá!
Parta přátel, tři muži a jedna žena, vypadají, že se nad něčím rozesmáli, drží se za ramena.
zdroj: pexels.com

Humorné říkanky o manželství

Někdo říká, že manželství je věc nadmíru složitá, jiný si jej nemůže vynachválit.

Neustálá palba slov mezi pokolením mužů a žen je věcí naprosto běžnou, dobírat si jeden druhého snad nikdy neomrzí, proto jsme pro vás přichystali pár srandovních básniček, ať doplníte arsenal. 

Jdete na zásnuby, svatbu nebo dokonce výročí? Humorná říkanka potěší oslavence a ukáže jim, že dokážete brát život s nadhledem.

Jak udržet vaše manželství bez nadsázky, vždycky s dostatkem lásky? Rada je jediná, berte ji vážně, kdykoliv se mýlíte, přiznejte to kurážně, ale když máte pravdu, mlčte vlažně, jedině tak se váš svazek, nikdy nerozváže.
Chci být tvou konvicí na kávu, po vyvření vždy vychladnou, botami odloženými na prahu, ten s rozvážnou hlavou. Chci být máslem, které namažeš si na chleba, ne však všemu podvolen, tím, co všechny nálady vstřebá, i když není hladce oholen.
Snažil ses prchnout, snad i uniknout, my jsme tě chytili, nasadili chomout, teď už drahý chlapče, nepůjde všechno tak hladce, denně budeš metat kozelce, po vytřené podlaze kotrmelce, chodit se seznamem do obchodu, vyzouvat se hned u vchodu, to ti přeje od srdíčka, tvá hospodská partička.
Na letní diskotéce láska vzplála, teď ses děvče zavřela do klece, protože ses vdala. Skončil čas radovánek, teď tě čeká plotna, budeš ráda, když občas dostaneš náramek, hospodyňka musíš být dobrá.

Krom humoru, který patří do každého vztahu, nezapomeňte především na lásku, která jej utváří. Pokud chcete své drahé polovičce vyznat své city, inspirujte se našimi milostnými verši!

Legrační veršíky k narozeninám

Oslavy narozenin jsou běžnou součástí lidského života, někdo si potrpí na skutečně velkou slávu, jiný zase upřednostňuje menší sešlost.

Ať už se chystáte do sálu plného lidí nebo na privátní posezení s rodinou, nic nebrání tomu, abyste svým vtipným přáním k narozeninám pobavili všechny, včetně oslavence.

Vtipné básničky můžete využít nejen pro samotnou recitaci, ale také jako text milého blahopřání, které zašlete poštou či formou sms zprávy.

Odpouštím ti z celého srdce, zase po jednom uběhlém roce, tak jako pokaždé, když na to přijde řeč, mě bere mírná kreč, že od dob kdy se známe a mám tě nejradši, musím pravidelně ignorovat, že jsi o kus mladší.
Mám tě ráda i když jsi blíženec, často se chováš, jako šílenec, přesto jsi ten nejpozornější milenec, do dobrodružství nadšenec, protože jsi můj oblíbenec, přeji ti štěstí zdraví, ať jsi navždy mládenec!
muž a žena mají narozeninové foukačky a smějí se
zdroj: pexels.com

Vtipné básničky pro děti

Když se smějí děti, je svět hned o něco krásnější!

Vtipné říkanky dokreslí osobnost vašeho malého školáka na besídce nebo při rodinné příležitosti.

Naučte se s dítkem humornou básničku, strávíte tak pár nezapomenutelných chvil pospolu.

Každou zlatou šupinu, ponoří s chutí do Nilu, úsměv má ostrý jako břitva, časem ve vodě rád plýtvá, do houští se přede mnou skryl, kdo jiný, než pan krokodýl.
V rukávu schovanou, donesl jsem domů, malou zelenou žabku, nepovím to nikomu, čím ji potěšit, aby nevyschlo jí v krku? Napustím jí plnou vanu a pustím sprchu!

Nikdy nevíte, kdy váš malý špunt bude potřebovat nějaký ten veršík? Inspirujte se originálním českými dětskými říkankami!

A nakonec dobrá rada pro každého! Věděli jste, že smích posiluje vaši obranyschopnost a dokáže i léčit? Je dokázáno, že se při něm tvoří buňky, jež chrání dýchací cesty. Tak nezapomeňte na každodenní dobrou náladu a přibalte si na cesty některou z našich srandovních básniček!

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X