Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Renatu na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 13. října a svátek slaví Renata.

Pokud nějakou znáte, tak jí v žádném případě nezapomeňte poslat láskyplné blahopřání!

Sladké přání k svátku Renatu v její mimořádný den potěší.

Hodila by se vám ale trocha inspirace? Tak s tím vám moc rádi pomůžeme! 

Podívejte se na naše veselé básničky, originální texty a animované obrázky a vyberte to pravé přáníčko i vy. 

Všechna blahopřání jsou navíc zdarma ke stažení

Které ji asi potěší nejvíce? Pojďte to zjistit!

Klasická přání k svátku pro Renatu

Pokud je Renata žena, která by se u jmeninových záležitostí ráda držela tradičních gratulací, tahle jednoduchá a krásná přáníčka vám zajisté přijdou k ruce. Tím, že se přáníčko hodí skutečně pro každého, jej můžete poslat jakýmkoliv způsobem. A co takhle ho napsat do papírové gratulace?

Milovaná Renatko, svátek je den, kdy oslavujeme tebe a všechno, čeho jsi v životě dosáhla. Nemůžeme se dočkat, co uděláš příště a víme, že na tebe můžeme být pyšní. Všechno nejlepší k jmeninám ti s láskou přejí…
Nejdražší Renatko… zákusky, dárky, náklonnost blízkých – mluvíme o skvělém dní plný těchto sladkých věcí. Věříme, že si jej užiješ naplno přesně jak si přeješ. Přejeme ti ty nejšťastnější Jmeniny vůbec. S láskou…
Má Reny, kdybych měla stovku za každý případ, kdy jsi mi zlepšila život, byla bych nejbohatší člověk na světě. Na tebe, ženo! Všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku ti přeje…
Renuško, přejeme ti nádherný svátek a připíjíme si na tebe a na všechno, co tě v tomto roce čeká. Doufáme, že si dnešní den naplno užiješ. Báječný jmeninový den ti přejí …
Drahá Renatko, tvá cesta životem pokračuje! A ta tvoje je opravdu výjimečná, protože jsi naprosto úžasná žena. Všechno nejlepší k jmeninám mému úžasnému sluníčku a podpoře v mém životě. Přáníčko ti s úsměvem posílá …
Renuško, přeji ti sladký den na oslavu skutečně sladké dívky. Mám ohromné štěstí, že jsi má kamarádka. Přeji ti krásné jmeniny a doufám, že bude dnešek podle tvých snů. S pozdravem …
Naše nejmilejší Renatko, všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku! Už se nemůžu dočkat, až uvidím tvůj krásný úsměv, který mi dělá takovou radost. Ty nejbáječnější jmeniny ti s láskou přeje …!
Přání k svátku s balonky a hvězdami.
pixabay.com

Přání pro babičku

Babička je jako náš strážný anděl, který nám dává lásku a pozornost pokaždé, co ji potřebujeme. Ukažte jí vděk v tento mimořádný den. Uvidíte, třeba i malá slzička štěstí ukápne, pokud jí pošlete jednu z těchto následujících gratulací!

Milovaná babičko, jsi nejlepší společník mého srdce. Děkuji ti za všechna příjemná objetí a moudré rady. Užij si své výjimečné jmeniny s radostí a elánem. Všechno nejlepší ti z celého srdce přeje …
Drahá babičko, nebuď smutná z toho, že stárneme, protože budeme pařit jak nikdy dřív a bez obav. Všechno nejlepší k jmeninám, moc si dnešek užij! Přáníčko s láskou posílá …
Všechno nejlepší k jmeninám babičko! Kéž ti Bůh požehná zdravím a spoustou dobrých let, abys mohla vést šťastný a spokojený život. Mám tě moc ráda. Užij si dnešek naplno! To nejkrásnější prožití svátku ti přeje …
Milovaná babičko, k tvým jmeninám se modlím za tvé pevné zdraví a celoživotní štěstí. Přeji ti krásné jmeniny. Ať ti Bůh žehná. Přáníčko ti s úsměvem posílá …!

Narodilo se ve vašem okolí miminko? Pošlete novopečeným rodičům to nejkrásnější přáníčko pro oslavu nového miminka!

Básničky k svátku pro Renatku

S takovou gratulací jistě nešlápnete vedle, protože verše patří mezi ta nejoblíbenější blahopřání ze všech. Nemusíte sami nic vymýšlet, tady najdete spoustu originálních veršů na jednom místě, stačí si jen vybrat, kterou básní uděláte v tento mimořádný den radost. 

To je mi ale skvělá novinka, svátek dneska slaví naše Renatka. Posíláme ti srdečně gratulace od celé rodinky, užij si z dnešního dne každé vteřinky. Renato, přejeme ti skvělé jmeniny!
Snad si užiješ z dnešního dne každé vteřiny, když jmeniny dneska slaví Renaty. Pořádně se pobav a zasměj s přáteli, hlavně ať panuje dobrá nálada a taky veselí. Renato, přejeme ti skvělý svátek!
Kalendář nám dneska připomíná, že má svátek naše nejmilejší Renata. Přejeme ti lásku, pohodu a radost, a taky štěstí, toho není nikdy dost. Renato, přejeme ti kouzelné jmeniny!
Ty máš dneska jmeniny, holka naše jediná, v kalendáři vidím jméno Renata. Přejeme ti lásku, pohodu a hlavně zdraví, a ať se dneska tvůj svátek pořádně oslaví. Renato naše milovaná, užij si dnešní den!
Svátek dneska slaví naše milá Renata, a jen to nejlepší jí přeje celá rodina. Moc si užij tento významný den, však je za rok jenom jeden. Renato, přejeme ti báječné jmeniny!
Venku už je pořádná zimenka, a to znamená že má svátek naše milovaná Renka. Počasí nás ale od oslavy nezastaví, jako každý rok se tvoje jmeniny pořádně oslaví. Renato, užij si dnešní jmeninový den!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Básničky jsou vždy skvělou volbou. Přejete si však, aby bylo blahopřání k svátku pro Renatku veselé a vtipné? V tom případě by mohly být tyhle veselé básničky přesně to, co hledáte. Výborně se hodí pro každou oslavenkyni, která je od přírody smíšek!

V lednici se nám už chladí bublinky, dneska budeme slavit svátek naší Renatky. Slavit a tančit budeme dokud nám bude stačit dech, a snad letos nebudeme padat na schodech. Renato, přejeme ti úžasné jmeniny!
Dneska si spolu dáme spoustu vína, svátek má totiž naše milovaná Rena. Čeká na nás skvělá a nekonečná zábava, a snad nás ráno nebude moc bolet hlava. Renato, přejeme ti báječné jmeniny!
Večer budeme oslavovat naše Renatku, tak zase budeme mít šampaňského hladinku. Dej si ale maximálně dvě sklenice, ať vyhne se ti nepříjemná opice. Renato, přejeme ti nádherné jmeniny!
Slavit se dneska bude dlouhé hodiny, musíme zapít jmeniny naší Renaty. Tančit budeme až se nám bude pod nohama prášit, ale opatrně s pitím, nemusíme se zprasit. Renato, přejeme ti zábavný svátek!

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Napadlo vás někdy, že nemusíte posílat ani básničku, ani dlouhé blahopřání, protože pogratulovat můžete i obrázkem? Pokud jste GIF přáníčka, ještě nikdy neposlali, tak k tomu máte dneska dokonalou příležitost. Vyberte si animovaný obrázek, který se vám líbí nejvíce, zkopírujte jej a pošlete s milým věnováním!

GIF přáníčko k svátku s pandou nesoucí kytici.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s králíčkem posílající srdce.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s oslavujícím mužem.
giphy.com
GIF přáníčko k svátku s oslavující květinou.
giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Tak s tímto blahopřáním k jmeninám Renatě ukážete, že vám na ní doopravdy záleží. Zabere vám to sice o trochu déle, než poslat jen rychlou textovku, ale o to větší radost jí uděláte. S inspirací a postupem vám pomůže tohle krásné video. Do hotového blahopřání pak už jen stačí napsat, co vám leží na srdci a můžete ho předat s úsměvem oslavenkyni.

Zajímavosti o jméně Renata

Ženské křestní jméno Renata pochází z latiny. 

Jeho vznik je spojován s latinskými slovy „re” ve významu „znovu” a „natus” s významem „narození”. 

Jméno se tak překládá jako „znovunarozená”, také „obrozená”

Domácky se jméno používá v podobách Reny, Renča, Renka, Renátka, Renetka, Reneta, Renička, Reniška, Renuška apod.

Jméno Renata zná také angličtina, španělština, italština, ruština nebo polština.

V České republice je tímto jménem může pyšnit 31099 nositelek.

Jméno nosí například slavná modelka Renata Langmannová nebo herečky Renata Visnerová a Renáta Doleželová. 

Jméno patří i moderátorkám Renátě Czadernové nebo Renatě Dlouhé.

Doufáme, že se budou přání k jmeninám Renatě líbit a vy jí její významný den uděláte ještě o něco krásnější!

Jmeniny jsou přece jen jednou za rok, tak proč si je neudělat krásnější?

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X