Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Prokopa na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 4. července a v kalendáři je jméno Prokop. 

Už jste mu poslali gratulaci? 

Milé přání k svátku Prokopovi zvedne náladu. 

Nevíte ale jaké by bylo to pravé? 

Podívejte se na naše básničky, texty a obrázky a najděte si to pravé i vy. 

Všechna přáníčka jsou volně ke stažení, stačí si jen vybrat.

Básničky k svátku pro Prokopa

Kdo by neměl rád veršovaná přáníčka! Po dlouhá léta patří mezi ta nejoblíbenější a to naprostým právem. Tyhle jsou navíc přímo na míru pro oslavence a nenajdete je nikde jinde. Na vás bude už jen vybrat tu rýmovačku, kterou v tento významný den uděláte radost.

V kalendáři vidím dneska našeho Prokopa, už mu letí gratulací celá kopa. Hlavně ať jsi spokojený a pořád se ti daří, a máš stále jen úsměv na tváři. Prokope, přejeme ti báječné jmeniny!
Svátek dneska slaví náš Prokůpek, přejeme mu ať je jeho den plný krásných překvápek. Ať jsi stále jen spokojený a nic ti v životě neschází, a vše co si přeješ ti stále vychází. Přejeme ti báječné jmeniny, Prokope!
Náš milý Prokop svátek slaví, my mu přejeme hlavně spoustu zdraví. K tomu taky lásku a ještě spoustu štěstíčka, snad ti udělají radost tahle milá slovíčka. Prokope, užij si dnešní jmeninový den!
Prokope, ty dneska slavíš jmeniny, tak ti letí přání od celé naší rodiny. Ať jsi stále jen spokojený a vše ti vychází, a nic ti v životě neschází. Prokope, přejeme ti nádherný svátek!
Prokope, přejeme ti ať si dnešní den užiješ, a ty nejbáječnější jmeniny zažiješ. My ti k nim přejeme hlavně spoustu pohody a taky zdraví, ať se tento významný den hlavně pořádně oslaví. Prokope, přejeme ti skvělý svátek!
Prokope, ať se ti splní všechna tvá tajná přání, a vše po čem zatoužíš je k mání. Ať tě tvým životem provází hlavně láska a spokojenost, taky aby tě nikdy neopustilo štěstí a radost. Přejeme ti úžasný svátek, Prokope!

Veselé rýmy k jmeninám

Chcete aby bylo blahopřání k svátku pro Prokopa vtipné a aby ho především pobavilo? Tak to by se vám mohly líbit tyhle veselé básničky, které mu jistě zvednou náladu na celý den. Pokud ke gratulaci ještě přidáte pozvání na pivo, bude jeho radost ještě větší.

Máme tady den všech Prokopů, slavit budeme až budeme skákat do stropu. Dnešní večer si spolu pořádně užijem, dáme si taneček a pak se opijem. Prokope, přejeme ti báječné jmeniny!
Je tady den všech Prokopů. to budeme mít zase panáků potopu. Dneska budeme slavit a ulice spolu brázdit, tak to dneska nesmíš zase zazdít. Prokope, přejeme ti skvělý svátek!
Dneska si dáme více než pár kapek, svátek slaví totiž náš Prokůpek. V lednici se nám už lahve chladí, slavit budeme jako když jsme byli mladí. Prokope, přejeme ti krásné jmeniny!
Zajdeme si dneska spolu na škopek, jmeniny slaví náš Prokůpek. Budou nám je nosit na zlatém podnosu, tak si spolu dáme večer do nosu. Prokope, přejeme ti úžasný svátek!
Oslavující pár s konfetami.
zdroj:kelseymariephoto.co

Klasická přání k svátku pro Prokopa

Myslíte, že by dal Prokop přednost spíše milé a tradiční gratulaci před básničkami a nebo vtipy? Ani na to jsme nezapomněli a najdete tady takových blahopřání celou řadu. Stačí si vybrat to, co vás oslovilo nejvíce, doplnit váš podpis a poslat.

Milý Prokope, kalendář mi dneska připomněl tvé jméno a proto ti chci popřát všechno nejlepší. Hlavně spoustu zdraví, lásky, pohody a dobré nálady. Báječné jmeniny ti přejí …
Drahý Prokope, celá naše rodina ti chce popřát jen to nejlepší k tvým dnešním jmeninám. Ať jsi stále jen veselý, spokojený a hlavně šťastný. Nádherný sváteční den ti přejí …
Je tady den všech Prokopů a my tomu našemu nejmilejšímu chceme popřát hromadu lásky, zdraví, spokojenosti a hlavně lásky. Úžasný svátek ti srdečně přejí …
Náš milý Prokope, dneska ti sice nemůžeme popřát osobně, ale i tak na tebe moc myslíme a přejeme ti aby sis tento den užil s těmi, na kterých ti záleží nejvíce. Nádherný svátek ti přejí …
Přejeme ti všechno nejlepší nejlepší, Prokope! Ať je tvůj život stále jen plný lásky, radosti, porozumění a taky štěstí. Báječný svátek ti přejí …
Milý Prokope, sice si s tebou dneska nemůžeme připít na tvé zdraví, ale i tak na tebe moc myslíme a přejeme ti ty nejbáječnější jmeniny. Až se spolu zase potkáme, tak to spolu oslavíme. Skvělý svátek ti přejí …
Prokope, je mi jasné, že nejsi na nějaké dlouhé proslovy a tak ti prostě přeju jen to nejlepší k tvému svátku. Užij si dnešní den!
Náš milý Prokope, dneska je tady po roce tvůj významný den a proto ti chceme z celého srdce popřát mnoho splněných přání, nádherných okamžiků a taky moře lásky. Nádherné jmeniny ti přejí …

Rádi byste popřáli krásný den vašim kamarádům, rodině a nebo kolegům? Vybírejte ze spousty nádherných přáníček na hezký den!

Obrázkové GIF gratulace 

Hledáte něco trochu jiného a originálního? Přání k svátku nemusí být jen text, ale popřát se dá i pohyblivým obrázkem. Najdete tady ty, co se k tomuto dni výborně hodí a bude jen na vás, pro který se rozhodnete. Odeslání zvládnete během pár vteřin. Vybraný obrázek stačí jen zkopírovat a poslat.

Pořádně to dneska oslav, Prokope!

GIF přání k svátku oslavující strejdové s pivem.
zdroj:giphy.com

Ať dnešní oslava stojí za to, Prokope!

GIF přání k svátku oslavující skupinka lidí v maskách.
zdroj:giphy.com

Tak na tebe, Prokope!

GIF přání k jmeninám blondýna se skleničkou v ruce.
zdroj:giphy.com

Prokope, pořádně ten dnešní svátek oslav!

GIF blahopřání k svátku slavující dítě s čepicí na hlavě.
zdroj:giphy.com

Prokope, moc ty oslavy dneska nepřeháněj!

GIF blahopřání k jmeninám opilý borec na lehátku s drinkem a cigárem.
zdroj:giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka 

Tohle blahopřání k jmeninám Prokopa rozhodně ohromí. Bude mu totiž hned jasné, že je pro vás jedinečný a že vám na něm opravdu záleží. Sice vám to zabere o něco více času než jen poslat rychlou textovou zprávu, ale o to větší radost můžete udělat. Pokud by se vám hodila inspirace a návod, tak by se vám mohlo hodit tohle krátké video. Až budete mít hotovo tak už stačí jen doplnit vaše srdečné blahopřání a nádherný dárek je na světě.

Doufáme, že se budou naše přání k jmeninám Prokopovi líbit a vy mu tento den uděláte hezčí a příjemnější.

Svátek je tady je jednou za rok a stojí za to mu ho udělat krásnější.

Zajímavosti o jméně Prokop

Jméno Prokop u nás nosí 1414 mužů a řadí se tak na 129. příčku oblíbenosti. Prokop má i ženskou alternativu a tou je Prokopa. 

Původ jména je řecký a souvisí hned se dvěma řeckými slovy. První výklad jméno spojuje s řeckým slovem „prokoptó” s významem „průkopník”, „prospívající”, „razící cestu”. Druhým slovem, od kterého může být jméno Prokop odvozeno, je „prokópos” s významem „pohotový”, „připravený k boji”, „připravený”. 

Jméno Prokop najdeme i na Slovensku, V Polštině a Maďarsku. Latinská verze jména je Procopius, řecká Prokopios. Rusové jméno užívají jako Prokopij. Italská nebo španělská verze jména je Procopio, francouzská Procope. 

Mezi významné nositele patřil Prokop Diviš, vynálezce bleskosvodu a dnes jméno jako příjmení používá hudebník Michal Prokop.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X