Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Bohuslava na jednom místě. Vyberte si!

Bohuslavovi se podomácku říká i: Bohouš, Bohuš anebo Slávek.

Bohuslav slaví svátek 22. 08.

Pokud chcete Bohoušovi udělat upřímnou radost, jste na správném místě.  Stačí si jen vybrat, které blahopřání k svátku Bohuslav dostane.

Blahopřání pro Bohuslava k svátku

S námi není text gratulace žádná věda. Ať už dostane Bohuslav SMS přání, anebo zlatem vyšívané, určitě mu společně vykouzlíme úsměv na tváři.

Tvé jméno v kalendáři mi dnes zlepšilo den. Ke Tvému svátku Ti přeji: Ať žiješ v míru, harmonii a lásce, a to nejen sám se sebou, ale i s celým světem!
Vše nejlepší Bohouši. Jsi moje hvězda! Ať světlo ve Tvé duši nikdy nezhasne. Denně totiž září na nás všechny okolo. Užij si svůj svátek.
Pro otce/syna/bratra/manžela: Srdečně zdravím nejvzácnějšího muže v mém životě. Tvé jméno mám vytetované na srdci. Přeji Ti, hlavně ať jsi zdraví a oslavíš svůj svátek i příští rok!
Ať se v tento den ozývá jen cinkání sklenic! Ať Ti Tvé jméno přináší zdraví a štěstí a moudrost Tě vždy vede vpřed! Všechno nejlepší přeje (doplň).

Popřejte Bohuslavovi formou z některých zdrobnělin jemu vlastních: Inspirujte se mezi přáními pro Bohuše.

Básničky pro Bohuslava

Básničky pro jubileum, k výročí, anebo jen tak k svátku? Kdy jindy chlapovi poslat veršované přání, že? Co myslíte, že zrovna váš Bohuslav ocení více? Moudrost, nebo vtip? Vy ho znáte nejlépe, vyberte sami:   

Ať slunečný svět je Ti dán, ke Tvému svátku budiž požehnán, Óó Bohuslave Veliký. Tak už nalej džbán a nedělej cavyky.
Když už dnes máš ten svůj svátek: Jako dárek ukážu Ti cestu zkratek. Doleva je nazpátek, doprava nový počátek. Nechť dnešek novým štěstím přeje, co zlé bylo, kéž zapomene.

Charakteristika jména Bohuslav

Původ jména sahá do starověkého Řecka. Významový kořen nachází ve slovech „timóntas“ (oslavovat/vzdávat čest) a „theos“ (bůh). Tyto dvě slova dala základ jménu Timotheus, jenž doslovně znamená – bohuslavený, budiž bohu sláva, sláva boží.     

Jméno Timotheus se postupně dostávalo do dalších kultur a ponechávalo si přitom svůj doslovný význam. Přímo z něj vychází slovanské bogu-slav, které již jistě netřeba překládat, zkrátka se z něj během staletí stal i takový klasický český Bohouš. Do anglického jazyka se Timotheus dostal jako Timothy (= Bohuslav), což ve slovníku jen tak nenajdete.  

Numerologie: Bohuslavovo osobní číslo je 1. Jednička reprezentuje Slunce. Lidé s duší pojmenovanou v jedničce jsou králové. Z typického postavení králů je patrné, že král je králem ve své zemi jakožto jediný. Což nemusí být vždy projevem bohulibosti. Naštěstí se zároveň však jedná o duše, jimž umí být osudná i hluboká šlechetnost, kterou dokonce umí přímo překypovat v těch měsících, kdy je Slunce ve vyvýšených pozicích.

A protože na konci srpna, kdy má svátek Bohuslav, je síla Slunce stále ještě na výši, zkuste se v Bohuslavově šlechetnosti i vy trochu vyhřát. Dejte mu vědět, že na něj myslíte. Popřejte mu k svátku některým z našich přání a on vám to jistě rád šlechetně oplatí.

Jméno Bohuslav nosí 11868 mužů žijících v České republice. Věkový průměr jeho nositelů je 62 let (zdroj: Ministerstvo vnitra, 2016).

Spolu s Bohuslavovým svátkem můžeme vnímat, že se dny začnou brzo krátit. Připomeňte proto svým přátelům sílu slunce díky básničkám o sluníčku a lidech.  

Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X