Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Aleše na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 13. dubna a svátek slaví Aleš. 

Pokud nějakého znáte, tak mu určitě popřejte! 

Hezké přání k svátku Alešovi rozhodně zlepší den. 

Zrovna vás ale nic nenapadá? 

Tak to ani nemusí, protože sváteční přáníčka jsme napsali za vás. 

Podívejte se na naše básničky, milé texty a nebo veselé obrázky. 

Všechna přání si navíc můžete zdarma stáhnout. 

Básničky k svátku pro Aleše

Veršovaná přáníčka jsou výbornou volbou ať už je oslavenec váš kamarád, bratr, kolega a nebo manžel. Nad rýmy si nemusíte lámat hlavu, protože jsme je napsali za vás. Na vás už jen bude vybrat to, kterým chcete v tento významný den udělat radost.

Dneska má svátek náš milý Alešek, to si klidně dej i nějaký ten prohřešek. Dej si třeba skleničku s vínem, a nebo tonic s ginem. Aleši, přejeme ti nádherné jmeniny!
Ty máš dneska svátek, milý Aleši, snad tě tohle přání aspoň trochu potěší. Přejeme ti jen to nejlepší, náš drahý příteli, hlavně ať jsi stále zdráv a veselý. Aleši, užij si dnešní jmeniny!
Dneska vidím tvoje jméno v kalendáři, jak tam na mě z dálky září. Přejeme ti lásku, zdraví a spoustu radosti, a k tomu jen samé veselé události. Aleši, přejeme ti nádherný svátek!
Přejeme ti nádherný svátek, Aleši, ať tě život stále baví těší. Chceme ti říct, že moc rádi tě máme, a tak ti tohle milé přání posíláme. Aleši, přejeme ti krásné jmeniny!
Je tady po roce den všech Alešů, já se snad kvůli němu dneska učešu. Jen to nejlepší ti chci k svátku přát, snad tě bude tohle přání u srdce hřát. Aleši, přeju ti ty nejlepší jmeniny!
Všechno nejlepší k svátku, Alíku, letí ti přání přes celou republiku. Kromě přání ti letí taky pozdravy, hlavně si dneska pořádně užij zábavy. Aleši, přejeme ti skvělé jmeniny!

Veselé rýmy k jmeninám

Básničky se vám líbí, ale chcete, aby bylo blahopřání k svátku pro Aleše vtipné a aby ho nejen potěšilo, ale i pobavilo? V tom případě by mohly být tyhle verše přesně to, co hledáte. Můžete je poslat jako textovou zprávu klidně hned.

Dneska je svátek našeho Aleše, uděláme si spolu mejdan na střeše. Oslavíme to spolu stejně dobře jako loni, tak v osm ať jsi tam jako na koni. Aleši, přejeme ti skvělé jmeniny!
Po roce jsou tady tvoje jmeniny, milý Alešku, tak si musíme dát na oslavu flašku. Hudba bude hrát do rána a pěkně hlasitá, dneska si zábavy užijeme dosyta. Aleši, přejeme ti tu nejlepší sváteční oslavu!
Dáš si na oslavu slivovici a nebo hrušku? Dneska si můžeš dát co jen budeš chtít, milý Alešku. Ať to ale nedopadne jako posledně, že jsi nám usnul na rozhledně. Aleši, přejeme ti úžasný svátek!
V kalendáři je dneska jméno Aleš, tak ne, že se večer na oslavu vykašleš. Dřív než o půlnoci tě domů nepustíme, a všechny rundy na tebe zaplatíme. Aleši, přejeme ti báječný svátek!
Pár oslavující svátek s hromadou konfet a balonků.
zdroj: lapisdenoiva.com

Klasická přání k svátku pro Aleše

Občas jsou to právě muži, kdo nejvíce ocení decentní, jednoduché a milé gratulace. Pro tuhle příležitost jsme jich napsali hned několik. Vám už jen stačí vybrané jmeninové blahopřání podepsat a poslat vašemu oslavenci.

Náš milý Aleši, kalendář nám dneska připomněl tvoje jméno a my ti chceme z celého srdce popřát jen to nejlepší! Užij si dnešní sváteční den na maximum!
Drahý Aleši, nemusíš se bát, že bychom letos na tvé jmeniny zapomněli! Jako každý rok ti přejeme spoustu lásky, zdraví, pohody a taky štěstí. Krásný svátek ti přejí …
Náš nejdražší Aleši, za celou naši rodinu ti chceme upřímně a od srdce popřát spokojenost, zdraví, štěstí a taky lásku. Báječné jmeniny ti přejí …
Aleši, dneska nás sice od sebe dělí spousta kilometrů a nemůžu ti popřát osobně, ale to neznamená, že na tebe nemyslím! Pořádně to dneska oslav a pak si na tebe spolu připijeme! Skvělý svátek ti přeje …
Náš milovaný Aleši, přejeme ti, abys byl i nadále tak veselý a spokojený, jako jsi teď a taky aby se ti vždy ve všem dařilo. Úžasné jmeniny ti přejí …
Milý Aleši, ty víš, že na nějaké dlouhé proslovy nejsem a proto ti k tvému svátku přeju prostě jen to nejlepší! Pořádně si užij dnešní den!
Dneska je den všech Alešů a proto bychom chtěli tomu našemu nejoblíbenějšímu popřát zdraví, lásku, pohodu a taky spokojenost. Skvělé jmeniny ti přejí …
Alešku, z celého srdce ti chceme popřát aby se ti splnila všechna tvá tajná přání a taky abys byl stále jen veselý a spokojený. Krásné jmeniny ti přejí …

Blíží se narozeniny někoho blízkého? Inspirujte těmi nejkrásnějšími narozeninovými přáníčky a udělejte mu v tento den radost.

Obrázkové GIF gratulace

Nezaujala vás žádná z básniček či textů? Pak je tady další možnost, a to pohyblivé GIF obrázky. Nemusíte je už nikde hledat, vybrali jsme pro vás ty obrázky, které se k jmeninám skvěle hodí. Stačí si jen vybrat ten, který vás zaujal nejvíce, zkopírovat a poslat.

Aleši, dneska si rozhodně zajdi na jedno pivo na oslavu!

GIF přání k svátku pes čepuje pivo.
zdroj: giphy.com

Pořádně to dneska oslav, Aleši!

GIF blahopřání k svátku oslavující skupinka lidí v maskách.
zdroj: giphy.com

Moc ty oslavy ale nepřeháněj!

GIF přání k jmeninám opilý borec na zemi.
zdroj: giphy.com

Přejeme ti nádherný svátek, Aleši.

GIF přání k jmeninám holka fouká konfety.
zdroj: giphy.com

Tak na tebe, Aleši!

GIF přání k svátku holka s šampaňských ve vaně.
zdroj: giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka 

Tohle blahopřání k jmeninám Aleše rozhodně zahřeje u srdíčka. Dáte mu tak totiž najevo, že je pro vás opravdu důležitý. A to za pár minut tvoření přece stojí. Pokud by se vám hodila inspirace, tak se podívejte na tohle krátké video, kde jí najdete spoustu. Pak už jen stačí napsat vaše osobní věnování a máte hotovo.

Doufáme, že se vám naše přání k jmeninám pro Aleše líbila a že vám pomůžou mu tento den udělat hezčí.

Svátek je tady přece jen jednou do roka, tak stojí za to poslat třeba jen rychlou textovou zprávu.

Zajímavosti o jméně Aleš

Tohle jméno je na 33. příčce oblíbenosti a nosí ho 32 134 mužů. 

Aleš se významově pojí se jmény Alex, Alexej a nen Alexandr. 

Aleš je staročeskou domácí podobou ruského jména Alexej a obě jména vychází z řeckého slova „alexein“ s významem „bránit”. 

Jméno Aleš nenajdeme jen v českém kalendáři, ale i v tom slovenském. V Bělorusku je podoba jména  Ales, zatímco v Itálii je to „Alessio“. Němčina, maďarština nebo holandština mají podobu „Alex“.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X