Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Vítka na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 15. června a v kalendáři je jméno Vít. 

Máte nějakého ve svém okolí? Popřejte mu! 

Milé přání k svátku Vítovi zvedne náladu. 

A že vás zrovna nic nenapadá? Nevadí, každému se občas hodí trocha inspirace! 

Můžete vybírat z tradičních gratulací, veselých obrázků a básniček

Všechna přání jsou navíc k dispozici zdarma.

Básničky k svátku pro Víta

S takovou gratulací jistě nešlápnete vedle ať už je oslavenec váš kamarád, kolega, tatínek a nebo manžel. Všechny jsou navíc napsané přímo na míru oslavenci! Na vás už jen bude zvolit to přáníčko, kterým chcete v tento významný den udělat radost.

To se podívejme, kdo má dneska svátek, není to nikdo jiný než náš milý Vítek! Proto ti chceme popřát spoustu lásky, zdraví a taky radosti, a abys za hlavu házel všechny starosti. Víťo, přejeme ti skvělé jmeniny!
Jmeniny má dneska náš milovaný Vítek, my mu přejeme zdraví, štěstí a nejeden krásný zážitek. Taky ať je jen spokojený a stále se usmívá, a podaří se mi vše, na co se jen podívá. Přejeme ti báječný svátek, Víťo!
V kalendáři je dneska jméno Vítek, tak to si musíme dát na tvé zdraví přípitek. Přejeme ti ať je každý tvůj den plný úsměvů, a tobě je stále jen do zpěvu. Přejeme ti ty nejbáječnější jmeniny, milý Víte!
Dneska slaví jmeniny náš milý Vítek, tak to si dej skleničku na zdraví bez výčitek. Ať se všechny tvé tajné přání a sny vyplní, a tvé srdce se láskou zaplní. Užij si dnešní jmeniny, Víťo!
V kalendáři vidím, že má svátek náš milovaný Vít, tak by sis měl dneska hlavně pořádně užívat a taky se bavit. K tomu přejeme ti samozřejmě všechno nejlepší, snad tě tohle milé přání aspoň trošku potěší. Vítku, užij si dnešní jmeniny!
Jsou tady jmeniny našeho drahého Víta, tak už mu letí gratulace obrovitá. Přejeme mu, ať se mu splní vše, co si jen bude přát, a snad ho bude tohle přání na srdíčku hřát. Přejeme ti skvělý svátek, Víťo!

Veselé rýmy k jmeninám

Básničky se vám líbí, ale chcete, aby bylo blahopřání k svátku pro Víta vtipné a aby ho hlavně pobavilo? Tak s těmito veselými verši se vám to jistě povede! Když k tomu přidáte ještě pozvání na pivo a nebo panáka, tak rozhodně zabodujete.

Dneska se slaví, jmeniny má totiž Vítek, tak snad se zase nezlijeme jako dobytek. Ale co, oslavit to přece musíme, tak se večer na baru spolu uvidíme. Vítku, přejeme ti úžasný svátek!
Jsou tady tvé jmeniny, milý Vítku, tak to si dej na oslavu aspoň jednu čepovanou desítku. Jen u jedné to ale asi neskončí, a až nad ránem se zase náš večírek zakončí. Vítečku, dneska to spolu pořádně zapijeme!
Večer musíme pořádně zapít našeho Vítka, tak snad nebudeme po tom mejdanu potřebovat nosítka. Dneska budeme hodní kluci, co se vrátí domů po půlnoci. Vítku, přejeme ti skvělé jmeniny!
Jak má svátek náš skvělý Víteček, tak to bude zase více, než jen pár skleniček. Dneska to nebudeme přehánět s alkoholem, ať nejsme nad ránem pod stolem. Vítku, přejeme ti báječné jmeniny!
Dárková krabice pro muže s hrnečkem a sladkostmi.
zdroj:wattpad.com

Klasická přání k svátku pro Víta

Dal by váš oslavenec přednost spíše milé, decentní a jednoduché gratulaci? Takových tady najdete spoustu a všechny z nich vám pomohou vyjádřit, jak moc je pro vás důležitý.

Milý Vítku, kalendář mi dneska připomněl tvoje jmeniny a já ti k nim chci z celého srdce popřát spoustu lásku, zdraví, radosti, porozumění a nádherných okamžiků. S láskou …
Drahý Víťo, k tvému dnešnímu svátku ti z celého srdce přejeme úspěchy jak v práci, tak v soukromém životě, spoustu lásky, zdraví a taky štěstí. Nádherné jmeniny ti přejí …
Vítku, tvé jméno na mě dneska kouká z kalendáře a proto ti přeju spoustu báječných okamžiků, splněných přání, rodinné pohody a taky aby tě nikdy neopustila dobrá nálada. Báječné jmeniny ti přeje …
Milý Víte, je to velká škoda, že nás od sebe dělí velká dálka a já ti nemůžu popřát osobně. Přesto ti ale z celého srdce přeju jen to nejlepší! Až se spolu zase setkáme, tak to oslavíme!
Víťo, vím moc dobře, že na nějaké dlouho proslovy moc nejsi a tak ti přeju prostě jen to nejlepší k tvému dnešnímu svátku! Skvělý jmeninový den ti přeje …
Je tady svátek všech Vítků a my tomu našemu nejmilejšímu přejeme lásku, zdraví, pohodu, nádherné okamžiky a taky aby ho nikdy neopustila dobrá nálada. Báječné jmeniny ti přejí …
Drahý Víte, ten rok utekl jako voda a máme tady opět den tvých jmenin. Přejeme ti, aby ses měl stále dobře a ve všem se ti dařilo a taky aby tě nikdy neopustila dobrá nálada. Nádherný sváteční den ti přeje …
Vítku, je tady tvůj sváteční den a proto by ses měl bavit, usmívat se a hlavně slavit s těmi, na kterých ti záleží nejvíce. Úžasné jmeniny ti přejí …

Chcete někomu z vašich blízkých zlepšit den? S těmito přáníčky na hezký den se vám to jistě povede!

Obrázkové GIF gratulace pro Vítka

Verše nejsou to pravé a tradiční gratulace vám přijdou příliš formální? Pak je tady ještě jedna možnost, jak Víťovi popřát k jmeninám. Pošlete mu pohyblivý GIF obrázek! Našli jsme ty, které se skvělé hodí a vy je nemusíte už nikde hledat. Odeslání je taky snadné, stačí si vybrat ten obrázek, který vás oslovil nejvíce, zkopírovat a poslat.

Dneska si dej aspoň jeden kosek na oslavu, Víťo!

GIF přání k svátku pán se dvěma sklenicemi s pivem.
zdroj:giphy.com

Vítku, dneska tu sváteční oslavu pořádně roztoč!

GIF přání k svátku borec s červeným kruhem kolem krku.
zdroj:giphy.com

Tak na tebe, Vítku!

GIF blahopřání k svátku blondýna s flaškou vína v ruce.
zdroj:giphy.com

Pořádně to dneska oslav, Víťo!

GIF blahopřání k jmeninám oslavující lidi v maskách.
zdroj:giphy.com

Víťo, pořádně to dneska rozjeď!

GIF přání k jmeninám tančící strejda v županu.
zdroj:giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Takové blahopřání k jmeninám Víťu ohromí! Bude mu totiž hned jasné, že vám na něm skutečně záleží, když jsme mu dárek sami vyrobili. Nemusíte se bát, samotná výroba je velmi snadná a zabere vám to jen pár minut. Pokud by se vám hodila inspirace a návod, tak bude tohle video pro vás to pravé. Až budete mít hotovo tak už jen stačí doplnit vaše srdečné blahopřání a můžete vyrazit za oslavencem.

Doufáme, že se vám naše přání k jmeninám pro Vítka líbila a že mu v tento den uděláte radost.

Svátek máme jen jednou za rok, tak mu určitě pošlete alespoň rychlou textovou zprávu.

Zajímavosti o jméně Vít

Tohle oblíbené jméno u nás nosí 14 794 mužů a je tak 57. nejčastější. Jméno se vyskytuje také ve variantě Vítek a oba dva slaví jmeniny ve stejný den, a to 15. července. 

Vít má latinský původ a bývá spojován se slovem „vitus”, které překládá jako „živý”, „živoucí”, „veselý”, „radostný”. Stejně pak překládáme i samotné jméno. Další teorie se přiklání k německému původu, kdy by mělo být odvozeno od německého slova „weit” („široký”, „rozlehlý”, „rozsáhlý”) nebo staroněmeckého „vitu” („les”, „lesní”). 

Jméno v různých podobách existuje v mnoha světových jazycích. Na Slovensku má jméno stejnou podobu jako u nás, anglickou podobou jména je však Guy, příp. Vitus. Ve Francii kromě verze Guy mají i podobu Gui či Vital. V Itálii, Španělsku nebo Portugalsku jméno znají jako Vito či Guido. Němčina má podobu jména Vitus nebo Veit, v Polsku jméno znají jako Wit, v Maďarsku Vitus a v ruskými podobami jména jsou Vit, Vital nebo Vitalij.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X