Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Vendu na jednom místě. Vyberte si!

Potřebujete napsat přání k svátku Vendelínovi tak, aby na něj hned nezapomněl? 

Chcete najít originální text, který vašemu blízkému připomene, jak moc vám na něm záleží? 

Vyberte si z našich textových i obrázkových tipů! Uvidíte, že bude vaše gratulace jednou z těch nejlepších.

Blahopřání ke jmeninám Vendelínovi

Znáte Vendelína, který slaví jmeniny, a lámete si hlavu s tím, jak mu pogratulovat? 

Přejete si, aby bylo vaše blahopřání jedinečné? 

Inspirujte se našimi texty!

Jsem požehnaný/požehnaná, že mám kamaráda (doplňte cokoliv dle vztahu k oslavenci), jako jsi ty. Všechno nejlepší k svátku! Ať je tvůj den výjimečný a nabitý štěstím a láskou.
Dnes je tvůj den! Prožij ho, jako bys byl králem světa a nestarej se o to, co říkají ostatní. Tento den je opravdu jen tvůj! Všechno nejlepší ke jmeninám!
K tvému velkému svátečnímu dni ti přeji spoustu radosti, zábavy, štěstí, lásky a všech věcí a lidí, které máš rád. Vše nejlepší k svátku!
Ať největší bolest, kterou kdy pocítíš, pochází z toho, že se moc najíš a moc se směješ. Přeji ti, aby se ti v příštím roce dařilo a byl jsi spokojený. Všechno nejlepší ke jmeninám, báječný muži!
Ať je tvůj den super zářivý a super výjimečný! Přeji ti ty nejšťastnější jmeniny!
Přeji ti ten nejúžasnější den plný radostných okamžiků! Ať ti tento den přinese vše, co máš nejraději. Krásné jmeniny!
V životě jsou zvláštní a vzácné věci, které se s věkem zlepšují. A ty, můj příteli, k takovým výjimečným “věcem” patříš. Přeji ti krásné jmeniny!
Přeji ti ty nejúžasnější a nejvíc nezapomenutelné jmeniny! Ať se ti splní všechny tvé nejtajnější sny.
Všechno nejlepší ke jmeninám! Vždy tancuj v rytmu svého srdce a užívej si každý okamžik každého dne!
Všechno nejlepší k svátku! Lidé ti možná někdy říkají, že na něco nemáš, ale nikdy jim nevěř. Jsi úžasný muž, který dokáže cokoliv. Věř mi!

Podívejte se také na další várku přání k svátku pro muže! Třeba právě v nich najdete tu správnou gratulaci.

Přáníčka Vendymu z lásky

Je Vendelín vaším přítelem, mužem nebo o vašich citech zatím neví? 

Využijte příležitosti jmenin a do svého blahopřání přidejte vyznání lásky!

Tak jako pizza potěší každý enzym v ústech, jsou ctihodní muži potěšením pro duši ženy. Jsem šťastná, že mám jednoho z nich za manžela. Miluji tě a přeji ti vše nejlepší k svátku, drahý!
Úcta povznáší každého muže, ale ne každý muž si ji zaslouží. Chci, abys věděl, že tě miluji a vážím si tě celou svou bytostí, protože si to zasloužíš. Všechno nejlepší k svátku, miláčku!
Je téměř nemožné, aby nějaký muž vyhovoval všemu, co si žena žádá, ale ty jsi tento zákon porušil a dal jsi mi vše, co si od muže přeji. Všechno nejlepší ke jmeninám, můj muži, má jediná lásko!
Všechno nejlepší ke jmeninám výjimečnému člověku, který přináší tolik radosti do mého srdce. Jsem vděčná za každý okamžik, který spolu strávíme, a přeji si, aby naše štěstí nikdy neskončilo. Miluji tě!
Ať je tento den stejně slunečný, jako tvůj úsměv a stejně krásný jako tvoje duše. Záříš každý den, ale v tento den záříš ještě jasněji. Všechno nejlepší ke jmeninám!
Nikdy jsem nepotkala člověka, který by byl tak milý a laskavý, jako jsi ty. Přeji ti ty nejkrásnější jmeniny, miláčku!
Kvůli tobě stojí za to žít. Vyvoláváš mi úsměv na tváří a tvůj dotek mi ukazuje, jak moc mě miluješ a jak ti na mně záleží. Jsi můj přítel i milenec. Přeji ti všechno nejlepší ke jmeninám!
Doufám, že tvé jmeniny budou stejně krásné a plné lásky jako jsi ty sám. Zasloužíš si jen to nejlepší a já ti to všechno přeji. Miluji tě. Užij si krásný sváteční den, lásko!
Díky tobě se každý den usmívám. Naše vášeň nikdy nevyprchá a naše láska bude v tento výjimečný den zářit nejjasněji. Miluji tě a přeji ti jen to nejlepší ke jmeninám!
Děkuji za všechny vzpomínky, které jsem si s tebou mohla vytvořit. Bez ohledu na to, jak budete staří a kolik jmenin spolu ještě oslavíme, vždycky tu pro tebe budu. Krásné jmeniny, miláčku!

Ženskou podobou jména Vendelín je Vendelína, což je slovenská podoba našeho jména Vendula. Prozkoumejte přání k svátku Vendule a zjistěte víc!

Vtipná blahopřání

Rozesmějte oslavence v den jeho jmenin! 

Vezměte si příklad z našich humorných gratulací a vytvořte to nejvtipnější přáníčko ze všech.

Když jsem se podíval/a na datum, zjistil/a jsem, že máš jmeniny, příteli. Když jsem si ale uvědomil/a, kolikátý svátek to už slavíš, málem jsem omdlel/a. Všechno nejlepší k svátku, kamaráde!
Dnes jsi mě, příteli, přiměl k tomu, abych ti byl/a za něco vděčný/vděčná… Za to, že na tvé oslavě jmenin nebudu nejstarší. Vše nejlepší k svátku!
Příteli, v tento den jsi, před spoustou let, poprvé slavil své jmeniny. Myslím, že to už něco znamená. Všechno nejlepší k svátku někomu, kdo je s věkem stále cennější a lepší. Ne, počkat, to je víno. Vše nej k svátku někomu, kdo prostě jen stárne.
Vendy, doufám, že se ti splní milion přání! Bude to odpovídat počtu svátků, které jsi už oslavil. Všechno nejlepší ke jmeninám!
Kdybych se dnes pokusil/a dopočítat se toho, kolikrát jsem ti už k svátku přál/a, ochraptěl/a bych. Všechno nejlepší ke jmeninám, Vendelíne!
Všechno nejlepší ke jmeninám někomu, kdo je nezapomenutelný! Hlavně teda proto, že jsi mezi mými přáteli ten nejšedivější.
Dříve, než existovaly mapy, lidé se řídili podle hvězd. Ty si to musíš pamatovat ne? Všechno nejlepší ke jmeninám, starouši!
Dnes by ses, Vendíku, měl radovat. Můžeš malovat na papír nebo plátno a ne jen na stěny v jeskyni. Všechno nejlepší k dalšímu svátku!
Vzpomenout si dnes na tvé jmeniny, příteli, je snadné, protože tvé jméno nenosí nikdo, kdo by byl starší než ty. Počet svátků, které jsi oslavil, je ohromující. Všechno nejlepší ke jmeninám!
Vendelíne, nezlob se na mě, ale zeptej se kohokoliv a všichni ti řeknou totéž: nazývat tě mladým oslavencem by byla chyba. Obrovská chyba. Krásné, už asi sté, jmeniny, kamaráde!

Nenašli jste ten správný text pro vaše blahopřání? Podívejte se na další vtipná přání k svátku!

Sváteční gratulace v obrázcích

K textové gratulaci můžete přidat také barevný obrázek, který můžete vytisknout nebo poslat elektronickou formou ve formě e-mailu, MMS zprávy, či příspěvku na sociální síti.

Papírový kalendář s písmeny "OCT" a dny v týdnu s přáním krásných jmenin.
zdroj: unsplash.com
Dýně a hromada sena s podzimním listím s přáním všeho nejlepšího ke jmeninám.
zdroj: unsplash.com
Přání k svátku Vendelínovi s bločkem s písmeny "OCT" a ozdobami ve tvaru dýně a větvičky na lněném svetru.
zdroj: unsplash.com
Podzimní les s věží kostela na okraji jezera s přáním všeho nejlepšího Vendelínovi.
zdroj: unsplash.com
Barevné listy zavěšené na lanku s přáním všeho nejlepšího ke jmeninám Vendelínovi.
zdroj: unsplash.com

Líbí se vám uvedené obrázky, ale pořád to není ono? Prohlédněte si tedy další obrázková přání k svátku!

Gif přání k svátku Vendelínovi

Chcete Vendelína překvapit originálním nápadem? 

Překvapte ho moderním pohyblivým obrázkem, který můžete zaslat elektronickou cestou. 

Sváteční gif Vendelínovi s kreslenou rukou podávající kytici květin.
zdroj: giphy.com
Gif přání k svátku Vendelínovi s kreslenými listy a objevujícím se růžovým nápisem "Happy namesday".
zdroj: giphy.com
Gif s třepající se lahví šampaňského chystající se vybuchnout.
zdroj: giphy.com
Kreslený pohyblivý gif s objevujícími se ananasy a listy s plameňákem, s nápisem "Enjoy your holidays and happy nameday!".
zdroj: giphy.com

Je oslavencem malé dítě a vy byste mu chtěli poslat pohyblivý obrázek? Prohlédněte si dětská přání k svátku, mezi kterými najdete i moderní gify!

Zajímavosti o jméně Vendelín

Význam jména Vendelín je dodnes nejistý. Existuje několik teorií. První pochází z pragermánského slova „wandrōną, wendel“, což znamená “putovat, toulat se, migrovat”. Druhý význam pochází z jiného pragermánského slova “winidaz“, což znamená “Wend, Slovan”. Tento výraz označoval příslušníka slovanského národa z pohraničí Německa a Polska. Třetí výraz jména Vendelín může být odvozen od starogermánského “wand”, což znamená “stonek, kmen, stéblo”. 

Jméno Vendelín je spojeno také s Vandaly, velkým východogermánským kmenem nebo skupinou kmenů, kteří se objevili v dnešním jižním Polsku, ale později také ve Španělsku a v severní Africe.

Toto jméno je také spjato se svatým Vendelínem z Trevíru, který žil v letech 554–617 n. l. a byl poustevníkem a opatem.  

Ačkoliv není uveden v římském martyrologiu, jeho kult je, v německy mluvících oblastech, široce rozšířen. Svatý Vendelín je patronem venkovského lidu a pastevců.

Přezdívky a zdrobněliny pro jméno Vendelín jsou Venda, Vendy, Véna, Venouš, Vendík, Vendelínek a další.

Číslem, které patří k tomuto jménu, je číslo čtyři, které je znamením síly a energie a vhodnými barvami jsou odstíny zelené, modrá a oranžová

Vendelínové bývají výraznými osobnostmi, které jsou jako magnet pro všechny kolem. Jsou to upřímní lidé, kteří se ale nebojí zalhat, pokud je to potřeba a svou pravdou by druhému ublížili. 

Tito muži jsou občas až příliš obětaví, a proto se mohou setkat s tím, že je lidé, pro jejich dobrotu, využijí. Vendelínové jsou inspirativní a velmi nápadití lidé, kteří, pokud mají láskyplné rodinné zázemí, velmi snadno dosahují jakýchkoliv cílů. 

A kdy má svátek Vendelín? S muži tohoto jména můžete oslavovat 20. října.

Zajímá vás, kdy má svátek například Květoslav? Zjistěte vše o tomto jméně v našich přáních k svátku Květoslavovi.

Věděli jste, že o Vendelínovi existuje několik pohádek? Podívejte se na ně v následujících videích!

Jíra a králík Vendelín

Pohádka o líném ježkovi Vendelínovi

Přání k svátku Vendelínovi můžete pojmout klasicky nebo humorně.

Slaví-li svátek váš přítel, manžel nebo muž, který zatím o vašich citech nemá potuchy, můžete využít gratulace ke jmeninám k přiznání toho, co k oslavenci cítíte.

Pokud nechcete Vendymu předat pouze holý text, je možné k němu přidat obrázek nebo pohyblivý gif a takové přání poslat oslavenci elektronicky. 

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X