Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Metůdka na jednom místě. Vyberte si!

Máte v plánu napsat přání k svátku Metodějovi, kterým ho naprosto ohromíte? 

Napadají vás nějaké gratulace, ale pořád to není ono? 

Pusťte se do čtení našich textů, třeba právě v nich najdete tu pravou inspiraci pro své blahopřání, kterým skutečně ohromíte nejen oslavence, ale také ostatní čtenáře, kterým se váš text dostane do ruky! 

Textová blahopřání k svátku

Je Metoděj váš kamarád, druh, bratr, bratranec, otec nebo děda?

Inspirujte se uvedenými gratulacemi a přizpůsobte je vztahu, který k oslavenci máte.

Všechno nejlepší ke jmeninám, drahý Metoději! V tento výjimečný den ti chci poděkovat za to, že jsi pro mě takovým skvělým, pohodovým, starostlivým a laskavým přítelem.
Nedokážu vysvětlit, jaké mám štěstí, že mám takového kamaráda, jako jsi ty, Metoději. Užij si své dnešní jmeniny!
Nemohl/a bych si přát dokonalejšího kamaráda, než jsi ty. Všechno nejlepší ke jmeninám, Mety! Děkuji ti, že jsi mě vždycky vytáhl z průseru. Snad ti to budu moct jednou oplatit.
Vždycky jsi mi byl inspirací, drahý Metoději! K tvým jmeninám ti chci říct, že k tobě vzhlížím víc, než si možná uvědomuješ. Mám tě rád/a! Všechno nejlepší k svátku!
Slyšel/a jsem, že bratr je jako otec. Teď už tomu rozumím a musím uznat, že je to opravdu tak. Našel/našla jsem u tebe lásku, útočiště, oporu a péči jako u otce. Všechno nejlepší k svátku, brácho!
Tvé kroky jsou dokonalé a já je chci následovat. Bez tebe by byl můj život úplně prázdný. Všechno nejlepší k svátku, Metoději!
Utekl další rok a ty slavíš další jmeniny. Máš sice o něco míň vlasů na hlavě, ale o to víc lásky k tobě se v mém srdci skrývá. Přeji ti krásné jmeniny, nejdražší kamaráde! Pamatuj na to, že muži se s věkem zlepšují.
Přemýšlím, jestli se mi někdy podaří splatit dluh po tom, co jsi pro mě v životě udělal. Děkuji ti, že jsi tu pro mě byl na každém kroku. Všechno nejlepší k svátku, Metoději!

Víte o Metodějovi, že miluje angličtinu? Proč mu tedy nepoblahopřát v tomto jazyce? Inspirujte se úžasnými přáními k svátku v angličtině!

Krátká blahopřání

Občas není potřeba dlouhých proslovů, ale stačí krátká výstižná věta, která obsahuje vše hezké, co chcete oslavenci popřát. 

Vybírejte z našich krátkých blahopřání!

Nechci být příliš sentimentální, ale chci, abys věděl, že tady pro tebe vždy budu, kámo! Vše nej!
Všechno nejlepší k svátku úžasnému muži, který má za kamaráda dalšího úžasného muže!
Od dětství až do dnes jsme ti nejlepší parťáci ve zločinu. Ať to tak zůstane. Vše nejlepší ke jmeninám!
Vím, že jsem milovanější než ty, ale já tě mám rád víc než kohokoliv jiného. Přeji ti krásný sváteční den, brácho!
Všechno nejlepší k svátku kamarádovi toho nejúžasnějšího kluka / té nejúžasnější dívky na světě! Užij si svůj den naplno!

Prozkoumejte také zamilovaná přání ke jmeninám! Třeba v nich najdete tu správnou větu, která se, v den jmenin, zapíše oslavenci do srdce.

SMS přání k svátku Metodějovi

Nemůžete být s oslavencem na jeho jmeniny osobně? 

Chcete patřit mezi první gratulanty a chcete své přáníčko dostat k Metodějovi co nejrychleji? 

Použijte svůj mobil a pošlete své blahopřání skrze SMS.

Tato sváteční SMSka je nejen přání pro tebe, ale také modlitba k Bohu, aby ti vždy žehnal zdravím, bohatstvím a úspěchem. Všechno nejlepší k tvým jmeninám!
Tvoje oslavy jsou vždycky famózní a já se těším, že tomu letos nebude jinak. Všechno nejlepší k svátku, Metoději!
To, co děláš pro druhé, si jistě zaslouží tu největší odměnu. Proto dneska relaxuj, bav se a pochutnávej si jen na tom, co máš rád. Vše nejlepší k svátku, kamaráde!
Metoději, chci ti popřát všechno nejlepší ke jmeninám! Doufám, že je tvůj den famózní ve všech směrech. Ať se ti splní všechny tvé tajné sny.
Přeji ti všechno nejlepší k svátku a spoustu dalších jmenin plných štěstí a pohody! Vždycky budeš v mých myšlenkách, i kdybychom se rozdělili.

Prozkoumejte další krásné SMS gratulace k svátku!

Vtipné gratulace ke jmeninám

Každý má rád humor, a to hlavně, když slaví jmeniny nebo jinou významnou událost. 

Zakomponujte do své gratulace vtip, ironii a mírnou nadsázku. 

Pošlete Metodějovi vtipné blahopřání!

A jsou tady tvé další jmeniny! Vypadá to, jako bys znečišťoval Zemi odjakživa. Vše nejlepší k svátku, starouši!
Prosím, kup si dneska ke jmeninám nějakou zábavnou hračku. Když nejsi zábavný ty, měla by být aspoň ona. Krásné prožití svátečního dne, Metoději!
Všechno nejlepší k svátku! Čím jsi starší, tím více se z tebe stává dítě. Tak už dospěj, ano? Ne, dělám si legraci. Hlavně se neměň!
Všechno nejlepší k svátku, drahý Metoději! Usmívej se, protože s přibývajícím věkem ti zuby možná zmizí dřív, než si myslíš.
Kéž by někteří lidé přestali plýtvat věcmi. Stejně jako ty. Plýtváš místem na Zemi a rozhodně také časem ostatních. Ne, jen si dělám legraci. Mám tě rád/a a přeji ti jen to nejlepší ke jmeninám!

Nevybrali jste si z uvedených gratulací? Třeba tu pravou najdete v dalších humorných svátečních blahopřáních!

Básničky k svátku pro Metoděje

Chcete oslavence šokovat? 

Jak by se vám to mohlo povést? 

No přeci prostřednictvím blahopřání ve formě básničky. 

Vyberte si tu svou a ohromte oslavence svou nápaditostí!

Jako kvetou květy v této váze, nechť kvete život tvůj. Nechť tě láska a štěstí neopustí a navždy provází osud tvůj. Všechno nejlepší k svátku, Metoději!
Aspoň takto skromně trochu, popřát všechno dobré, k svátku tvému včerejšímu, zdraví a lásky hojně. Užij si své jmeniny, Mety!

Obrázkové gratulace a gify

Své blahopřání můžete vyšperkovat barevným obrázkem, který můžete vytisknout a předat osobně, nebo ho poslat elektronicky. 

Tento typ gratulace ocení hlavně ti, kteří blahopřejí mladému oslavenci nebo s ním nemohou být v jeho výjimečný den osobně.

Přání k svátku Metodějovi na pozadí luční květiny s motýlem.
zdroj: unsplash.com
Poděkování a přání všeho nejlepšího ke jmeninám Metodějovi na pozadí zvlněného modrého moře pod oblohou.
zdroj: unsplash.com
Přání k svátku pro Milana na pozadí luční rostliny s drobnými bílými kvítečky.
zdroj: unsplash.com
Přání krásných jmenin Metodějovi na pozadí lodi plující na moři při západu slunce.
zdroj: unsplash.com
Gratulace k svátku Metodějovi na pozadí jezera, lemovaného lesem s jehličnatými stromy.
zdroj: unsplash.com

Chcete ještě více přáníček s obrázky? Prozkoumejte je!

Sváteční gify

Růžový kreslený gif s poskakujícím dinosaurem a barevným blikajícím nápisem "Yay!".
zdroj: giphy.com
Kreslený pohyblivý obrázek s oranžovým pokémonem nasazujícím si narozeninovou čepičku.
zdroj: giphy.com
Fialová pohyblivá animace s tancujícím jednorožcem, na němž sedí sklenice piva s obličejem a nápisem "Let´s get drunk!"
zdroj: giphy.com
Růžový sváteční gif s tancující kreslenou kočičkou.
zdroj: giphy.com

Zajímavosti o jméně Metoděj

Jméno Metoděj pochází ze starořeckého Methódios, což je složenina slov “metá – mezi, mezi nimi, s nimi, potom” a “hodós – způsob, prostředek nebo cesta k nějakému cíli, metoda, cesta, stezka, výlet, výprava”. Ve výsledku můžeme jméno přeložit jako “ten, kdo s nimi cestuje / ten, kdo sleduje nějaký cíl”

V historii můžeme najít svatého Cyrila a Metoděje, dva byzantské bratry, narozené v 9. století v Soluni, kteří se stali křesťanskými misionáři mezi slovanskými národy Velké Moravy a Panonie. Tito dva bratři ovlivnili kulturní vývoj Slovanů a obdrželi titul “apoštolové Slovanů”. 

Bratři proslavili hlaholici, první abecedu, která byla používána k přepisu staroslověnštiny.

Metodějům numerologie přiřadila číslo devět a nejvhodnějšími barvami pro tyto muže jsou barvy země, tedy hnědá, červená a oranžová.

Muži, pyšnící se jménem Metoděj, mohou být buď velice duchovně založení, nebo naopak velmi materialističtí. Ať už se rozhodnou pro jakoukoliv cestu, bývají odhodlaní a úspěšní. 

Jsou to velmi intuitivní lidé a dělají jen to, co cítí, že je správné. V partnerství mohou být Metodějové nestálí, najdou-li však tu pravou osobu pro společný život, dají do vztahu všechno a od jejich drahé polovičky je nic neodtrhne.

Přezdívky a zdrobněliny pro toto jméno mohou být Metůdek, Metodík, Metodějíček, Mety, Metod a další. A kdy má svátek Metoděj? Popřát mužům s tímto jménem můžete 5. července. Ve stejný den se slaví také svátek Cyrila a Metoděje (Den slovanských věrozvěstů).

Chcete-li oslavenci předat přáníčko s náboženskou tématikou, můžete použít některé z našich křesťanských přání k svátku.

Přání k svátku Metodějovi můžete napsat klasicky na papír, ale můžete si stáhnout také obrázkovou gratulaci nebo zábavný pohyblivý gif a poslat svou gratulaci prostřednictvím e-mailu, MMSky nebo zprávy či příspěvku na Facebooku. 

Rozmyslete si také, zda chcete své blahopřání ladit do vážnějšího tónu, nebo použijete některou z uvedených humorných gratulací. 

Ať už zvolíte jakékoli přáníčko – krátké, či delší – nezapomeňte do něj vložit kousek sebe.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X