Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Matěje na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 24. února a svátek slaví Matěj.

A my víme že hezké přání svátku Matěje moc potěší. 

Proto jsme sepsali překrásná blahopřání a básničky, ze kterých můžete načerpat mnoho inspirace. 

A to všechno navíc zcela zdarma. 

Tak pojďte vybírat! 

Klasická přání k svátku pro Matěje

Začneme zlehka u jednoduchých, ale zato krásných a milých přáníček! Takové potěší Matěje ať už je to vás syn, otec, kamarád, nebo třeba kolega. Neváhejte proto a pusťte se do vybírání. Milé přáníčko totiž určitě zlepší oslavenci den, ať už zrovna dělá cokoliv!

Náš milovaný Matěji, přejeme nádherný svátek! Doufáme, že budeš mít mnoho krásných dní plné lásky, rodiny a přátel, nezapomenutelných okamžiků, nekonečné radosti a šťastných vzpomínek. To všechno ti s láskou přejí …
Drahý Matěji, myslím na tebe a na všechny ty nádherné časy, které jsme spolu prožili. Proto doufám, že se máš skvěle a dnešní den prožiješ s klidem a pohodou. Přeji ti také spoustu lásky, štěstí a radosti do dalšího roku. Všechno nejlepší ti srdečně přeje …
Náš milovaný Matěji, doufáme, že se ti tvůj velký sváteční den povede přesně tak, jak sis ho představoval. Je to tvůj den! Tvou jedinou povinností je se bavit a usmívat! Všechno nejlepší k svátku ti s láskou přejí …
Drahý Matěji, ze srdce bychom ti chtěli popřát, aby jsi byl vždy moc spokojený, šťastný a aby tě neštěstí vždy obcházelo obrovským obloukem. K tomu samozřejmě hodně štěstíčka, lásky a zdraví! To vše ti k svátku přejí …
Náš drahý Matěji, jsi náš poklad a k dnešnímu svátku ti z celého srdce přejeme, aby se ti vyplnila všechna tvá tajná přání a vždy jsi byla šťastný. Ať tě všude provází štěstí a pohoda. Nejkrásnější svátek ti přejí …
Drahý Matěji, snad sis nemyslel, že bychom někdy na tvůj svátek mohli zapomenout. Přejeme ti spoustu lásky, pohody, štěstí a nespočet nezapomenutelných zážitků. Všechno nejlepší k svátku ti přejí …
Přáníčko k svátku se zavěšenými srdci na šňůře.
pixabay.com

Přání pro syna

Ať už je váš syn teprve mladý zvědavý školák nebo vystudovaný pracant, rozhodně byste mu měli poslat k svátku hezké přáníčko. Ukažte mu, že je váš poklad a že jste na něj pyšní s tím, kam to dotáhl. Jistě je výjimečný a je pro vás vším. S našimi přáními se vám jistě tohle všechno pomůže vyjádřit!

Náš milovaný Matěji, každým rokem, který uplyne, si uvědomujeme, jaké máme štěstí, že mám takového úžasného syna, jako jsi Ty. V našich srdcích vždy budeš mít zvláštní místo. Ten nejkrásnější svátek ti s láskou přejí tvoji rodiče.
Náš nejmilejší Matěji, býval jsi roztomilý, teď jsi hezký. Býval jsi nezbeda, nyní jsi rozvážný. Býval jsi malý a teď jsi vysoký. Ale bez ohledu na to, co vše se ještě změní, vždy budeš naším synem. Milujeme tě. Nádherný svátek ti přejí tvoji rodiče.
Milovaný Matěji, nikdy nebudeš příliš starý na hraní her nebo velké snění. Přejeme ti, abys měl na tváři vždy úsměv a mladistvého ducha. Nezapomínej, že tě máme rádi a vždy tady pro tebe budeme. Všechno nejlepší k svátku ti s láskou přejí …
Náš milovaný synu, přejeme ti ať se ti v životě splní vše, co si přeješ. Ať objevíš vše, po čem toužíš a ať tě těší vše, čeho si vážíš. Myslíme na tebe a přejeme ti ten nejkrásnější den. Krásný svátek ti s láskou přejí …

Je někdo z vašich známých z ciziny? Co takhle jej potěšit milým přáním k svátku v němčině.

Básničky k svátku pro Matěje

Jsou-li pro vás klasická přáníčka moc obyčejná, básničky určitě přijdou vhod. Verše jsou přece výjimečné tím, že krásně zní a ne každý je dokáže napsat. A pokud i vy patříte mezi skupinu lidí, kterým rýmy nejdou přes prsty, nechte nás vám pomoci! Sepsali jsme krásné básničky speciálně pro vašeho oslavence. Tak se pojďme vybírat!

Jen se na to podívej. Víš kdo má svátek? No přece Matěj! Tak snad ti ve svůj svátek bude do zpěvu, a v životě rozdáš mnoho úsměvů! Matěji, přejeme ti ty nejlepší jmeniny!
Náš nejmilejší Matěji, nenechávej oslavy na později. Máš přece své jmeniny, a ty chodí jenom jednou do roka. Tak užij si je v okruhu své rodiny, a krásných dnů užij si zhluboka. Matěji, všechno nejlepší k svátku!
Dnes svátek má Matějíček, a my víme, jak úžasný je to človíček, proto na tebe, Matěji, moc myslíme, a doufáme, že tě brzy uvidíme. Abychom ti mohli osobně popřát, a společně se našim zážitkům smát. Matěji, přejeme ti báječný svátek!
Náš milovaný Matěji, doufáme, že tvůj život bude naplněn nadějí, a taky dobrou náladu, a krásných věcí dostaneš hromadu. Matěji, přejeme ti všechno nejlepší k svátku!
Dnes v kalendáři je tvé jméno, Mates. Tak to si dnes nalož mnoho delikates. Doufám, že dnes úsměv na tvé tváři září, a hlavně ať se ti v tom světě daří. Přeji ti ten nejkrásnější svátek, Matěji!
Náš milovaný Matýsku, už dlouho si nehraješ jako malý na písku, pořádně jsi nám už vyrostl, do života světlo vnesl, a proto ti chceme přát, ať navždy máš důvod se smát. Matěji, všechno nejlepší k tvému svátku!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Miluje Matěj zábavu, má smysl pro humor a rád se baví a taky samozřejmě slaví? V tom případě by se mu mohl líbit jeden z těchto veselých veršů! A nebo třeba všechny! Můžete ho přidat třeba k jednomu z pohyblivých GIF obrázků které najdete níže, ale přáníčko můžete poslat samostatně.

Náš drahý Matěji, i kdyby někdo řekl, že tě nechtějí, u nás vždy budeš mít své místo, a taky dneska máme jisto, že tě zveme na dobré pivo, abys do dalších let měl palivo. Všechno nejlepší k svátku, Mates!
Dnes je svátek Matějíčka, už chladí se nám tu lahvička, ale pozor ať jich není moc, ať strejda Ibalgin nemusí chodit na pomoc. Matěji, přejeme ti krásný svátek!
Do naší velké ledničky, dáváme už skleničky, protože máš dneska svátek, a to není jako nějaký pátek. To musíme pořádně slavit, a na tvoji čest se náramně bavit! Všechno nejlepší k svátku, Matěji!
Vydáme se do ruchu města, zábavy nás čeká spousta, přece jen máš dneska svátek Matěji, i když se nevidíme moc častěji, chtěli bychom ti vesele přát, ať lahvinky v krku mohou tě hřát. Matěji, přejeme ti báječný svátek!

Chcete svému oblíbenci dopřát sladké sny? Pošlete třeba nějaké hezké přáníčko na dobrou noc!

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Jistě vás někdy napadlo, že to co chcete své oblíbené osobě vyjádřit můžete dát najevo i obrázkem. My jsme si toho vědomi, a proto jsme dali dohromady krásné animované obrázky k svátku pro Matěje. Nejen že jsou veselé, ale také udělají velkou radost. Až si jeden vyberete, jednoduše jej zkopírujte a odešlete spolu s hezkou zprávou.

GIF přání k svátku se srdcem a červenými růžemi.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s nadšenýma rukama.
giphy.com
GIF přání k jmeninám s veselým pánem.
giphy.com
GIF přáníčko k jmeninám s roztomilou kočkou.
tenor.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Každý z nás si občas zaslouží něco speciálního. A my si myslíme, že vlastnoručně vyrobené přáníčko k svátku Matějovi rozhodně speciální přijde. Nejen že můžete probudit svého kreativního ducha, ale také do takového přání můžete vložit lásku a cit. Dále se nestrachujte, že by vám výroba zabrala nějak dlouho. Jistě to zvládnete levou zadní a pokud potřebujete trošku inspirace, našli jsme pro vás krásné video. A až budete mít hotovo, napište dovnitř třeba hezkou básničku. Tak s chutí do toho!

Zajímavosti o jméně Matěj

Matěj je jméno hebrejského původu.

Je často spojováno s nešikovností, avšak pravý význam jména je krásný.

Vyvinulo se totiž ze slova “Mattyth Jáh(u)”, což se překládá jako „dar Boží” či „Hospodinův dar”.

Stejný základ má i jméno Matyáš, které je archaickou podobou jména Matěj.

V České republice se jím pyšní 38 519 lidí a obliba jména stále roste!

Domácky se jméno Matěj užívá jako Matějek, Matějíček, Matýsek, Máťa a Mates.

Mezi významné nositele patřil český loutkový divadelník Matěj Kopecký a také český spisovatel Karel Matěj Čapek-Chod.

V současnosti je to například Matěj Homola jako frontman kapely Wohnout.

Jsme u konce a my doufáme, že se vám přáníčka libila.

Rozhodně nám dejte vědět jak jste s vybraným přáním k jmeninám Matějovi udělali radost.

Nikdy přece není moc pozdě na to ukázat své city!

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X