Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Libuši na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 10. července a svátek slaví Libuše.

Pokud nějakou znáte, tak jí v žádném případě nezapomeňte popřát!

Sladké přání k svátku Libuši zaručeně potěší.

Nejste si ale jisti, jaké by bylo to nejkrásnější? 

Inspirujte se u nás zcela zdarma!

Podívejte se na následující gratulace, básničky a animované obrázky a uvidíte, že to pravé najdete i vy.

Tak pojďte vybírat!

Klasická přání k svátku pro Libuši

Nevíte, kde s hledáním přáníčka začít? Zkuste se inspirovat těmito jednoduchými a formálními přáníčky, které vás zaručeně nenechají na holičkách. Vejdou se vám i do krátké  zprávy a takové přání k jmeninám Libušku rozhodně zahřeje u srdíčka.

Naše nejmilejší Libuško, úsměv je tím nejlepším lékem a krásná žena, jako jsi ty, nám vždy umí taková úsměv na tváři vykouzlit. Všechno nejlepší k svátku, užij si naplno svůj výjimečný den! Přáníčko ti posílá …
Drahá Liběnko, z celého srdce ti přeji hodně lásky a radosti za všechno, co pro mě každý den děláš. Snad tě za to život obdaří pohodou a dobrým zdravím. Překrásný svátek ti dnes přeje …
Naše Libuško, přejeme ti, aby každý tvůj den byl naplněn spoustou lásky a smíchu. Nezapomínej, že jsme a budeme tu vždy pro tebe. Báječné jmeniny ti přejí …
Milovaná Libuško, ať už dnes dostaneš jakékoliv dárky, nemohou se rovnat tomu, jakou lásku a radost daruješ každý den druhým. Pusu a gratulaci k svátku posílá …
Všechno nejlepší k jmeninám, Libuše! Děkuji ti, že jsi ta nejlepší kamarádka na světě a navíc jsi rok od roku krásnější a chytřejší. Moc si dnešek užij. Všechno nejlepší k svátku ti přeje tvá …
Milovaná Libuško, doufám, že máš překrásný svátek a přeji ti, aby každý tvůj den byl naplněn spoustou lásky, smíchu, štěstí a pohody. Ten nejkrásnější den ti s láskou přeje …
Přání k svátku s holčičkou trhající květiny.
pixabay.com

Přání pro prababičku

Rádi byste popřáli nejcennějšímu členu rodiny krásný svátek a ještě oslavili její krásné roky? Právě k tomu vám pomohou tato přáníčka, která neponechají tvář suchou. Zaručujeme vám, že pokud jej napíšete do vlastnoručně vyrobeného přáníčka, bude vaše gratulace nezapomenutelná.

Má milovaná prababičko, přeji ti všechno nejlepší k svátku! Ať ti zubní protéza zůstane v puse, až se zakousneš do toho nejsladšího zákusku! Mám tě moc ráda a myslím na tebe. Krásný svátek ti s láskou přeje …
Nejdražší prababičko, chtěla bych ti dnes popřát překrásné jmeniny. Doufám, že se v tento den cítíš výjimečně a dostaneš všechno, co sis vždycky přála! Výjimečný den ti přeje …
Milovaná prababičko, ráda bych ti k tvému dnešnímu svátku řekla, že jsi ta nejmilejší a nejhodnější žena, kterou znám! Užij si tento den s vědomím, že jsi milovaná. Báječné jmeniny ti přeje …
Drahá prababičko, děkuji ti, že když se cítím na dně, vždycky přesně víš, jak mě povzbudit. Doufám, že každý zážitek, který dnes prožiješ, ti udělá radost. Ty nejkrásnější jmeniny ti srdečně přeje …

Očekávání dítěte je stresující, ale nejkrásnější období života. Darujte vašim známým odvahu a podporu s milými přáníčky k těhotenství!

Rýmovačky k svátku pro Libušku

Jestli se rozhodnete poslat krátkou básničku k jmeninám tak rozhodně nešlápnete vedle! Tyhle rýmovaná přáníčka jsou velice oblíbená  a to naprostým právem. Kterou gratulací uděláte dneska Libuši radost vy? 

Do kalendáře nakukuji, zpozorním a udivuji. Psáno Libuše vidím tam, proto tak velkou radost mám, že ti posílám hned láskyplné přání: přeji den plný užívání! Libuško, přeji ti úžasné jmeniny.
Svátek zcela plnými doušky, oslavíme na počest Libušky. Jak velké máš srdíčko, naše milá holčičko, tak velká ať je tvoje radost, štěstí, zdraví a všeho dost. Libuše, užij si tvůj výjimečný den naplno!
Krásná jako Venuše, je má milovaná Libuše. Dnes máš svůj list v kalendáři, ať slunce na tebe jen září, a každý kolem je veselý, užiješ si ten zvláštní den celý. Všechno nejlepší k jmeninám, drahá Libuško!
Snad nebude tvá sklenice vypadat suše, slaví totiž dnes každá Libuše. Že se moc těšíš, to moc dobře víme, a že je ten pátek, tak večer pořádně zakalíme! Liběnko, moc si užij dnešní den!
Dneska slaví jmeniny Libuše, majitelka čisté duše. Slavné jméno vskutku máš, dnes ať si jen užíváš, svátek je jednou za rok, tak na to máš rozhodně nárok. Libuše, přeji ti ze srdce krásný svátek!
Všechny mé dnešní myšlenky, míří na svátek mé Liběnky. Nejlepší věci, které já znám, přeji k tvým dnešním jmeninám, ať se život změní v sen, a užíváš si pořád jen. Libuš, přeji ti fantastický den!

Veselé rýmované říkanky k jmeninám

Rýmovaná přáníčka vám přijdou jako dobrý nápad, ale chcete aby bylo blahopřání k svátku Libušce veselé? To si jistě vyberete jednu z těchto veselých básniček, kterou rozhodně zvednete oslavenkyni v tento den náladu. A to za to stojí!

Svátek dneska slaví naše kočička, oslava to nebude snad jen maličká. Víno už se nám chladí v lednici, dej si s námi aspoň sklenici! Liběnko, přejeme ti nádherné jmeniny!
Dneska jsou jmeniny naší dračice, už se na to těšíme celé měsíce. V lednici už je připravena tequila, tak ne aby tě zase složila! Libuško, přejeme ti nádherný svátek!
Venku už slunce krásně svítí, Libuška už se na sváteční oslavu řítí. Tančit budeme až do rána, to zase bude podívaná! Liběnko, přejeme ti ty nejkrásnější jmeniny!
Snad se ti letos vyhne kocovina, neměla bys pít už tolik vína. Zase to ale musíme oslavit, tak nezapomeň za námi se zastavit. Přejeme ti nádherné jmeniny, Libuško!

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Veselé obrázky jsou skvělým způsobem jak popřát k svátku i beze slov. Vybrali jsme pro vás ty, které se pro tuhle příležitost hodí skvěle a zvednou oslavenkyni náladu v tento mimořádný den. Co je doplnit ještě třeba o básničku?

GIF přání k jmeninám s tančícím kovbojem.
tenor.com
GIF přání k jmeninám s mužem a konfety.
tenor.com
GIF přání k jmeninám s kreslenými postavičkami a srdcem.
giphy.com
GIF přání k jmeninám s kreslenou radující se kočkou.
giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Chcete být trochu dneska kreativní a zkusit vyrobit blahopřání z papíru z pohodlí domova? S takovým přáníčkem bude vaše gratulace originální a máte jistotu, že bude skutečně mimořádné. Našli jsme pro vás video plné inspirace, které vás navíc navede krok za krokem. Hotovo budete mít do pár minut a o to dýl můžete slavit s vaší nejmilejší oslavenkyní. Tak vezměte nůžky do ruky a jdeme na to!

Zajímavosti o jméně Libuši

Ženské křestní jméno Libuše má slovanský původ. 

Pochází ze slovanského slova „ljub“, které se překládá jako „milá“, „milovaná“, „příjemná“.

Jméno tedy dělá z jeho nositelky dělá příjemnou slečnu či paní.

Domáckými podobami jména jsou Líba, Libča, Libka, Libuna, také Libuška nebo Libunka.

Jméno Libuše má v České republice ohromnách 53586 nositelek!

Snad nejslavnější současnou nositelkou jména je herečka Libuše Šafránková, která se proslavila rolí princezen nebo jako Popelka v jedné z nejkrásnějších českých pohádek Tři oříšky. 

Jméno však nosí i herečky Libuše Havelková nebo Libuše Švormová, také operní pěvkyně – Libuše Domanínská nebo Libuše Márová.

Doufáme, že se vám naše blahopřání k jmeninám pro Libuši líbila a že jí i vy uděláte tento den hezčí. 

Svátek máme jen jednou za rok, tak pojďte dělat radost.

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X