Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Frantu na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 4. října a svátek slaví František.

Rádi byste našli to nejoriginálnější přáníčko jen pro něj? 

Veselé přání k svátku Františkovi rozzáří jeho speciální den. 

Tvorba přáníček však není vaše parketa? Nezoufejte! 

Ty nejkrásnější gratulace, básničky či dokonce animované obrázky tady na vás už dávno čekají, až s nimi vykouzlíte příjemci úsměv na tváři. 

Všechna blahopřání jsou navíc zcela zdarma! 

Tak na co ještě čekáte? 

Klasická přání k svátku pro Františka

Neradi byste Františka v jeho výjimečný den zklamali obyčejnou gratulací, kterou může dostat od kohokoliv? Podívejte se na tato elegantní a srdečná blahopřání k svátku a vězte, že oslavence velice potěšíte. Skvěle vaše gratulace bude vypadat jak v SMS, tak v papírovém přání.

Milovaný Františku, přeji ti všechno nejlepší k jmeninám! Jsi mladý jen jednou, tak si to užij naplno. Čas utíká příliš rychle a ty roky už se nevrátí. Tak na to nikdy nezapomínej a mysli na to, že tě mám rád/a. S přáním hezkého svátku …
Můj milovaný Frantiku, přeji ti všechno nejlepší k svátku jako jediné osobě, kterou bych v případě zombie apokalypsy zachránila. Mám tě moc ráda a doufám, že dnešek pro tebe bude výjimečný! Přáníčko ti dnes posílá …
Drahý Františku, pamatuješ, jak ses mi snažil pomáhat sfouknout svíčky? Teď potřebuješ pomoct sfouknout svíčky na tvém jmeninovém zákusku ty, protože jich je tolik! Dnešní den si užij přesně tak, jak si přeješ. S láskou a pozdravem …
Náš nejdražší Františku, s přibývajícím věkem se dějí tři věci. První věc je, že ti odchází paměť, a na ty další dvě si nemůžeme vzpomenout. Každopádně ti přejeme ty nejkrásnější jmeniny na světě. S láskou …
Náš nejmilejší Frantíku, doufáme, že dostaneš k jmeninám desítky dárků a dobrot. Přejeme si, abys byl navždy šťastný, zdravý a úspěchy se hrnuly jeden za druhým! Všechno nejlepší k svátku ti dnes přejí …
Milovaný Franto, vím, že si skutečně zasloužíš jen to nejlepší – asi proto jsem já v tvém životě. Moc si užij dnešní den. Ty nejbáječnější jmeniny ti přeje …
Přání k svátku s červeným vínem.
pixabay.com

Přání pro dědečka

Ať už je váš dědeček kutilem, rybářem, kuchařem či sběratelem, jsme si jisti, že jmeninové přáníčko rozzáří jeho kouzelné oči. Vyberte si jeden z našich nejlepších tipů a uvidíte, jakou radost tato milá slova vytvoří. Hlavně se u takového vybírání pořádně bavte!

Náš milovaný dědečku, pro naši rodinu skutečně znamenáš celý svět! S láskou, úctou a radostí ti přejeme všechno nejlepší k tvým dnešním jmeninám! S gratulací a pozdravem …
Náš nejdražší dědečku, tvou lásku a soucit s druhými hluboce pociťují všichni, kdo se s tebou setkají! Přejeme ti všechno nejlepší k jmeninám jako člověku s tím nejkrásnějším charakterem. Přáníčko ti dnes posílá …
S láskou přeji všechno nejlepší k jmeninám mého nejmilejšího dědečka! Jsi opravdové požehnání! Ať jsou tvé jmeniny plné dobrých přátel, příjemných chvil a úžasných dobrot. Ten nejkrásnější den ti přeje …
Všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku dědečku! Dobrota tvé povahy mi zvedá náladu každý den. Ať máš dokonalé jmeniny, na které budeš s radostí vzpomínat. Přáníčko ti v dnešní den posílá …

Láska je ten nejkrásnější pocit vůbec. Popřejte své drahé polovičce s pomocí našich zamilovaných přáníček k narozeninám!

Básničky k svátku pro Frantu

Tahle blahopřání jsou osobní nejen díky tomu, že píšete k svátku vašemu oblíbenému člověku, ale také díky tomu, jakou speciální formou jsou psány. Jsou totiž plné láskyplných rýmů a veršů, které některým oslavencům přivodí nejednu šťastnou slzičku. Stačí si jen vybrat, která básnička se vám líbí nejvíce, zkopírovat ji a poslat.

Vidím dnes psáno jméno František, a já přeji ti, abys dosáhl života výšek. Taky ať se krásně máš a dnešní den si užíváš, všechno nejlepší, štěstí, zdraví, ať najdeš v životě poklad pravý. Franto, přeji ti ten nejkrásnější den!
Jmeniny má náš milovaný Franta, to se zase sní dobrot celá kvanta. Přejeme ti dnes vskutku všechno nej, ať tě krásné věci u srdce hřejí, a máš život bezvadnej! Všechno nejlepší k tvému výjimečnému dni, Františku!
Dnes slavím mého milovaného Frantíka, to je ale radost veliká! K dnešnímu ti ti já přeji, ať tě věci v životě hřejí, mám tě hrozně moc ráda, tohle je přání pro nejlepšího kamaráda. Franto, užij si svůj dnešní den!
Vymýšlet dárky, to je oříšek, když oslavenec je milovaný František. Když už se tvůj svátek konečně skutečností stal, přeji ti z lásky, aby ti to nejkrásnější dal. Franto, přeji ti báječný den!
Náš nejmilejší Franto, užij si výjimečný den tento. Když už dneska ten svátek máš, tak snad si ho pěkný uděláš. Úplné skoro jako druhé Vánoce přejeme ti ze srdce. Přejeme ti fantastické jmeniny, Františku!
Ne že se budeš držet jenom fanty, když je svátek našeho Franty. Přejeme ti víc než srdečně, ať se máš dnes báječně. Františku, přejeme ti ze srdce nádherný svátek!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Smích je skvělým startérem nejen obohacujících konverzací, ale také dlouholetých přátelství a láskyplných vztahů. Proto jsme pro vás připravili pár veselých básniček k svátku Františka, které když si přečte, úsměv na tváři mu rozhodně chybět nebude. 

Že má Franta svátek, to je slávy, přejeme ti, abys byl hlavně plný zdraví. Snad všechno se ti bude v životě dařit, a ať už se taky konečně naučíš vařit. Přejeme ti překrásný svátek, Františku!
Jmeniny jsou dneska našeho Frantíka, už noste drinky, no honem ať to lítá. A až budeme mít všichni nalito, připijeme ti na tvé zdraví, ty naše jelito. Františku náš, přejeme ti všechno nejlepší k svátku!
Kdo nepřijde, ten má peška, dnes je přece den našeho Františka. Zábava to bude zase hlasitá, protože nejsme žádná jelita. To jdou všechny žerty stranou, střízlivé nás nedostanou. Frantíku, přejeme ti ten nejlepší svátek na světě!
Hudba už nám tady hezky hraje, oslava se dneska odehraje. Tak už přestaň konečně jančit, dneska bude se do rána tančit. Františku, přejeme ti nádherný svátek!

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Pokud se vám dnes nechce nic psát, máme pro vás skvělou možnost, jak pogratulovat! Zkuste svá slova říct animovaným obrázkem. Vybrali jsme pro vás veselé obrázky, které se pro tuhle příležitost skvěle hodí. Vybraný obrázek jednoduše zkopírujete a podepište se. V kombinaci s vtipnou jmeninovou básničkou vám zaručujeme, že ta nejoriginálnější gratulace k svátku Františkovi, bude zrovna vaše! A to za to stojí!

GIF přání k jmeninám s nadšenou tleskající dívkou.
tenor.com
GIF přání k jmeninám s davem oslavujících lidí a konfety.
giphy.com
GIF přání k jmeninám s poblázněnými oslavujícími muži.
tenor.com
GIF přání k jmeninám s tančícími muži v kanceláři.
giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Pokud vám přijde obyčejná gratulace zkrátka málo, tak můžete darovat Františkovi papírové blahopřání k jmeninám. A ještě krásnější a srdečnější to bude, když se o jeho výrobu pokusíte sami! Tohle video vás navede krok za krokem a zvládnete to třeba i s vašimi dětmi. Až budete mít hotovo, tak můžete vybrat některou z básniček a nebo gratulací. Tak s úsměvem do práce!

Zajímavosti o jméně František

František je příjemným českým jménem, které se hodí pro každého muže.

Jméno má dvě verze výkladu. Dle první teorie pochází z italštiny, dle druhé a méně pravděpodobné, je původem z němčiny. 

Obecně používaný výklad jména František nás zavádí do Itálie, kdy jméno vidíme jako odvozeninu ze jména Francesco.

Druhá verze výkladu spojuje jméno František z německým jménem Frank, které se překládá jako „svobodný muž“.

Domácími podobami jména jsou Franta, Frantík, Fráňa, Franěk, Franek, Frank, Francek, také Fanda, Fanouš, Fanoušek apod.

V České republice je jméno velice populární. Může se pyšnit 153917 nositeli a 10. místem v pořadí jmenného žebříčku.

Mezi významnými nositeli musíme zmínit svatého Františka z Assisi, zakladatele řádu františkánů.

Mezi českými nositeli jména najdeme například spisovatele Františka Ladislava Čelakovského, Františka Nepila, Františka Hrubína nebo Franze Kafku

Významným nositelem jména byl také český básník František Gellner nebo český malíř František Kupka.

Už máte jasno, které blahopřání k jmeninám Františkovi pošlete?

Je hezké si udělat chvilku čas a poslat alespoň rychlou zprávu. 

Oslavenec bude mít rozhodně velkou radost z toho, že jste si na něj v tento den vzpomněli. 

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X