Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Doubravku na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 19. ledna a svátek slaví Doubravka. 

A pokud nějakou zrovna znáte, jistě si zaslouží to nejkrásnější přání.

Srdečné přání k svátku Doubravce udělá obrovskou radost a my to moc dobře víme!

Napsali jsme proto přáníčka od srdce a vtipné originální básničky.

Je jen na vás co si vyberete, my vám vše nabízíme zcela zdarma!

Tak pojďme na to!

Klasická přání k svátku pro Doubravku

S klasickým blahopřáním zaručeně nezklamete. Právě jednoduchost je něco, co mnoho lidí s radostí ocení. A tahle milá slova plná lásky, radosti a nadšení jsou právě tím pravým, co v této kategorii můžete hledat. A co víc? Jsou napsané přímo pro vaši Doubravku!

Milá Douběnko, pokud nemáš ráda oslavy svátků a zákusky, tak se s tou největší ochotou a láskou za tebe obětuju. Samozřejmě včetně šampaňského a dárků! Dělám si srandu samozřejmě. Všechno nejlepší k svátku ti přeje …!
Naše milovaná Doubravko, jak jistě sama víš, tenhle sváteční den přijde ke každému jen jednou do roka a my doufáme, že podle toho přizpůsobíš své dnešní oslavy! Užij si tento den na maximum. Přejeme ti všechno nejlepší, hlavně hodně pohody a úsměvů! Tvoji …
Naše drahá Dorko, i když můžeš mít zákusky s mnoha svíčkami, žádná z nich by nezářila tak jasně a krásně jako záříš ty. Přeji ti ten nejkrásnější svátek plný lásky a pohody. S pozdravem …
Milovaná Douběnko, je jedno, kdo ještě má v dnešní den svátek. My víme, že ty jsi ta nejúžasnější ze všech! Máme tě moc rádi a myslíme na tebe. Ten nejkrásnější svátek ti přejí …
Naše nejdražší Douběnko, s velkou radostí ti přejeme všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku. Moc na tebe myslíme a máme tě rádi. Snad si přeješ něco krásného, stejně jako my ti přejeme všechnu lásku a štěstí, které ti svět může nabídnout. Překrásný svátek ti přejí …
Drahá Doubravko, přejeme ti, aby byl každý tvůj den jako z pohádky, a to nejen když máš svátek! Snad si dnešní den užiješ tak jak sis ho představovala. Ty nejkrásnější jmeniny ti ze srdce přejí …
Přáníčko k svátku s růžovými růžemi.
pixabay.com

Přání pro drahou polovičku

Lásky není nikdy dost, na tom se shodneme určitě všichni. A jak si ji můžeme dokazovat? Co takhle krásným přáníčkem k svátku! Je to výjimečný den, který ke každému z nás chodí pouze jednou za rok, a pokud zrovna Doubravka je vaše žena, kterou z celého srdce milujete, udělejte jí den krásnější! S jedním z našich zamilovaných přání se vám to jistě povede.

Má milovaná Douběnko, všechno nejlepší k svátku jedné z nejkrásnějších žen na světě. Má lásko, jsi nejsladší, nejšílenější a nejzábavnější žena, kterou znám. Stále se usmívej a měj ráda život. Ten nejkrásnější svátek ti s láskou přeje Tvůj …
Má nejmilejší Douběnko, občas si říkám, že jsi až moc perfektní na to, aby jsi byla skutečná. Ale ty vskutku jsi! Jsi má a já tě z celého srdce miluji. Přeji ti proto překrásný svátek a doufám, že se máš úžasně. S láskou …
Moje nejmilejší Dorinko, na svůj svátek dostaneš jistě spoustu dárků. Já však budu slavit s tebou a vím, že ten nejkrásnější dárek jsem už dostal – tebe! Miluji tě a přeji ti všechno nejlepší k svátku. S láskou …
Má milovaná ženo, Douběnko, doufám, že tento rok mé krásné manželce, tobě, přinese tolik radosti a štěstí, jako ona přinesla do života mě. Přeji ti ty nejkrásnější jmeniny. S láskou tvůj …!

Očekává někdo v vašich blízkých příchod miminka? Tak to vám tahle krásná blahopřání k příchodu děťátka přijdou vhod!

Básničky k svátku pro Doubravku

Chtěli byste veršované blahopřání k svátku pro Doubravku, ale nemáte zrovna největší talent na psaní básniček? Není problém! Máme pro vás přichystanou spoustu inspirace. Napsali jsme za vás spoustu básniček, speciálně pro vaši oslavenkyni! Vaším úkolem už je jenom vybrat si vaši oblíbenou, zkopírovat ji a přeposlat ji ve zprávě.

Naše nejmilejší Doubravko, vyslechni si naše krátké slůvko. Dneska na tebe moc myslíme, z tvého svátku a úspěchů se moc těšíme. A přejeme ti krásný svátek, snad v tvém životě není žádný zmatek. Všechno nejlepší k svátku, Douběnko!
Dneska ti jdeme srdečně přát, ať ti krásná hudba dnes může hrát, ať za rok můžeme se sejít zas, a tvá krása bude těšit nás. Dorko, všechno nejlepší k svátku!
Douběnko, my tě rádi máme, a proto ti tohle přání posíláme. snad si dnešek pořádně užiješ, s námi si pak slavnostně připiješ. Přejeme ti ten nejkrásnější svátek, Dorko!
Dneska na nás jasně září tvé nádherné jméno v kalendáři. Přejeme ti zdraví, štěstí, lásku taky, a nad životem žádné mraky. Ať jsi vždycky veselá, a měla vždy vše, co jsi chtěla. Doubravko, přejeme ti překrásný svátek!
Aby ses dnes mohla smát, nech nás říct, co vše ti chceme přát… Přejeme ti samou radost, a ať nikdy nemáš žádnou starost. Přejeme ti ať překonáš těžké chvíle, a vrátíš se v té největší síle. Přejeme ti hodně zdraví, a ať se u tebe dneska pořádně slaví! Douběnko, všechno nejlepší k tvému svátku!
Dnes má svátek naše Doubravka, a přejeme ať je dneska oslava velká. Přejeme ti lásku, štěstí, zdraví, a všechno špatné ať se spraví. A taky ten nejkrásnější svátek, ať každý tvůj den je jako z pohádek. Doubravko, všechno nejlepší k jmeninám!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Chcete poslat takové přání k jmeninám Doubravce, které ji zaručeně rozesměje? Mysleli jsme i na to, a proto jsme pro vás sepsali veselá a spíše neformální blahopřání. Pro ocenění tohoto přání je potřeba trocha nadsázky a smyslu pro humor a proto se skvěle hodí pro oslavenkyni, která se ráda směje.

Už se všude kolem říká, že má svátek Doubravka! Tak snad se nám ženo hezky oblečeš, a z krásné tvojí oslavy nám neutečeš. Douběnko, přejeme ti nádherné jmeniny!
Ty naše milovaná bláznivko, které všichni s láskou říkají Doubravko, Doufám, že dnes budeš ta nejlepší tanečnice, a na stole nezůstane plné sklenice! Douběnko, přejeme ti ten nejkrásnější svátek!
Dneska je svátek naší Doubravky, oslavy dnešní nebude přestávky. Kdo by přece netoužil po večírku divokém, kde na bar chodí se útokem! Doubravko, užij si překrásný svátek!
Dnes večer tvoří se nová historka, svátek přece slaví Dorka. Ukážeme všem, jak se svátek slaví, a ráno se rozhodně vyhneme bolestem hlavy. Všechno nejlepší k svátku, Doubravko!

Stále jste nic nevybrali? Co takhle se podívat na dalších 100 vtipných přáníček! Jistě si přijdete na to pravé.

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Gratulace k svátku pro Doubravku nemusí být jen text či básnička, ale svá slova a pocity můžete vyjádřit i pomocí milého a veselého obrázku. Usnadnili jsme vám hledání a našli jsme pro vás obrázky, které se skvěle hodí pro tuhle příležitost. Jednoduše jej pošlete a pokud chcete, doplňte o srdečný text nebo básničku! 

GIF přání k svátku s veselým medvědem a srdcemi.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s nadšenými lidmi.
tenor.com
GIF přání k jmeninám s nadšenými animovanými postavičkami.
giphy.com
GIF přáníčko k jmeninám se šampaňským.
giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Letos blahopřání rozhodně nekupujte v papírnictví, ale zkuste ho vyrobit doma. Není třeba se toho bát, hotovo budete mít za pár minut a Doubravka uvidí, že vám na ní opravdu záleží a s jejím přáním k svátku jste si dali práci. Pomůže vám i tohle krátké video, které vás navede krok za krokem. Až budete mít hotovo, tak už jen stačí napsat dovnitř hezké přáníčko a nebo třeba básničku.

Zajímavosti o jméně Doubravka

Doubravka je jméno slovanského původu.

Vychází ze slova “doubrava”, což je označením pro “dubový háj, les”, dá se proto interpretovat jako “lesní žena”.

Přenesený význam je však daleko krásnější! 

Doubravka je jménem pro ženu s rysy víly

Právě Doubravka by dle významu svého jména měla tančit na paloučku dubového lesa nebo pít z průzračné studánky.

V České republice se jím může pyšnit 291 žen.

Mezi významné nositelky patřila například kněžna Doubravka z rodu Přemyslovců a také česká pěvkyně a profesorka Doubravka Branbergerová. 

I když jsme se dostali ke konci našich přáníček, vy snad ještě stále slavíte!

My doufáme, že jedno nebo více z našich přáníček k jmeninám Doubravku potěšily a udělali jste její den nezapomenutelný.

Které jste si vybrali? Dejte nám vědět!

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X