Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Dorotu na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 26. února a svátek slaví Dorota. 

Znáte zrovna nějakou?

Tak to jí honem pojďte vybrat nějaké hezké blahopřání.

Hezké přání k svátku Dorotu nadchne a zlepší jí její sváteční den.

Pro inspiraci jsme napsali krásná přáníčka a básničky, které jsou pro takový den přímo dokonalé.

Vyberte si nějaké, které se vám líbí, zkopírujte a odešlete.

Je to tak jednoduché, tak pojďte vybírat!

Klasická přání k svátku pro Dorotu

Hledáte přáníčko, které jen jednoduše zkopírujete a nemusíte nic dlouze vymýšlet? Tak to jste na správném místě, protože s našimi formálními, ale i krásnými blahopřáními potěšíte každou oslavenkyni, ať už je to vaše maminka, kamarádka nebo kolegyně. Poslat přáníčko nikdy nebylo snazší, tak si jedno vyberte a udělejte s ním radost!

Drahá Dorotko, své jmeniny by sis měla hlavně užít a bavit se. Dneska hoď všechny své starosti za hlavu pořádně to oslav s rodinou a lidmi, které máš ráda. Myslím na tebe. Krásný svátek ti s láskou přeje …
Naše milovaná Dorotko, dneska máš opět po roce svůj svátek a my ti k němu chceme z celého srdce popřát hodně lásky, štěstí, úsměvů a pohody. Dnešek si užij naplno. Ten nejkrásnější svátek ti přejí …
Naše drahá Dorotko, rok se s rokem sešel a my ti opět můžeme radostně popřát všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku. Ať se ti v životě daří všechno, co si jen vysníš a ať jsi vždy zdravá a spokojená. Nádherný svátek ti přejí …
Milovaná Dorotko, z celého srdce si přejeme, ať se ti dnešní den vydaří přesně tak, jak si jen přeješ. Nezapomeň ho strávit s lidmi, které máš na tomto světě ráda nejvíce. Myslíme na tebe a přejeme ti ty nejkrásnější jmeniny! Tvoji …
Drahá Dorotko, i když ti dnes nemůžeme bohužel popřát osobně, tak ti přejeme, ať se ti v životě dějí vždy jen ty nejkrásnější věci, ať jsi šťastná, zdravá, veselá a nikdy tě neopouští ten tvůj nádherný úsměv. Všechno nejlepší k svátku ti přejí …!
Naše nejmilejší Dorotko, k tvému dnešnímu svátku ti chceme z celého srdce popřát, aby se ti vždy jen dařilo a ty se na svět stále krásně usmívala. Moc si užij svůj jmeninový den! S láskou tvoji …
Přáníčko k svátku s květinami a srdcem.
pixabay.com

Přání pro dceru

Ať už je vaše princezna malá nebo velká, milé přáníčko k jmeninám jí rozhodně udělá velkou radost. Dali jsme dohromady přání, speciálně napsané pro váš mladý poklad a my doufáme, že takové speciální příležitosti využijete na maximum. Naše přání jsou totiž zcela zdarma a volně ke stažení a úpravám!

Naše milovaná Dorotko, víme, že tě čeká nádherný život. Život plný radosti, lásky a prosperity. Máš tak velký potenciál a skutečně si zasloužíš to nejlepší ze života. A my vždy budeme tvou podporou a budeme stát po tvém boku. Všechno nejlepší k svátku ti s láskou přejí …
Naše nejmilejší Dorotko, byla to ta nejkrásnější věc vidět jak z mé malé holčičky se stala tato nádherná dáma, tak krásně jsi vyrostla! A jelikož máš dneska ten svátek, tak ti přeji všechno nejlepší a ten nejkrásnější den. S láskou …
Naše milovaná dceruško, ve svůj sváteční den mysli jen na důvody, které ti vykouzlí úsměv na tváři. Tohle je tvůj den, který se opakuje jen jednou do roka, tak si ho nepokaz zamračeným výrazem. Dorotko, krásný svátek ti přejí …
Naše milovaná Dorotko, přejeme si ať tě život vezme na cestu, jakou sis nikdy ani nepředstavovala a přivede tě do cíle, který pohne tvou duší, dá ti klid a obklopí tě láskou! A nechť tě na této cestě provází zdravíčko a dobrá nálada. Překrásný svátek ti srdečně přejí …

Slaví někdo z vašeho okolí narozeniny? Nezahálejte a vyberte si to nejlepší přání k narozeninám už teď!

Básničky k svátku pro Dorotu

Básničky patří už dlouhá léta mezi to nejoblíbenější blahopřání a my se tomu vůbec nedivíme! Rádi byste nějaké takové poslali, ale zrovna vás nemůže nic napadnout? To ani nemusí, my jsme sváteční verše napsali za vás. Na vás bude už jen vybrat ten kterým uděláte radost.

Dnes v kalendáři je jméno Dorota, tak snad užíváš si každé chvilky života. Přejeme si, abys byla navždy zdravá a veselá, a že tě máme moc rádi jsi věděla. Dorotko, všechno nejlepší k svátku!
Já vidím dnes jméno Dorota, tak snad vyhne se ti všechna temnota, a budeš navždy plná zdraví, a potěší tě moje krátké přání. Dorčo, přeji ti kouzelné jmeniny!
Těší nás s tebou každá vzpomínka, jsi přece naše milovaná Dorinka. A chceme ti všechno ze srdce přát, hlavně ať jsi šťastná napořád. Dorotko, přejeme ti ty nejkrásnější jmeniny!
Naše nejmilejší holčička, s krásným jménem Dorinka, dneska slaví její svátek, proto přejme jí, aby měla vždy všeho dostatek, aby byla veselá, a úsměv vždy na tváři měla. Dorotko, všechno nejlepší k jmeninám!
Ta naše milovaná Dorota, je ten nejkrásnější dar od světa. A my už se na ni moc těšíme, až se zase uvidíme, a sváteček její s láskou oslavíme! Dorinko, přejeme ti nádherný svátek.
Oslava veliká už se určitě chystá, když slaví svátek naše milovaná Dorota. My ti posíláme aspoň přání, ať splní se ti každé zdání, a budeš mít dnes krásný den, a nikdy už nepotkáš ošklivý sen. Všechno nejlepší k svátku, Dorotko!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Básničky se vám líbí, ale přijdou vám moc formální? Pokud chcete aby bylo přáníčko k svátku pro Dorotu s trochou vtipu, tak to budou tyhle rýmy to pravé. Navíc se výborně hodí pokud je oslavenkyně vaše kamarádka nebo známá, co se ráda baví a srší z ní dobrý smysl pro humor. Tak co, kterou jí pobavíte?

Když má svátek Dorota, slavíme jako by byla sobota. A i když ráno můžeme proklínat naši hlavu, nenecháme si ničím pokazit náladu! Dorinko, přejeme ti ten nejkrásnější den.
Naše nejmilejší Dorka, je fakt úžasná holka. A my ji dneska vezmeme tančit, od rána do večera budeme jančit! Přejeme ti báječné jmeniny, Dorotko!
I když mohlo by se zdát že Dorka, je občas tak trochu trubka, nemusíte se ničeho bát, je to holka úžasná, a vždy se s ní budete smát, a ještě k tomu je překrásná. Dorotko, všechno nejlepší k tvému dnešnímu svátku!
Bacha na holku jménem Dorotka, je totiž ostrá jako šalotka. Ale je to teda pořádná kráska, no koukejte, na obličeji ani jedna vráska! Dorinko, přejeme ti překrásný svátek!

Každý z nás si zaslouží veselou náladu. Podívejte se proto na naše přání pro hezký den.

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Pokud se zrovna necítíte na psaní dlouhých textů, či básniček, mysleli jsme i na vás! Obrázky mnohdy vydají více než za tisíc slov. Nikde přece není psáno, že jako přání nemůžete poslat hezký animovaný obrázek. Tahle gratulace k svátku Dorotě rozhodně zvedne náladu! Stačí obrázek zkopírovat, doplnit o například hezkou básničkou a odeslat.

GIF přání k svátku s medvídkem, který leží na srdci.
tenor.com
GIF přání k svátku s oslavujícími lidmi.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s animovanou postavičkou.
giphy.com
GIF přání k jmeninám se sklenicemi se šampaňským.
giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Tenhle typ gratulace je zaručeně ten nejoriginálnější! Dorotu rozhodně ohromíte! Pokud jste nikdy přáníčko nevyráběli, nemusíte se ničeho bát. Budete k tomu potřebovat papír, různě barevné pera a spoustu inspirace, kterou můžete načerpat ve videu, které jsme pro vás vybrali. Zabere to jen pár minut, tak se do toho s chutí pusťte. Až budete mít hotovo, vepište dovnitř třeba hezkou básničku.

Zajímavosti o jméně Dorota

Jméno Dorota nebo také Dorotea je jméno řeckého významu.

Vychází z řeckých slov “Doróthea” a “Theodéra”, což v překladu znamená “boží dar”.

A my si myslíme, že každá žena jménem Dorota nebo Dorotea je doslova darem božím, ať si říká kdo chce, co chce.

Domácky se jméno užívá ve variacích Dora, Dorka, Dorča, Dorotka, Dorinka.

V České republice jej nosí 1099 žen.

Mezi významné nositelky patří například česká zpěvačka a violoncellistka Dorota Barová.

Nesmíme však zapomenout na fiktivní postavu Dorotu Máchalovou z pohádky S čerty nejsou žerty, kterou ztvárnila Jaroslava Kretschmerová.

Jsme u konce a my doufáme, že jste našli to perfektní blahopřání k svátku pro Dorotu.

Jmeniny přece slavíme jen jednou za rok, tak proč si je navzájem nedělat krásnější? 

Tak co, které jste dneska vybrali?

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X