Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Antonia na jednom místě. Vyberte si!

Toto jméno má společný základ s Antonem i Antonínem a stejně tak společně přijímají všichni tři blahopřání k svátku ve stejný den. Antonio má svátek 13.06.

Blahopřání k svátku pro Antonia jsme nachystali za vás, a tak si stačí vybrat, čím mu uděláte radost:

Moudrá přání pro Antonia

Může se stát, že Antonio, kterého znáte, moc dobře ví, co chce od života a září tím již na dálku. Pak ho jistě potěší, když mu dáte najevo, že si toho všímáte a vyberete z přání k svátku Antoniovi právě tato:

Všechno nejlepší k svátku! Přeji ti Antonio ty dvě nejdůležitější věci –ať se ženám líbíš a u chlapů ať máš respekt. Zatím Ti to vychází, u mě rozhodně.
Mým dnešním darem pro Tebe, budou má slova, Antonio. Doběhni až na vrchol.

Text přání k svátku

Nechcete být jako studený čumák, ale ani moc hrrr? Blahopřání pro Antonia můžete napsat i takto:

Drahý Antonio, ke Tvým jmeninám Ti přeji všechno štěstí na světě, jsi mi úžasným přítelem. Všechno nejlepší ke svátku!
Dnes je Tvůj speciální den a zasloužíš si, aby se s Tebou zacházelo královsky. Pro začátek Ti přeji vše nejlepší!

Je Antonio vaším synem? Nebo dítětem přátel? Vyberte z přání k svátku dětem.

Od srdce

Pokud pro vás Antonio opravdu něco znamená, nebojte se použít srdečné texty blahopřání k svátku:

Antonio, přeji Ti, ať si vždy najdeš důvod k radosti, i když to není vždy snadné. A ať jediné slzy, které Tě potkávají, jsou ty z ryzího štěstí. Vše nejlepší k svátku, mám Tě rád/a.
Sladké, krásné a vůbec ty nejpříjemnější jmeniny Ti přeji, Ty náš kluku jeden.
Nebylo by Tě na světě, byla by škoda každého poupěte. Ať jich můžeš rozdat ještě mnoho, mé přání, to není jenom slovo. Vše co dnes dostaneš i to vrať a pošli dál. Vesmír Ti to vrátí sám. Nejen dnes buď zářnou hvězdnou naší, však pro dnešek i rozdat radost stačí. Ať vše co dáš, vrátí se ti na 100x.
Všechno nejlepší Ti na Tvůj svátek Antonio – přeji! Pokud existuje něco cennějšího než zdraví, krásnější než štěstí a sladšího než láska, ať je to Tvoje!

Básničky pro Antonia

Krátká básnička k svátku, pro Antonia, od vás na památku:

Můj milý Antonio, dnes máš svůj den. Ať štěstím je přeplněn. Živio Antonio. Ke jmeninám Tvým, přeje Ti můj rým. Měj vše hezké vždy jen k sobě, a to nejen dnes, však dlouhodobě. Živio Antonio!
Antonio, ke Tvému svátku přeji, ať všechny chmury odeznějí. Veselí a radost. Nechť dnes ve všem máš jen přednost. Živio Antonio!

Díky Antoniovu svátku pomalu otevírá své brány i léto. Pošlete svým známým básně o létě.

Charakteristika jména Antonio

Původ jména sahá až do dávného Říma až k přelomu letopočtu. Antoniem byl označován adoptivní člen římského rodu Antonius. Tento šlechtický rod v dobách své velkolepé slávy úspěšně vyjednával i s dalekou Čínou. Adopce v tomto rodu nebyla k ostudě, nýbrž ke cti.

Jednoho z posledních adoptivních císařů tohoto rodu můžete znát i z filmu Gladiátor (ten hodnej). V doslovném překladu bychom se setkali s latinským „ante“, jehož význam je „před“, což se dá v sémantických spojeních vykládat jako: předvoj anebo vynikající.

O tisíc lez později, po časech římské éry, se v dobách křesťanství proslavil svatý Antonín z Padavy, jehož jméno má stejný základ jako Antonius. Svatý Antonín je katolickým patronem žen, dětí, chudých, seniorů i strážcem snadného porodu. Zkrátka bdí nad veškerým rodinným životem.

Pokud je Antonius členem vaší rodiny, tak v den jeho svátku (13. června) na něj rozhodně nemůžete zapomenout!  

Bude Antonio slavit ukončení školního roku? Pošlete mu brzy znovu své gratulace ke studijním úspěchům.

Jméno Antonio není nijak význačně vzdáleno od svých přízvisek (Antonín, Anton), nicméně se v České republice začíná užívat čím dál častěji i napřímo. O tom svědčí to, že věkový průměr nositelů jména Antonio činí 14 let věku (zdroj: Ministerstvo vnitra, 2016). K poslednímu sčítání bylo 269 Antoniů.      

Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X