Inspirativní výroky George Washingtona Carvera a to nejzajímavější o jeho životě

Zajímáte se o citáty Geroge Washintgona Carvera? 

Chcete zjistit, jaký život vedl průkopník v oblasti zemědělství? 

Jaké se tomuto muži honily hlavou myšlenky a co ho přimělo, aby svůj život zasvětil zemědělským experimentům, které pomohly nemálo lidem? 

Začtěte se do následujících řádků a zjistěte odpovědi na tyto otázky! 

Výroky o vzdělání

Vzdělání je klíčem k odemčení zlatých dveří svobody.

Před lety jsem vešel do své laboratoře a zeptal se: „Milý pane Stvořiteli, řekněte mi, prosím, k čemu byl stvořen vesmír?“. Velký Stvořitel mi odpověděl: ‚Na tu svou malou mysl toho chceš vědět příliš mnoho. Zeptej se na něco, co je víc na tvou velikost, človíčku.

Od dětství jsem nepřiměřeně toužil po vědění, zejména po hudbě, malování, květinách a přírodních vědách, přičemž algebra patřila k mým nejoblíbenějším oborům.

K úspěchu nevede žádná zkratka. Život vyžaduje důkladnou přípravu – okleštěnost nestojí za nic.

Afroameričané to v době, kdy žil George Washington Carver, neměli vůbec jednoduché. O to víc, musel být tento muž motivován k tomu, aby dosáhl úspěchu v tom, co dělal rád. Získejte také energii, sílu a chuť změnit svůj život prostřednictvím motivačních citovaných textů!

Citáty o životě a víře

Žádný člověk nemá právo přijít na svět a odejít z něj, aniž by za sebou zanechal jasné a oprávněné důvody, proč jím prošel.

Když dokážete dělat běžné věci života neobvyklým způsobem, upoutáte pozornost světa.

Když to máte dostatečně rádi, promluví s vámi cokoli.

Nikdy bych nedovolil, aby mi někdo dal peníze, bez ohledu na to, jak moc bych je potřeboval. Chtěl jsem si doslova vydělat na živobytí.

Náš Stvořitel je stejný a nikdy se nemění, přestože mu lidé u nás i ve všech částech světa dávají různá jména. I kdybychom mu nedali vůbec žádné jméno, stále by tu byl, v nás, a čekal by, až nám bude moci dát dobro na této zemi.

Z 99 procent jsme se zbláznili do peněz. Metodu žít doma skromně a v rámci svých příjmů, odkládat si systematicky něco málo na příslovečný deštivý den, který má přijít, lze téměř zařadit mezi ztracená umění.

Kde není vize, není naděje.

Není nic krásnějšího než půvab lesa před východem slunce.

Podívejte se také na další výroky o životě, plné mouder, která by vám mohla pomoci v krušných chvílích.

Tvrzení o lidech a vzájemné pomoci

Cokoli vám prozradí svá tajemství, když to budete dostatečně milovat. Nejenže jsem zjistil, že když mluvím s malou květinou nebo s malým oříškem, vydají svá tajemství, ale zjistil jsem, že když tiše komunikuji s lidmi, vydají svá tajemství také – pokud je dostatečně milujete.

Nezáleží na tom, jaký styl oblečení člověk nosí, ani na tom, jakým autem jezdí, ani na množství peněz, které má v bance. To nic neznamená. Měřítkem úspěchu je prostě služba.

Strach z něčeho je kořenem nenávisti k druhým a vnitřní nenávist nakonec nenávidějícího zničí.

Jak daleko v životě dojdeš, záleží na tom, zda budeš laskavý k mladým, soucitný ke starým, soucitný ke snaživým a tolerantní ke slabým i silným. Protože jednou ve svém životě budete tím vším.

Devadesát devět procent neúspěchů pochází od lidí, kteří mají ve zvyku se vymlouvat.

Víra je pro život velice důležitá. Obohaťte svou duši i mysl moudrými výroky z Bible.

Kdo byl George Washington Carver

George Washington Carver
zdroj: history.com

George Washington Carver žil v letech 1861–1943 v Missouri a poté v Alabamě. Byl to americký zemědělský chemik, agronom a experimentátor, jehož vývoj nových produktů z podzemnice olejné (arašídů), sladkých brambor a sójových bobů přispěl k revoluci v zemědělském hospodářství Jihu.

Po většinu své kariéry vyučoval a prováděl výzkum na Tuskegee Normal and Industrial Institute (nyní Tuskegee University) v Tuskegee v Alabamě.

Carver se narodil v otroctví jako syn zotročené ženy jménem Mary, kterou vlastnil Moses Carver. Během americké občanské války byla Carverova farma přepadena a kojenec George i jeho matka byli uneseni a odvezeni do Arkansasu, kde byli prodáni. Moses Carver nakonec dokázal malého George vypátrat, ale Mary se mu najít nepodařilo. Křehké a nemocné dítě bez matky bylo vráceno na plantáž svého pána a ošetřeno. 

Po úplném zrušení otroctví ve Spojených státech, v roce 1865, už George nebyl zotročeným dítětem. Na Carverově plantáži zůstal asi do svých 12 let, kdy odešel, aby získal vzdělání.

Během následujících let zkoumal rostliny a naučil se kreslit – hodně času věnoval právě malování květin, rostlin a krajin. 

George získal částečné vzdělání díky knihám i zkušenostem, zatímco vykonával jakoukoli práci, která mu přišla pod ruku, aby se uživil.

Poté, co ho univerzita v Kansasu odmítla přijmout, protože byl černoch, se Carver zapsal na Simpson College v Indianole ve státě Iowa, kde studoval hru na klavír a umění. Později přestoupil na univerzitu, State Agricultural College, kde získal titul bakaláře a později magistra zemědělských věd.

V roce 1896 se Carver stal ředitelem zemědělského výzkumu v ústavu a věnoval se projektům zaměřeným na pomoc jižanskému zemědělství. Díky pokusům v oblasti hospodaření s půdou a pěstování plodin se mu to povedlo. 

Díky svým úspěchům v zemědělství se stal Carver symbolem intelektuálních úspěchů Afroameričanů.

Často kladené otázky

Kdo byl George Washington Carver? 

George Washington Carver byl americký zemědělský chemik, agronom a experimentátor, jehož vývoj nových produktů z podzemnice olejné (arašídů), sladkých brambor a sóji pomohl revolučně změnit zemědělské hospodářství na Jihu.

Jaké jsou nejslavnější Carverovy citáty? 

“Žádný člověk nemá právo přijít na svět a odejít z něj, aniž by za sebou zanechal jasné a oprávněné důvody, proč jím prošel.” – George Washington Carver
“Když dokážete dělat běžné věci života neobvyklým způsobem, upoutáte pozornost světa.” – George Washington Carver
“Když to máte dostatečně rádi, promluví s vámi cokoli.” – George Washington Carver

Jméno George v češtině znamená Jiří. Znáte nějakého? Poblahopřejte mu ke jmeninám některým z přání k svátku pro Jirku.

Citáty George Washingtona Carvera jsou velikou inspirací, protože dokazují, že i člověk, který nemá příliš výhodný životní start, a v životě jsou mu kladeny do cesty jen samé překážky, může dosáhnout čehokoliv, co si skutečně přeje. 

Inspirovat jste se mohli slovy světoznámého botanika a experimentátora, který se zamýšlel nad vzděláním, životem, vírou, lidmi a zemědělstvím. 

Ochutnat jste také mohli ze zajímavého, a ne vždy snadného, Carverova života.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X