Inspirativní výroky Hillary Clinton a to nejzajímavější o jejím životě

Hledáte citáty Hillary Clinton? 

Chcete se blíže seznámit se životem a myšlenkami právničky, političky, senátorky a také bývalé první dámy Spojených států? 

Pusťte se do čtení a začněte objevovat!

Citáty o lásce

Myslím, že pokud to dokážete popsat, možná to neprožíváte naplno, protože je to tak osobní vztah. Mám velké štěstí, protože můj manžel je můj nejlepší přítel a jsme spolu už velmi dlouho, déle, než žije většina z vás.

Když někoho milujete, neodcházíte. Tomu člověku pomůžete.

Víš, nesedím tady jako nějaká malá ženská, která stojí vedle svého muže, jako Tammy Wynette. Sedím tu, protože ho miluju, vážím si ho a ctím to, čím si prošel a čím jsme si společně prošli. A víte, jestli to lidem nestačí, tak ho sakra nevolte.

Víme o sobě všechno a máme se rádi.

Je tu pocit, že pokud si zachováte pozitivní a optimistický pohled na to, co lze udělat, věci se vyřeší.

Je jen velmi málo lidí, kteří projdou životem, aniž by někoho potřebovali, aniž by se museli pro někoho obětovat. Ve skutečnosti je to tak trochu ochuzený život, pokud je to takový přístup.

Máte rádi romantické texty? Pak prozkoumejte ty nejromantičtější zamilované výroky.

Politické výroky

Je rozdíl mezi férovou hrou a hraním her.

Nemůžete mít zdraví matek bez reprodukčního zdraví. A reprodukční zdraví zahrnuje antikoncepci a plánování rodiny a přístup k legálním a bezpečným potratům.

Musíme najít způsob, jak oslavovat naši rozmanitost a diskutovat o našich rozdílech, aniž bychom štěpili naše komunity.

Věřím, že práva žen a dívek jsou nedokončenou záležitostí 21. století.

Lidská práva jsou práva žen a práva žen jsou lidská práva.

V mlze války nelze zjistit, co se děje.

Bylo mi jasné, že pouhá péče nestačí. Chcete-li dosáhnout skutečného pokroku, musíte změnit srdce i zákony. Potřebujete pochopení i činy.

V současné době se používají 4 miliardy mobilních telefonů. Mnoho z nich je v rukou prodavačů na trzích, řidičů rikš a dalších lidí, kteří v minulosti neměli přístup ke vzdělání a příležitostem. Informační sítě se staly velkým vyrovnávačem a my bychom je měli společně využívat, abychom pomohli lidem vymanit se z chudoby a dali jim svobodu od nedostatku.

Tvrdí muži představují těžká rozhodnutí – nikdo z nich není těžší než Vladimir Putin, ruský prezident.

Často jsem si myslela, že hozená rukavice americké politiky je individualističtější, dražší a nepředvídatelnější než v mnoha jiných demokraciích.

Role první dámy je opravdu obtížná. Nemá žádný popis práce… Musíte si ji vytvořit sama.

Víte, abych byla hrubě generalizující, polovinu Trumpových příznivců byste mohli zařadit do toho, čemu říkám koš politováníhodných. Jsou to rasisté, sexisté, homofobové, xenofobové, islamofobové – na co si vzpomenete.


Obecné citáty Hillary Clinton

Když chci vyřadit nějaký článek z titulní strany, prostě změním účes.

Nemůžete jen tak pronést projev a čekat, že lidé padnou na kolena a budou s vámi souhlasit.

Lidé mě mohou soudit za to, co jsem udělala. A myslím, že když je někdo na očích veřejnosti, tak to dělá. Takže jsem plně spokojená s tím, kdo jsem, za čím si stojím a za čím jsem si vždycky stála.

Každé manželství je pro mě záhadou, i to, ve kterém jsem. Takže na to nejsem žádný odborník.

Nehodlám, aby se nám nějací novináři hrabali v papírech. My jsme prezident.

Často je to tehdy, když noc vypadá nejtemněji, často je to předtím, než propukne horečka, kdy člověk ucítí, že sílí impuls ke změně, kdy cítí to vzkříšení naděje uprostřed zoufalství a apatie.

Mou nejhorší vlastností je asi to, že se velmi vášnivě angažuji v tom, co považuji za správné.

To nejhorší, co se může v demokracii – stejně jako v životě jednotlivce – stát, je stát se cynickým ohledně budoucnosti a ztratit naději.

Nemyslím si, že feminismus, jak chápu jeho definici, znamená odmítání mateřských hodnot, péče o děti, starost o muže ve vašem životě. To je pro mě prostě nesmysl.

Američané už mají dost lhářů a lidí, kteří předstírají něco, co nejsou.

Každý má pocit, že se do něj někdo naváží, a téměř každý se naváží do někoho jiného, možná ne úmyslně.

Nechte se inspirovat moudrými tvrzeními o životě!

Kdo je Hillary Clinton

Přednášející Hillary Clinton
zdroj: history.com

Hillary Clinton, celým jménem Hillary Rodham Clinton, rozená Hillary Diane Rodham, se narodila v roce 1947 v USA. 

V minulosti byla americkou právničkou a političkou, která působila jako senátorka v USA v letech 2011–2009. Mezi roky 2009–2013 byla také ministryní zahraničí ve vládě prezidenta Baracka Obamy. Působila také jako první dáma Spojených států v letech 1993–2001, kdy byl prezidentem její manžel, Bill Clinton. 

Jako kandidátka Demokratické strany na prezidentku v roce 2016 se stala první ženou v čele prezidentské kandidátky velké strany ve Spojených státech.

V květnu 2017 založila politickou skupinu Onward Together, jejímž cílem bylo financovat a podporovat progresivní cíle. O dva roky později napsala, spolu se svou dcerou Chelsea, knihu “The Book of Gutsy Women: Oblíbené příběhy o odvaze a odolnosti.” V roce 2020 se také stala první ženskou rektorkou Queen’s University Belfast v Severním Irsku.

V roce 2021 se Hillary Clinton věnovala psaní beletrie, když napsala knihu “State of Terror – Stav hrůzy” ve spolupráci s kanadskou spisovatelkou detektivek, Louise Penny. Geopolitický thriller se soustředí na ministryni zahraničí, která závodí, aby zabránila jadernému útoku.

O Hillary Clinton byl natočen také čtyřdílný dokument, který je kronikou jejího života a kariéry. 

Ukázka z dokumentu “Hillary” z roku 2020

Často kladené otázky

Kdo je Hillary Clinton a čím se proslavila?

Hillary Clinton byla v letech 2001–2009 senátorkou a v letech 2009–2013 ministryní zahraničí USA. V roce 2016 byla prezidentskou kandidátkou Demokratické strany a v letech 1993–2001, kdy byl prezidentem její manžel Bill Clinton, první dámou.

Čím je Hillary Clinton výjimečná? 

Hillary Clinton byla nejen americkou senátorkou, ministryní zahraničí a první dámou. Byla také první ženou, která se stala prezidentskou kandidátkou významné americké politické strany.

Jaké jsou nejslavnější citáty Hillary Clinton?

“Když chci vyřadit nějaký článek z titulní strany, prostě změním účes.” – Hillary Clinton
“Nemůžete jen tak pronést projev a čekat, že lidé padnou na kolena a budou s vámi souhlasit.” – Hillary Clinton
“Lidé mě mohou soudit za to, co jsem udělala. A myslím, že když je někdo na očích veřejnosti, tak to dělá. Takže jsem plně spokojená s tím, kdo jsem, za čím si stojím a za čím jsem si vždycky stála.” – Hillary Clinton

Citáty Hillary Clinton vás mohly inspirovat v oblasti politiky, života, mezilidských vztahů a manželství. 

Mohli jste se nejen najít ve výrocích právničky, političky a bývalé senátorky a první dámy USA, ale nahlédnout jste mohli také do jejího velmi zajímavého a bohatého života.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X