Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Žofku na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 15. května a jmeniny slaví Žofie. 

Znáte nějakou? A už jste jí k tomuto významnému dni popřáli? 

Hezké přání k svátku Žofii udělá radost. 

Hodila by se vám ale trocha inspirace? Tak s tím vám moc rádi pomůžeme! 

Můžete vybírat z krásných básniček, veselých obrázků a nebo klasických textů

Navíc si můžete všechna přáníčka zdarma stáhnout.

Básničky k svátku pro Žofii

Tyhle gratulace patří po dlouhá leta mezi ta nejoblíbenější a není se čemu divit. Milý verš udělá vždy radost. A co teprve ten, který je přímo na míru oslavenkyni. Takových tady najdete hned několik, stačí si vybrat.

Zrovna mi blika připomínka, že dneska slaví jmeniny moje milá Žofinka. Proto ti chci popřát ať jsi spokojená a vše ti vychází, a nic ti v životě neschází. Moc si užij dnešní jmeniny, Žofie.
Ty máš dneska jmeniny, náš milý Žofíčku, tak ti posíláme tuhle milou básničku. Ať jsi stále spokojená a kveteš jako sedmikráska, a ve tvém životě je stále radost, spokojenost a láska. Žofie, přejeme ti báječné jmeniny!
Jsou tady jmeniny naší Žofinky, my ti přejeme aby sis užila dne do poslední vteřinky. Ať jsi stále jen spokojená a štěstím záříš, s stále se jen vesele a radostně tváříš. Žofi, užij si dnešní svátek!
Krásný svátek ti přeje celá naše rodinka, v kalendáři je totiž jméno Žofinka. Jsi naše milované zlatíčko, my ti přejeme ať jsi šťastná a záříš jako sluníčko. Žofie, přejeme ti nádherné jmeniny!
Přejeme ti nádherný svátek, naše milá Žofinko, snad tě tahle básnička potěší aspoň malinko. Ze srdce ti chceme jen to nejlepší přát, ať jsi spokojená napořád. Užij si dnešní jmeniny, Žofie!
Kalendář mi zrovna říká, že jsou dneska jmeniny našeho Žofíka. Chci ti popřát lásku, pohodu a zdravíčko, a nesmím zapomenout ani na štěstíčko. Žofinko, moc si užij dnešní svátek!

Veselé rýmy k jmeninám

Myslíte, že by se Žofii líbilo něco trochu veselejšího? Můžete ji rozesmát s některým z těchto vtipných veršů. Hodí se výborně obzvláště pokud je to vaše kamarádka, která se ráda zasměje a nikdy nezkazí žádnou legraci.

Odpoledne dej si šlofíka, večer totiž budeme oslavovat našeho Žofíka. Tu energii budeš dneska potřebovat, až mě budeš k baru následovat. Žofie, přeju ti skvělé jmeniny!
Ty máš dneska svátek, náš milý Žofíčku, to si spolu musíme dát na oslavu aspoň skleničku. Ale aby zase nepadla lahvinka, a nás pak ráno nebolela z toho hlavinka. Žofie, přejeme ti báječné jmeniny!
Dneska se slaví svátek naší Žofinky, v lednici se nám už chladí bublinky. Můžeš se těšit na přáníček záplavu, ale hlavně pořádnou sváteční oslavu! Žofi, užij si dnešní jmeniny!
Sváteček dneska slaví náš Žofík, tak to zase rozjedeš na parketě jako profík. Jako hadice se budeme svíjet, budeme se bavit a taky si na tvé zdraví připíjet. Žofinko, přejeme ti ty nejkrásnější jmeniny!
Holčičí nohy trčí z vany s vínem obklopené balonky.
zdroj:theinspirationgrid.com

Klasická přání k svátku pro Žofii

Verše ani vtípky nejsou to, co hledáte? Dala by oslavenkyně přednost spíše milé, tradiční a upřímné gratulaci? Ani na ty jsme nezapomněli a takových tady najdete celou řadu. Stačí vybrat tu, co vás zaujala nejvíce, doplnit váš podpis a poslat.

Naše milá Žofie, ten čas neskutečně letí a jsou tady zase tvoje jmeniny. My na tebe všichni moc myslíme už od rána a chceme ti popřát ten nejkrásnější svátek! S láskou …
Drahá Žofinko, dneska je tady den tvých jmenim a proto ti chceme popřát spoustu lásky, zdraví, radosti, pohody a taky aby tě nikdy neopouštěla dobrá nálada. Báječný svátek ti přejí …
Milá Žofie, doufáme,, že si dnešní jmeniny pořádně užiješ a taky je oslavíš přesně tak, jak sis to naplánovala. Máme tě moc rádi a přejeme ti ten nejbáječnější svátek!
Naše nejdražší Žofinko, z celého srdce ti chceme popřát spoustu radosti, lásky, porozumění a hromady nádherných okamžiků. Moc na tebe myslíme a máme tě rádi!
Žofinko, dneska je tady tvůj významný den a proto ti chci popřát aby se ti vždy dařilo a ty se na svět stále tak nádherně usmívala, jako to děláš teď. Moc si užij dnešní svátek!
Dneska jsou v kalendáři Žofinky a my té naší nejmilejší chceme popřát spoustu splněných přání, nádherných okamžiků a taky štěstí, zdraví a lásky. Nádherné jmeniny ti ze srdce přejí …
Drahá Žofie, nemusíš se bát, že bychom na tvoje jmeniny zapomněli! V srdíčku tě nosíme stále a přejeme ti k tvému svátku zdravíčko, štěstíčko, lásku a mnoho splněných přání. Dneska si to pořádně užij!
Milovaná Žofinko! Sice ti nemůžeme dneska popřát osobně, ale neboj se, i tak na tebe moc myslíme. K tvým jmeninám ti srdečně přejeme zdraví, lásku, radost, porozumění a taky aby se ti splnilo vše, po čem toužíš. Nádherný sváteční den ti přejí …

Chcete popřát nádherný den vašim kolegům, přátelům či rodině? Inspirujete se našimi nádhernými přáníčky na hezký den a udělejte jim radost.

Obrázkové GIF gratulace 

Nezaujala vás žádná z básniček ani klasických textů? Blahopřání k svátku pro Žofii může být dokonce i obrázek. Nemusíte je už nikde hledat, našli jsme pro vás ty GIFy, co se pro tento den skvěle hodí. Odeslání je taky velmi snadné. Pohyblivý obrázek stačí jen zkopírovat a poslat. Hotovo!

Pořádně to dneska oslav, Žofko!

GIF přání k svátku tančící a oslavující pár.
zdroj: giphy.com

Tak na tebe, Žofi!

GIF blahopřání k jmeninám dvě holky si připíjí s šampaňským.
zdroj: giphy.com

Žofko, pořádně si užij dnešní svátek!

GIF blahopřání k svátku dva křečci s party čepicí na hlavě.
zdroj: giphy.com

Ať dnešní sváteční oslava stojí za to!

GIF přání k jmeninám skupinka oslavujících holek.
zdroj: giphy.com

Žofko, přejeme ti nádhernou jmeninovou oslavu.

GIF přání k svátku slavící holky s balónky a konfetami.
zdroj: giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka 

Takové blahopřání k jmeninám Žofii zaručeně ohromí! Tím, že jí přání vyrobíte sami jí dáte najevo, jak je pro vás jedinečná. A že jste ještě nikdy žádné nevyráběli? Nemusíte se ničeho bát, není na tom nic složitého a budete mít hotovo za pár chvilek. S návodem vám pomůže i tohle krátké video, kde najdete navíc spoustu inspirace. Hotové přáníčko pak už jen stačí doplnit o vaše srdečné blahopřání a můžete jít gratulovat.

Doufáme, že se budou naše přání k jmeninám Žofii líbit a vy jí tento sváteční den uděláte krásnější.

Nezapomeňte, že i rychlá textová zpráva může udělat velkou radost. A to za to přece stojí.

Zajímavosti o jméně Žofie

Tohle netradiční jméno je řeckého původu a je obdobou jména Sofie. Jeho základem je „sofia”, což v překladu znamená moudrost, Žofie pak znamená ‚moudrá”.  

Žofie nemá mužský protějšek, u nás tohle jméno nosí 315 žen a je tak 412. nejoblíbenější. 

Naši slovenští sousedé jméno znají jako Žofia, v Anglii pak jako Sophia,  ve Francii je podoba jména Sophie. Němčina jméno zná jako Sophia, Sophie či Sofie. Podoba Sofia vyskytuje v norštině, švédštině nebo holandštině. 

Mezi významné nositelky patří třeba česká královna a římská císařovna Žofie Bavorská, manželka krále Václava I či Žofie Chotková (celým jménem Žofie Marie Josefína Albína), česká šlechtična a manželka rakouského arcivévody Františka Ferdinanda d´Este.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X