Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Zdeňku na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 23. června a jmeniny slaví Zdeňka. 

Už jste jí popřáli? 

Milé přání k svátku Zdeňce zvedne náladu! 

Hodila by se vám ale trocha inspirace? Tak s tím vám moc rádi pomůžeme! 

můžete vybírat z originálních básniček, textů a taky obrázků. 

Všechna přáníčka jsou navíc zdarma k dispozici, tak jdeme na to!

Básničky k svátku pro Zdeňku

Komu by neudělalo radost milé, veršované blahopřání! A že nejste zrovna básník? Ani nemusíte, protože jsme spoustu krásných jmeninových veršů napsali za vás. Vy už jen vyberete to, kterým v tento den uděláte radost.

Jmeniny má dneska naše milovaná Zdenička, tak k ní už letí tahle milá básnička. Snad jí vykouzlí úsměv na tváři, a vše co si bude přát se jí podaří. Zdeňko, přejeme ti nádherný svátek!
Svátek má dneska naše skvělá Zdenička, čeká tady na ni zákusků celá krabička. Celá rodina s tebou chce tento významný den oslavit, smát se, radovat a taky se pořádně pobavit. Přejeme ti skvělé jmeniny, Zdeňko!
Ty máš dneska jmeniny, milá Zdeničko, přejeme ti ať jsi veselá a stále se směješ jako sluníčko. K tomu ti přeju taky spoustu lásky, zdraví a taky pohody, a aby se ti děly jen samé veselé příhody. Užij si dnešní svátek, Zdeňko!
Je tady tvůj významný den, milá Zdeno, tvé jméno je totiž v kalendáři uvedeno. Proto ti chci jen to nejlepší v tento den přát, snad tě budou tahle milá slova na srdci hřát. Zdeni, přeju ti báječné jmeniny!
Dneska slaví jmeniny můj nejmilovanější človíček, je tady totiž den všech Zdeniček. Já jí přeju ať se jí v životě vše jen daří, a má stále jen spokojený úsměv na tváři. Zdeni, přeju ti skvělý svátek!
Svátek má dneska ta nejlepší žena, v kalendáři na mě kouká jméno Zdena. Ať jsi jen spokojená a nic ti v životě neschází, a vše co si přeješ ti vychází. Zdeničko, přeju ti kouzelné jmeniny!

Veselé rýmy k jmeninám

Je oslavenkyně veselá kopa a vy ji chcete v tento významný den především pobavit a rozesmát? Tak to by se vám mohla líbit některá z těchto vtipných rýmovaček. Pokud k tomu Zdeňku ještě pozvete na skleničku něčeho dobrého, bude vaše gratulace perfektní

Dneska padne více než jen jedna lahvička, svátek totiž slaví naše skvělá Zdenička. Tak tě čekáme večer v našem podniku, pořádnému večírku není úniku. Zdeňko, přejeme ti ty nejlepší jmeniny!
Celou noc budou cinkat skleničky, jsou tady jmeniny naší Zdeničky. A že jsi byla celý rok tak hodná, tak je můžeš pít klidně do dna. Zdeni, přejeme ti úžasný svátek!
Dneska večer vyrazíme slavit do uliček, je tady totiž den všech Zdeniček. Tančit budeme až prošoupem střevíce, na to se dneska těším nejvíce. Přejeme ti skvělou jmeninovou oslavu, Zdeni!
Jsou tady jmeniny mojí úžasné Zdeny, tak to znamená že večírek bude zase šílený. Až do rána bude muzika vesele hrát, a nechci slyšet to, že se ti chce spát. Zdeničko, přeju ti skvělý svátek a už se těším, až ho oslavíme!
Tři oslavující holky s balonky a konfetami.
zdroj:hitched.co.uk

Klasická přání k svátku pro Zdeňku

Dala by vaše oslavenkyně přednost spíše tradici před básničkami a vtipy? Občas jsou to právě milá a upřímná přáníčka, co udělají tu největší radost a takových tady najdete celou řadu. Tak kterým z nich dneska Zdeňku potěšíte?

Milá Zdeničko, za celou naši rodinu ti chceme popřát spoustu lásky, zdraví, pohody, nádherných okamžiků a taky aby ses na svět stále tak nádherně usmívala, jako to děláš teď. Nádherné jmeniny ti přejí …
Naše drahá Zdeňko, dneska ti sice k tvým jmeninám nemůžeme popřát osobně, ale i tak na tebe moc myslíme a přejeme ti jen to nejlepší. Až se zase setkáme, tak to spolu pořádně oslavíme. Krásný svátek ti přejí …
Všechno nejlepší k svátku, milá Zdeničko! Přejeme ti spoustu zdraví, štěstí, nádherných chvil a taky moře splněných přání. Báječné jmeniny ti přejí …
Zdeni, v kalendáři je dneska tvé krásné jméno a proto ti chci srdečně popřát moře lásky, rodinné pohody, úspěchů a taky aby se ti splnilo vše, co si přeješ. Nádherný svátek ti přeje …
Je tady den všech Zdeniček a my té naší milované přejeme hlavně pohodu, dobrou náladu, lásku a taky aby se jí velkým obloukem vyhýbaly všechny starosti. Skvělý svátek ti přejí …
Zdeni, nemusíš se bát, že bychom dneska na tvé jmeniny zapomněli. Moc na tebe myslíme a přejeme ti k nim jen to nejlepší! Hlavně ať jsi zdravá, spokojená a veselá. Úžasné jmeniny ti přejí …
Drahá Zdeničko, po roce je tady zase tvůj významný den a my ti k němu z celého srdce přejeme kopec lásky, moře štěstí a taky miliony krásných chvil s těmi, na kterých ti záleží nejvíce. Ty nejbáječnější jmeniny ti přejí …
Drahá Zdeno, kalendář mi dneska připomněl tvé jméno a proto ti chci popřát aby byly tvé jmeniny jedinečné! Hoď za hlavu všechny starosti a užij si je přesně tak, jak sis je vysnila. Kouzelné jmeniny ti přeje …

Chcete svým přátelům či kolegům zvednout náladu? S těmito přáníčky hezkého dne se vám to jistě povede! Stačí si jen vybrat.

Obrázkové GIF gratulace

Hledáte něco trochu jiného, než klasické texty a nebo básničky? Blahopřání k svátku pro Zdeňku může být i pohyblivý obrázek. Nemusíte je už nikde hledat, našli jsme totiž ty GIFy, které se v tento den skvěle hodí. Odeslání je navíc velice snadné. Vybraný obrázek stačí jen zkopírovat a poslat. Hotovo!

Ať dnešní oslava stojí za to, Zdeničko!

GIF přání k svátku oslavující holky na mejdanu.
zdroj:giphy.com

Zdeni, dneska si dej drink na oslavu!

GIF přání k svátku žena s flaškou v ruce.
zdroj:giphy.com

Zdeni, dneska pořádně slav, ale zase to nepřeháněj!

GIF přání k jmeninám kočičí oslava.
zdroj:giphy.com

Zdeničko, posíláme ti k svátky tylhe dva fešáky! Užij si dnešní den!

GIF blahopřání k svátku dva tanečníci.
zdroj:giphy.com

Pořádně dnešní svátek oslav, Zdeničko!

GIF blahopřání k jmeninám oslavující pár s šampaňským.
zdroj:giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Takové blahopřání k jmeninám Zdeňku určitě ohromí! Bude jí totiž hned jasné, že jste si dali tu práci aby byla její radost ještě větší. Pokud jste zatím ještě žádné přáníčko nevyráběli tak se nemáte čeho bát, zabere vám to jen chvilku. S inspirací a návodem vám navíc pomůže tohle krátké video. Až budeme mít hotovo tak už jen stačí doplnit vaše srdečné věnování a krásný dárek je na světě.

Co myslíte, budou se naše přání k jmeninám Zdeňce líbit?

Tento významný den je tady jen jedno do roka a stojí za to poslat třeba jen rychlou textovou zprávu.

Zajímavosti o jméně Zdeňka

Tohle oblíbené jméno u nás používá 69 060 žen a tím se řadí na 20. příčku popularity. Jméno má taky hromadu variací, mezi které patří Zdenka, Zdena či Zděna. Má také své mužské varianty, a to jména Zdeněk, Zděnek, Zdenek nebo Zdenko. 

Jeho původ j slovanský a bývá spojováno se staročeskými jmény Sděslav, Zděslav, resp. Zděslava. Podle těchto jmen je výklad „zde slavná”, také „vytvářející slávu”, „oslavující své dílo”. 

Druhá výkladová teorie jméno vysvětluje jako českou podobu latinského jména Sidonius. Jméno Zdeňka by se podle této teorie překládalo jako „původem ze Sidonu” (antické město Sidonie je v současnosti označováno jako Saida, leží na území dnešního Libanonu).

Mezi slavné nositelky patřily česká básnířka Zdenka Bergrová nebo malířka a grafička Zdeňka (Zdenka) Braunerová. Ze současnosti je to herečka Zdena Studenková a neo zpěvačka Zdenka Predná.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X