Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Růžu na jednom místě. Vyberte si!

Napište přání k svátku Růženě tak, že na něj nezapomene!

Nevíte si rady s tím, jak začít a zda zvolit vážný nebo vtipnější text?

Se vším vám pomohou naše tipy. Inspirujte se!

Sváteční gratulace pro Růženu

Chcete Růžence popřát to nejlepší, ale nevíte jak na to?

Není nic jednoduššího, než si přečíst naše tipy na gratulace a vybrat takovou, která přesně vystihne, co máte na srdci. 

Začněte vybírat!

Dnešek by mohl být dnem jako mnoho jiných, ale je tu malý detail – dnes slaví jmeniny nejvýznamnější člověk na světě, kterého znám a kterého mám tak moc rád/a. Všechno nejlepší, Růženko!
Přeji ti, aby tě slunce hřálo, aby tě potkávali jen milí a usměvaví lidé, aby tě objímaly jen náruče, které hřejí a abys měla v okolí jen lidi se srdci, která buší jen pro tebe. Všechno nejlepší!
V kalendáři je spousta jmen, ale jen jedno je takové, na které se nikdy nezapomíná a které je hluboko vryto do mého srdce. Všechno nejlepší, moje nejlepší kamarádko!
Vzal/a jsem štěstí, zabalil/a ho do papíru duše a vloček snů a dal/a ho na křídla své mysli, abys mohla odletět až ke hvězdám. Jsi úžasná a dokážeš všechno, co si usmyslíš! Všechno nejlepší, Růžo!
V tento den, který je zcela věnován jen tobě, ti přeji, abys prožila nekonečné chvíle štěstí a byla obklopena náklonností lidí, které máš ráda. Všechno nejlepší ke jmeninám, krásko!
I když s tebou dnes nemohu oslavit tvé jmeniny, věř mi, že na tebe moc myslím a přeji ti jen to nejlepší – nejen dnes, ale po celý tvůj život. Krásné prožití svátečního dne!
Přeji ti vše nejlepší ke jmeninám! Doufám, že se nikdy nepřestaneš radovat z maličkostí, protože právě kvůli nim stojí za to žít. Doufám, že si najdeš čas užívat si přítomnosti a zároveň pracovat na lepší budoucnosti. Doufám, že tvůj rok bude plný krásných vzpomínek, štěstí a nových dobrodružství!
S každým dalším svátkem jsi starší, než jsi kdy byla. Podívej se na to ale z té lepší stránky. Jsi mladší, než kdy budeš! Všechno nejlepší, drahá Růženko!
Doufám, že jsou tvé jmeniny stejně sladké, jako jsi sladká ty. Přeji ti, aby tvůj následující rok byl naplněn takovou radostí, jakou ty přinášíš své rodině a přátelům. Krásné jmeniny!
Ať jsou tvé jmeniny úžasné a tvá kocovina milosrdně malá. Těším se na dnešní oslavu. Všechno nejlepší k svátku!
Buď tím, kým jsi, protože to, kým jsi, je úžasné. Všechno nejlepší ke jmeninám mé nejlepší kamarádce!
Přeji ti, abys měla úžasný svátek a následující rok byl lepší než ten minulý. Všechno nejlepší ke jmeninám, krásko!

Až bude oslavenkyně slavit narozeniny, můžete ji potěšit některou z gratulací k narozeninám pro ženy.

Vtipná blahopřání

Ženám úsměv jednoduše sluší. Tak proč jej nevykouzlit na tváři oslavenkyně? 

Zakomponujte do své gratulace vtipný nebo mírně ironický text, o kterém víte, že Růženku pobaví.

Všechno nejlepší k svátku, Růžo! V této fázi života bys měla opravdu popřemýšlet o novém začátku. Víš o jakém? Měla bys začít lhát o svém věku.
Všechno nejlepší k dalšímu svátku, stařičká! Z věku si nic nedělej, to můžeš až na narozeniny. Dneska si užívej toho, že jsi tak moudrá, že bys mohla lidem dávat rady, které nikdo poslouchat nechce.
Víš, jak poznáš, že už jsi oslavila opravdu hodně jmenin? Začneš ke svému svátku dostávat hry na procvičování mozkových závitů. Krásné jmeniny, Růženko!
Nedělej si starosti s tím, že slavíš další svátek a jsi zase o rok starší. Buď ráda, že máš pořád vlasy na hlavě a některé vrásky jsou vidět jen opravdu hodně zblízka. Užij si svůj sváteční den!
Víš, jak se v den jmenin přeje oslavenci s větou “Zdá se, že nestárneš.”? No, já mezi tyto gratulanty nepatřím. Všechno nejlepší, babko!
Ano, s každými dalšími jmeninami jsi starší a máš více vrásek, ale mohlo by to být i horší. Mohla bys mít třeba akné jako puberťáci. Krásné jmeniny, Růžičko!
Slavíš další jmeniny a jsi zase o rok starší. Říká se, že s věkem přichází moudrost, ale já si tím nejsem jistý/á. Potkal/a jsem opravdu spoustu hloupých starých lidí, ale ty mezi ně naštěstí ještě nepatříš. Tak si dnešní den užij naplno a blbni jako za mlada. Všechno nejlepší!
Říká se, že čas sice zahojí všechny rány, ale s těmi vráskami to moc neumí. Máš jich víc a víc. Doufám, že to bereš s humorem. Krásné prožití jmenin!
Všechno nejlepší k svátku! Říká se, že lidé, kteří oslaví více jmenin, žijí déle, ale po oslavách bohužel vypadají opravdu strašně. Tak bacha na pohled do zrcadla.
Všechno nejlepší ke jmeninám! Jako dárek ti chci dnes přinést dort s hořícími svíčkami, ale nejsem si jistý/á, jestli je dokážeš všechny sfouknout, nebo mám zajistit hasiče. Co myslíš?
Všechno nejlepší k dalšímu svátku! Nebuď smutná. Počítej, kolikrát jsi byla ve svém životě požehnaná, a ne kolik máš stařeckých skvrn na těle.
Krásné jmeniny, krásko! Stále máš tvář anděla. Nevypadáš ani o den starší, než když jsme ti tu masku společně kupovaly na oslavu Mikuláše.

Prozkoumejte také další netradiční srandovní blahopřání ke jmeninám! Uvidíte, že s nimi bude vaše gratulace skutečně originální!

Krátká přáníčka 

Víte o Růži, že má ráda stručnost a výstižnost?

Využijte této informace a nepište zbytečně dlouhé gratulace. Inspirujte se našimi krátkými svátečními texty!

Máš jmeniny, drahá přítelkyně! Užij si je, jak se patří, a hlavně podle svého.
Je mi ctí, že tě mám ve svém životě, Růženko. Přeji ti úspěšnou budoucnost. Všechno nejlepší k svátku!
Nejsi jen mou kamarádkou, jsi jako moje rodina. Kéž jsme si stále tak blízké/blízcí. Krásné jmeniny!
Pamatuj na to, že v den tvých jmenin kalorie neexistují. Pochutnej si na všem, co si celý rok odpíráš. Vše nej!
Můj život je bohatší a mnohem lepší od doby, co se známe. Doufám, že ti tento rok přinese vše, v co doufáš. Krásné jmeniny, Růženko!
Má drahá kamarádko, už tolik let jsi pro mě takovým požehnáním. Přeji ti vše nejlepší do následujícího roku!
Všechno nejlepší ke jmeninám drahé duši! Zasloužíš si všechno dobré, co život může nabídnout. Užij si to!
Všechno nejlepší k svátku mé drahé vzácné přítelkyni! Ať máš krásný den a následující rok ať je plný radosti.
Modlím se, aby se ti v tento výjimečný den splnila všechna přání, která nosíš v srdci. Všechno nejlepší k svátku, drahá!
Přeji ti jmeniny plné lásky, smíchu, štěstí a všech milých lidí, které máš ráda. Užij si dnešní den!
Jsi má nejlepší kamarádka a já doufám, že tvé jmeniny budou stejně tak sladké a úžasné, jako jsi ty. Všechno nejlepší, Růžo!
Vždy jsi byla zdrojem radosti pro všechny kolem sebe. Nikdy se neměň. Krásné prožití jmenin!

Možná oslavenkyně ocení originalitu v podobě cizího jazyka. Poblahopřejte k svátku anglicky!

Zamilovaná přání k svátku Růženě

Je oslavenkyně ženou, ke které cítíte silné pouto? 

Chcete jí říci, že jste se zamiloval nebo jí jen připomenout, jak moc pro vás znamená?

Jmeniny jsou skvělou příležitostí, tak jí využijte a zahrňte slova lásky do své gratulace!

Být zamilovaný mě nedělá šťastným. To zamilovanost do tebe je rok, co rok větší, a to mě naplňuje nesmírnou radostí. Miluji tě a přeji ti jen to nejkrásnější, Růženko!
Jeden strom může založit les, jeden úsměv může vytvořit přátelství, jeden dotek může ukázat lásku a péči, a to ty mi ukazuješ den co den. Kvůli tobě stojí za to žít můj život a já ti za to moc děkuji. Miluji tě! Všechno nejlepší ke jmeninám!
Mé srdce pro tebe nepřestane nikdy bít. Můj úsměv nikdy nezmizí ze rtů, když na tebe pomyslím. Moje láska k tobě nikdy neskončí. Znamenáš pro mě celý svět. Krásný sváteční den, lásko!
Miláčku, jsi nádherný květ v krásné zahradě, kde roste jen pravá láska. Přeji ti ty nejzářivější jmeniny!
Ať už jsme spolu nebo od sebe, jsi jediná, kterou se zabývají mé myšlenky, a vždy budeš číslo jedna v mém srdci. Přeji ti nádherné prožití jmenin. Všechno nejlepší!
Jsem uchvácen tvou krásou, okouzlen tvým charismatem a očarován tvou láskou. Není divu, že na tebe stále myslím. Miluji tě a přeji ti nádherný svátek, lásko!
Všechno nejlepší k svátku, moje nejdražší a nejmilejší! Není dne, kdy bych na tebe nemyslel a neuvědomoval si, jak prázdný by byl můj život, kdybys tu nebyla.
Přál bych si, abych k tomuto přání mohl připojit své srdce. Tak moc pro mě znamenáš! Přeji ti, abys byla vždy šťastná, a udělám vše pro to, aby tomu tak bylo. Krásné prožití dne tvých jmenin, Růženko moje!
Zamilovat se do tebe bylo snadné. Zůstat do tebe zamilovaný je o moc snazší. Všechno nejlepší k svátku, moje milovaná! Už se nemůžu dočkat, až tě uvidím.
Není důležité, že máš dnes jmeniny. Důležité pro mě je to, že je oslavuješ se mnou. Je mi ctí být tvým mužem a děkuji ti, že sis mě vybrala. Krásné jmeniny!
S každým dalším rokem tě budu milovat víc a víc, tím jsem si jistý. Nezapomeň, že to nejlepší nás teprve čeká a já budu stát vždy po tvém boku, podporovat tě a chránit tě. Užij si dnešní den podle svých představ, lásko. Vše nejlepší!
Někdy se těžko hledají slova, která by vytvořila dokonalou větu, jež by ti dala najevo, jak moc na tebe stále myslím. Všechno nejlepší k svátku, moje drahá!

Pročtěte si také zamilovaná přáníčka ke jmeninám, ve kterých možná najdete ta správná slova, která byste oslavenkyni chtěli předat.

Blahopřání malé Růžence

Slaví jmeniny malá holčička nebo mladá slečna? 

Jistě by ji potěšilo přáníčko v podobě milých slov. 

Vyberte si z našich tipů!

Nezáleží na tom, kolik času uplyne, vždy budeš mou holčičkou číslo jedna. Užij si nádherný svátek, Růženko!
Usmívám se, protože jsi moje dítě. Směju se, protože s tím nic nenaděláš. Všechno nejlepší ke jmeninám, dceruško!
Všechno nejlepší ke jmeninám jednomu z nejlepších dětí vůbec. Mám tě moc rád/a!
Vzpomínám si na den, kdy ses narodila a na to, jak moc šťastná jsem byla. Teď jsem naprosto nejšťastnější, že spolu můžeme slavit svátek a že vidím, jaká úžasná žena z tebe roste. Přeji ti krásné jmeniny!
Dala jsi mi ten největší dar ze všech, a to je mateřství. Všechno nejlepší ke jmeninám té nejúžasnější holčičce!
Jsi prostě nejlepší a já tě mám moc rád/a. Přeji ti nádherné jmeniny plné rodiny, přátel a dobrot!
Přeji ti ke tvému výjimečnému dni jen to nejlepší! Ať je ti dnes a navždy dopřáno vše, co tě dělá šťastnou.
Posílám ti přání k svátku plné lásky, polibků a objetí. Přeji ti nádherný život plný splněných přání! Vše nejlepší, drahoušku!
Mám tě rád/a a vždycky budu. Měj ten nejúžasnější sváteční den plný radosti, smíchu a jen příjemných zážitků! Krásné jmeniny!
Jsi mladou slečnou, která mi navždy ukradla srdce, a jsem moc vděčný, že jsem tvým tátou. Mám tě moc rád a přeji ti krásné prožití svátečního dne!
Vím, že dárky si dneska zasloužíš ty, ale musím ti říct, že tím nejkrásnějším dárkem, který jsem dostal/a já, jsi ty! Mám tě moc rád/a, dceruško moje! Prožij nádherné jmeniny!
Připíjím na tvou zářnou budoucnost, protože si nic míň nezasloužíš. Držím ti palce a přeji ti, aby ti život nekladl do cesty žádné překážky. Všechno nejlepší, zlatíčko!

Lámete si každý rok hlavu s tím, co svému dítku popřát k svátku všech dětí? Najděte inspiraci v přáních ke Dni dětí!

Obrázky a gify s blahopřáním

Nevíte, čím svou gratulaci ozvláštnit? 

Použijte obrázek nebo pohyblivý gif, kterým své přáníčko uděláte ještě výjimečnějším!

Ananasy s narozeninovými čepičkami a přáním k svátku Růžence.
zdroj: unsplash.com
Dvě sklenky se šampaňským s přáním všeho nejlepšího k svátku.
zdroj: unsplash.com
Tři dámské ruce s nafukovacími balónky s nápisy Vše nej, Růženko na růžovém pozadí.
zdroj: unsplash.com
Přání krásných jmenin na tmavém pozadí s barevnými rozmazanými kulatými světýlky.
zdroj: unsplash.com
Žena vztahující pěst k nebi na pozadí zapadajícího slunce s přáním krásným jmenin.
zdroj: unsplash.com

Chcete ještě více obrázků? Prohlédněte si další obrázky s gratulacemi ke jmeninám!

Sváteční gify

Pokud chcete poslat přání elektronickou formou, můžete využít gifů, neboli pohyblivých obrázků, které následně pošlete e-mailem, MMSkou nebo přes sociální síť. 

Začněte vybírat!

Sváteční gif se čtyřmi usměvavými lidmi vyhazujícími barevné konfety ke stropu.
zdroj: unsplash.com
Pohyblivý gif s radující se ženou, na kterou muž stříká šampaňské.
zdroj: unsplash.com
Gif s usmívajícím se mužem s knírkem vystřelujícím barevné konfety.
zdroj: unsplash.com
Gif přání k svátku s ženami pijícími panáky alkoholu.
zdroj: unsplash.com
Pohyblivý obrázek s tancujícími ženami v klubu.
zdroj: unsplash.com

Prohlédněte si další sváteční gify, které by mohly oslavenkyni vykouzlit úsměv na tváři!

Zajímavosti o jméně Růžena

Jméno Růžena pochází ze staroanglického Rõsa. Navzdory všemu je však mnohem pravděpodobnější, že pochází ze staroseverského slova “hrõd – sláva” nebo “hros – kůň”.

V době normanského dobytí se toto jméno psalo Rohese nebo Roese. Existuje také mnoho středověkých písemných záznamů latinizované podoby Rohesia. 

Po středověku se jméno přestalo používat, načež bylo znovu oživeno v 19. století. 

Patronkou jména je svatá Rose z Limy. Byla dcerou španělských kolonistů a žila v 16. století v Peru. Byla první osobou, narozenou v Americe, která byla kanonizována.

Rose (Růžena) se od mládí chtěla stát jeptiškou. Byla známá extrémním půstem a pokáním. Na obrazech je často zobrazována se svou špičatou korunou, která jí propichovala skalp a časem jí přirostla k lebce. Mezi její další skutky pokání patřilo potírání obličeje pepřem až do puchýřů nebo úmyslné pálení rukou. Extrémní životní styl svaté Růženy způsobil, že zemřela ve věku 31 let.

Numerologie přiřazuje Růženám číslo čtyři a vhodnými barvami jsou pro ně zelená, oranžová a modrá. 

Ženy se jménem Růžena bývají výraznými osobnostmi, které svým charismatem přitahují ostatní. Jedná se o upřímné, milé a rodinné typy, pro které je rodina a přátele na prvním místě. 

Zdrobněliny a přezdívky jména Růžena mohou být Růženka, Růže, Růžička, Rosa, Rosí a další.

A kdy má svátek Růžena? Ženy s tímto jménem oslavují svátek 13. března.

O pár dní později než Růžena, slaví svátek Matylda. Znáte nějakou? Poblahopřejte Matyldě ke jmeninám!

Přání k svátku Růženě vytvoříte během pár minut!

Zkombinujte vtipný nebo vážnější text s obrázkem nebo pohyblivým gifem a promyslete si, jakou formou gratulaci předáte. 

Rozhodnete-li se pro elektronickou formu, je nejvhodnější cestou e-mail, MMS nebo sociální síť.

Zamyslete se také nad délkou textu, protože ne všechny ženy mají rády dlouhé proslovy. 

Ať už bude vaše gratulace vypadat jakkoliv, nezapomeňte do ní vložit upřímná slova.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X