Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Radku na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 14. září a svátek slaví Radku.

Myslíte na ni v její mimořádný den? Pošlete jí gratulaci! 

Sladké přání k svátku Radce vykouzlí úsměv na tváři. 

Jsou však pro vás přání a básně trochu jako španělská vesnice? Nevěšte hlavu. 

Ty nejkrásnější blahopřání, veselé básničky a animované obrázky najdete u nás zcela zdarma

Je jen na vás, kterým uděláte dneska oslavenkyni radost.

Tak pojďme na to!

Klasická přání k svátku pro Radku

Myslíte, že by dala oslavenkyně přednost před verši hezkým a upřímným přáníčkům? My věříme, že ano, proto jsme dali dohromady ty nejkrásnější klasické gratulace. Můžete je poslat jen jako rychlou sms zprávu a nebo je napsat do papírového blahopřání. Volba je jen vaše! 

Drahá Raduško, nevím, čím jsem si zasloužila, že mám v životě tak úžasnou ženu, ale je to pro mě obrovské požehnání. Přeji ti ty nejšťastnější jmeniny na světě. Přáníčko s láskou posílá …
Raduško, připijme si dnes na tvé zdraví, štěstí a pohodu na celý rok! Všechno nejlepší k jmeninám. Doufám, že jsou skutečně mimořádné. Gratulaci ti s radostí posílá …
Nejmilejší Radko, přeji ti všechno nejlepší k jmeninám! Děkuji za neuvěřitelné vzpomínky a nemůžu se dočkat, až jich spolu letos zažijeme víc. Užij si dnešní den naplno! Ten nejbáječnější svátek ti přeje …
Naše milovaná Radko, nejde o to, kolik roků máš v tvém životě, ale o život, který v těch letech zažíváš … a ty jsi zatím prožila docela slušný život! Těšíme se, jaké úspěchy letos oslavíš. Všechno nejlepší k svátku ti s láskou přejí …
Radko milovaná, tohle je nádherný den na oslavu ženy, kterou ses stala. Jsme na tebe pyšní a přejeme ti jen to nejlepší do tvého života. Všechno nejlepší k svátku a mnoho pohody ti přejí …
Drahá Raděnko, slovy nelze ani vyjádřit, jaké mám štěstí, že tě mám ve svém životě. Děkuji ti, za to že jsi, a každý den ze sebe vydáváš všechno. Dnešní den využij k načerpání nových zážitků. Blahopřání ti s láskou posílá …
Přání k svátku s dívkou držící balonek.
pixabay.com

Přání pro tetu

Oslavovat narozeniny tetiček by mělo být stejně důležité jako oslavy dcer, otců či nejlepších kamarádů. Dali jsme proto dohromady ta nejúžasnější přáníčka přímo na míru vaší tetě Radce a jsme si jisti, že takovou gratulaci s tím nejkrásnějším úsměvem na tváři ocení.

Mé potrhlé tetičce: Děkuji ti, že jsi v mém životě. Jsem moc ráda, že dnes mohu oslavit tvůj svátek a moc se těším, až tvým úžasným humorem obohatíš můj den. Doufám, že máš krásné jmeniny. S láskou …
Tetičko, už další rok uběhl v knihách. Doufám, že sis ho užila podle tvých plánů a následující rok tvého jména bude ještě krásnější než předtím. Ten nejkrásnější svátek ti srdečně přeje …
Teto Raduško, přeji ti všechno nejlepší k svátku jako ženě, která je pro mě jako druhou maminkou. Jsem ti navždy vděčná za tebe a naše společné chvíle. Všechno nejlepší k svátku a mnoho radosti ti přeje …!
Má milovaná tetičko, přeji ti ať tyhle jmeniny jsou to jedny z těch, které si budeš pamatovat do konce tvého života! Zasloužíš si jen to nejlepší a přeji ti mnoho radosti a pohody. Přáníčko ti dnes posílá …

Rádi byste koukli na přáníčka, která vám zaručeně přijdou k ruce? Inspirujte se s našimi gratulacemi k narozeninám věnované všem mužům!

Básničky k svátku pro Raděnku

Veršované gratulace se líbí všem a proto s touto volbou určitě nic nezkazíte. A vůbec nevadí, jestli nemáte básnické střevo, originální verše přímo na míru oslavenkyni jsme napsali za vás. Stačí si jen vybrat, kterou básničkou jí dneska uděláte radost.

Dneska se měním v básníka, když slaví jmeniny naše drahá Raděnka. Snad vykouzlí ti úsměv na tváři, a vše co si budeš přát se ti vydaří. Radko, přeju ti ten nejkrásnější svátek!
Ten čas velmi rychle utíká, je tu zase září a svátek slaví Radinka. Opět ti přejeme zase jen to nejlepší, a snad tě tohle naše přání potěší. Raduško, přejeme ti báječné jmeniny!
Nejraději bych ti poslal kytičky, protože jsou dneska jmeniny naší Radičky. Posílám ti zatím jen tohle přáníčko, osobně ti dám kytku i čokoládové srdíčko. Radko, přejeme ti s láskou nádherné jmeniny!
Dneska budeme slavit s naší Radkou, a už se těšíme na oslavu velkou. Ať je tvůj jmeninový den plný úsměvů, a je ti každý den do zpěvu. Raduško, přejeme ti fantastický svátek!
Ty máš dneska svátek, naše milá Rady, přejeme ti to nejlepší jako loni. K tomu posíláme spoustu pozdravů, a snad si dneska užiješ pořádnou zábavu. Raděnko, přejeme ti všechno nejlepší k jmeninám !
Určitě ti dneska celý den telefon vyzvání , když máš ten svátek, milá Radko. My ti také jen to nejlepší přejeme, a moc ti k tvým jmeninám gratulujeme. Raduško, pořádně si užij dnešní den!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Mělo by být blahopřání k svátku pro Radku rýmované, ale aby se u něj i zasmála a pobavila? Podívejte se na tyhle básničky, jsme si jisti že s nimi se vám to rozhodně povede. A navíc se vám vejdou i do textové zprávy třeba s hezkým animovaným obrázkem.

Až do rána bude velká zábavička, svátek totiž dneska slaví naše Radička. Kromě tance si dáme na tvé zdraví přípitek, ale neboj, neopijeme se jako dobytek. Raduško, pořádně si užij dnešní jmeniny!
To zase bude oslava veliká, když jmeniny slaví naše milovaná Radka. Večer si pak spolu dáme divoký tanec, a dřív než nad ránem nebude konec. Radko, přejeme ti ten nejlepší svátek!
Dneska slaví svátek naše drahá Radka, a té rozhodně nuda nic neříká. Večer s ní budeme všichni pořádně slavit, a až do ranních hodin se bavit. Raduško, užij si dnešní jmeniny!
Snad nás ráno nebude bolet hlavička, když jmeniny slaví naše Radička. Přejeme ti ať jsi spokojená a pořádně se bavíš, však jen jednou do roka jmeniny slavíš. Radko milovaná, přejeme ti nádherný jmeninový den!

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Zatím jste nic nevybrali? A co letos vynechat básničky a texty a popřát Radce k jmeninám obrázkem? Tyhle obrázky se navíc k svátku hodí výborně a rozhodně jí udělají radost. Samotné odeslání zvládnete za pár vteřin. Stačí jen vybrat obrázek který vás zaujal nejvíce, zkopírovat a poslat.

GIF přáníčko k svátku s medvídkem držící kytici.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s animovaným králíčkem posílající srdce.
tenor.com
GIF přáníčko k svátku s tančícím mužem na stole.
giphy.com
GIF přáníčko k svátku s nadšenou dívkou.
giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

To nejlepší jsme si nechali nakonec a věřte, že takové blahopřání k jmeninám Radušku nadchne. Samotná výroba není nic složitého a zvládnete ho za pár minut. Pokud byste nevěděli jak na to, tak se podívejte na tohle video, kde najdete spoustu inspirace včetně toho, jak na to. Do hotového přáníčka už stačí jen napsat text a nebo básničku pro vaši oslavenkyni a to nejkrásnější přání je na světě!

Zajímavosti o jméně Radka

Radka je novějším slovanským jménem. 

Toto jméno vzniklo osamostatněním domáckých variant jmen začínajících na Rad- (Radoslava, Radomíra, Radimíra aj.)

Radka se jinak překládá jako „radostná” či „radující se”.

Domáckými variacemi jména jsou Ráďa, Rady, Raduš, Raduška, Raduna, Radunka, Raděnka apod. 

Užívá se i ve slovenštině, němčině nebo bulharštině. 

Jméno v České republice reprezentuje 26299 nositelek.

Mezi nositelkami jména najdeme například českou modelku a moderátorku Radku Kocurovou. Jméno nosí i herečky Radka Fidlerová nebo Radka Pavlovičová, také zpěvačka Radka Fišarová.

Co myslíte, budou se naše přání k jmeninám Radce líbit?

Jmeniny máme jen jednou do roka, tak ji v tento den určitě potěšte alespoň rychlou zprávou aby věděla, že má místo ve vašem srdci.

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X