Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Petronelu na jednom místě. Vyberte si

Dneska je 14. července a svátek slaví Petronela.

Pokud je to den vaší maminky, kamarádky nebo třeba babičky, tak jí rozhodně popřejte!

Hezké přání k svátku Petronelu moc potěší.

Schází vám však trocha inspirace pro tvorbu perfektního přáníčka?

To občas každému!

Načerpejte kreativitu z našich vtipných básniček, srdečných textů a animovaných obrázků, které potěší každou oslavenkyni.

Všechna přáníčka jsou navíc zcela zdarma pro vaše využití!

Klasická přání k svátku pro Petronelu

Jste zastáncem rčení, že v jednoduchosti je krása? Přesně na to jsme mysleli, když jsme psali tahle přáníčka! Všechna jsou milá, decentní a hlavně od srdce. Vejdou se vám i do textové zprávy, ale nádherně vypadají také v papírovém přáníčku. 

Petronelinko, chtěla bych aby jsi věděla, že to jsou jenom tvé jmeniny a ty je můžeš oslavit, přesně tak, jak si přeješ. Bav se a využij každého okamžiku, který ti život nabízí. Všechno nejlepší k svátku ti přeje …
Naše milovaná Petruško, jak stárneš a moudříš, nezapomeň se dívat dopředu na lepší časy a ne se zabývat minulostí. To nejlepší teprve přijde. Překrásný svátek ti z lásky přejí …
Drahá Petronelo, letos ti k svátku zabalím dárky se spoustou lásky. Přeji ti zářivou budoucnost a mnoho dalších krásně prožitých jmenin. Ten nejkrásnější den ti přeje …
Má milá Petronelinko, oslavu tvého svátku si nechci nechat za žádnou cenu ujít, protože naše přátelství pro mě tolik znamená. Doufám, že tvůj život bude plný štěstí, radosti, dobrot a samozřejmě mě! Báječný den ti přeje …
Naše nejdražší Peťko, nemohla bych si nechat ujít takový den, aniž bychom se na chvilku zastavili a popřáli ti všechno nejlepší k svátku! Mnoho úspěchů a krásných zážitků ti přejí …
Petronelko, mohla bych hledat celý život, ale nikdy bych nenašla tak úžasnou kamarádku, jako jsi ty. Ale k tomu ani nemám důvod! Přeji ti krásné jmeniny a moc se těším, až se zase uvidíme. S pozdravem …
Přání k svátku s červeným kresleným srdcem.
pixabay.com

Přání pro babičku

Jistě stejně jako my s radostí v srdci vzpomínáte na dobu, kdy vás babička vykrmovala všemožnými dobrotami. A třeba to i stále dělá! Opětujte jí všechnu tu lásku a radost, kterou vám po dlouhá léta dala a pošlete jí srdečné přáníčko k svátku.

Mám obrovské štěstí, že mám tak úžasnou babičku, jako jsi ty. Jsi moje úžasná kamarádka, skoro jako druhá maminka a nejlepší člověk, kterého znám. Přeji ti co nejšťastnější jmeniny. Pusu a pozdrav posílá …
Milovaná babičko, jsi vzor, génius, superžena, pětihvězdičková kuchařka a nejkrásnější člověk, kterého znám. Jak to všechno zvládáš? Všechno nejlepší k jmeninám ti s láskou v srdci přeje …
Drahá babičko, posílám ti má srdečná přání a láskyplné myšlenky k tvým jmeninám. I když se nevídáme moc často, vždycky na tebe budu myslet a budeš v mém srdci. Gratulaci k svátku a pozdrav posílá …
Babi, někdy je ten život těžký, ale já si vždycky můžu být jistá, že díky síle tvé lásky zvládnu překonat každou překážku, která se mi postaví do cesty. Díky, že jsi ta nejlepší babička! Ty nejkrásnější jmeniny ti přeje …

Je někdo z vašich blízkých křesťansky založený? Tahle náboženská přáníčka k narozeninám by mohla oslavence velice překvapit!

Básničky k svátku pro Peťku

Rýmovaná blahopřání udělají radost snad každé oslavenkyni! Je jedno, jestli slaví vaše dcera, kamarádka, nebo třeba kolegyně. Najdete tady krásné přáníčko úplně pro každého, stačí si jen vybrat!

Už to bylo dlouho co jmeniny měla, naše nejmilejší Petronela. Všechno nejlepší přejeme ti k dnešnímu svátku, ať sluníčko pěkně svítí a mnoho dalších věcí řádku – štěstí, lásku, pohodu a zdraví! Ať máš ten nejkrásnější den, Nelinko!
To je mi ale novinka, že je dnes v kalendáři psáno Petronelinka. Chtěli bychom ti prostřednictvím těchto řádek, popřát ten nejkrásnější svátek. Ať to všechno, o čem sníš, není jenom tajemstvím. Nelko, ať máš fantastický den!
Já už to teda dávno věděla, že bude slavit Petronela! K svátku ti od srdce přeji, ať v každé době, štěstí, pohoda a zdraví jsou vždycky při tobě. Přeji ti fantastické jmeniny, Petruško!
Jmeniny má Petronela. Co by asi tak k svátku chtěla? Splněný každičký den, nebo sladkou čokoládu jen? To mi asi budeš muset povědět ty, ale přeji si abys věděla, že vážím si s tebou každé minuty. Ať máš dneska ten nejkrásnější den!
Slaví dneska naše Petruška, snad se dnes bude usmívat až po ouška! my ti přejeme všechno nejlepší k svátku, ať na tom světě je ti krásně, hodně štěstí, kamarádů a zdraví, a ať je tvůj život krásný jak romantické básně. Petronelo, přejeme ti báječný svátek!
Kdyby tak věděla Petruška, že má jednoho věrného fanouška. Jsem to já… a mám tě moc rád, tak snad mohu ti k svátku přát: Radost, pohodu a taky lásku, to vše jenom tobě, miláčku. Petruško, užij si dnešní den přesně podle tvých představ!

Veselá rýmovaná přání k jmeninám

Měla Petronela chmurné období nebo ji prostě chcete v její svátek rozesmát? Právě s tím vám pomohou tyhle vtipné básničky, které se výjimečně hodí pro oslavenkyně se smyslem pro humor!

Petruška je na světě jedinou dívkou, jejíž svátek vím i s nenastavenou připomínkou! Oslav svátek pyšně a se ctí, vždyť to se jen jednou v roce poštěstí. Připij si s rodinou a kamarády, a všemi, co při tobě vždycky stáli. Petronelinko, přeji ti báječný svátek!
Snad sis dobyla pořádně baterky, slavíme totiž den Petronelky! Tvé jméno dnes zdobí kalendář, před námi se má milá neschováš. Peťko, přejeme ti krásné jmeniny!
Když ti dno sklenice přijde mělké, neboj se, máme zásoby velké! Hodně lásky a pokoj v duši, a dneska to rozjedeme jak se sluší. Petronelko, přejeme ti nádherné jmeniny!
Je to vždycky pořádná fuška, když svátek slaví Petruška. Začněme ale sladkou gratulací, a večer užijeme pořádnou legraci. Ať máš dnes překrásné jmeniny!

Veselé obrázkové gratulace k svátku

Takové blahopřání k svátku Petronelu nejen potěší, ale taky pobaví. Pohyblivé GIF obrázky jsou velice oblíbené a v dnešní době můžete jeden poslat i vy. Vybrali obrázky, které se pro jmeniny nádherně hodí. Na vás už bude jen zvolit ten, který se vám líbí nejvíce a odeslat ho dohromady třeba s hezkou básničkou.

GIF přání k svátku s dívkou otvírající šampaňské.
giphy.com
GIF přáníčko k jmeninám s tančící babičkou.
giphy.com
GIF gratulace k svátku s ženou chystající se na drink.
tenor.com
GIF blahopřání k jmeninám s medvídkem Pú a jeho kamarády.
tenor.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Letos nekupujte přáníčko v papírnictví, ale zkuste ho vyrobit sami doma. Tohle přáníčko k jmeninám Petronelu ohromí! Uvidí totiž že jste si dali práci, a že vám na ní opravdu záleží. Samotná výroba vám zabere jen pár minut. V tomto videu najdete spoustu inspirace a návod, jak se pustit do práce. Do hotového přání pak už jen stačí napsat pár srdečných slov a máte hotovo. Jak jednoduché!

Zajímavosti o jméně Petronela

Petronela je ženské křestní jméno latinského původu.

Význam jména se vykládá jako „pocházející z rodu Petroniů“.

Domáckými variantami jsou Petra, Nelka, Peťa, Petranka.

V České republice toto jméno užívá 152 žen a jedná se o 945. nejpoužívanější jméno.

Mezi významné nositelky patří například královna Petronila Aragonská nebo slovenská sklářská výtvarnice a malířka Petronela Vlhová.

Co myslíte, budou se naše blahopřání k jmeninám Petronele líbit?

Svátek máme jen jednou za rok, tak přece stojí za to udělat radost třeba jen rychlou SMS zprávou. 

Autor článku
Monika Buchtíková

Každý den se nám naskytuje příležitost někomu udělat radost. Proč ji neudělat pomocí milých a upřímných slov! Sepisuji pro vás přáníčka, které příjemce zahřejí u srdíčka a vykouzlí mu úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X