Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Maxima na jednom místě. Vyberte si!

Maxim je jméno ze starověkého Říma.

Maxim slaví svátek 29. 5 společně s Maxem a Maxmiliánem.

Udělejte Maximovi radost a vyberte si některé z následujících přání. Na svůj svátek Maxim určitě čeká na zprávu i od vás!  

Blahopřání k svátku pro Maxima

Vyberete si mezi texty přání k svátku pro Maxima? Volbu jsme co nejvíce zjednodušili! Co chcete doopravdy Maximovi sdělit prostřednictvím vaší gratulace k svátku?   

Kdybych byla vedle Tebe, pevně bych Tě objala, popřála Ti, aby jiskra ve Tvých očích vydržela navždy a dala Ti velkou pusu na tvář. Krásný svátek!
Čas je velmi krátký, chci, abys věděl, že chci, abys v každém novém dni letěl ke štěstí a abys žil tento život se všemi jeho krásami. Všechno nejlepší!
Život je jako voda, kterou nelze zastavit. A přátelství je tak krásná věc, že se na ni nikdy nezapomíná. Vše nejlepší příteli.
Minuty s Tebou mají cenu celého života. Přeji si, abys byl dál mým malým soukromým sluncem, které kolem sebe vrhá své světlo. A taky vše nejlepší ke Tvému svátku!

Po Maximovu svátku se blíží den dětí. Jste rodičem vy či vaši přátelé? Brzy se vraťte pro blahopřání ke dni dětí.

Básničky pro Maxima k svátku

A co sváteční básnička? Nemyslíte, že je ten správný čas použít jméno Maxim jako rým? Napsali jsme pro vás dvě básničky k Maximovu svátku:  

Maxime, dnes na mysli mám jediné. Maxime, doufám, že se brzy vidíme. Vše nejlepší ke Tvým jmeninám, já touto zprávou Ti posílám.
Můj milý Maxime, mé přání Tě nemine! Leč občas se netrefím, o dnešku já moc dobře vím. Jak snad mohu zapomenout, když na konci května je jen jedno datum, za které stojí tato věta: Vše nejlepší! Za tím skrýt se může mnoho, proto dovol, ať pravdou je to u všech obdob.

Charakteristika jména Maxim

Původ jména Maxim sahá do klasické éry starověkého Říma a je odvozen od latinského jména Maximus. V době svého největšího rozmachu se Maximus používal jako prostřední jméno. Podobně jako příjmení, ale ne tak docela. Právo k jeho využívání měly významné rodiny a ty jím pojmenovávaly syny, od nichž se očekávala velikost. Význam jména Maximus, stejně jako význam jména Maxim je: Největší  

Numerologie: Osobním Maximovým číslem je 6. Šestku reprezentuje planeta Venuše. Ta je na naší obloze natolik jasná, že je v létě vidět mezi posledními hvězdami a někdy dokonce i ráno již za světla. Až si ji na obloze všimnete, vzpomeňte si na Maxima.  

Významné události spojené s Maximovým svátkem (29. května): 1855 bylo zrušeno vězení v brněnském hradu Špilberk, 1886 byla zveřejněna první reklama na Coca-Colu (deník Atlatna Journal, USA), 1917 se narodil se americký prezident J. F. Kennedy, 1960 se narodil český jazzový kytarista Rudy Linka, 1994 se narodila úžasná Marie Táborská (Jihlava).

Maxim byl pánský časopis vydávaný v letech 2003-16, který se vrátil v roce 2020 jako lifestylový měsíčník pro muže i ženy.

Maximů je u nás 1856 a jejich věkový průměr je 10 let (zdroj: Ministerstvo vnitra, 2016).

Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X