Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Bořivoje na jednom místě. Vyberte si!

Bořivojovi můžeme říkat i Bořek, Bóřa, Boreček. A výjimečně se lze setkat i s přízviskem Vojan.

Oslava jeho svátku připadá na 30. července.

Pojďte udělat Bořkovi radost! Vyberte si z přání k svátku pro Bořivoje a náležitě mu popřejte:

Blahopřání ke jmeninám pro Bořivoje

Dejte Bořkovi vědět, že si vzpomenete zrovna na toho jednoho Bořivoje, když se podíváte 30.7. do kalendáře.

Dnes v den Tvých jmenin Tě zdravím Bóřo a přeji ti vše nejlepší do života.
Všechno nejlepší k svátku! Usměj se! Všechno nejlepší k svátku Ty blbečku! Bořku, tak už se usměj! A pamatuj, že pokud vždy najdeš sílu se smát, pak pro Tebe bude každá obtíž jen zkouškou, která Ti dává sílu a moudrost jít vpřed!

Myslíte, že by si Bořivojův svátek zasloužil i obrázek? Vyberte si mezi obrázkovými přáními.

Moudrá přání Bořivojovi

Cítíte, že by Bořek uvítal nějaké to životní moudro? Takové blahopřání k svátku Bořivoj jistě ocení. Pojďte vybrat přesně takové přání pro Bořka, které se ho prostě dotkne na duši:

Jméno si nevybíráme sami! Ale Tvoje bylo vybráno správně. Znamená „bojovník“. Ke Tvému svátku Ti Bořku přeji, ať máš v životě vždy na výběr a vždy ať se rozhodneš správně!
Všechno nejlepší k svátku Bořku! Chci ti popřát jen dvě věci – zdraví a peníze. Protože když je člověk zdravý, všechno ostatní se dá koupit za peníze.
Říká se, že život je hra, kde vždy někdo vyhraje. A já si přeji, abys tím vítězem byl Ty! Všechno nejlepší k svátku!
Bořku, pamatuj, že skutečné štěstí není na vrcholu, ale ve způsobu, jakým stoupáš na svah. Všechno nejlepší k svátku!

Básničky pro Bořivoje

Básnička a Bořivoj? Jde vám to dohromady? Pokud má být básnička pro Bořivoje k svátku tím pravým, tak to bude jistě jedna z těchto:

Bořku, Bořku, Bořivoji, snad vrabci mi tě připomněli, snad myslím na Tě každý den, dnes mohu to říct nahlas jen. K svátku Tvému já si přeji, na rozdávání štěstí. Ke Tvému svátku ódy pěji. Sejdeme se na náměstí?
Jak ozvěna se dnešek vrací. Nosí štěstí? Či snad slasti? Ať přinese už jen co chce. Ty slavíš svátek toho dne. Křičím tedy do ozvěny: Vše nejlepší, i pro Tvé ženy.

Spolu s Bořivojovým svátkem vrcholí síla léta. Potěšte své známé básněmi o létě.

Přání od srdce

Víte, co si k Bořkovi můžete dovolit? Tak mu to řekněte pěkně otevřeně na férovku! Takové přání k svátku Bořivoje určitě nenechá chladným.  

Dnes má svátek Bořivoj. A ten, kterého znám si zaslouží důkladně popřát! Kromě zdraví a dlouhého života přeji nespočet dalších vzrušujících dní a společné neplechy.
Mám duši, abych Tě vnímal/a. Mysl, abych si Tě pamatoval/a. Srdce, které Tě má rádo. A nohy, které Tě kopnou, když na mě zapomeneš. Věřím, že to máš stejně Bóřo, takže všechno nejlepší k svátku přeji!
Ke Tvým jmeninám Ti ze srdce přeji, ať jsou Tvoje dny plné světla! V tento den nech víno téct, s tancem až do svítání a s dobrými přáteli, žij a užívej si života, protože dnes máš svůj svátek!
Všechno nejlepší k svátku Bořivoji! Přeji Ti: Zdraví, protože je nutné. Štěstí, protože je důležité. A lásku, protože ta zachrání svět!

Charakteristika jména Bořivoj

Bořek nosí jméno slovanského původu. V češtině se jeho veškeré významy snoubí ve výrazu: bojovník. V některých dalších slovanských zemích k bojovníkovi vede cesta přes úspěch a vytrvalost. A doslovný překlad staročeštiny hovoří o spojení slovesa bojovati (boriti) a podstatného jména voják (voj). Výjimečně se tak můžeme setkat i s tím, že se Bořivojům říká podomácku: Vojan.

Numerologie: V číslech zastává Bořivoj jedničku. Ti kdo mají numerologické číslo 1, jsou nezávislí, soutěživí, odhodlaní, mají vůdčí vlastnosti a dokáží vykazovat velkou soběstačnost. Ti, kteří jsou jmenování pod jedničkou, na sebe dokáží až kouzelně upozornit každého i ve velkém davu. Na Bořka prostě nejde jen tak zapomenout.

Jméno Bořivoj má v České republice dlouhou tradici. Ten, kterého znáte má na 1966 jmenovců (zdroj: Ministerstvo vnitra, 2016).

Autor článku
Milan

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X