Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Adolfa na jednom místě. Vyberte si!

Máme tady 17. červen a jmeniny slaví Adolf. 

Znáte nějakého? Tak to mu určitě popřejte! 

Milé přání k svátku Adolfovi udělá velkou radost. 

Hodila by se vám ale inspirace? U nás jí najdete spoustu! 

Vybírat můžete z básniček, klasických textů a veselých obrázků.

Všechna přáníčka jsou navíc volně ke stažení, tak jdeme na to!

Básničky k svátku pro Adolfa

S takovou gratulací rozhodně nešlápnete vedle! Jmeninové rýmovačky jsou velice oblíbené a udělají radost ať už je oslavenec váš kamarád, manžel, dědeček a nebo kolega. Na vás už je bude vybrat tu, kterou mu pošlete.

Tvůj svátek už je zase tady, já si s přáníčkem opět nevím rady. Tak ti posílám tohle milé přáníčko, snad tě tím potěším aspoň maličko. Adolfe, přeju ti báječný jmeninový den!
Přejeme všechno nejlepší našemu Adolfovi, snad mu uděláme radost těmito milými slovy. Ať jsi stále jen spokojený a dobře se ti daří, a k tomu máš každý den úsměv na tváři. Adolfe, užij si dnešní jmeninový den!
Svátek slaví můj drahý Áda, já mu chci říct jak moc ho mám ráda. Chci mu jen to nejlepší k jeho jmenným přát, snad ho bude tohle přání u srdíčka hřát. Adolfe, přeju ti nádherné jmeniny!
Už tobě letá gratulace a pozdravů hromada, v kalendáři je totiž jméno Áda! Přejeme ti spoustu lásky, zdraví a taky pohody, a taky další rok plný radosti a žádné nehody. Adolfe, přejeme ti skvělý svátek!
Jmeniny dneska slaví náš skvělý Áda, ať tě dnešním dnem provází jen pohoda a dobrá nálada. K tomu přejeme ti spoustu radosti a splněných přání, a snad ti udělá radost tohle milé blahopřání. Adolfe, přejeme ti úžasný svátek!
V kalendáři vidíme našeho Adolfína, jen to nejlepší mu přeje celá naše rodina. Ať tě jen radost a láska životem provází, a ty jsi spokojený a nikdy ti nic neschází. Přejeme ti báječné jmeniny, Adolfe!

Veselé rýmy k jmeninám 

Je váš Adolf veselá kopa a vy byste ho chtěli v tento den pobavit? Tak z těchto vtipných svátečních přáníček se mu jistě zachvěje bránice. Pokud máte po ruce telefon, tak mu můžete některou z básniček poslat klidně hned.

Jak slaví jmeniny náš Adin, to zase bude oslava do brzkých ranních hodin. Musíme tě přece pořádně oslavit, a ne to zase před půlnocí zabalit. Adolfe, přejeme ti skvělou svatební oslavu!
Dneska se potkáme spolu na baru, možná s sebou vezmu i kytaru. Adolfové jsou totiž dneska v kalendáři, tak snad se ti moc opít nepodaří! Adolfe, přejeme ti skvělý svátek!
Jsou tady jmeniny našeho Adolfína, tak to zase padne spousta vína. Dnešní večer si spolu užijeme velice, snad nás ráno všechny nebude bolet palice. Adolfe, dneska to musíme pořádně oslavit!
Svátek dneska slaví náš úžasný Áda, tak to si pořádný mejdan žádá. Tak se připrav, že si dáme více než jen jednu lahvinku, budeme mít celý večer hezkou hladinku. Přejeme ti skvělý jmeninový den, Adolfe!
Oslavující pár s šampaňským a skleničkami v ruce.
zdroj:wattpad.com

Klasická přání k svátku pro Adolfa

Verše ani vtipy nejsou to, co hledáte? Dal by váš oslavenec přednost spíše milé a jednoduché gratulaci, která je napsána od srdce? Ani na taková přáníčka jsme nezapomněli a najdete jich tady hned několik, stačí si jen vybrat.

Milý Adolfe, ten rok utekl jako voda a opět máme v kalendáři tvoje jméno. Chceme ti popřát spoustu lásky, zdraví, radosti a taky splněných přání. Nádherné jmeniny ti přejí …
Nás drahý Adolfe, celá naše rodina ti chce co nejsrdečněji popřát nádherné jmeniny! Přejeme ti spoustu zdraví, lásky a taky štěstí. Užij si tento den!
Adolfe, tvé jméno je dneska v kalendáři a proto ti přejeme spoustu rodinné pohody, nádherných okamžiků, splněných přání a taky moře lásky. Nádherný svátek ti přejí …
Je tady den všech Adolfů a my tomu našemu nejmilejšímu chceme popřát spoustu lásky, skvělých zážitků a taky aby tě nikdy neopustilal dobrá nálada. Skvělý svátek ti přejí …
Drahý Adolfe, dneska ti sice nemůžu popřát osobně, ale i tak na tebe moc myslím a přeju ti jen to nejlepší. Užij si dnešní svátek a až se zase potkáme, tak to spolu oslavíme. Báječný jmeninový den ti přeje …
Adolfe, vím, že na nějaké dlouhé proslovy moc nejsi a tak ti přeju prostě jen to nejlepší k jmeninám! Pořádně si tento den užij!
Přejeme ti všechno nejlepší k svátku, Adolfe! Hlavně ti přejeme spoustu radosti, pohody, veselých zážitků a taky lásky. Nádherné jmeniny ti přejí …
Drahý Adolfe, přejeme ti ať je každý tvůj den zalitý sluncem a ty jsi pořád jen veselý, spokojený a hlavně zdravý. Skvělý svátekční en ti ze srdce přejí …

Narodilo se někomu ve vašem okolí miminko? Potěšte novopečené rodiče nádherným přáníčkem k narození dítěte!

Obrázkové GIF gratulace

Hledáte něco trochu jiného? Blahopřání k svátku pro Adolfa může být i pohyblivý GIF obrázek. Nemusíte je už nikde hledat. Tady najdete ty obrázek, které se pro tuhle příležitost výborně hodí. Odeslání zvládnete ve dvou snadných krocích. Vybraný obrázek stačí jen zkopírovat a poslat.

Přejeme ti skvělou sváteční oslavu, Adolfe!

GIF přání k svátku skupinka oslavujících lidí.
zdroj:giphy.com

Tak na tebe, Adolfe!

GIF přání k svátku dva borci si připíjí s pivem.
zdroj:giphy.com

Pořádně oslav dnešní jmeniny, Adolfe!

GIF přání k jmeninám oslavující červená postavička s čepicí na hlavě.
zdroj:giphy.com

Zase to ale s těmi oslavami nepřeháněj, ať nedopadneš takhle!

GIF blahopřání k svátku opilý borec leží na zemi.
zdroj:giphy.com

Adolfe, užij si dnešní svátek!

GIF blahopřání k jmeninám dva borci na lehátku.
zdroj:giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka 

Tohle blahopřání k jmeninám Adolfa jistě ohromí! Ukážete mu tak, že je pro vás velmi důležitý a že na něho myslíte. Sice vám to zabere o něco více času, než jen rychlá textová zpráva, ale bude to stát za to. A že jste ještě nikdy žádné nedělali? Nemusíte se bát, nic složitého na tom není. Pro inspiraci a návod tady máte navíc tohle krátké video. Do hotového blahopřání pak už jen stačí napsat vaše srdečné blahopřání a můžete se vydat gratulovat.

Co myslíte, budou se naše přání k jmeninám Adolfovi líbit?

Doufáme, že mu tento den uděláte hezčí a příjemnější i kdybyste měli poslat jen rychlou sms zprávu.

Tento den je tu přece jen jednou do roka, vše se počítá!

Zajímavosti o jméně Adolf

Tohle jméno u nás nosí 4371 mužů a tím se řadí na 94. příčku oblíbenosti. Adolf má i své ženské jmenné protějšky, jde o jména Adolfa, Adolfína, také Adina. 

Jeho původ je starogermánský a vzniklo ze slova „Adalwolf“, které se překládá jako „ušlechtilý vlk“ („adal“ v němčině znamená „ušlechtilý“, „wolf“ – „vlk“). Význam jména je spojen s ušlechtilostí a vznešeností a v křesťanství se těšilo velké oblibě. Nejstarší známý Adolf byl křesťanský mučedník a zahynul v roce 755. 

Dříve bylo jméno hodbě oblíbené, ale to se změnilo po 2. světové válce, kdy jeho popularita prudce klesla, kvůli jeho představitelům spojeným s krutým nacistickým režimem – Adolfu Hilterovi nebo Adolfu Eichmannovi. 

Asi nejznámějším českým nositelem jména Adolf je malíř a ilustrátor Adolf Born. Ještě známější než on sám je dvojice Mach a Šebestová ze stejnojmenného kresleného seriálu, na kterém se Born výtvarně podílel. Dalšími významnými nositeli jsou básník Adolf Heyduk nebo český herec Adolf Filip. 

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X