Nejhezčí přání k prvnímu svatému přijímání na jednom místě. Jaké si vyberete?

Svaté přijímání je dodnes tradiční součástí věřících rodin a tento slavnostní moment pro každého jejího člena hodně znamená.

Když ratolest dospěje do správného věku a získá potřebná poučení, nastává ten zázračný okamžik prvního svatého přijímání, který obvykle končí rodinnou sešlostí nebo i oslavou.

Povzbuďte své děti k jejich kroku za vírou a darujte jim to nejkrásnější přání k prvnímu svatému přijímání přímo od srdce!

Přání k prvnímu svatému přijímání

Chcete nalézt vhodná slova, která podpoří tuto mimořádnou událost?

Hledáte inspiraci nebo jednoduše nevíte, jaké přání se k takové příležitosti hodí?

Nabízíme vám krásná přání k prvnímu přijímání, ať už se tato událost týká dětí nebo dospělých.

Modlím se a doufám, že tě Ježíš Kristus v den svatého přijímání zahrne požehnáním.
Gratulujeme k prvnímu svatému přijímání. Kéž tě Pán požehná a dopřeje štěstí a lásku celého světa.
Když dnes nastává tvé první svaté přijímání, modlím se, aby tě od nynějška provázel pokoj pocházející od Pána Ježíše Krista.
Přeji ti krásné svaté přijímání a ať z tebe vyroste úžasný mladý člověk.
Gratulujeme ti k prvnímu svatému přijímání, drahé dítě. Ať Ježíšova láska září v tvém srdci nyní i navždy.
Modlím se, abys během dnešního prvního svatého přijímání i během každého dalšího dne cítil/a, jak na tebe září nebeské požehnání.
Když dnes poprvé přijímáš chléb života a kalich věčné spásy, věz, že si s sebou navždy poneseš Pánovo požehnání i lásku.
Doufám, že jsi dnes naplněný radostí, když slavíš své první svaté přijímání. Dosáhl/a jsi výjimečného milníku i úspěchu a my jsme na tebe moc hrdí.
Modlím se, aby vám Pán Ježíš požehnal a splnil všechna vaše přání. Přeji vám vše nejlepší k prvnímu svatému přijímání.
V den svého svatého přijímání věz, že tě Ježíš miluje a že tě miluje i tvá rodina a přátelé! Jsme na tebe moc pyšní. Šťastné první svaté přijímání!
zdroj: freepik.com

Přání ke svatému přijímání pro chlapce

Je váš malý princ už připravený k velkému kroku a vy jej nadšeně podporujete v jeho cestě za vírou?

Neopomeňte tuto událost podtrhnout krásný slovem a přáním přímo od srdce.

Ať už jste rodičem, prarodičem nebo kmotrem, nezapomeňte na vhodný dáreček. I když by váš malý raubíř měl tu největší radost z nového auta, hračkářství se tentokrát vyhněte. Ke svatému přijímání se dává šperk, pro chlapce ideálně přívěsek, náramek nebo řetízek.

Synu, stále si pamatuji den, kdy ses narodil. Nemohu uvěřit, že je dnes tvé první svaté přijímání. Přeji ti všechno nejlepší.
Když dnes přistupuješ k prvnímu svatému přijímání, synu, nezapomeň vždy kráčet po cestě Pána Ježíše Krista. Proto ti přeji, aby tě vždy vedl po té správné. Gratuluji!
Roste z tebe nádherný a dobrý chlapec, nikdy se neměň kvůli světu. Bůh ti žehnej, až budeš slavit své svaté přijímání, pokračuj v dobré cestě kupředu.
Šťastné první svaté přijímání. Ať jsi vždy silný na těle, na duchu i na mysli. Ať tě stále více obklopuje Boží láska.
Je to nádherný den, protože můj malý vnouček dnes jde ke svému prvnímu svatému přijímání. Pomysli na babičku s dědečkem, jak moc jsou na tebe hrdí!
Bůh ti žehnej se vším štěstím tohoto světa, můj malý andílku. Přeji ti vše nejlepší ke svatému přijímání.

Pokud máte v okolí křesťany, kteří berou svou víru vážně a potrpí si na tradice, jistě jim uděláte radost křesťanským přáním k narozeninám, kterým vyjádříte uznání a respekt jejich vyznání.

Přání ke svatému přijímání pro dívky

Tato významná chvíle se týká děvčat naprosto stejně, jako chlapců. Pokud váháte, do čeho holčičku obléci, hodí se sněhově bílé šaty.

Také u dívek je tradicí, že dostávají dárek a také v tomto případě je vhodné zaměřit se na šperk, který bude dotyčnou provázet životem a stane se neocenitelnou památkou. U dívek to mohou být kromě řetízků a náramků také krásné náušnice.

Má nejdražší holčičko, doufám, že z tebe vyroste úžasná žena a v budoucnu se staneš chloubou naší rodiny. Už nyní jsme na tebe moc pyšní. Gratulujeme ti ke svatému přijímání.
Dnes se holčičko o krok přiblížíš Ježíši. Budeš navždy spojena s jeho láskou, pokojem a požehnáním. Pociť při dnešní oslavě tvého svatého přijímání i radost z tohoto pevného pouta.
Přeji požehnaný a šťastný den! Dnes je ten den, kdy ses sepjala s vírou, gratulujeme k prvnímu kroku i zpovědi, nechť tě Ježíš ochrání na každém tvém kroku.
Přeji ti vše nejlepší k prvnímu svatému přijímání, má malá holčičko. Ať tě Ježíš požehná veškerou prosperitou a vede tě po své cestě, pyšní prarodiče.
Kéž se každý tvůj den naplní radostí a úžasnou láskou, protože jsi do svého života přijala Ježíše Krista. Přeji ti vše nejlepší k tvému prvnímu svatému přijímání.
Má drahá dceruško, vždycky nás budeš mít po svém boku ve všem, co tě v životě potká. Přejeme ti vše nejlepší ke svatému přijímání.
zdroj? freepik.com

Biblické citáty k prvnímu svatému přijímání

I pro ty, kteří chtějí své přání ke svatému přijímání ověnčit biblickým textem přinášíme kousek inspirace.

Blahoslavená je ta, která uvěřila, že Hospodin splní svá zaslíbení. (Lukáš 1:45)
Buď silný a statečný, neboj se a nestrachuj, neboť Hospodin, tvůj Bůh, je s tebou, kamkoli půjdeš. (Jozue 1:9)
Můj synu, je-li tvé srdce moudré, pak se mé srdce opravdu raduje. (Přísloví 23:15)
A Ježíš rostl v moudrosti a vzrůstu a v přízni u Boha i u lidí. (Lukáš 2:52)
Je oděna silou a důstojností a směje se beze strachu z budoucnosti. (Přísloví 31:25)
Všechno ať se mezi vámi děje v lásce. (1 Korintským 16:14)
Synu můj, zachovávej přikázání svého otce a neopouštěj učení matky své. (Přísloví 6:20)
Kdo chodí s moudrými, bude moudrý, kdo kamarádí s tupci, ztroskotá. (Přísloví 13:20)

Moudrost a sílu náboženství můžete svým blízkým vyjádřit i krásným křesťanským přáním k Vánocům, které podtrhne tradičnost tohoto období i duchovní víru, která jej protkává.

Průvodce prvním svatým přijímáním

zdroj: youtube.com

První svaté přijímání je právě ta jedinečná chvíle, kdy se dítě dostává blíž k Bohu a také víře. Je uvedeno do křesťanství, přijímá svou první svátost a také přichází ke své první zpovědi. 

Ať už třeba jen tápete, jaká slova zvolit, nebo se jednoduše nevyznáte, jaký text do přání k prvnímu svatému přijímání zvolit, jistě jsme vás provedli těmi nejhezčími slovy, kterými nemůžete nikoho zklamat.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X