Vytvořte si narozeninovou pozvánku za pár minut! Inspirujte se originálními vzory, šablonami a texty

Nevíte, jak správně napsat pozvánku na narozeniny? 

Není vám jasné, jak dlouhý text by mělo takové pozvání obsahovat, co napsat a zda je vhodné přidat nějaký obrázek?

Nemějte strach! S následujícími textovými i obrázkovými inspiracemi, vytvoříte to nejzajímavější pozvání všech dob. 

Pusťte se do čtení!  

Jak napsat pozvánku na oslavu narozenin v 5 krocích

Postupujte podle následujících pěti kroků, které vám pomohou vytvořit narozeninovou pozvánku rychle a jednoduše. 

1. Inspirujte se

V našem článku a obecně na internetu najdete tisíce šablon, které vám pomohou začít. 

Vyhledávejte šablony podle účelu, vzhledu, nálady nebo barvy. Jakmile najdete grafiku, která se vám bude zamlouvat, stáhněte si ji do svého počítače a dál ji upravte podle svých představ. 

2. Buďte autentičtí

Šablony vám mohou sloužit pouze jako předloha k vytvoření vlastní pozvánky. Změňte barvu, písmo a přidejte vlastní fotografie či obrázky. Obrázky můžete dnes stahovat zdarma na několika serverech. Chcete-li například pozvat na narozeniny své zaměstnance, můžete do pozvánky přidat logo své firmy. 

3. Mějte svůj styl

Díky nejrůznějším online programům, ve kterých můžete navrhovat pozvánky zdarma, můžete snadno dodat své pozvánce šmrnc a osobitost. Do pozvánky můžete přidat také pohyblivé gify nebo krátké grafické video. 

4. Připravte svou pozvánku k tisku

Nezapomeňte na kvalitu vzhledu pozvánky. Pokud si nejste jistí tiskem, můžete vámi navrženou pozvánku nechat vytisknout ve specializované prodejně. Troufáte-li si tisknout doma, ujistěte se, že máte dostatek barvy k tisku a kvalitní tiskárnu. 

5. Svůj výtvor si uložte

Technika občas zlobí. Aby se nestalo, že vaše práce přijde vniveč, pozvánku, při její tvorbě, pravidelně ukládejte, aby nedošlo k její ztrátě. Pozvánku následně můžete předávat hostům osobně, poslat poštou, nebo ji poslat například skrz e-mail. 

Co by mělo pozvání na narozeniny obsahovat

Co zahrnout do textu narozeninové pozvánky? 

Ať už jste se rozhodli pro klasickou nebo elektronickou pozvánku, pravidla jsou podobná. 

Níže uvádíme všechny důležité údaje, které by měly být obsaženy v pozvánce. 

  • datum a čas oslavy
  • místo konání
  • podrobnosti o narozeninové oslavě (téma oslavy, zda se jedná o tajnou oslavu, o oslavu s překvapením apod.)
  • informace o tom, zda má host přinést dárek nebo ne
  • informace o tom, zda si může host s sebou někoho přivést
  • datum, do kdy má host potvrdit svou účast

Vtipné texty na pozvánky k narozeninám

Narozeniny by měly být především o zábavě. Proč tedy nezačít tu nejlepší oslavu už vtipným pozváním? 

Ke srandovnímu textu nezapomeňte uvést čas a místo konání oslavy. Chcete-li, aby vám lidé nosili konkrétní dárky, nebo nenosili dárky žádné, uveďte to v pozvánce.

Zvu vás na svou narozeninovou party! Poctěte oslavu svou přítomností a darujte mi své požehnání a lásku!
Pozor, pozor! Vyhlašuji, že všichni milovníci dobrého jídla a pití jsou zváni na mou narozeninovou oslavu, aby si užili občerstvení a nápoje ZDARMA!
Připojte se ke mně a mé ženě při oslavě jejích narozenin! Svou ženu miluji, proto, prosím, nezkoušejte přijít bez dárku.
Moje narozeninová oslava nebude úplná, dokud se moji přátelé nesejdou a nenaplní místnost. Přijďte (uveďte místo konání a čas). Bar zůstane otevřený, dokud ho nezavřete!
Dnes bude tvůj přítel (doplňte dle druhu vztahu) slavit padesátku, ale pařit bude jako dvacátník. Přijď si brzy užít jídlo, hudbu a spoustu, spoustu drinků!
Rozhodl/a jsem se oslavit své narozeniny a všechny vás na oslavu zvu. Přijďte včas a nezapomeňte také včas odejít. (Doplňte místo konání a čas).
Připojte se ke mně na oslavě narozenin plné trapných her a podivných videí a prezentací z mého života!
Pokud čtete tento text, pak to znamená jedinou věc. (Doplňte jméno) je dnes (doplňte věk) a ty to musíš udržet v tajnosti, až do chvíle, než začne oslava, na kterou jsi srdečně zván/a.
Prosím, připojte se ke mně v nobl večer, v nobl oblečení, v nobl místě na nobl oslavě. No, jo, aspoň na narozeniny chci být trochu snob. Těším se na tebe!
Přátelství je jednou z mála věcí, které se s věkem zlepšují. Tak ho pojďme ještě utužit a víc zlepšit na oslavě, která se koná (doplňte místo a čas konání oslavy). Nezapomeň na dárek – to je podmínka vstupu!

Chcete na vtipnou pozvánku odpovědět humorným blahopřáním? Prozkoumejte vtipná přání k narozeninám, kterými jistě pobavíte!

Jak udělat svou pozvánku vtipnou

Pokud chcete vytvořit srandovní pozvání na narozeniny, musíte si být vědomi humoru svých hostů a také toho, jak si myslíte, že budou vnímat poselství, které jim chcete prostřednictvím vtipných obrázků a textů předat. 

Postupujte dle následujících kroků.

  1. Své pozvání komponujte v duchu tématu, ve kterém se bude oslava konat. Bude-li se oslava konat v námořnickém stylu, vložte do své pozvánky obrázky, videa a text, týkající se námořnické tematiky. 
  2. Pozvánku personalizujte. Zaměřte se tedy při vytváření textu na konkrétní osobu, které chcete pozvánku předat a přidejte do svého textu například společnou vzpomínku na nějaké humorné zážitky. 
  3. Do pozvánky přidejte vtip, který vystihne, jak se na oslavu těšíte, v jakém duchu se bude oslava konat, nebo jaký vztah máte k příjemci. 
  4. Nebojte se pozvánku udělat křiklavou, barevnou a ztřeštěnou. Míru ztřeštěnosti samozřejmě přizpůsobte vztahu, jaký máte k osobě, které je pozvánka určena.

Vtipné pozvánky na 50. narozeniny

Při vytváření pozvánky si rozmyslete, zda ji předáváte jedné osobě, muži, ženě nebo celé rodině či skupině přátel. Následně tomu přizpůsobte oslovování, které bude zakomponováno do textu. 

Roky prostě letěly a než se nadál/a, bylo jí pět desetiletí, ale zvykl/a si na to. Pomozte nám oslavit 50. narozeniny (doplňte jméno, čas a místo konání oslavy)!
Zůstaňte v klidu, ale (doplňte jméno) se chystá mít už 50 let! Pojďte to pořádně oslavit!
Připojte se (doplňte datum a místo konání oslavy) k ochutnávce dortíků a dobrého pití, které se bude podávat na tajné oslavě 50. narozenin našeho/naší šíleného/šílené (doplňte jméno)! Těšíme se na vás!
Je to tady! Velký den! Jsem starý/stará! Narozeniny přicházely a odcházely, až jsem se dostal/a do bodu, kdy je mi už 50 let. Připojte se ke mně v tento speciální den a oslavte s mou rodinou a přáteli mé narozeniny. Navíc, přece byste neradi přišli o nejrůznější koktejly a ty nejlepší dortíky na světě. Nebo ano?
Dneska slaví váš přítel/přítelkyně padesát let, ale bude se chovat jako by mu/jí bylo dvacet. Připravte se na to a přidejte se k té nejšílenější oslavě 50. narozenin, plné zábavy, jídla, muziky a spousty, spousty pití.
Srdečně tě zvu na svou narozeninovou oslavu svých 50 let! Prosím, přijď včas, už nemám moc času na čekání. Nezapomeň taky přinést dárek, bez kterého tě dovnitř nepustím!
Večeře a pití, dort a rum, to všechno na tebe bude čekat na mé oslavě narozenin, na které přivítám už 50. rok života. Těším se na tvou účast!
Jestliže si myslíš, že zvládneš sníst spoustu sladkostí, dobrého jídla a pít z bezedné sklenice ty nejlepší drinky, jaké si jen umíš představit, pak jsi srdečně zván/a na mou oslavu 50. narozenin. Přijď včas a s dárkem!
Doufám, že se zúčastníš mé oslavy 50. narozenin a pomůžeš mi necítit se tak staře. Těším se, až se uvidíme a zapaříme, jako by nám bylo zase 20!

Jste tím, kdo se na oslavu chystá, a nevíte si rady s blahopřáním? Prozkoumejte přání k 50. narozeninám, ve kterých najdete spoustu inspirace pro vaši gratulaci!

Vzor pozvánky na 50. narozeniny

Nedaří se vám vymyslet vzhled pozvánky? 

Vybírejte z následujících narozeninových předvyplněných i nevyplněných vzorů a stahujte obrázky zdarma! 

Po stažení můžete pozvánku vyplnit dle vlastních představ.

Předvyplněná pozvánka na narozeniny k oslavě 50 let.
zdroj: pinterest.com
Černá pozvánka na oslavu narozenin se zlatým nápisem "50th birthday party".
zdroj: pinterest.com

Pozvánky na oslavu 60. narozenin

Slavíte 60. narozeniny a rádi byste vaše blízké pozvali na tu nejlepší oslavu všech dob? 

Jak vytvořit tu nejzajímavější pozvánku? 

Vybírejte z těch nejlepších textů, které můžete zakomponovat do své zvací kartičky!

Přidejte se k oslavě úžasných 60. narozenin našeho/naší drahocenné maminky. Jste srdečně zváni!
Budeme slavit 60. narozeniny (doplňte jméno) s hudbou, jídlem a pitím (velkým množstvím pití). Přidej se!
Jídlo, pití a zábava. To zní dobře ne? Přidej se k té nejlepší oslavě 60. narozenin všech dob!
Pomoz nám oslavit (jméno oslavence) 60. narozeniny se spoustou dobrot, zmrzliny a skvělého pití. Těšíme se na tebe!
Oslava zvláštního dne, kterým jsou 60. narozeniny našeho/naší (doplňte jméno) by byla neúplná bez přítomnosti našich přátel. Srdečně vás zveme na oslavu!

Pozvánky k 60. narozeninám ke stažení

Pozvánka na oslavu 60. narozenin na pozadí odrážejících se světýlek.
zdroj: pinterest.com
Zlatý nápis "60th birthday celebration" na černobíle pruhovaném pozadí.
zdroj: pinterest.com

Pozvánky na 70. narozeniny

Jakými slovy pozvat své nejbližší na tak významnou událost, jako je oslava sedmdesátin? 

Vybírejte z fantastických textů, které přilákají pozornost!

70. narozeniny slaví náš milovaný / naše milovaná (doplňte jméno) a my chceme, abyste byli s námi při velkolepé oslavě tohoto dne. Připojte se k nám a podělte se s námi o tuto radost!
S velkým potěšením vám chceme sdělit, že náš/naše (doplňte jméno) se dožívá již 70. narozenin. Zveme vás, abychom se společně mohli o tuto radost podělit. Těšíme se na vaši přítomnost!
Vaše přítomnost na mé narozeninové oslavě 70. narozenin mi udělá velkou radost. Těším se, že vás budu moci hostit a že se společně pořádně pobavíme!
Připojte se ke mně na narozeninové oslavě mých sedmdesátin a pomozte mi udělat tento večer kouzelným.
Letošní narozeniny jsou pro mě velmi významné. Když jsem začal/a plánovat svou oslavu, tvé jméno bylo na seznamu hostů mezi prvními. Přijmi, prosím, mé pozvání a staň se mým hostem!

Až budete na oslavě sedmdesátin hostem vy, můžete poblahopřát oslavenci některým z krásných přání k 70. narozeninám!

Vzory pozvánek k 70. narozeninám ke stažení

Vzor pozvánky na narozeniny k oslavě 70 let na zlatavém pozadí.
zdroj: pinterest.com
Pozvánka k oslavě sedmdesátin na růžovém pozadí.
zdroj: pinterest.com

SMS pozvánky na narozeninovou oslavu

Pozvat své hosty můžete nejen tradičně, pomocí papírové kartičky, ale také prostřednictvím e-mailu nebo dokonce krátké a stručné SMS zprávy, kterou pošlete rychle a jednoduše odkudkoliv. 

Pokud jste se rozhodli pro pozvání SMSkou, inspirujte se následujícími texty!

Tato narozeninová oslava bude kouzelná a potěšující, pokud se rozhodneš potěšit nás svou přítomností. Jsi srdečně zván/a!
Dne (doplňte datum) pořádám (doplňte místo konání) úžasnou oslavu. Ty i tvůj doprovod jste srdečně zváni. Těším se, až budeme společně slavit!
Chci ve tvé společnosti ochutnat dobré jídlo, prožít příjemné chvíle a užít si dobrou narozeninovou zábavu. Buď prosím, mým hostem dne (doplňte datum) na oslavě mých narozenin.
Byl/a bych velmi rád/a, kdyby ses k nám připojil/a na večeři dne (doplňte datum), kdy oslavíme den, kdy jsem přišel/přišla na tento svět. Těším se, až se uvidíme!
Buď prosím mým hostem a dovol mi, abychom si společně užili nádherné chvíle a zároveň udělali tuto narozeninovou oslavu jedinečnou!
Doufám, že se připojíš k mé narozeninové oslavě a já se díky tobě nebudu cítit tak starý/stará. Pojďme si to pořádně užít!
Právě zdobím svůj byt/dům na narozeninovou oslavu, která se bude konat (doplňte datum). Jsi zván/a, abys to všechno pomohl/a zničit a udělat pořádný nepořádek!
Obvykle dávám přednost tomu, abych se o své dorty a sladkosti nedělil/a s nikým jiným. Ale v den svých narozenin udělám výjimku. Zvu tě, abys byl/a mým hostem na narozeninové oslavě, a to (doplňte datum konání).
Prosím, přijď na narozeninovou oslavu, bav se a dej si spoustu dortu! Přidej se ke mně, mým přátelům a rodině, a to dne (doplňte datum).
Pocti mou narozeninovou oslavu svou přítomností a nezapomeň mi přinést dárky. Těším se!

SMSkou můžete také pogratulovat! Nechte se inspirovat zajímavými SMS narozeninovými přáníčky!

Vzory pozvánek na narozeniny ke stažení

Text už se vám podařilo dát dohromady, ale nevíte, na jakou kartičku jej napsat? 

Vybírejte z následujících tematických obrázků, které můžete stahovat zdarma!

Pro děti

Téma: Superhrdinové

Pozvánka k narozeninám s tematikou superhrdinů.
zdroj: gifts.com

Téma: Princezny a princové

Dívka s korunkou z papíru na hlavě foukající na dort s narozeninovými svíčkami, obklopená skupinkou dětí.
zdroj: gifts.com

Téma: Překvapení

Jásající děti s narozeninovými čepičkami, dárečky, vyhazující konfety do vzduchu.
zdroj: gifts.com

Téma: 1. rok

Čokoládou ušpiněné dítě, sedící na zemi se zlatou papírovou korunkou na hlavě, strkající ruku do narozeninového dortu.
zdroj: gifts.com

Sháníte ta nejkrásnější blahopřání k narozeninám pro děti? Prozkoumejte ta naše!

Pro dospělé

Téma: Přátelé

Přátelé sedící u stolu s nesoucím se narozeninovým dortem s hořícími svíčkami.
zdroj: gifts.com

Téma: Dámská jízda

Tři smějící se dívky s narozeninovými čepičkami, vyhazující konfety do vzduchu.
zdroj: gifts.com

Téma: Šílená party

Smějící se dívka s vyplazeným jazykem, zasypaná papírovými narozeninovými konfetami.
zdroj: gifts.com

Téma: Sladkých 40

Smějící se muž se ženou, držící v rukou zlaté balónky ve tvaru čísla čtyřicet, obklopeni barevnými padajícími konfetami.
zdroj: gifts.com

Retro narozeninové pozvánky

Téma: Tajná oslava

Černobílá retro pozvánka na narozeninovou oslavu se dvěma ženskými obličeji a nápisem "Shhhh! It´s a surprise party".
zdroj: zazzle.com

Téma: Retro hudba

Gramofonová deska s nápisem "Hey! Let´s party".
zdroj: zazzle.com

Téma: Oslava s překvapením

Retro narozeninová pozvánka se ženou nesoucí narozeninový dort s hořícími svíčkami a nápisem "Shhh... It´s a surprise party!".
zdroj: zazzle.com

Líbí se vám nápady s obrázky? Potřebujete vytvořit nějaké originální přáníčko? Pak vybírejte z těch nejlepších obrázkových přání k narozeninám!

Online pozvánky na narozeninovou oslavu

Pozvánku nemusíte posílat pouze poštou, nebo předávat osobně. 

Můžete zvolit také elektronickou cestu a poslat přáníčko například ve formě pohyblivého gifu, a to prostřednictvím e-mailu, MMS nebo zprávy na sociální síti. 

Prozkoumejte následující nabídku!

Kreslený pohyblivý obrázek s pohybující se obálkou zalepenou pečetí.
zdroj: giphy.com
Kreslený pohyblivý gif s objevujícím se bílým medvídkem s narozeninovou čepičkou a nápisem "You´re invited".
zdroj: giphy.com
Gif pozvánka na narozeniny s bílým králíčkem držícím pozvánku a dáreček v ruce.
zdroj: giphy.com
Pozvánka na narozeniny v gif verzi s dvěma rukama držícími tabulku s nápisem "be our guest".
zdroj: giphy.com
Gif s jdoucí ženou v černých šatech s nápisem "won´t you join me?".
zdroj: giphy.com

Podívejte se, jak vytvořit pozvánku na oslavu narozenin pomocí jednoduchých video návodů!

Pozvánka na narozeniny může obsahovat pouhý text, nebo ji můžete oživit tematickým obrázkem. Nevíte-li si rady s obsahem, postupujte podle uvedených pěti kroků, které vás povedou.

Narozeninové pozvání můžete poslat na klasické kartičce poštou, nebo jej vložit do e-mailu, SMSky, MMSky, či zprávy na sociální síti. 

Pozvání je možné napsat humorně, ale také s vážnějším nádechem. V neposlední řadě, hlavně, jedná-li se o kulatiny, můžete vzhled a text pozvání přizpůsobit konkrétnímu věku. 

Nebudete-li si s výrobou pozvánky vědět rady, můžete se inspirovat jednoduchými video návody. 

Hodně štěstí s tvořením!

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X