Inspirativní výroky Sarah Bernhardt a to nejzajímavější o jejím životě

Narazili jste na citáty Sarah Bernhardt a chcete jich objevit ještě mnohem víc? 

Zajímáte se o život a myšlenky slavné francouzské herečky, která uchvátila svět svou osobností a skandály? 

Pusťte se do čtení a objevte to nejzajímavější o této inspirující ženě! 

Citáty o životě

Život plodí život. Energie vytváří energii. Vydáváním se člověk stává bohatým.

Nenávidět bychom měli jen velmi zřídka, protože je to příliš únavné, k mnohému zůstat lhostejní, často odpouštět a nikdy nezapomínat.

Maminka zůstávala doma se svou milou přítelkyní, madam Guerard. Četla si romány, zatímco madam Guerard vyšívala. Seděly tam spolu, aniž by spolu mluvily, každá snila svůj sen, viděla, jak mizí, a začínala ho znovu.

Právě utrácením se člověk stává bohatým.

Trvalého úspěchu nelze dosáhnout jinak než neustálou intelektuální prací, vždy inspirovanou ideálem.

Ačkoli se všechny nové myšlenky rodí ve Francii, nejsou tam snadno přijímány. Zdá se, že musí nejprve začít vzkvétat v cizí zemi.

Musíme žít pro těch několik málo lidí, kteří nás znají a oceňují, kteří nás soudí a odpouštějí a pro které máme stejnou náklonnost a shovívavost. Na ostatní se dívám jako na pouhý dav, živý nebo smutný, loajální nebo zkažený, od něhož nelze očekávat nic než prchavé emoce, buď příjemné, nebo nepříjemné, které za sebou nezanechávají žádnou stopu.

Nechte se inspirovat také dalšími zajímavými výroky o životě.

Tvrzení o herectví

Jakmile se zvedne opona, herec přestává patřit sám sobě. Patří své postavě, svému autorovi, svému publiku. Musí udělat nemožné, aby se ztotožnil s prvním, nezradil druhé a nezklamal třetí.

Často se mě ptají, proč tak ráda hraji mužské role. Ve skutečnosti to nejsou mužské role, ale mužský mozek, co mám nejraději.

Abyste byli dobrým hercem… je třeba mít pevnou duši, ničemu se nedivit, každou minutu pokračovat v namáhavém úkolu, který byl sotva dokončen.

Každý hercův čin na jevišti by měl být viditelným průvodním jevem jeho myšlenek.

Pro divadlo potřebuje člověk dlouhé ruce… umělec s krátkýma rukama nikdy nedokáže udělat krásné gesto.

Herec má příliš velký sklon přehánět své síly; chce hrát Hamleta, i když se svým zjevem hodí spíše na Krále Leara.

Divadlo je mimovolným odrazem myšlenek davu. 

Pravda, absolutní pravda je, že hlavní krása pro divadlo spočívá v jemných tělesných proporcích.

Pro dosažení úspěchu v herectví, ostatně jako v jakýchkoliv jiných oborech, je důležitá motivace. Pokud potřebujete povzbudit, přečtěte si ty nejsilnější motivační citované texty!

Citáty o lásce a vášni

Všechny obrazy, které visely v mé paměti, než jsem tě poznala, vybledly a uvolnily místo našim společným prozářeným okamžikům. Teď už nemohu žít bez tebe… Tvá slova jsou mou potravou, tvůj dech je mým vínem. Jsi pro mě vším.

Kdo není schopen cítit silné vášně, nechat se otřást hněvem, žít v každém slova smyslu, nikdy nebude dobrým hercem.

Sarah Bernhardt milovala lásku a vášeň. Pokud jste se v její osobnosti trošku poznali, třeba vám udělají radost nádherné zamilované citáty, které potěší duši a rozbuší srdce.

Kdo byla Sarah Bernhardt

Černobílá fotografie Sarah Bernhardt
zdroj: npr.org

Sarah Bernhardt, původním jménem Henriette-Rosine Bernardová, přezdívaná také jako Božská Sarah (la Divine Sarah), žila, v letech 1844–1923, v Paříži. Jednalo se o největší francouzskou herečku konce 19. století a jednu z nejznámějších osobností jevištní historie.

Bernhardt byla nemanželskou dcerou Julie Bernard, holandské kurtizány, která se usadila v Paříži. 

Protože přítomnost dítěte zasahovala do života její matky, byla Sarah vychovávána nejprve v penzionu a později v klášteře. Jako obtížné a svéhlavé dítě choulostivého zdraví se chtěla stát jeptiškou, ale jeden z matčiných milenců, vévoda de Morny, nevlastní bratr Napoleona III., rozhodl, že se stane herečkou, a v jejích šestnácti letech jí zařídil vstup na pařížskou konzervatoř, vládou podporovanou školu herectví.

Sarah Bernhardt opustila konzervatoř v roce 1862 a díky vévodovu vlivu byla přijata do národního divadelního souboru Comédie-Française jako začínající herečka na zkoušku.

Její smlouva s Comédie-Française byla zrušena v roce 1863 poté, co dala facku starší herečce, která se chovala hrubě k její mladší sestře.

Během svého života měla řadu románků či známostí se slavnými muži, údajně včetně velkého francouzského spisovatele Victora Huga, herce Lou Tellegena a prince z Walesu, budoucího Eduarda VII.

V roce 1920 vydala Bernhardt román “Petite Idole”, ve kterém je hlavní postavou žena, herečka. Dílo je idealizací autorčiny vlastní kariéry a ambicí.

Sarah Bernhardt vydala ještě dvě díla, a to “Můj dvojí život: Vzpomínky Sarah Bernhardt” a “L´Art du théâtre – Umění divadla”. 

Podívejte se na ukázku herectví Sarah Bernhardt níže ve videu.

Často kladené otázky

Čím byla Sarah Bernhardt zvláštní? 

Herečka dokázala uchvátit svou osobností, která byla větší než život, a poutala na sebe pozornost skandálními eskapádami. Její intuice a úspěch, jako herečky a podnikatelky, vytvořily předlohu pro dnešní hvězdy. 

Jaká témata nejčastěji zachycují citáty Bernhardtové? 

Sarah Bernhardt se nejčastěji vyjadřovala k herectví, lásce, vášni a svobodě projevu. Zamýšlela se také nad lidmi, vztahy a životem.

Jaké jsou nejznámější citáty Sarah Bernhardt?

“Často se mě ptají, proč tak ráda hraji mužské role. Ve skutečnosti to nejsou mužské role, ale mužský mozek, co mám nejraději.” – Sarah Bernhardt
“Musíme žít pro těch několik málo lidí, kteří nás znají a oceňují, kteří nás soudí a odpouštějí a pro které máme stejnou náklonnost a shovívavost. Na ostatní se dívám jako na pouhý dav, živý nebo smutný, loajální nebo zkažený, od něhož nelze očekávat nic než prchavé emoce, buď příjemné, nebo nepříjemné, které za sebou nezanechávají žádnou stopu.” – Sarah Bernhardt

Znáte nějakou Sáru, která bude mít jmeniny, a vy nevíte, jakým textem jí pogratulovat? Pak použijte některé z přání k svátku Sáře

Citáty Sarah Bernhardt zachycují její divokou povahu, díky které uchvátila svět. Herečka byla silnou osobností, která se nebála vyčnívat z davu. Právě díky jejím citátům se můžete inspirovat a začít žít svobodněji. 

V citátech se herečka zabývala především herectvím, láskou, vášní, přátelstvím a životem jako takovým. 

Pro ty z vás, které herečka zaujala, může být stručný souhrn jejího života v článku velmi zajímavou pasáží.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X