Tyto nádherné citáty o ženách vás nadchnou! Vyberte si z nich takový, který vystihne její úžasnou osobnost i krásu!

Někdy jsou vrtkavější než roční doby, krásné, jako zakázané ovoce, chytré, jako lišky, přesto je všichni milujeme – ženy našeho života. Občas si od nás zaslouží krásné slovo, které zahřeje jejich citlivá srdce.

Hledáte citát o kráse ženského nitra, který chcete poslat, jako dárek, vyznání nebo poděkování těm, které jsou pro vás v životě nejdůležitější?

Nebo se naopak potřebujete udobřit po rozepři nebo vysvětlit nedorozumění, které vás od vaší vysněné ženy vzdálilo na hony daleko?

Prohlédněte si naše citáty o ženách a najděte ten pravý přesně pro ni!

Citáty o ženách

Jejich krása a ostrovtip nás mnohdy dostávají do kolen. Jsou důmyslné, chytré a zvládají tolik věcí najednou! Přitom jim nejde upřít láskyplnost, empatie a vrozená starostlivost. Jaké jsou nejhezčí citáty o půvabných a chytrých ženách? Pojďte se s námi přesvědčit.

Chladná žena je taková, která ještě nepotkala muže, jehož by mohla milovat. (Božena Němcová)
Myslím si, že když chce být dívka legendou, měla by se jí stát. (Calamity Jane)
Žena, která následuje dav, se obvykle nedostane dál než dav. Žena, která kráčí sama, se pravděpodobně ocitne na místech, kde ještě nikdo nebyl. (Albert Einstein)
Život není snadný pro nikoho z nás. Ale co s tím? Musíme mít vytrvalost a především důvěru v sebe sama. Musíme věřit, že jsme k něčemu nadaní a že té věci musíme dosáhnout. (Marie Curie)
Nikdy se neomlouvej za to, že jsi silná žena.
Potřebujeme ženy na všech úrovních, včetně těch nejvyšších, aby změnily dynamiku, přetvořily konverzaci, zajistily, že hlasy žen budou slyšet a budou jim věnovat pozornost, nikoliv že budou přehlíženy a ignorovány. (Sheryl Sandberg)
Pokaždé, když se žena postaví sama za sebe, postaví se za všechny ženy. (Maya Angelou)
Silná žena je žena, která je odhodlaná udělat něco, o čem ostatní tvrdí, že se to nedělá. (Marge Piercy)
Cítit, milovat, trpět, obětovat se, bude vždycky obsahem života ženy. (Honoré De Balzac)
Svět potřebuje silné ženy. Ženy, které pozvednou a vybudují druhé, které budou milovat a budou milovány, ženy, které žijí odvážně, něžné i divoké, ženy s nezdolnou vůlí. (Amy Tenney)
Žena s hlasem je z definice silná žena. Ale hledání tohoto hlasu může být pozoruhodně obtížné. (Melinda Gates)
Jedna ženská vidí někdy dál než pět mužských s dalekohledem. (Jan Werich)
Silné ženy si nehrají na oběti. Nedělají ze sebe ubožačky a neukazují na sebe prstem. Stojí si za svým a řeší to. (Mandy Hale)
Za ta léta jsem se naučila, že když je člověk rozhodnutý, zmenšuje to strach; když ví, co musí udělat, zbavuje ho to strachu. (Rosa Parks)
Dobrá žena muže inspiruje, vtipná ho zaujme, krásná ho okouzlí, ale soucitná ho dostane. (Victor Hugo)
Bůh nestvořil ženu z mužovy hlavy, aby mu poroučela, ani z jeho nohou, aby byla jeho otrokyní, nýbrž z jeho boku, aby byla blízká jeho srdci. (Talmud)
Sto mužů může postavit tábor, jenom žena dokáže vytvořit domov. (Konfucius)
Mladá žena ve vlněném světlém svetru, koukají jen modré oči.
zdroj: pixabay.com

Humorné výroky o ženách

Život s lehkostí a nadhledem, to je to, na co by měl každý pomyslet v každé, i mírně napjaté chvíli. A že ženy nedovedou vtip ocenit také není pravda! Legračním citátem jen pro ni jí vyvoláte úsměv na tváři a nebude vás to vůbec nic stát!

Muži dělají za řečí tečku, ženy dvojtečku. (Vlasta Burian)
Existují dvě teorie, jak se hádat se ženou. Ani jedna nefunguje. (Will Rogers)
Jediný důvod, proč bych si někdy nechal změnit pohlaví, je ten, že bych chtěl zjistit, jaké to je mít pořád pravdu.
Tchyně je žena, která dává svou krásnou a hodnou dceru hnusnému a odpornému mužskému, aby spolu zplodili nejkrásnější děti na světě. (Josef Lukl Hromádka)
Ženy potřebují k životu jen tři věci: jídlo, vodu a komplimenty. (Chris Rock)
Žena, která je provdána za archeologa, se může považovat za šťastnou, protože čím je starší, tím je pro svého muže zajímavější. (Agatha Christie)

Blíží se její narozeniny? Jistě od vás očekává něco mimořádného, ať už stojíte v pozici syna, otce nebo manžela. Inspirujte se nejkrásnějšími přáními k narozeninám pro ženy a dokažte jí, co skutečně cítíte!

Motivační citáty pro ženy

Životem se řítíme na plné obrátky, ale neobejde se to bez příliš ostrých zákrut, které nás mnohdy ze směru vyhodí a donutí jít po zcela nové cestě. Pro všechny dámy, které hledají správný směr a potřebují povzbudit, přinášíme motivační citáty.

Především buďte hrdinkou svého života, ne obětí. (Nora Ephron)
Skutečně silná žena přijímá válku, kterou prošla, a její jizvy ji zušlechťují. (Carly Simon)
Byla silná ne proto, že se nebála, ale proto, že šla tak silně dál, navzdory strachu. (Atticus)
Silná žena si stojí za svým. Silnější žena se postaví za všechny ostatní.
Ženy jsou jako čajové sáčky. Nepoznají svou skutečnou sílu, dokud se neocitnou v horké vodě. (Eleanor Roosevelt)
A jednoho dne zjistila, že je divoká, silná a plná ohně a že ani ona se nedokáže udržet na uzdě, protože její vášeň hoří jasněji než její strach. (Mark Anthony)
Tři ženy leží na trávě, mají zasněně zavřené oči, jedna se usmívá.
zdroj: pixabay

Citáty o kráse ženy

Je obdivuhodná a uznávaná přes celá tisíciletí. Ať už z rukou umělců nebo ve slovech světových básníků je krása ženy neustále opěvována, přitom si ve skutečnosti jen málokterá z nich svůj dar plně uvědomuje.

Hledáte-li moudro, kterým své vyvolené zdůrazníte, že je pro vás tou nejnádhernější na světě, inspirujte se v následujících citátech o kráse ženy.

Krásná žena se líbí oku, dobrá srdci. (Napoleon Bonaparte)
Ava Gardnerová byla nejkrásnější ženou na světě a je skvělé, že si nepořezala obličej. Stárnutí řešila tím, že si zvedla bradu a lépe přijímala světlo. A vypadala jako žena. Nikdy se nesnažila vypadat jako dívka. (Sharon Stone)
​​Smutným údělem králů a krásných žen je, že v davu lichotníků, který je obklopuje, nemohou rozeznat přítele.
Krása je postoj.
Když uděláte něco ušlechtilého a krásného a nikdo si toho nevšimne, nebuďte smutní. Vždyť slunce je každé ráno krásnou podívanou, a přesto většina diváků stále spí. (John Lennon)
Jsi nejkrásnějším vzorem krásy na tkanině lásky. (Imran Shaikh)
Žena, jejíž úsměv je otevřený a jejíž výraz je radostný, má jistý druh krásy bez ohledu na to, co má na sobě. (Anne Roiphe)
Žena je jako lilie: jemný muž se jí neodváží dotknout, ale přijde osel a sežere ji. (François de La Rochefoucauld)
Krása není ve tváři, krása je světlo v srdci. (Khalil Gibran)

Nenašli jste to pravé, protože chcete potěšit svého chlapa? V citátech pro muže najdete všechno, co je dělá tak neodolatelnými!

Moudra slavných žen

Jsou krásné, talentované, uznávané. Idoly napříč věkem, ke kterým obdivně zvedají pohledy muži a ženy se jimi nechávají inspirovat. Motivují vás citáty slavných žen a najdete v nich ten, který vás skutečně vystihuje?

Mysli jako královna. Královna se nebojí selhat. Neúspěch je dalším odrazovým můstkem k velikosti. (Oprah Winfrey)
Jakmile zjistíš, jak chutná respekt, chutná to lépe než pozornost. (Pink)
My, ženy, potřebujeme krásu, aby nás muži milovali, a hloupost, abychom milovaly my je. (Coco Chanel)
Kritiku berte vážně, ale ne osobně. Pokud je v kritice něco pravdivého nebo opodstatněného, snažte se z ní poučit. V opačném případě ji ze sebe nechte spadnout. (Hillary Clinton)
Věřím, že je třeba být silná, i když se zdá, že se všechno nedaří, a věřím, že šťastné dívky jsou nejkrásnější. Věřím, že zítra je další den, a věřím v zázraky. (Audrey Hepburn)
Pochybnosti jsou zabijákem. Musíte prostě vědět, kdo jste a za čím si stojíte. (Jennifer Lopez)
Krásné ženy mají vždy u mužů větší úspěch než ženy moudré. Totiž jen velmi málo mužů je slepých, ale zato hodně hloupých. (Sophia Loren)
Ujasněte si, kdo jste odděleně od své rodiny a od muže či ženy, se kterými jste ve vztahu. Zjistěte, kdo jste na tomto světě a co potřebujete, abyste se cítili dobře sami. Myslím, že to je v životě to nejdůležitější. Najděte smysl pro sebe sama. S tím pak zvládnete cokoliv dalšího. (Angelina Jolie)
Nenechte za sebe nikoho mluvit a nespoléhejte na to, že za vás budou bojovat ostatní. (Michelle Obama)
Nevadí mi žít v mužském světě, pokud v něm mohu být ženou. (Marilyn Monroe)
Mladá hezká žena stojí u kamenné zdi, pod starými schody, fotografie, jako z dovolené.
zdroj: pixabay.com

Zamilované citáty pro ženy

Láska, to je krásná květina, ale člověk musí mít odvahu utrhnout ji na kraji propasti. A přesně to platí i o ženách. Bez boje si její lásku nezasloužíte, tak ji vyznejte své city a náklonnost slovy krásného citátu.

Je těžké milovat ženu a současně dělat něco rozumného. (Lev Nikolajevič Tolstoj)
Žena je nejdokonalejší ze všech stvoření. Je přechodem od člověka k andělu. (Honoré De Balzac)
Milovat se se ženou a spát se ženou jsou dvě odlišné vášně. Nejen rozličné ale i protikladné. Láska se neprojevuje touhou po styku, což zahrnuje nekonečné množství žen, ale touhou po sdíleném spánku, touhou omezenou jen na jednu ženu. (Milan Kundera)
Ženy byly stvořeny, aby byly milovány, ne proto, aby byly chápány. (Oscar Wilde)
Lásku a nenávist ženy muž unese. Neunese její lhostejnost. (Jiří Císler)
Muž a žena jsou dvě poloviny, které spějí k tomu, aby vytvořily celek. (Platón)
Je vždycky úžasné pohnout s ženou, která je tajemná a uzavřená. Jestliže ji dokážete rozesmát, uvidíte tu nejkrásnější věc na celém božském světě. (Keanu Reeves)
Muž snese ledacos těžkého, jenom ne pláč ženy, který sám zavinil. (Karel Čapek)

Pouto matky a dcery je pevnější než řetěz z nejkvalitnějšího materiálu! Pojďte si jej s námi ještě utužit s nádhernými citáty matka a dcera, které vás potěší na srdci!

Ženy jsou pro jednoho komplikované, jiný by i řekl, že je zná zcela důvěrně. Není to však jen o neustálém postrkování, kdo více namluví, kdo je více citlivý, nebo dokonce za rok více napláče. Ženy jsou vzácným klenotem všech rodin, babičky i maminky, které nám všem ze sebe daly to nejlepší. Proto, ať už se jedná o vaší lásku, nebo poděkování za péči, najděte zde citát o ženách, který vyjádří, co pro vás tyto dámy znamenají.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X