Inspirativní výroky Calvina Coolidge a to nejzajímavější o jeho životě 

Zajímá vás, jaká moudra v sobě nosil konzervativní, tichý a mnohdy až stručný prezident Spojených států Amerických, Calvin Coolidge, zvaný také Tichý Cal?

K čemu se vyjadřoval a byl snad stručný ve všech jeho úvahách?

Slavné citáty Calvina Coolidge a nepostradatelné střípky z jeho života najdete všechny v tomto článku!

Výroky o životě

Nic na světě nemůže nahradit vytrvalost. Talent ne: nic není častějšího než neúspěšní lidé s talentem. Genialita ne; neodměněná genialita je téměř přísloví. Vzdělání to nedokáže: svět je plný vzdělaných povalečů. Jen vytrvalost a odhodlání jsou všemocné.

Nemůžeme dělat všechno najednou, ale můžeme udělat něco najednou.

Žádná důstojnost není tak působivá a žádná nezávislost není tak důležitá jako život v rámci svých možností.

Být dobrým posluchačem vyžaduje skvělého člověka.

Žádný člověk nebyl nikdy poctěn tím, co dostal. Čest byla odměnou za to, co dal.

Vánoce nejsou čas ani období, ale stav mysli. Ctít pokoj a dobrou vůli, být hojný v milosrdenství, to znamená mít skutečného ducha Vánoc.

Bohatství pochází z průmyslu a z tvrdé lidské práce. Rozhazovat ho plýtváním a rozmařilostí je nevěrné vůči lidskosti.

Člověk, který staví továrnu, staví chrám, člověk, který v něm pracuje, se v něm klaní, a každému z nich náleží ne pohrdání a obviňování, ale úcta a chvála.


Citáty o politice a ekonomice

Patriotismus je v Americe snadno pochopitelný; znamená to starat se sám o sebe tím, že se staráš o svou zemi.

Vybírat více daní, než je nezbytně nutné, je legalizovaná loupež.

Amerika je velká země. Je to tolerantní země. V rámci svých hranic má prostor pro mnoho ras a mnoho vyznání. 

Nikdy se mi nestalo, že by mi někdo ublížil něčím, co jsem neřekl.

Prosperita je pouze nástroj, který je třeba používat, nikoli božstvo, které je třeba uctívat.

Mnohem důležitější je zabíjet špatné návrhy zákonů než schvalovat ty dobré.

Když se někdo začne domnívat, že je jediným, kdo může vést tuto republiku, dopouští se zrady ducha našich institucí.

Národ, který zapomene na své obránce, bude sám zapomenut.

Jedním z nejdůležitějších úspěchů mé administrativy je asi to, že se starám o své vlastní záležitosti.

Úspornost je metoda, kterou se dnes připravujeme na to, abychom si mohli dovolit zlepšení zítřka.

Jediný způsob, který znám, jak vyhnat zlo ze země, je konstruktivní metoda naplnění země dobrem.

Jsem zastáncem úsporné politiky ne proto, že bych chtěl šetřit peníze, ale proto, že chci šetřit lidi.

Americký byznys je byznys.

Krásné citáty Richarda Aldingtona, britského básníka, vás poučí o životě, světě i lidech. Inspirujte se právě nyní!

Inspirativní motta

Hrdinství není jen v člověku, ale i v příležitosti.

Pokud nic neřeknete, nebudete vyzváni, abyste to zopakovali.

Veškerý růst závisí na aktivitě. Fyzický ani intelektuální rozvoj se neobejde bez úsilí a úsilí znamená práci.

Když uvidíte deset potíží, které se blíží po silnici, můžete si být jisti, že devět z nich sjede do příkopu dřív, než se k vám dostanou.

Neočekávejte, že budete budovat slabé tím, že budete strhávat silné.

Poznání přichází, ale moudrost zůstává. Možná není těžké nashromáždit v mysli obrovské množství faktů během poměrně krátké doby, ale schopnost vytvářet si úsudky vyžaduje přísnou disciplínu tvrdé práce a kalící žár zkušeností a zralosti.

Pokud se budeme posuzovat jen podle svých aspirací a ostatní jen podle jejich chování, dojdeme brzy k velmi mylnému závěru.

Copak nevíte, že čtyři pětiny všech našich problémů v tomto životě by zmizely, kdybychom se jen posadili a zůstali v klidu?

Pokud si president Calvin Coolidge něčeho skutečně vážil, byla to jeho země, jeho domov. My vám přinášíme ty nejkrásnější citáty o domovině, vžijte se do jeho pocitů právě teď!

Kdo byl Calvin Coolidge

Pokud má něco charakterizovat amerického prezidenta Calvina Coolidge, je to stručnost, úsečnost a jednoduchost v jeho projevech, což mu také dalo přezdívku Tichý Cal. Ačkoliv byl Coolidge velice činný ve styku s médii a vůbec, jako první začal používat rozhlas, jeho stručné, až lakonické vyjadřování, se stalo jeho poznávací značkou.

Ve své funkci byl Coolidge konzervativní, podporoval zemědělství a snižoval daňovou zátěž. Hájil také afroameričany a aktivně potlačoval hnutí Ku-klux klanu, zastával se katolíků. Byl velice populární, kritizován je pouze za minimální zahraniční politiku.

Calvin Coolidge v pracovně.
zdroj: www.history.com

Ještě, jako guvernér, řešil Calvin Coolidge bostonskou stávku policistů, kdy se strážníci napřímo v ulicích střetli s gardou. Vypjatá situace vedla k mnoha střetům, na 1000 strážníků bylo tehdy nekompromisně propuštěno a přijato bylo 1500 nových.

Nad demokratickou protikandidaturou vyhrál Coolidge své první volby po boku Warren G. Hardinga a stal se jeho viceprezidentem. Poté, co Harding nečekaně zemřel, během svých cest po Americe, stal se Coolidge prezidentem. Na jeho první kroky se obecně pohlíželo s nedůvěrou.

Coolidge byl silný patriot a vždy chtěl, aby Amerika zůstala Amerikou. Proto vydal velice přísný zákon o migraci, který přesně určoval počet osob a zcela zakazoval migraci osob z Číny a Mexika. Prezident obecně neustále řešil tlak se sousedním Mexikem, prve sice prosadil jisté výhody stran nerostného bohatství, s nástupem nové moci v Mexiku se však všechno změnilo a Coolidge díky svému velvyslanci vyjednal diplomaticky obnovení těchto zdrojů, což se považuje za ohromný politický úspěch.

Calvin Coolige ve své funkci vždy prosazoval mír a války naprosto neuznával. Kromě toho, že tento prezident bojoval za práva katolíků, afroameričanů, udělil také americké občanství indickým domorodcům. Coolidge se velice vyhrazoval proti diskriminaci a rasové nenávisti a aktivně proti oběma vystupoval.

President Calvin Coolidge zemřel v pouhých šedesáti letech. V posledních měsících života se sociálně izoloval, zavrhoval návrat do politiky a vyjadřoval se, že již nové době nerozumí.

Často kladené otázky

Proč byl Calvin Coolidge dobrý prezident?

Coolidge se obratně vypořádal s následky několika skandálů Hardingovy vlády a do konce roku 1924 propustil většinu úředníků, kteří byli do skandálů zapleteni. Vedl silnou ekonomiku a snažil se omezit regulační úlohu federální vlády.

Byl Tichý Cal ženatý?

Ano, byl! Tou šťastnou byla Grace Anna Coolidgeová (rozená Goodhueová).

Kolika let se Calvin Coolidge dožil?

Calvin Coolidge zkolaboval a zemřel na koronární trombózu ve svém domě The Beeches v Northamptonu ve státě Massachusetts ve věku pouhých 60-ti let.

Poznejte nádherné aforismy od Valeriu Butulescu, je v nich mnoho pravdy, která vám otevře obzory!

Pokud jste dosud neznali příběh amerického prezidenta Calvina Coolidge, nyní již víte, čím se proslavil, proč jej měli lidé rádi a co vlastně během výkonu své funkce prosazoval.

Zároveň jsme se zamysleli nad nejslavnějšími citáty Calvina Coolidge, který byl sice znám pro svou málomluvnost, nicméně nám všem zanechal řadu motivačních a inspirativních výroků.

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X