Inspirativní výroky Ludwiga Van Beethovena a to nejzajímavější o jeho životě

Toužíte poznat ty nejlepší citáty Ludwiga Van Beethovena? 

Chcete zjistit, jaké myšlenky se tomuto hudebnímu velikánovi honily hlavou a jaký žil život? 

Najděte si klidné místo a začněte objevovat vše zajímavé o největším skladateli všech dob!

Výroky o hudbě

Hudba je vyšší zjevení než všechna moudrost a filozofie. 

Neprocvičuj své umění, ale pronikni do jeho tajemství, protože ono a znalosti mohou lidi pozvednout k božskosti.

Hudba je jediným netělesným vstupem do vyššího světa vědění, který lidstvu rozumí, ale který lidstvo nemůže pochopit.

Hrát bez vášně je neomluvitelné!

Hudba by měla vystřelit oheň ze srdce muže a vnést slzy do očí ženy.

Hudba je jako sen. Takový, který neslyším.

Kytara je sama o sobě miniaturním orchestrem.

Žiji jen svou hudbou a sotva jsem začal jednu věc, pustím se do jiné. Jak teď pracuji, často se zabývám třemi nebo čtyřmi věcmi najednou.

Hudba je víno, které člověka inspiruje k novým generativním procesům, a já jsem Bakchus, který toto skvělé víno pro lidstvo lisuje a duchovně je opíjí.

Hudba ke mně přichází snadněji než slova.


Citáty o životě

Přeji vám, abyste měli lepší a svobodnější život, než jsem měl já. Doporučte svým dětem ctnost; jen ta, nikoli peníze, je může učinit šťastnými. Mluvím z vlastní zkušenosti; to bylo to, co mě podrželo v dobách bídy.

Mé neštěstí je pro mě dvojnásob bolestné, protože vyústí v to, že budu nepochopen. Pro mě není možná žádná rekreace ve společnosti druhých, žádná inteligentní konverzace, žádná výměna informací s vrstevníky; jen nejnaléhavější potřeby mě mohou přimět k tomu, abych se odvážil do společnosti. Jsem nucen žít jako vyděděnec.

Prozkoumejte život ze všech stran, a to prostřednictvím životních mouder z úst slavných i neznámých autorů.

Citovaná tvrzení L. V. Beethovena

Nic není nesnesitelnějšího, než přiznat si své vlastní chyby.

Dobrou polévku umí udělat jen ten, kdo má čisté srdce.

Chytím osud pod krkem.

Miluji strom víc než člověka.

Knížat jsou a vždycky budou tisíce, ale Beethoven je jen jeden!

Skutečný umělec není pyšný. Bohužel vidí, že umění nemá hranic. Temně cítí, jak daleko je od cíle, a i když ho ostatní mohou obdivovat, je smutný, že nedosáhl toho bodu, jemuž se jeho lepší génius jeví jen jako vzdálené, vůdčí slunce.

Ó, vy lidé, kteří si myslíte nebo říkáte, že jsem zlomyslný, tvrdohlavý nebo misantropický, jak velice mi křivdíte. Neznáte tajnou příčinu, která způsobuje, že se vám tak jevím, a byl bych skoncoval se svým životem – jen mé umění mě zadrželo. Ach, zdálo se mi nemožné odejít ze světa, dokud jsem nevynesl na světlo vše, co jsem cítil, že je ve mně.

Od skutečného umělce se očekává, že bude mít vše, co má ušlechtilé smýšlení, a to není úplně chyba; na druhé straně se však na nás kritici mohou vrhat jakýmkoli podlým způsobem.


Citáty o lásce přátelství

Nikdy nezapomenu na dny, které jsem s tebou strávil. Zůstaň mým přítelem, protože mě vždy najdeš jako svého.

Láska vyžaduje všechno a má na všechno právo.

Prozkoumejte také další zamilované citované texty a přineste ještě více lásky do svého života.

Kdo byl Ludwig Van Beethoven

Malovaný portrét Ludwiga Van Beethovena s notami
zdroj: thefactsite.com

Ludwig Van Beethoven se narodil roku 1770 v Německu a zemřel roku 1827 v Rakousku. Jednalo se o německého skladatele a převládající hudební postavu v přechodném období mezi klasicistní a romantickou dobou.

Ludwig van Beethoven, široce považovaný za největšího skladatele, který kdy žil, dominuje období hudební historie jako nikdo jiný předtím ani potom.

Jeho umění, zakořeněné v klasických tradicích Josepha Haydna a Mozarta, zasahuje do nového ducha humanismu a počínajícího nacionalismu, vyjádřeného v dílech Goetha a Friedricha von Schillera, jeho starších současníků ve světě literatury.

Živěji, než kterýkoli ze svých předchůdců, odhalil sílu hudby zprostředkovat životní filozofii bez pomoci mluveného textu, a v některých jeho skladbách lze nalézt nejsilnější prosazení lidské vůle v celé hudbě, ne-li v celém umění.

V hudební formě byl významným inovátorem. Rozšířil záběr sonát, symfonií, koncertů a kvartetu, zatímco v 9. symfonii spojil světy vokální a instrumentální hudby způsobem, o který se do té doby nikdo nepokusil.

Jeho osobní život byl poznamenán hrdinským bojem proti pronikající hluchotě a některá z jeho nejdůležitějších děl byla složena během posledních 10 let jeho života, kdy zcela nemohl slyšet.

Poslechněte si ty nejlepší Beethovenovy skladby.

Často kladené otázky

Čím se proslavil Ludwig Van Beethoven?

Beethoven je považován za největšího skladatele, který kdy žil, v nemalé míře kvůli jeho schopnosti, na rozdíl od kohokoli před ním, převést pocity do hudby. 
Mezi jeho nejznámější skladby patří Symfonie č. 5 c moll, op. 67 (1808), Symfonie č. 7 A dur op 92 (1813) a Symfonie č. 9 d moll op. 125 (1824).

Jak Beethoven změnil hudbu?

Beethoven rozšířil záběr symfonie, sonáty, koncertu a kvarteta a rozbil tak mnoho vzorů klasické hudby. Například v Symfonii č. 9 d moll Beethoven přeskupil formální strukturu klasické symfonie a začlenil sborové finále. Takové finále bylo prvním v historii klasické hudby. 
Beethoven byl prvním skladatelem, který spojil vokální a instrumentální hudbu v symfonii. Stručně řečeno, Beethovenovo dílo povýšilo instrumentální hudbu, do té doby považovanou za méněcennou než vokální hudba, do sféry vysokého umění.

Jaké Beethovenovy myšlenky jsou nejčastěji citovány?

Ludwig Van Beethoven se nejčastěji ve svých myšlenkách zabýval hudbou, tvorbou, láskou a přátelstvím, ale také přemýšlel o kvalitě života a své ztrátě sluchu.

Máte ve svém okolí Ludvíka a rádi byste mu ke jmeninám pogratulovali nějak originálně? Pak vybírejte z těch nejlepších přání k svátku Ludvíkovi!

Citáty Ludwiga Van Beethovena vás mohly inspirovat svou silou. Beethoven na sklonku života přišel o sluch, ale ani to mu nezabránilo skládat dál jedny z nejkrásnějších skladeb, které jsou lidmi považovány za jedinečné a neopakovatelné. 

V Beethovenových výrocích jste mohli najít moudra týkající se života, hudby, tvorby, lásky nebo například přátelství. 

Díky řádkům výše jste mohli také nahlédnout do skladatelova života a zjistit o něm to nejdůležitější.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X