Inspirativní výroky Al Caponeho a to nejzajímavější o jeho životě

Chcete se nechat inspirovat citáty Al Caponeho? 

Myslíte, že by vám jeden z nejslavnějších mafiánů historie mohl předat skutečná životní moudra? 

Chcete zjistit více o životě i smrti tohoto legendárního gangstera? 

V tom případě neváhejte a začtěte se do řádků plných zajímavých informací!

Al Caponeho citáty o životě a smrti

S úsměvem můžete dojít daleko. Ještě dále můžete dojít s úsměvem a zbraní.

Namířenou pistolí a laskavým slovem dosáhnete mnohem víc než jen laskavým slovem.

Jsem laskavý člověk, jsem laskavý ke všem, ale jestli ke mně nebudeš laskavý, pak bude laskavost poslední věc, na kterou si vzpomeneš.

Raději budu bohatý a chamtivý a po smrti půjdu do pekla, než abych žil v chudobě na této zemi.

Strávil jsem nejlepší léta svého života tím, že jsem lidem poskytoval potěšení, pomáhal jim se dobře bavit, a dostalo se mi jen nadávek a existence štvance.

Teď už vím, proč tygři jedí svá mláďata.

Al Capone má na život svérázné názory. Prozkoumejte i další originální výroky o životě, které vám mohou poskytnout jiný pohled na bytí.

Výroky o zločinu a zákonech

Vypadá to, že jsem zodpovědný za každý zločin, který se v této zemi odehrává.

Někteří tomu říkají pašování. Někteří tomu říkají vydírání. Já tomu říkám obchod.

Jsem unavený z vražd a střílení gangů. Je to těžký život. Každou chvíli se bojíte smrti, a co je horší než smrt, bojíte se i krys, které by běhaly kolem a donášely policii, kdybyste je neustále neuspokojovali penězi a protislužbami.

Jsem podnikatel. Vydělal jsem své peníze reagováním populární poptávku. Pokud poruším zákon, jsou moji zákazníci stejně vinní jako já.

Prohibice přinesla jen problémy.

Jsem jako každý jiný muž. Jediné, co dělám, je, že uspokojuju poptávku.

Z nelegálních peněz nemohou vybírat legální daně.

Náš americký systém, říkejme mu amerikanismus, kapitalismus, říkejme mu, jak chceme, dává každému z nás velkou příležitost, pokud se jí chopíme oběma rukama a využijeme ji.

Svou organizaci jsem založil na strachu.

Těžký den? Odlehčete si ho s pomocí našich vtipných citátů, které vám udělají radost a přivedou vás na jiné myšlenky.

Tvrzení o lidech, víře a slávě

Dávejte si pozor, koho nazýváte svými přáteli. Raději budu mít čtyři čtvrťáky než sto haléřů.

Peklo musí být docela fajn místo, protože ti, kdo vymysleli náboženství, se určitě hodně snažili, aby tam nikoho jiného nepustili.

Podvodník je podvodník a na jeho upřímnosti je něco zdravého. Ale každý chlap, který předstírá, že prosazuje zákon, a krade na základě své autority, je pěkně nabubřelý had. Nejhorším typem těchto grázlů jsou velcí politici.

Pokaždé, když chlapec spadne z tříkolky, pokaždé, když se černé kočce narodí šedá koťata, pokaždé, když si někdo urazí palec u nohy, pokaždé, když dojde k vraždě, požáru nebo když se námořní pěchota vylodí v Nikaragui, policie a noviny křičí „chyťte Caponeho“.

Mám už plné zuby publicity. Už ji nechci. Staví mě to do špatného světla. Chci, aby se na mě zapomnělo.

Al Capone měl k náboženství svébytný vztah. Nicméně k úspěchu v životě občas potřebujeme i víru. Prozkoumejte povzbuzující biblická tvrzení.

Kdo byl Al Capone

Černobílý snímek Al Caponeho s doutníkem.
zdroj:buongiornomiami.com

Alphonse Gabriel Capone vstoupil do historie jako Al Capone neboli jeden z nejslavnějších gangsterů všech dob, jehož život inspiroval nejen další zločince, ale také celou řadu filmů.

Narodil se v rodině italských imigrantů v newyorské čtvrti Brooklyn roku 1899. Jeho rodiče pocházeli z Neapole, která byla centrem mafiánské organizace známé jako Camorra.

Již od mládí měl problémy se zákony a stýkal se s různými newyorskými gangy. V roce 1919 se přestěhoval do Chicaga, které bylo v té době jakýmsi centrem americké mafie.

Do místního organizovaného zločinu, který se zabýval především pašováním alkoholu v souvislosti s prohibicí, se ihned aktivně zapojil a brzy se stal jedním z jeho předních organizátorů.

Později mezi jeho „aktivity“ přibyla též prostituce, drogy a hazardní hry. Pokud se Al Caponemu někdo postavil do cesty, nemilosrdně ho „odstranil“. Na svědomí měl údajně několik desítek vražd, ty mu ale nebyly nikdy prokázány.

zdroj: youtube.com

Jeho organizace se neustále rozrůstala a vědělo se, že má styky nejen s policí, ale také s politiky a soudci.

Na přelomu 20. a 30. let, kdy se mu podařilo prokázat nelegální držení zbraně, byl odsouzen k jedenácti letům vězení.

Část svého trestu si odpykával i ve slavné věznici Alcatraz v San Franciscu. V roce 1939 byl z vězení předčasně propuštěn, důvodem byl jeho vážný zdravotní stav v důsledku neléčené syfilitidy. Zemřel v roce 1947.

Znáte nějakého Alfonse a chcete mu popřát k svátku? Použijte některé z našich originálních gratulaček pro Alfonse.

Často kladené otázky

Čím se proslavil Al Capone?

Al Capone je i po více než 75 letech po své smrti považován za jednoho z největších bossů americké mafie, a to i přesto, že on sám vlastně slavnou organizaci nevybudoval, pouze ji převzal po bývalém bossovi známé jako Johny Torrio. K jeho popularitě přispělo i to, že ve své době velmi dobře využíval ve svůj prospěch média. Na rozdíl od dalších gangsterů poskytoval řadu rozhovorů.

Jaká témata vystihují Al Caponovy citáty?

Al Capone se často vyjadřoval k rozmanitým otázkám společenského, politického i svého vlastního života. Legendární jsou především jeho životní moudra, do kterých nenásilně zapojuje zločin.

Které filmy byly inspirovány životními osudy Al Caponeho?

První známý snímek vznikl dvanáct let po smrti mafiánského bosse, nesl název Al Capone a hlavní roli ztvárnil Rod Steige. Nejslavnějším snímkem jsou Neúplatní z roku 1987, kde si Al Caponeho zahrál Robert De Niro. Za zmínku stojí též Masakr na svatého Valentýna nebo Al Capone: Zjizvená tvář. Nejnovějším je film Capone z roku 2020.

Citáty Al Caponeho jsou plné jeho odhodlání i svérázných názorů na život. Mohli jste v nich ale najít i trochu humoru a odlehčení. 

Stejně zajímavý jako jeho myšlenky byl i život mafiánského bosse, který byl ve své době nejen obávaným gangsterem, ale i celebritou.

Autor článku
Martina Šťastná

Narozeniny, jmeniny či nejrůznější výročí jsou důležitou součástí našich životů. Umožňují nám strávit jedinečné okamžiky s naší rodinou či přáteli. Máte často obavu, že v danou chvíli nedokážete najít vhodná slova, abyste vašim blízkým vyjádřili svou lásku, obdiv či přátelství? Malou pomoc či inspiraci můžete najít v mých textech.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X